Bu duruma nasıl geldim ben de bilmiyorum...

Konu sahibi onun yıllarına hiç bir şey olmadı. O kariyerini yükselti, belli bir ekonomik seviyeye geldi. İstediği anda 20 yaşında bir kız bulup evlenebilir, hiç sorun değil onun için.
Aynı şeyler benim için de geçerli. ben de kariyerimi yükselttim, belli bir ekonomik seviyeye geldim şükür Allah’a emeklerimin karşılıgını aldım, durduraksız çalışarak emek vererek. He belki 20 yaşında birini bulamam çok mümkün değildir ama tercihim de değil zaten:) bu da kadının kadına yaptığı bir şiddet aslında yaşla ilgili. 2 sene önce de 5 sene önce de 20 yaşında birini bulabilirdi çünkü ben yine 20 li yaşlardan epey uzaktım. Belki de 20 yaşında daha belli eğitim seviyesine gelmemiş, vizyon sahibi olamamış biriyle konuşacak paylaşacak bir şeyler bulamadığı için tercih etmemiştir bugüne kadar tabi bundan sonrası ne olur bilinmez. Bu arada 20 yaşındaki kişilerin daha eğitimlerini tamamlamadıkları ve belli bir gelişmişlikte olmadıkları için söylüyorum. Yoksa çok güzel bir yaştır hayatın tadını cıkarmak için.

Aynı yaştayız.

İşte şimdi taşlar yerine oturdu. Ailesine yakın oturtacak kadar geleneksel bir adam aynı yaşta ve statü sahibi bir kadınla evlenmez.
Erkek arkadaşınız aradığı kriterlerde birini bulamıyor. Bu zamanda da bulamaz. Sizinle evlilik düşünmüyor çünkü ailesiyle vıcık vıcık dip dibe olmayı kabul etmeyeceğinizi de biliyor. Sizin üzerinizde hakimiyet kuramıyor. Bu adamdan bi cacık olmaz.

15 sene mumkun degil bu kdr masum aciklanamaz
Cinsel hayatiniz varmi, kilit soru bu bence.
Masum? Masum bir şey yazmadım ki. Her ilişkide olabileceği kadar var tabi ki. Bunun acaba orada bir sıkıntı var diye mi sordunuz? İkimizde o anlamda sağlıklı insanlarız.

Konu sahibi onun yıllarına hiç bir şey olmadı. O kariyerini yükselti, belli bir ekonomik seviyeye geldi. İstediği anda 20 yaşında bir kız bulup evlenebilir, hiç sorun değil onun için.

20 yaşındaki Z kuşağı kızları da 37 yaşında anasının dibinde oturtacak adamı bekliyordu.
Köy kızları bile bu adamla evlenmez. Aklı başında hiçbir kadın aynı mahallede oturmak istemiyor kayınvalidesiyle. Tarım toplumunda 15-20 yaş büyük erkeklerle evlilik normal karşılanıyordu artık sanayi toplumuyuz üretim şekilleri şartlar ekonomi herşey çok değişti.
Tamam erkekler kendilerinden küçük kızlara yöneliyor da 4-5 yaş en fazla.

Aynı şeyler benim için de geçerli. ben de kariyerimi yükselttim, belli bir ekonomik seviyeye geldim şükür Allah’a emeklerimin karşılıgını aldım, durduraksız çalışarak emek vererek. He belki 20 yaşında birini bulamam çok mümkün değildir ama tercihim de değil zaten:) bu da kadının kadına yaptığı bir şiddet aslında yaşla ilgili. 2 sene önce de 5 sene önce de 20 yaşında birini bulabilirdi çünkü ben yine 20 li yaşlardan epey uzaktım. Belki de 20 yaşında daha belli eğitim seviyesine gelmemiş, vizyon sahibi olamamış biriyle konuşacak paylaşacak bir şeyler bulamadığı için tercih etmemiştir bugüne kadar tabi bundan sonrası ne olur bilinmez. Bu arada 20 yaşındaki kişilerin daha eğitimlerini tamamlamadıkları ve belli bir gelişmişlikte olmadıkları için söylüyorum. Yoksa çok güzel bir yaştır hayatın tadını cıkarmak için.

Konu sahibi erkekler eğitimli gencinide hemen buluyor.
Atanmadan önce özel bir hastanede çalışıyordum ve yaşımda 23'tü o zaman. Hastanenin baş heminin ısrar üzerine biriyle görüştüm. Adam o zaman 39 yaşındaydı. Onu yaşından dolayı red ettim. Adam yine çok genç, iyi eğitimli birinin buldu. Yani demek istediğim erkeklere bir şey olmuyor

Ona bunu artık kafaya taktığımı, beni evlenmeye mi layık görmediğini sorduğum zaman ( konu nerelere geldi) bana tamtersi cevaplarla geliyor. Aksine cok istediğini ama benim onu üzeceğimi, söz dinlemediğimi yani söylediği bazı seylere karşı çıktıgımı vs…
Evlilik düşünmüyor değil. Sizinle düşünmüyor. Zaten bir anlamda belli de etmiş. Bi de 15 yıllık ilişki mi olur Allah aşkına en son Sertap Erener demir Demirkan tarafından 10 küsur yıl sonra ortada bırakıldı. Adam gidip 1 sene içinde başkasıyla evlenip çocuk yaptı💁

Yok yahu 20 yaşındaki kızlar bakmıyor 25liklere bile. 35-50 yaşındaki adam için daha çocuk. Üniversite öğrencisi kızlarla ne işleri var (sugardadyler hariç). Kuşaklar arasındaki farklar daha fazla ve belirgin günümüzde. Eğitimini tamamlamamış ergenlikten henüz çıkmamış (ergenlik 21 22 dek sürer sanılanın aksine) sivilceli tripli kızlar zaten kendi yaşıtlarıyla takılıyor amca derler ona

20 yaşındaki Z kuşağı kızları da 37 yaşında anasının dibinde oturtacak adamı bekliyordu.
Köy kızları bile bu adamla evlenmez. Aklı başında hiçbir kadın aynı mahallede oturmak istemiyor kayınvalidesiyle. Tarım toplumunda 15-20 yaş büyük erkeklerle evlilik normal karşılanıyordu artık sanayi toplumuyuz üretim şekilleri şartlar ekonomi herşey çok değişti.
Tam tersi şu anki gençler çalışmak istemiyor ve kendilerine bakacak adam arıyorlar çoğunlukla

Hiç alakası yok. Bazı kadınlar böyle adamları seviyor. Ayrıca Z kuşağından bu şekilde evlilik yapan onlarca insan tanıyorum.

Konu sahibi erkekler eğitimli gencinide hemen buluyor.
Atanmadan önce özel bir hastanede çalışıyordum ve yaşımda 23'tü o zaman. Hastanenin baş heminin ısrar üzerine biriyle görüştüm. Adam o zaman 39 yaşındaydı. Onu yaşından dolayı red ettim. Adam yine çok genç, iyi eğitimli birinin buldu. Yani demek istediğim erkeklere bir şey olmuyor

Hemcinsim olarak yorumunuza katılmıyorum ama saygı duyuyorum. Herkes özgürdür, isteyen istediği kişiyle birlikte olabilir. Dün de böyleydi bugün de böyle. Benim bundan yana kaygım yok. Evet ben de 23 yaşında dünyanın bir ucundaydım mesleğimle ilgili ve inanın taliplerim her zaman çoktu belli yaş aralıklarında. Bunlar olabiliyor ama gönül kimi seçerse onda kalıyor işte:) Erkek 37 yaşında 20 yaşında birini bulunca neden bir şey olmuyor onu da anlamadım:) erkekler ölümsüz mü veya neyin garantisi var? 20 yaşında biriyle evlenmek, erkeklere bir şey olmuyorun bir ölçüsü değil bence.

Tam tersi şu anki gençler çalışmak istemiyor ve kendilerine bakacak adam arıyorlar çoğunlukla

Nasıl bir çevrede yaşıyorsunuz nasıl genellemeler yapıyorsunuz anlamakta güçlük çekiyorum.

Çevremde en muhafazakar, tarikatçı, siyah tesettürlü 20-25 yaş arası doğu kökenli aşiretten kızların aileleri bile acele etme diye telkinde bulunuyorlar. Evlenecekleri adam kriterleri de 30u geçmiyor.

Benim de dahil olduğum göçmen grup kızlar zaten 30+ evlilik yapıyor. 15-20 yaş büyük evlilik nedir alla'sen? Bu devirde hicbir kız ailesi bunu kabul etmez. Aileler karşı çıkar.

Ne demek erkeğe birşey olmuyor ? Kadın yaşlanıyor da erkek yaşlanmıyor mu ? Etrafımızdaki patatese dönen göbekli beyaz saçlı erkekler kim ?

20 yaşa 37 yaş..baba kız gibi..50+ adamlar dede modu kuşları ötmüyor..kız da 33 olur yazık bu zihniyete kafalara

Son düzenleme:
Bakacak adam arıyorlar evet ve ben böyle şeyler duydukça onların adına üzülüyorum. İnsan babasının parasına dahi güvenemezken elin adamının mal varlığına nasıl güvenir? Zaten de kendini bilen adam tabiri caizse kendiyle evlenecek kızın az çok niyetini, halini tavrını bilir ona göre aksiyon alır. İstisnalar vardır elbet.

Hiç alakası yok. Bazı kadınlar böyle adamları seviyor. Ayrıca Z kuşağından bu şekilde evlilik yapan onlarca insan tanıyorum.

Bazı kadınlar değil bazı çocuklar diyeceksiniz. 20 yaşında genc kız 15-20 yaş büyük adamı parası için seçiyordur.
İstisnalar kaideyi bozmaz.

Hemcinsim olarak yorumunuza katılmıyorum ama saygı duyuyorum. Herkes özgürdür, isteyen istediği kişiyle birlikte olabilir. Dün de böyleydi bugün de böyle. Benim bundan yana kaygım yok. Evet ben de 23 yaşında dünyanın bir ucundaydım mesleğimle ilgili ve inanın taliplerim her zaman çoktu belli yaş aralıklarında. Bunlar olabiliyor ama gönül kimi seçerse onda kalıyor işte:) Erkek 37 yaşında 20 yaşında birini bulunca neden bir şey olmuyor onu da anlamadım:) erkekler ölümsüz mü veya neyin garantisi var? 20 yaşında biriyle evlenmek, erkeklere bir şey olmuyorun bir ölçüsü değil bence.

Ben bunları sizi üzmek için yazmadım tersine bazı şeyleri iyi hesap edip ona göre hareket edin diye yazdım. Yoksa kimin kiminle evlendiği beni de ilgilendirmiyor.

Yok yahu 20 yaşındaki kızlar bakmıyor 25liklere bile. 35-50 yaşındaki adam için daha çocuk. Üniversite öğrencisi kızlarla ne işleri var (sugardadyler hariç). Kuşaklar arasındaki farklar daha fazla ve belirgin günümüzde. Eğitimini tamamlamamış ergenlikten henüz çıkmamış (ergenlik 21 22 dek sürer sanılanın aksine) sivilceli tripli kızlar zaten kendi yaşıtlarıyla takılıyor amca derler ona
üniversite hocam
şu anda profesör -ha bu arada gayet fittir yakışıklıdır. mehmet günsürün Bilkent şubesi gibi bir şey, yalan yok.

gitti benden 15 yaş küçük, yeni mezun ettiği bir kızla, 2-3 sene sonra evlendi, bebekleri oldu şimdi. adamın önceden çocuğu vardı buna rağmen bu kızla bebek eğitimlerine gebe yogalarına bilmem nerelere hep gitti. gayet her şeyi birlikte yaptılar, yapıyorlar.

adam 52-55 filan kız 25ti en fazla. bak 30 40 demiyorum 50+ diyorum.

fakat o kadar yakışıklı olmayan 35- 40 yaşında adamların da gayet 20lerinde sevgilileri oluyor ve adamın çocuk yapası ya da düzen kurası varsa evleniyorlar da. ha ilk evliliği olmayabilir, ona bir şey diyemem.

bizim zamanımınzda okulda hocayla çıkılmazdı valla. ilişki yaşayan asistan-hoca filan olunca bildiğin olay olurdu.
Z kuşağı bu konularda gayet rahat. sevgilim sevgilim diye her yerde paylaşıyordu. bence etik sorun yani okuldan öğrencinle/hocanla evlenmek. neyse.

bi kere Z kuşağı ucunda para varsa hele, bize göre çok çok rahat evlenir çünkü maddiyat + şekil bitti gitti, ben çalışayım emek harcayayım nesli yok şimdi. yaş farkı erkek büyükse hala o kadar da sorun değil.

Masum? Masum bir şey yazmadım ki. Her ilişkide olabileceği kadar var tabi ki. Bunun acaba orada bir sıkıntı var diye mi sordunuz? İkimizde o anlamda sağlıklı insanlarız.

O zaman isine gelmiyor, muhtemelen bir anda soğudum vs diye uzaklasip cabucak evlenecek
Kendinize bunu yapmayin, en basta 15 senenin yasal haklari sorumlulugu olmaliydi.

Bakacak adam arıyorlar evet ve ben böyle şeyler duydukça onların adına üzülüyorum. İnsan babasının parasına dahi güvenemezken elin adamının mal varlığına nasıl güvenir? Zaten de kendini bilen adam tabiri caizse kendiyle evlenecek kızın az çok niyetini, halini tavrını bilir ona göre aksiyon alır. İstisnalar vardır elbet.

Erkekler aptal varlıklar değildir. Para için yanaşanları hemen anlıyorlar. İyi aileler de kızlarını 15-20 yaş büyük adama vermez zaten. Bu kesim azınlık. Sizin konunuzla alakası yok. Erkekler sadece uçkuruyla düşünmüyor. Kuşak farkı çok önemli.

Bu eğitimli, maddi durumu iyi beyefendinin gerçekten evlenmeme sebebi ailesinin dizinin dibinde kalmak ve sizi de buna zorlamaksa bir dakika daha beraber kalmaya gerek yok. Çünkü ailesine yakın oturmamaya ikna etseniz bile o zihniyet size huzur vermez. Hayatınıza sızar ve hiçbir sınırınıza saygı göstermez. Zaman vermenin anlamı yok bence.

X