annemle olan ilişkim

kahvekek

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2022
258
243
Merhaba, annemle hiç bir zaman samimi bir anne kız ilişkimiz olmadı, babamla çok kavgalı bir evlilikleri oldu, maddi manevi kavgalar annemin hastalıkları vb derken hep erkek kardeşimle iyi oldular.
Annemde okb var çok takıntılı, mesela telefonu açmadım 10 kere arar üst üste, kısık sesle konuşurum noldu bişi oldu kötü bana söylemiyorsun diye darlar, söylesem kafasına takacak duygu sömürüsü yapacak depresyona girecek ben iyice vicdan azabı çekeceğim, dertleşme ,beni rahatlatma gibi özellikleri yok
Hep kusur arayan bir insan, hiç mutlu olmayan bizimle, ama arkadaşları ile hep çok mutlu
En son artık dayamadım sadece yazışıyoruz whatsuptan benle ilgili babaannemden haber alıyormuş
Ben bu şekilde çok mutluyum , çünkü artık kaldıramıyorum her telefonda aynı, sürekli temizlik yapıyor ve sürekli torun istiyor , normal bir insan evet annem der çeker ama ben yaşadıklarımdan sonra artık kaldıramıyorum
36 yaşında 70 yaşındaki insan kadar ruhsal olarak yorgunum ve geçmişten ötürü de zaman zaman kızgınlıklarım artıyor
Kısaca annemi çok nadir olmak üzere aramak başka da aramamak istiyorum

Iyi gelmiyorsa annemdir diyip cekmeyin.
Eşimin annesi de ayni surekli agzinda dert tasa, şikayetlenme az goruşuyoruz ve kendi annem degil sonucta ama oraya gittigimizde içim şişiyor konuşmaya baslayinca bazen kalkip başka yere geciyorum, bahceye filan cikiyoru hava almaya. Dönüp dolaşip ayni şeyler bi de tekrar tekrar tekrar.....😀

Burda dert okuyunca bana etki etmiyor mesela ama yüz yüze biri devamlo bik bik bik şikayetlensin anlatsin benim ciddi manada enerjimi yiyor.
Uzaklaşin kendi enerjinizi de mahvediyor.

Eşimin annesi de ayni surekli agzinda dert tasa, şikayetlenme az goruşuyoruz ve kendi annem degil sonucta ama oraya gittigimizde içim şişiyor konuşmaya baslayinca bazen kalkip başka yere geciyorum, bahceye filan cikiyoru hava almaya. Dönüp dolaşip ayni şeyler bi de tekrar tekrar tekrar.....😀

Burda dert okuyunca bana etki etmiyor mesela ama yüz yüze biri devamlo bik bik bik şikayetlensin anlatsin benim ciddi manada enerjimi yiyor.
Ay bu benim babaannem :spor: sanki dünyada bir tek onun dertleri varmış gibi şişirir insanın içini oram ağrıyor buram ağrıyor, kız turp gibisin kocayı mezara koydun kendin hala fink fink geziyorsun.annem lafını söylese de anlamaz hala konuşur.Neyseki babam da annesinin ne olduğunu biliyor anneme karışmaz.Aynı mahallede yaşıyoruz ayda yılda bir görüşürüz küslükte yok ama mesafe iyidir.Üvey babaannem de var ilk defa bize geldi 2 gün kaldı hiç gitsin istemedim dünya tatlısı bir kadındı sorun babaanne olmak değilmiş :halay:

ya mesela torun torun diyor ya tek amacı arkadaşlarının torunu oldu onun da olmalı

yani bir nesne gibi

bizi nesne gibi büyüttü duygusuz o da öyle onun için

hep başkalarıyla kıyas onlar gözünde hep üstün ben hep eksiğim

nefret ediyorum bu huyundan Dosya Ekle

Ay bu benim babaannem :spor: sanki dünyada bir tek onun dertleri varmış gibi şişirir insanın içini oram ağrıyor buram ağrıyor, kız turp gibisin kocayı mezara koydun kendin hala fink fink geziyorsun.annem lafını söylese de anlamaz hala konuşur.Neyseki babam da annesinin ne olduğunu biliyor anneme karışmaz.Aynı mahallede yaşıyoruz ayda yılda bir görüşürüz küslükte yok ama mesafe iyidir.Üvey babaannem de var ilk defa bize geldi 2 gün kaldı hiç gitsin istemedim dünya tatlısı bir kadındı sorun babaanne olmak değilmiş :halay:

kardeşimle kalmaya geldiler tek bir şeye elini sürmedi yardım etmedi tek bir tabak kaldırmadı ya krize girdim

habire ilgi alaka yok üşüyor yok bilmem ne çocuk gibi

X