Üroloji - İdrar Yolları Hastalıkları Böyle bir rahatsızlığı ve şikayeti olan var mı hanımlar?(klebsiella pneumonia spp)

merhaba arkadaşlar,
benim yaklaşık 1-1,5 aydır mide boşluğumda,yer yer sol göğsümde kalbime doğru,bazen de yine sol tarafımın tamamında bir ağrı vardı..önce pek önemsemedim,soğuktandır(malum kış çetin geçti) diye ..sonra ağrılarımın şiddeti arttı.ağrı sürekli bir ağrı değil,ara ara sıkıştırıyor,hani çok koştuğumuzda dalağım şişti filan deriz ya,o cinsten..sonra yine aynı taraf o ağrıyla birlikte seyirmeye başladı ama dıştan değil içinden bi seyirme hissi..doktora gittim dahiliyeye,yaptığı idrar tahlilinde enfeksiyon çıktı,daha sonra idrar kültürü istedi,bugün onun sonucunu aldım,KLEBSİELLA PNEUMONİA SPP.PNEUMONİA bakterisi çıktı idrar kültüründe..doktor bu ağrılarımı ona bağladı..aranızda böyle bir sorun yaşayan var mı merak ettim,yani bu bakteri türünün vucutta üremesiyle,benim gögüs bölgemdeki ağrının bağlantısı hakkında bir bilgisi olan var mı?sizin de belirtileriniz böyle şeyler miydi?umarım bu konuyla ilgilenen bilen duyan gören:KK43: birileri vardır..şimdiden teşekkürler..
Merhaba aynı belirtileri bende yaşıyordum doktor doktor gezdim dalak usgde normal çıktı ama zaman zaman dalağım sok göğsüm kolum çok ağrıyodu bu bakterinin ciğerde olup olmadığını nasıl anlayabiliriz bir ay önce bronşit geçirmiştim geçen hafta rontgem temizdi olsa belli olurmuydu idrar yollarımada ortak wc kullanım sonrası bulaştı

X