Üroloji - İdrar Yolları Hastalıkları Böyle bir rahatsızlığı ve şikayeti olan var mı hanımlar?(klebsiella pneumonia spp)

tomris55

Nirvana
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2007
136
3
merhaba arkadaşlar,
benim yaklaşık 1-1,5 aydır mide boşluğumda,yer yer sol göğsümde kalbime doğru,bazen de yine sol tarafımın tamamında bir ağrı vardı..önce pek önemsemedim,soğuktandır(malum kış çetin geçti) diye ..sonra ağrılarımın şiddeti arttı.ağrı sürekli bir ağrı değil,ara ara sıkıştırıyor,hani çok koştuğumuzda dalağım şişti filan deriz ya,o cinsten..sonra yine aynı taraf o ağrıyla birlikte seyirmeye başladı ama dıştan değil içinden bi seyirme hissi..doktora gittim dahiliyeye,yaptığı idrar tahlilinde enfeksiyon çıktı,daha sonra idrar kültürü istedi,bugün onun sonucunu aldım,KLEBSİELLA PNEUMONİA SPP.PNEUMONİA bakterisi çıktı idrar kültüründe..doktor bu ağrılarımı ona bağladı..aranızda böyle bir sorun yaşayan var mı merak ettim,yani bu bakteri türünün vucutta üremesiyle,benim gögüs bölgemdeki ağrının bağlantısı hakkında bir bilgisi olan var mı?sizin de belirtileriniz böyle şeyler miydi?umarım bu konuyla ilgilenen bilen duyan gören:KK43: birileri vardır..şimdiden teşekkürler..

İdrarında çıkan o şey neymiş canım yani hastalığının adı ne acaba?

İdrarında çıkan o şey neymiş canım yani hastalığının adı ne acaba?

idrarda enfeksiyon var dedi..ben anlamadım yani niye ben başka bir şikayetle gidiiyorum ama idrar enfeksiyonunu sebep gösteriyor.dışardan alınan bi bakteri türüymüş..evet benim idrar yollarımda daha önceden de enfeksiyon vardı ama antibiyotikle geçmişti ve ben idrarımda yanma vs tipik nedenlerle gitmiştim o zaman.şimdiki rahatsızlığım çok farklı ve bunu bu enfeksiyona bağladı..anlayamadığım nokta bu..

Başka bir doktora daha gitseniz?? Valla ben doktorlara artık güvenmiyorum. 1 yıl önce gittiğim doktor bana çikolata kistin var dedi bugün gittiğim doktorda o nasıl doktormuş sence çikolata kisti yok PKO var dedi. Ben başka bir doktora daha gitmenizi tavsiye ederim.Bakasanıza adam sizin içinizi rahatlatamamış. Bir doktordan çıkınca aklınızda hiç bir soru işareti kalmaması lazım o sizi tatmin etmeli. Ama sizin aklınızda bi yığın soru var ve tam olarak neyinizin olduğunu bile anlatmamış

idararında problem vardır o ayrı ama açıkçası ben de göğsündeki ağrıyla bağlantısını anlayamadım...belki de miden yemek borusu arasında kaçak varsa bi reflü falan baktırtsaydın

Başka bir doktora daha gitseniz?? Valla ben doktorlara artık güvenmiyorum. 1 yıl önce gittiğim doktor bana çikolata kistin var dedi bugün gittiğim doktorda o nasıl doktormuş sence çikolata kisti yok PKO var dedi. Ben başka bir doktora daha gitmenizi tavsiye ederim.Bakasanıza adam sizin içinizi rahatlatamamış. Bir doktordan çıkınca aklınızda hiç bir soru işareti kalmaması lazım o sizi tatmin etmeli. Ama sizin aklınızda bi yığın soru var ve tam olarak neyinizin olduğunu bile anlatmamış

canım bir haftadır geziyorum poliklinikleri,gögüs hastalıkları,endokrinoloji,jinekoloji..hepsi temiz..bu doktor..ne bileyim anlayamadım yaa kafam çok karışık verdiği ilaca da başladım..eğer faydasını göremezsem mide ve bağırsak problemi var mı diye gideceğim,ya da başka bir dahiliyeciye..çok moralim bozuk aslında,burda forumlara vs takılıyorum unutmaya çalışıyorum ama sancı birden giriveriyor..

idararında problem vardır o ayrı ama açıkçası ben de göğsündeki ağrıyla bağlantısını anlayamadım...belki de miden yemek borusu arasında kaçak varsa bi reflü falan baktırtsaydın

midem de zaten yara vardı..acaba onunla ilgili bir şey mi..haklısın ona da bi baktırayım..

aynen göğse vuran ağrılar genellikle mideyle alakalı oluyor doğru. Ona bi baktır canım sen

bi de göğsümde ağrı var diyorsan memeden de kaynaklanıyor olabilir benim ani sancılarımın sebebi memedeki kistlerim mesela bi anda gülerken öksürürken kitlenip kalıyorum bıçak saplanıyor gibi oluyorum

bi de göğsümde ağrı var diyorsan memeden de kaynaklanıyor olabilir benim ani sancılarımın sebebi memedeki kistlerim mesela bi anda gülerken öksürürken kitlenip kalıyorum bıçak saplanıyor gibi oluyorum

evet acaba o yüzden mi diye jinekoloğa da gittim.onda bir şey çıkmadı...bir şey çıkmaması ve bu konuyla ilgisiz ağrının enfeksiyona bağlanması tuhaf geliyor bana...

arkadaşlar doktorun verdiği antibiyotiği ve purinol denen suda eritilen ilacı kullanıyorum allah a şükür dünden beri hiç ağrım olmadı..hani tereddütlerim vardı ya idrar yolu enfeksiyonu ile göğüs ağrısı arasında bir bağlantı kuramamıştım..böyle giderse iyileşiyor gibiyim..gelişmeleri yine yazacağım..eğer böyle bir şikayeti olupta buralarda bir örneğini arayan olursa yardımcı olur belki bu başlık...

merhaba arkadaşlar,
benim yaklaşık 1-1,5 aydır mide boşluğumda,yer yer sol göğsümde kalbime doğru,bazen de yine sol tarafımın tamamında bir ağrı vardı..önce pek önemsemedim,soğuktandır(malum kış çetin geçti) diye ..sonra ağrılarımın şiddeti arttı.ağrı sürekli bir ağrı değil,ara ara sıkıştırıyor,hani çok koştuğumuzda dalağım şişti filan deriz ya,o cinsten..sonra yine aynı taraf o ağrıyla birlikte seyirmeye başladı ama dıştan değil içinden bi seyirme hissi..doktora gittim dahiliyeye,yaptığı idrar tahlilinde enfeksiyon çıktı,daha sonra idrar kültürü istedi,bugün onun sonucunu aldım,KLEBSİELLA PNEUMONİA SPP.PNEUMONİA bakterisi çıktı idrar kültüründe..doktor bu ağrılarımı ona bağladı..aranızda böyle bir sorun yaşayan var mı merak ettim,yani bu bakteri türünün vucutta üremesiyle,benim gögüs bölgemdeki ağrının bağlantısı hakkında bir bilgisi olan var mı?sizin de belirtileriniz böyle şeyler miydi?umarım bu konuyla ilgilenen bilen duyan gören:KK43: birileri vardır..şimdiden teşekkürler..

Aynı durum bende de var hemde uzun zamandır ... bendede enfeksiyon cıktı ona bağladı doktorlar..daha dün gittim tekrar ultrason istedi bide bişey çıkmadı.. bende kafama takıyordum ama artık takmıyorum.. Artık her ne problemimiz varsa ya düzelicek yada böle devam edicek ne diyim artık.. ama bağırsak olsun böbrek olsun enfeksiyon olsun hepsinin ilacı su icmekten gecer sıvı şeyler tüketmekten gecer.. en azından ona dikkat etmemiz gerekiyor sanırım... :).. gecmiş olsun cnm:KK34:

benim de bir süredir sık idrara çıkma, idrar yaparken aşırı yanma, ve azar azar idrara çıkma fakat sürekli idrerın varmış gibi hissetme, yanma ve batma şikayetlerim vardı,kasık bölgemde bel bölgemde ve yan boşluklarımda ağrım vardı,önce bir kadın doğumcuya gittim, küçük bir miyomum vardı acaba büyüme mi yaptı diye ,hayır aynı duruyordu, akıntın var dedi vajinal bir fitil verdi, o fitili kullanırken iyice şikayetlerim arttı, ilacı kesip tekrar gittim, idrar yolu enfeksiyonu olabilir dedi,idrar tahlili yaptık bişey çıkmadı, son olarak benim ısrarımla idrar kültürü yaptık,kültürde klebsiella pneumoniae ssp pneumoniae bakteri bulundu yazıyor..doktor idrarın üremiş dedi ve antibiyotik verdi, bakalım sonuç ne olacak..

merhaba arkadaşlar,
Evet benim de idrar ve vajinal kültürde çıktı bu bakteri. Bilmiyorum siz bi çözüm buldunuz mu ama kolay kolay ölmüyor bu bakteri. Klebsiella normalde zatürre mikrobudur, belki bu yüzden göğüs ağrısı olmustur.

benimde idrarımda klebsiella pneumonia üredi :KK43: bu bakteri hakkında internette çok korkutucu şeyler yazıo öldürücüymüş zaturre sebebiymiş menenjit sebebiymiş :KK43: 5.ayda 2.kez idrar yolu enfeksiyonu geçiriorum ilk üreyen bakteri enterobakter bu çok yagın bir bakteri fakat bu 2.üreyen bakteri klebsiella beni çok korkutuyor kızlar.:KK43: siz tedavi oldunuzmu tedaviden sonra bu enfeksiyon tekrarladımı paylaşırmısınız lütfen çok moralim bozuk.bu enfeksiyon çocuklarda ve 65 yaş üstünde görülürmüş bağışıklıgı düşük insanlarda :KK43: çok kötü düşünceler var aklımda nolur yardım edin

Bende sık sık idrar yollarımdan sorun yaşarım.
Idrar yapmak bazen isgence gibi bile oluyor .

Ama üşütüp enfeksiyon kapiyorum ve ya gittiğim bir yerde lavobaya acil girmem gerekiyorsa mecbur giriyorum o kadar kendimi korumama rağmen yine enfeksiyon kapiyorum.

Çok gıcık olunası bir şey yani .

Başka bir doktora muhakkak görün bence .

Sol tarafının ve göğüse yakın olan yerin agrimasi ve idrarara bağlama sebebinkn en fazla pankreasla alakası olur diye düşünüyorum.

Kasık mide karın agrisi sanıp doktora gidip çok kez pankreas iltihaplanmasi yaşadığımı biliyorum

merhaba arkadaşlar,
Merhaba bende aynı durumu şimdi yaşıyorum şuan çok merka ediyorum şimdi ki durumunuz nasıl . İyi oldunuz mu geçti mi birde benimkisi transfer edecegim zaman 5 gün kaldı oldu 😔😔. 10 Mart transferim var inşallah kötü birşey çıkmaz

X