Boşanma süreçleri

Eşinizin boşanalım demesini mi bekliyorsunuz, anlaşmalı olması için? Peki ya hiç demezse ne yapacaksınız
Diyecek onu tanıyorum Aynı evin içinde iki yabancıyız, ev arkadaşı gibi , biraz para biriktirip maddi olarak kendimi toparlamam lazım bu süreçte derse tamm derim . demesse ben derim . Ama anlaşmalı boşanırız çünkü aşırı ğururludur direnmez . İstemediğini söylüyor ama düzeltmek için hiç bişi yapmıyor .bittik biz çoktan bunu o da görücek . Görmesse gösteririm . ama dediğim gibi şuan sadece aynı evi paylaşıyoruz .size garip gelebilir ama yalnızım kapıyı çarpıp çıkamıyorum, .bir yerim yok. onu da kovamam evin kıredisini ödüyemem bana ağır gelir.

Diyecek onu tanıyorum Aynı evin içinde iki yabancıyız, ev arkadaşı gibi , biraz para biriktirip maddi olarak kendimi toparlamam lazım bu süreçte derse tamm derim . demesse ben derim . Ama anlaşmalı boşanırız çünkü aşırı ğururludur direnmez . İstemediğini söylüyor ama düzeltmek için hiç bişi yapmıyor .bittik biz çoktan bunu o da görücek . Görmesse gösteririm . ama dediğim gibi şuan sadece aynı evi paylaşıyoruz .size garip gelebilir ama yalnızım kapıyı çarpıp çıkamıyorum, .bir yerim yok. onu da kovamam evin kıredisini ödüyemem bana ağır gelir.
Yok garip gelmedi aksine anlayabiliyorum. Maddi zorluklar da evliliğe tutunmak için sebep olabiliyor. Mutsuzsanız yapacak bir şey yok tabi, en azından çocuk için en sağlıklısı nedir ebveynleri olarak sizler karar vereceksiniz. Hayırlısı olsun hakkınızda.

Bir de boşanalım dediğimde kerkes karşımda durdu barıştımaya falan kalktı , şimdi bu muhabbetlerle tetrar uğraşamam .elimi güçlendirmem lazım ilk etapta maddi yönden fransada yaşıyorum .devlet evi talep edeceğim ev çıkarsa kolay eşyarımı alıcak param olsun yeter. belki biraz birikmiş ne yapabilirsem . Zor zamanlar ama geçer İNŞALLAH

Yok garip gelmedi aksine anlayabiliyorum. Maddi zorluklar da evliliğe tutunmak için sebep olabiliyor. Mutsuzsanız yapacak bir şey yok tabi, en azından çocuk için en sağlıklısı nedir ebveynleri olarak sizler karar vereceksiniz. Hayırlısı olsun hakkınızda.
Teşekür ederim, size de kolaylıklar diliyorum

Yorumunu okuyunca ferahladım 😅
Sen de çok seviyor muydun boşanmak çok zor geliyor muydu sana nasıldın yani . Yoksa çok kolay vazgeçeceğin biri miydi ne çok soru sordum ya 🙈😅

önemli değil istediğin kadar sorabilirsin :)

ben burda ne konular açtım benden bıkmıştı forum

açıkçası sevgi konusu şöyle, ben babamdan hiç sevgi görmedim hep baskı bu kişi de benden 13 yaş falan büyüktü sanırım baba yerine koydum

annem çok pasifti hiç bir şeyimi paylaşamazdım, aynı işyerinde benim üstümdü herkes bizi tanıyordu boşanmış arkadaşlarımdan hoş olmayan şeyler duyuyordum fakat çok yakın bir arkadaşım gözümün önünde 2. kez evlendi 2 çocuk yaptı çok mutlu oldu o bana çok cesaret verdi açıkçası

şu an olsam 1 sene beklemezdim

mutsuzsan asla durma kendi kul hakkın var ona girme

önemli değil istediğin kadar sorabilirsin :)

ben burda ne konular açtım benden bıkmıştı forum

açıkçası sevgi konusu şöyle, ben babamdan hiç sevgi görmedim hep baskı bu kişi de benden 13 yaş falan büyüktü sanırım baba yerine koydum

annem çok pasifti hiç bir şeyimi paylaşamazdım, aynı işyerinde benim üstümdü herkes bizi tanıyordu boşanmış arkadaşlarımdan hoş olmayan şeyler duyuyordum fakat çok yakın bir arkadaşım gözümün önünde 2. kez evlendi 2 çocuk yaptı çok mutlu oldu o bana çok cesaret verdi açıkçası

şu an olsam 1 sene beklemezdim

mutsuzsan asla durma kendi kul hakkın var ona girme
Mutsuzluğun dibini yaşıyorum desem yerindedir. Ama ben de hastayım heralde ona bağımlı bi insanım gibi geliyor neden vazgeçemiyorum anlamıyorum . Kendime ve kızıma çok üzülüyorum. Halbuki bir kariyerim maddi dururmum var asla ona muhtaç değilim ama neden böyleyim acaba terapi mi alsam diyorum o şekilde vazgeçmek daha kolay olabilir.

Evet zor bir süreç içindeyim hala mutsuz bir evlilikte, akıl sağlığımı korumaya çalışıyorum .ben boşanmanın kaçınılmaz olduğunu idrak ettiğimde bir piskoloğ buldum ve öz güvenimi kazanmak istediğimi söyledim .insanı en çok anlaşılmamak yoruyor , içimi döküyorum . Bana sınır koymayı öğretiyor . şu an seyanslarım devam ediyor .iş buldum çalışıyorum şükür. para birliktirmeye çalışıyorum. mümkün mertepe kendimi yanlızlığa alıştırıyorum , maddi manevi. arkamda aile vs en ufak bir destekcim yok 7 yaşında oğlum var . O kadar zor ki . ama başka çarem yok. iş bulmam beni çok mutlu etti birde süresiz kontrat yaptılar , aklıma geldikçe şükür çekiyorum .bir yerde bir miktar param ve garanti bir işim olucak . Zaten bu sefer o gelip diyecek bana boşanalım diye ben de tmm diyeceğim . daha önce ben söyledim kabul etmedi . Herşey iyiye gidiyor .ama kolay olmadı depresyondayım ağlama kırizleri uyuyamamalar deli gibi yemek yemeler aşırı sinirli hallerim .a sosyalliğim burnumdan geldi hayat 7 yıldır .eğer başarabilirsem kendime verebileceğim en güzel hediye olucak boşanmak . Boşana bilen kadınlara imrenerek bakıyorum . Rabbim ihtiyacı olan herkese nasip etsin ihtiyaç çünkü boşanmak çok büyük bir ihtiyaçtır , kolaya kaçma denilirya aslında zor olandır .
Sana özendim biliyo musun neden?
Herkes destekçim işim var kazancım var ama cesaretim yok . Sana helal olsun arkadaşım bu hayatta kendine yapabileceğin en iyi şeyi yapmışsın bravo. Bugün ben de düşündüm acaba bi doktor bulup terapimi alsam kendimi hazırlasam diyorum sürece

Mutsuzluğun dibini yaşıyorum desem yerindedir. Ama ben de hastayım heralde ona bağımlı bi insanım gibi geliyor neden vazgeçemiyorum anlamıyorum . Kendime ve kızıma çok üzülüyorum. Halbuki bir kariyerim maddi dururmum var asla ona muhtaç değilim ama neden böyleyim acaba terapi mi alsam diyorum o şekilde vazgeçmek daha kolay olabilir.

başlarda böyle hissetmen normal

evlilik bağımlılık da yapıyor aşırı boşluğa düşüyorsun

kendine zaman ver

bende hep böyle değildim

intihar bile düşündüm ama o zaman sadece boşanma değil hayatımda milyon tane sorun vardı

şimdi düşünüyorum başkası olsa belki gerçekten intihar ederdi

başlarda böyle hissetmen normal

evlilik bağımlılık da yapıyor aşırı boşluğa düşüyorsun

kendine zaman ver

bende hep böyle değildim

intihar bile düşündüm ama o zaman sadece boşanma değil hayatımda milyon tane sorun vardı

şimdi düşünüyorum başkası olsa belki gerçekten intihar ederdi
Ne bilim sanki bu duygularım hiç geçmicek gibi geliyor 10 yıl sevgili kalmıştım . 7 yıllık evliyim oysaki artık onun için üzülmeye bile değmez ama kalbime söz geçiremiyorum galiba . Ama o zevkleri kötü alışkanlıkları arkadaşları için bizi yoksaydı :KK43: şimdi kızın bana sen de oturdun bu adama mı ağlıyorsun diyin haklısınız sonuna kadar.
Sen ne güzel aşmışsın bravo tebrik ediyorum ne mutlu böyle güçlü kadınlarımız var ne kadar zamanda toparladın

Sana özendim biliyo musun neden?
Herkes destekçim işim var kazancım var ama cesaretim yok . Sana helal olsun arkadaşım bu hayatta kendine yapabileceğin en iyi şeyi yapmışsın bravo. Bugün ben de düşündüm acaba bi doktor bulup terapimi alsam kendimi hazırlasam diyorum sürece
Terapi al canım bu sürece hazırlamaktan ziyade ,neden bu kadar mutsuz olmana rağmen devam ediyorsun bu bağımlılığını çözmüş olursun sonra daha özgür karar verebilirsin ,ama uzun süren terapi olması gerekiyor ve merdiven altı psikologlara dikkat etmelisin,psikolog seçimi de önemli 😍🙏

Terapi al canım bu sürece hazırlamaktan ziyade ,neden bu kadar mutsuz olmana rağmen devam ediyorsun bu bağımlılığını çözmüş olursun sonra daha özgür karar verebilirsin ,ama uzun süren terapi olması gerekiyor ve merdiven altı psikologlara dikkat etmelisin,psikolog seçimi de önemli 😍🙏
Ay doğru diyosun iyi bir psikolog nerden bulacağım acaba klinik mi baksam yoksa devlet hastanesinde falan mı bir doktor baksam

X