Genel Cerrahi Sonunda tüp mide ameliyatı oldum🥳

eskipelinotu

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Mayıs 2024
8
2
29
Merhabalar . Uzun zamandır kilolu bir hayat yaşayan biri olarak sonunda karar verip tüp mide ameliyatı oldum. Bununla ilgili bilgi kirliliği ve psikolojik baskının çok fazla olduğunu gördüğüm için süreci paylaşacağım bir alanım olsun istedim. Tüp mide ameliyatlarının yapıldığı bir merkezde çalışan bir hemşireyim 😅. Ameliyatın tüm sürecini yıllardır görüyorum ve sonunda bende cesaret gösterdim. Hayatım boyunca hep biraz kilolu biriydim ve ömrüm diyet yaparak geçti. 128 kilo ile ameliyat oldum. Zamanla verdiğim kiloları ve midemin durumunu sizlerle paylaşacağım. laparaskopik ameliyat olduğu için ilk gün şiddetli gaz ağrısı vardı ama ameliyatın 4. Saati yürüyüşe kalktım. Yürüdükçe daha iyi hissettim. İkinci gün mide pasajı( kaçak testi) yapıldı ve su içmeye başladım. Dün ilk kez laktozsuz süt ve tavuk suyu denedim. Yarım bardakta midem şişti 😅 Yarım bardağı 20 dakikada içmek tuhaftı. Açlık yok ama psikolojik Açlık hissi var. Sevdiğin bir yiyeceği gördüğünde anlık canın istiyor. Ama birkaç saniyede geçiyor 😂 su içmek bile korkutucu. Yeni mideme zarar vermekten korkuyorum . Yenilenmiş hissediyorum. Sanki Allah bana yeniden yaşama hakkı vermiş ve tombiş doğmuşum gibi 😄 ilerleyen süreçte yazmaya devam edeceğim. Cesaretinizi kimsenin yok etmesine izin vermeyin kızlar. 🫶🏻

Merhaba bende bu kararın eşiğindeyim vki 42 170 boy 127 kg 5 yasında bir kızım var. Ameliyattan korktugum için balon taktırıyım dedim gittim gün aldım 28 mayısa. Ama o kadar kararsızım ki tüp mide mi balon mu diye. bi 40 kg versem yetecek bana. Siz yaptırmıs biri olarak ne düşünüyorsunuz ne yapmak mantıklı ? Annem babam eşim herkes ameliyata karsı bi tane destekçi yok balona okeyler ama tüp mideye sakın ha diyorlar. Arkamda çocugumu bırakıp gidicem benim düşüncem önemli diyemiyorum 😔

Balon beden kitle indeksi 30-36 arası için öneriliyor. Ben 6-7 doktor ile konuştum bu beden kitle indeksi ile bize en uygun tüp mide malesef 🥹balkon ile kilo kaybı ortalama 10-15 kilo arası. Benimde ailem çok uzun süre istemedi ama onları doktor ile konuşmaya götürdüm. Kilolu hayatın risklerini duyunca ikna oldular. Benimde kızım var. Onu geride bırakıp ameliyat olmak beni de korkuttu . Ama şuan 8. Günüm 9 kilo verdim . Ve iyi hissediyorum . Kızım için sağlıklı bir anne olmak istiyorum. Umarım sizde yakında sizin için en iyi kararı verirsiniz.

Merhabalar . Uzun zamandır kilolu bir hayat yaşayan biri olarak sonunda karar verip tüp mide ameliyatı oldum. Bununla ilgili bilgi kirliliği ve psikolojik baskının çok fazla olduğunu gördüğüm için süreci paylaşacağım bir alanım olsun istedim. Tüp mide ameliyatlarının yapıldığı bir merkezde çalışan bir hemşireyim 😅. Ameliyatın tüm sürecini yıllardır görüyorum ve sonunda bende cesaret gösterdim. Hayatım boyunca hep biraz kilolu biriydim ve ömrüm diyet yaparak geçti. 128 kilo ile ameliyat oldum. Zamanla verdiğim kiloları ve midemin durumunu sizlerle paylaşacağım. laparaskopik ameliyat olduğu için ilk gün şiddetli gaz ağrısı vardı ama ameliyatın 4. Saati yürüyüşe kalktım. Yürüdükçe daha iyi hissettim. İkinci gün mide pasajı( kaçak testi) yapıldı ve su içmeye başladım. Dün ilk kez laktozsuz süt ve tavuk suyu denedim. Yarım bardakta midem şişti 😅 Yarım bardağı 20 dakikada içmek tuhaftı. Açlık yok ama psikolojik Açlık hissi var. Sevdiğin bir yiyeceği gördüğünde anlık canın istiyor. Ama birkaç saniyede geçiyor 😂 su içmek bile korkutucu. Yeni mideme zarar vermekten korkuyorum . Yenilenmiş hissediyorum. Sanki Allah bana yeniden yaşama hakkı vermiş ve tombiş doğmuşum gibi 😄 ilerleyen süreçte yazmaya devam edeceğim. Cesaretinizi kimsenin yok etmesine izin vermeyin kızlar. 🫶🏻
Tebrik ederim sizi..doğru karar vermişsiniz. Bende 11 Haziran da Tüp mide olacağım. Çok araştırdım ve artık sağlığım ve hormonal sorunlarım yüzünden ve doktorumun önerisiyle olmaya karar verdim. Tüm hazırlıklarıma başladım. Doktorumun söylediği' bu bir sihirli değnek değildir' demesi üzerine zaten sağlıklı bir hayata adım atmak üzereyim.
Paylaşımlara devam etmenizi 4 gözle bekliyorum...

Tebrik ederim sizi..doğru karar vermişsiniz. Bende 11 Haziran da Tüp mide olacağım. Çok araştırdım ve artık sağlığım ve hormonal sorunlarım yüzünden ve doktorumun önerisiyle olmaya karar verdim. Tüm hazırlıklarıma başladım. Doktorumun söylediği' bu bir sihirli değnek değildir' demesi üzerine zaten sağlıklı bir hayata adım atmak üzereyim.
Paylaşımlara devam etmenizi 4 gözle bekliyorum...
Selamlar. Sizin adınıza çok sevindim. Umarım rahat bir ameliyat süreci geçirirsiniz. Suana kadar 10 günde 11 kilo verdim. Bazen hiç aklıma gelmeyecek yiyecekleri özlüyorum ama açlık daha az hissediliyor. 1 fincan çorbayı yavaş yavaş içiyorum ama hemen tıkanıyorum. Haftaya inşallah püre dönemim başlıyor 🥳

Benimde hep korktuğum bir durumdu bu aynen böyle hep biraz tontiktim şimdi cesaret ediyorum 10 haziranda ameliyatım var bakalım süreç nasıl geçecek benim umarım istediğim kiloya sağlıklı şekilde geliriz

Ameliyat bir başlangıç. Sabır gerektiren bir süreç. Umarım süreci hızlı ve pozitif bir şekilde tamamlarsınız sizde🥰

Selamlar. Sizin adınıza çok sevindim. Umarım rahat bir ameliyat süreci geçirirsiniz. Suana kadar 10 günde 11 kilo verdim. Bazen hiç aklıma gelmeyecek yiyecekleri özlüyorum ama açlık daha az hissediliyor. 1 fincan çorbayı yavaş yavaş içiyorum ama hemen tıkanıyorum. Haftaya inşallah püre dönemim başlıyor 🥳
Bende çok teşekkür ederim. Mesajınızı yeni gördüm. 10 günde 11 kilo bence müthiş. Başarınız daim olsun. Benim şurada az kaldı hem heyecanlı hemde zaman zaman endişeli ancak bununda normal olduğunu biliyorum. Sadece sonuca odaklanmaya çalışıyorum. Hepimiz için her şey güzel olsun🥰

18. Gün 13
Nasıl gidiyorsunuz merak ettim 🙈
17. Gün 13 kilo gitti. Püre dönemine başladım ama sıvılara göre tüketmek daha zor . Daha iyiyim. Hergün yürüyüş yapmaya çalışıyorum. Ayağa kalktığımda bazen baş dönmesi oluyor 5-10 saniye . Ama sağlıklı olmak için değer ヽ(●´ε`●)ノ

X