Boşanma konusunu açtım yine verdiği cevap; buyrun

Sürekli neden esnaf olduğunu belirtiyorsun onu anlamadım. Bir sen bir de nilu diye bir üye var o da ne olay yaşarsa yaşasın muhakakk bir pasta resmi atıyor , ilginç.

Diğer konu adam sana açık açık borcumu ödeyene refaha erene kadar kullanacam seni demiş taahhütlü boşanma mi olur ? Bu yıl değil de ilerde vs diye. Sen de biliyorsun kocan da siz bosanmazsiniz. Yapamazsın. O yüzden önüne bak, yoluna bak geç.
Konularımı bilmeyenler beni tanımayanlar olabilir. O yüzden belirtiyorum.

Gidecek yerim yok deseniz inanın bu kadar tepki görmezsiniz. Çaresiz deriz. Ama siz, anlattığınız karakterle (koca) asla uyuşmayan gerekçeleri sunuyorsunuz. Aldattığını kaç kere gördünüz, yakaladınız hepsinde de sinirlendiniz. Sevindiğinizi görmedik. Ama sineye çektiniz. Size niye saygı duysun bu adam, niye peşinizden koşsun. O kadar mantıksız ki herşey. Çocuğunuz yok, bağınız yok, sadece bahaneleriniz var. Babanıza çalışmazsınız böyle, sizi paspas eden kocalara hizmet etmeye devam
Gerçekten bu kadar kolay mı bu boşanmak ya? Çok istiyorum inan ki .. bilsem ki kolay atlatacağım anında boşarım gerçekten

Sevgili günlük; 🤦‍♀️ her gün konu açtığım için böyle başlamamı isteyenler vardı, üzgünüm yine açıyorum. Hatta trol olduğumu düşünenler var

Dün açmış olduğum konu vardı eşim şehir dışına günübirlik gezmeye gitmeme izin vermemişti.
Dün bu konu sonrası haksız olmadığımı ve asla abartmadığımı anladım. Çünkü beni öyle bir manüpile ediyor ki her seferinde kendimi suçlu hissediyorum.

Beni suratsız görünce bütün gün neyin var diye sordu bende anlattım. Sen benim sahibim değilsin ben sana soruyorsam saygıdan soruyorum haber veriyorum yani, sen kalkmış izin vermiyorsun ne münasebet? Ne hakla? Dedim. Bunun için mi bu tripler yani dedi. Evet ne olacaktı dedim. Çok nankörsün fırsatını bulduğum an gezmeye gitmiyor muyuz biz seninle dedi. Şehir içi olanlar zaten olması gereken aktiviteler ne zaman şehir dışına güzel bir tatil planı yaptın? Dedim. Sonra daha da büyüdü kavga. Bugün olmasa bile seni en yakın zamanda mutlaka boşayacağım dedim. Zaten bu evlilik böyle devam etmez biliyorum dedi.

Bugün evi terketsem bedava elemanın da yok olacak eleman almak zorunda kalacaksın ama gerçekten çok çok az sabrım kaldı çok yakın bunların olması şaşırma dedim. Korktu sustu bi daha bi şey demedi. Bu sabah dükkanda kendisi boşanma konusunu açtı. (Birlikte çalışıyoruz biz esnafız) Seneye kadar boşanırız biz büyük ihtimal benim borçlarda bitmiş olur eleman alırım buraya altıma da araba alırım bol bol gezerim sende pişman olursun boşandığına dedi. Açık açık söylüyor yani borçlar bitince boşanırız demeye getiriyor. Ama ben ciddi anlamda bosanmaya kalkınca beni bırakmıyor. Borçları bitince mi bırakacak o da sizce? Yoksa yine peşimde koşar mı inanın anlamıyorum ya.. off
Bir yerde çalışsanız tek kuruş almasanız işten hemen çıkarsınız. Ama aynısını koca yapınca sorun olmuyor .

Adam iyi demiş cidden. Çünkü bulmuş bedava çalışan, neden kaçırsın. Maaş+ sigorta derdiyle uğraşmıyor. Karısının bedava işçiliği sayesinde işini büyütüp karısını şutlayacak.

İnsan kendini ezdirirse bu yapılan az bile.

Bir yerde çalışsanız tek kuruş almasanız işten hemen çıkarsınız. Ama aynısını koca yapınca sorun olmuyor .

Adam iyi demiş cidden. Çünkü bulmuş bedava çalışan, neden kaçırsın. Maaş+ sigorta derdiyle uğraşmıyor. Karısının bedava işçiliği sayesinde işini büyütüp karısını şutlayacak.

İnsan kendini ezdirirse bu yapılan az bile.
Haklısın 🥺 nefret ettim artık bu korkaklıgımdan zaten

Sevgili günlük; 🤦‍♀️ her gün konu açtığım için böyle başlamamı isteyenler vardı, üzgünüm yine açıyorum. Hatta trol olduğumu düşünenler var

Dün açmış olduğum konu vardı eşim şehir dışına günübirlik gezmeye gitmeme izin vermemişti.
Dün bu konu sonrası haksız olmadığımı ve asla abartmadığımı anladım. Çünkü beni öyle bir manüpile ediyor ki her seferinde kendimi suçlu hissediyorum.

Beni suratsız görünce bütün gün neyin var diye sordu bende anlattım. Sen benim sahibim değilsin ben sana soruyorsam saygıdan soruyorum haber veriyorum yani, sen kalkmış izin vermiyorsun ne münasebet? Ne hakla? Dedim. Bunun için mi bu tripler yani dedi. Evet ne olacaktı dedim. Çok nankörsün fırsatını bulduğum an gezmeye gitmiyor muyuz biz seninle dedi. Şehir içi olanlar zaten olması gereken aktiviteler ne zaman şehir dışına güzel bir tatil planı yaptın? Dedim. Sonra daha da büyüdü kavga. Bugün olmasa bile seni en yakın zamanda mutlaka boşayacağım dedim. Zaten bu evlilik böyle devam etmez biliyorum dedi.

Bugün evi terketsem bedava elemanın da yok olacak eleman almak zorunda kalacaksın ama gerçekten çok çok az sabrım kaldı çok yakın bunların olması şaşırma dedim. Korktu sustu bi daha bi şey demedi. Bu sabah dükkanda kendisi boşanma konusunu açtı. (Birlikte çalışıyoruz biz esnafız) Seneye kadar boşanırız biz büyük ihtimal benim borçlarda bitmiş olur eleman alırım buraya altıma da araba alırım bol bol gezerim sende pişman olursun boşandığına dedi. Açık açık söylüyor yani borçlar bitince boşanırız demeye getiriyor. Ama ben ciddi anlamda bosanmaya kalkınca beni bırakmıyor. Borçları bitince mi bırakacak o da sizce? Yoksa yine peşimde koşar mı inanın anlamıyorum ya.. off
Borç bitince boşalacak sizi net

Borçlarıni bitirmesine gerek kalmadan bir boşasan su adamı bütün kk halay cekecez ama sen cigidik bosamazsin o borc bitince adam seni bosar sende kalirsin

Boşansanız buraya başka kadınlarla geziyor, bu dükkanı ben emeğimle kurdum o emeğimi yiyor ben burda ağlıyorum diye konu açmama ihtimaliniz yok. Adam açık açık boşarım demiş daha ne desin.

Kız hayatı bana zindan eder zindan evde kalma gibi bi şansım yok. Evde kaldığım gün eşyaları toplayıp terketmem gerek zaten evi :) dün dedim zaten ben sevmiyorum bu işi çalışmak istemiyorum. Yapcak bi şey yok öyle bi dünya yok diyor. Mecbur muyum zorla mı götüreceksin diyorum susuyor. O kadar muhtaç ki şu an bana mecbursun demeye getiriyor yani düşün. Gelmezsen gelme bile diyemiyor
Hastalık bahanesi de mi bulamiosun? Neyden korkuyorsun bu kadar. Çalismayi birak artik. Kullanıyor seni anlamio musun.

Ah bir boşansam yaşadıklarımı roman yazabilirim. Şu an o kadar mutsuzum ki evlilikte kolumu kaldıracak halim yok hiçbir şey gelmiyor içimden. Çok dua ediyorum sadece. Ama ona bile eski gücüm yok, çok çok üzücü.. yine de rabbim büyük diyorum anlar beni
Canım kimse okumaz o romanı emin ol. Polyanna bile daha uyanıktı onda bile bayıldık. Tedbir kuldan takdir Allah'tan demisler. Duaya da yorma kendini o yüzden, hicbir sey yapmadan neyin degismesini bekliyorsun?

Hissettiğin gibi değil ama yanılıyorsun bu konuda. Bak ne diyorum keşke başkasına aşık olsa kocam işim kolaylaşır o yüzden asla üzülmem mesela.. geldiğim nokta bu kadar vahim . Mesela keşke aldatsa sosyal medyadan değil ama gerçekten aldatsa.. bunu öğrenip anında ayrılsam. Çünkü şu an bi yandan hep beni de suçluyor. O kadar fedakarlıklarıma rağmen bu çok ağır geliyor. O tamamen suçlu olsun öyle gözüksün işim kolaylasın istiyorum . Ben hiçbir şeyi tam olarak ispatta edemedim aslında gidiş gelişlerim korkularım bu yüzden
Seninkisi korku değil basiretsizlik. Ben yapamıyorum bari o beni bıraksın kafası. Hayatinda radikal kararlar alamayan insanlarin teselli hareketleri bunlar. Adam bunca kavganin arasinda bi tokat bile atmadiysa simdiye kadar boşan gitsin korkma öldürmez.

Hastalık bahanesi de mi bulamiosun? Neyden korkuyorsun bu kadar. Çalismayi birak artik. Kullanıyor seni anlamio musun.
Hastayken de çalışmak zorunda bırakıyor beni 🥺 yani şöyle; ben hastayken benimle çok güzel ilgileniyor hastaneye götürüyor yemeğimi yapıor falan ve hemen etki edecek iğne ya da güzel hemen iyileştirici bi şey olsun istiyor ki sabahına dükkana işe gelebileyim.. yani ben böyle anlıyorum ama belli etmiyorum. Bu durumu da kullanarak karımla nasıl ilgileniyorum bak diye artistlik yapıyor bir de.. anlamadığımı sanıyor herhalde bu durumu da kendi lehinde değerlendiriyor 😀☺️

Bu adam size müstahak. 😁

Asgari ucretli bir personelin isverene maliyeti maası dahil 24500 ile 23500 arası degisiyor. Yilda 280.000tl yapar. Ustelik 7 gün ustuste calistiramaz, 24 saatlik izin vermek zorunda.
Adam size karsi gayet dürüst aslinda. Simdi cebinde 280bini kaliyor, 7/24 calistiriyor, borçlar bitincede bosanacak.

Bu adamin yaninda calisacaginiza baska bi yerde valissaydiniz en azindan sigortaniz yatardi

X