Boşanma konusunu açtım yine verdiği cevap; buyrun

Mavinin her tonunaa

Üye
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2023
832
-74
26
Sevgili günlük; 🤦‍♀️ her gün konu açtığım için böyle başlamamı isteyenler vardı, üzgünüm yine açıyorum. Hatta trol olduğumu düşünenler var

Dün açmış olduğum konu vardı eşim şehir dışına günübirlik gezmeye gitmeme izin vermemişti.
Dün bu konu sonrası haksız olmadığımı ve asla abartmadığımı anladım. Çünkü beni öyle bir manüpile ediyor ki her seferinde kendimi suçlu hissediyorum.

Beni suratsız görünce bütün gün neyin var diye sordu bende anlattım. Sen benim sahibim değilsin ben sana soruyorsam saygıdan soruyorum haber veriyorum yani, sen kalkmış izin vermiyorsun ne münasebet? Ne hakla? Dedim. Bunun için mi bu tripler yani dedi. Evet ne olacaktı dedim. Çok nankörsün fırsatını bulduğum an gezmeye gitmiyor muyuz biz seninle dedi. Şehir içi olanlar zaten olması gereken aktiviteler ne zaman şehir dışına güzel bir tatil planı yaptın? Dedim. Sonra daha da büyüdü kavga. Bugün olmasa bile seni en yakın zamanda mutlaka boşayacağım dedim. Zaten bu evlilik böyle devam etmez biliyorum dedi.

Bugün evi terketsem bedava elemanın da yok olacak eleman almak zorunda kalacaksın ama gerçekten çok çok az sabrım kaldı çok yakın bunların olması şaşırma dedim. Korktu sustu bi daha bi şey demedi. Bu sabah dükkanda kendisi boşanma konusunu açtı. (Birlikte çalışıyoruz biz esnafız) Seneye kadar boşanırız biz büyük ihtimal benim borçlarda bitmiş olur eleman alırım buraya altıma da araba alırım bol bol gezerim sende pişman olursun boşandığına dedi. Açık açık söylüyor yani borçlar bitince boşanırız demeye getiriyor. Ama ben ciddi anlamda bosanmaya kalkınca beni bırakmıyor. Borçları bitince mi bırakacak o da sizce? Yoksa yine peşimde koşar mı inanın anlamıyorum ya.. off

Seneye kadar boşanırız biz büyük ihtimal benim borçlarda bitmiş olur eleman alırım buraya altıma da araba alırım bol bol gezerim sende pişman olursun boşandığına dedi. Açık açık söylüyor yani borçlar bitince boşanırız demeye getiriyor. Ama ben ciddi anlamda bosanmaya kalkınca beni bırakmıyor. Borçları bitince mi bırakacak o da sizde? Yoksa yine peşimde koşar mı inanın anlamıyorum ya.. off
Bunu duymasına rağmen hala haftanın 7 günü bir kuruş almadan, sigortası yatmadan çalışan amelede sorun. Adamda hiç sorun yok.
Yerinizde olsam yarından itibaren evden çıkmam. Zorla saçından tutup çalıştıracak değil ya.

Peşinden kossa ne kosmasa ne. Ben de böyle köle bulsam ben de bırakmam.

Sevgili günlük; 🤦‍♀️ her gün konu açtığım için böyle başlamamı isteyenler vardı, üzgünüm yine açıyorum. Hatta trol olduğumu düşünenler var

Dün açmış olduğum konu vardı eşim şehir dışına günübirlik gezmeye gitmeme izin vermemişti.
Dün bu konu sonrası haksız olmadığımı ve asla abartmadığımı anladım. Çünkü beni öyle bir manüpile ediyor ki her seferinde kendimi suçlu hissediyorum.

Beni suratsız görünce bütün gün neyin var diye sordu bende anlattım. Sen benim sahibim değilsin ben sana soruyorsam saygıdan soruyorum haber veriyorum yani, sen kalkmış izin vermiyorsun ne münasebet? Ne hakla? Dedim. Bunun için mi bu tripler yani dedi. Evet ne olacaktı dedim. Çok nankörsün fırsatını bulduğum an gezmeye gitmiyor muyuz biz seninle dedi. Şehir içi olanlar zaten olması gereken aktiviteler ne zaman şehir dışına güzel bir tatil planı yaptın? Dedim. Sonra daha da büyüdü kavga. Bugün olmasa bile seni en yakın zamanda mutlaka boşayacağım dedim. Zaten bu evlilik böyle devam etmez biliyorum dedi.

Bugün evi terketsem bedava elemanın da yok olacak eleman almak zorunda kalacaksın ama gerçekten çok çok az sabrım kaldı çok yakın bunların olması şaşırma dedim. Korktu sustu bi daha bi şey demedi. Bu sabah dükkanda kendisi boşanma konusunu açtı. (Birlikte çalışıyoruz biz esnafız) Seneye kadar boşanırız biz büyük ihtimal benim borçlarda bitmiş olur eleman alırım buraya altıma da araba alırım bol bol gezerim sende pişman olursun boşandığına dedi. Açık açık söylüyor yani borçlar bitince boşanırız demeye getiriyor. Ama ben ciddi anlamda bosanmaya kalkınca beni bırakmıyor. Borçları bitince mi bırakacak o da sizde? Yoksa yine peşimde koşar mı inanın anlamıyorum ya.. off
Kavga ederken en son noktada boşanma sözü söylenmeli kanaatimce.. Her tartışma veya kavgada, sorunda "boşanacağım" denilirse bir yerden sonra taraflardan biri bıkar boşar kafaya boşanma kazınıyor sürekli.. Arada yazıyorsunuz tartışmalarınızı, 3 vakte kadar boşanacağım mantığı yanlış bana göre söylüyorsanız kadın veya erkek direk uygulamaya geçmeli, tehdit unsuru gibi kullanılıp veya gelecek projesi gibi bak ilerde boşarım seni olayı sevgi ve evliliği zedeleyici

Konularınızın hepsini hatırlamıyorum o yüzden bu olaya yorum yapmayacağım ama boşanmak istiyorsanız davanızı açın çekişmeli boşanın zaten borç harç mal mülk eşit dağıtılıyor tabi usulüne göre edinilmiş ise...

O sizi bırakmadan siz onu bırakmayacağınıza göre borçları bittiği an işsiz özgür bir kadın olucaksınız. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun.
Hadi inşallah. Çok kötü ama evet. Bi dediği bi dediğini tutmadığı için ben cesaret edip bosayamıyorum. Korkuyorum ya peşimi bırakmazsa diye

Bunu duymasına rağmen hala haftanın 7 günü bir kuruş almadan, sigortası yatmadan çalışan amelede sorun. Adamda hiç sorun yok.
Yerinizde olsam yarından itibaren evden çıkmam. Zorla saçından tutup çalıştıracak değil ya.

Peşinden kossa ne kosmasa ne. Ben de böyle köle bulsam ben de bırakmam.
Kız hayatı bana zindan eder zindan evde kalma gibi bi şansım yok. Evde kaldığım gün eşyaları toplayıp terketmem gerek zaten evi :) dün dedim zaten ben sevmiyorum bu işi çalışmak istemiyorum. Yapcak bi şey yok öyle bi dünya yok diyor. Mecbur muyum zorla mı götüreceksin diyorum susuyor. O kadar muhtaç ki şu an bana mecbursun demeye getiriyor yani düşün. Gelmezsen gelme bile diyemiyor

Bugün evi terketsem bedava elemanın da yok olacak eleman almak zorunda kalacaksın ama gerçekten çok çok az sabrım kaldı çok yakın bunların olması şaşırma dedim. Korktu sustu bi daha bi şey demedi. Bu sabah dükkanda kendisi boşanma konusunu açtı. (Birlikte çalışıyoruz biz esnafız) Seneye kadar boşanırız biz büyük ihtimal benim borçlarda bitmiş olur eleman alırım buraya altıma da araba alırım bol bol gezerim sende pişman olursun boşandığına dedi. Açık açık söylüyor yani borçlar bitince boşanırız demeye getiriyor. Ama ben ciddi anlamda bosanmaya kalkınca beni bırakmıyor. Borçları bitince mi bırakacak o da sizce? Yoksa yine peşimde koşar mı inanın anlamıyorum ya.. off
Ben de tam bunu diyecektim biliyor musun? Adam popoyu doğrultunca sana tekmeyi basacak, fırına eleman alıp yeni sevgisini oralara buralara gezdirecek. Sen de ırgatlık ettiğinle kalacaksın. Kandırmaya bile lüzum görmüyor öyle bir güven vermişsin.

Kız hayatı bana zindan eder zindan evde kalma gibi bi şansım yok. Evde kaldığım gün eşyaları toplayıp terketmem gerek zaten evi :) dün dedim zaten ben sevmiyorum bu işi çalışmak istemiyorum. Yapcak bi şey yok öyle bi dünya yok diyor. Mecbur muyum zorla mı götüreceksin diyorum susuyor. O kadar muhtaç ki şu an bana mecbursun demeye getiriyor yani düşün. Gelmezsen gelme bile diyemiyor
E gitme işte..kopacaksa kopsun kıyamet. Madem ille bosanacaksin, böyle boşan.
Saçından mi sürükleyecek? "Vallahi seni alo 170e şikayet ederim sigortasız işçi çalıştırıyor diye, beni delirtme, yapmayan serefsizdir" de. Korkut onu

Kendi ekseninde kendince dönen bir adam siz evlenirken bu kişiyi iyi tanimadinizmi seviyormusunuz sevmiyormusunuz anlaşabiliyormusunuz ben sizin konulardan gerci pek bı şey anlamıyorum konu sadece gezmek konusumu ....boşanmayı blöf yapıp adamın kafasına sokmaniz etkinizi azaltıyor bence siz başka bir yerde iş bulsaniz belki tüm gün birbirinizin burnunun dibinde olmasanız iyi gelir sizlere ben her ikinizinde boşanacagini düşünmüyorum işin kötü tarafı aranızdaki saygının bitmesi olacak ama buna dikkat etmelisiniz ondan sonrası toparlanmaz en önemlisi bu sigortasız çalışmayın ise ortak değilseniz yasal olarak buna çok pişman olursunuz ilerde ayrıca boşanacak insan dava açar beni bırakmıyor diye birşey yok az para ile hem eleman hem ev işleri kim olsa bırakmaz yarın birgün size ihtiyacı kalmayınca bırakır bırakabilir güvenmeyin sonsuz kendinizi düşünün

Hadi inşallah. Çok kötü ama evet. Bi dediği bi dediğini tutmadığı için ben cesaret edip bosayamıyorum. Korkuyorum ya peşimi bırakmazsa diye
Adamın umrunda değilsin yahu neyini bırakmayacak? Bedava çalışanim gitti diye üzülür ancak.
Kendine boşanmamak için bahane arıyorsun sadece.
Kocan seneye de bırakmaz seni, o zaman da araba borcu için bir enayi gerekiyor. Sende iyisini de bulamaz. Köleliğe devam. Bu arada fırsat buldukça aldatır tabi orası ayrı.

X