Borclarla basim dertte

Esimin ailesi yok zaten.

Bizimkilerde de, babam 6 yil once emekli oldugunda tazminatini 2 kardes 50 ser bin olarak bize verdi, ben bu saatten snra emekliyim, ancak kendimi diyururum, ister harcayib ister yatirim yapin ister evlenin benden baska kurus islemez dedi. Ben o donem bekardim, o paraya kendi birikimi de katip ev almistim zaten. O da suan emekli maasiyla ancak kendini donduruyor. Soylesem sadece uzuntu olur onlara
Anliyorum. Hayat bazen bizlere cok degisik seyler sunuyor. Su anda da yasadiginiz problem bu degisik seylerden bir tanesi. Nerede yasiyorsunuz yeterince buyuk bir sehir mi? Donemsel olarak calisabileceginiz bir yerler var mi mesela kitap kafeler gibi,cogunlukla genclerin calistigi yerler? İssizlik maasiniz bittiginde oyle bir seyler deneyebilirsiniz belki. Cocugunuz da biraz daha buyumus olur

Ev kredisinden ayri siz fuzuli yere rahatınız icin cok acilmis,krediye basvurmussunuz surekli. Oderiz diye dusunup,altindan kalkariz diye dusunup ona gore davranmışsınız. Atalarimz bile nedemis ayaginizi yorganiniza gore uzatin..

Acikcasi ilk mesaja kalem kalem yazmayi gereksiz buldugum icin yazmamistim, 6900 un tamami kredi degil aslinda... ancak azaltilamayan rutin giderlerimiz. Yani soyle

1850 ev kredisi
700 aidat, fatura (iskan hala alinmadigi icin ne yazikki faturalarimiz cok yuksek geliyor)
2500 ihtiyac kredisi (binlirasi 2 ay sonra bitecek
500 atolyenin aylik rutin muhasebe vergi tutari
1000 tl oglumun aylik mama masrafi( o konu ayrica ozel ve saglikla ilgili bir durum)
Yaklasik 400 tl aylik ulasim masrafi (atolyenin ulasimlari dahil)

Kalem kalem yazmam gerektigini dusunemedim. Detaylandirip konuyu uzatmayayim diye 6900 toplam kredi odemesi deyiverdim ama yanlis anlamalar oldu hakli olarak.

Ev kredisinden ayri siz fuzuli yere rahatınız icin cok acilmis,krediye basvurmussunuz surekli. Oderiz diye dusunup,altindan kalkariz diye dusunup ona gore davranmışsınız. Atalarimz bile nedemis ayaginizi yorganiniza gore uzatin..
Cevabi bir ust mesajimda verdim bakabilirseniz.

Cektigim krediler eahat etmek icin degil, mecbur kaldigim icin cektigim kredilerdi

Anliyorum. Hayat bazen bizlere cok degisik seyler sunuyor. Su anda da yasadiginiz problem bu degisik seylerden bir tanesi. Nerede yasiyorsunuz yeterince buyuk bir sehir mi? Donemsel olarak calisabileceginiz bir yerler var mi mesela kitap kafeler gibi,cogunlukla genclerin calistigi yerler? İssizlik maasiniz bittiginde oyle bir seyler deneyebilirsiniz belki. Cocugunuz da biraz daha buyumus olur
Aslina bakarsaniz atolyeye yogunlasabilsem biraz zaman sonra ciddi anlamda getirisi olacagini biliyorum. Dogumdan beri cok geri plana attigim icin suan bir uyku doneminde. Baska is arasam bulsam bilr asgari ucretin fazlasi olmayacaktir. Ama islere odaklanabilsem esimin maasindan bile fazlasini kazanabilirim. Sadece zamana ihtoyacim var orda ve o zamana kadar da nasil bir yol izlemeliyim onu dusunuyorum

Aslina bakarsaniz atolyeye yogunlasabilsem biraz zaman sonra ciddi anlamda getirisi olacagini biliyorum. Dogumdan beri cok geri plana attigim icin suan bir uyku doneminde. Baska is arasam bulsam bilr asgari ucretin fazlasi olmayacaktir. Ama islere odaklanabilsem esimin maasindan bile fazlasini kazanabilirim. Sadece zamana ihtoyacim var orda ve o zamana kadar da nasil bir yol izlemeliyim onu dusunuyorum
Acaba cocugunuz uyuduktan sonra mi calissaniz,sadece geceleri yani? Belki sizi bolecek bir sey olmayinca daha rahat tasarimlariniza yogunlasabilirsiniz. İnsallah kisa surede feraha cikarsiniz,Allah yardimciniz olsun

Acaba cocugunuz uyuduktan sonra mi calissaniz,sadece geceleri yani? Belki sizi bolecek bir sey olmayinca daha rahat tasarimlariniza yogunlasabilirsiniz. İnsallah kisa surede feraha cikarsiniz,Allah yardimciniz olsun
Zaten suan oyle yapiyorum. Gece o uyuduktan sonra atolyeye cikip bazen sabah olup uyandiginda iniyorum hic uyumadan gun icinde onunla vakit geciriyorum filan. Ama tabiki atolye bir gunde pasife dusmedi, canlanmasi icin de bir sure gerekiyor. O vakit gelene kadar aadece calismak geliyor elimden iste...

Bence 500 bin liralık evi satıp daha ucuz bir ev satın almanız gerek. Borçları da ödersiniz, tabii hayat standardınız düşmüş olur ama yapacak bir şey yok. Allah sağlık versin çalışır yaparsınız ama şu an böyle bir toplu para olmadan düze çıkamayacaksınız gibi. Tazminat parasını da 2_3sene unutun maalesef davalar çok uzun sürüyor

Acikcasi ilk mesaja kalem kalem yazmayi gereksiz buldugum icin yazmamistim, 6900 un tamami kredi degil aslinda... ancak azaltilamayan rutin giderlerimiz. Yani soyle

1850 ev kredisi
700 aidat, fatura (iskan hala alinmadigi icin ne yazikki faturalarimiz cok yuksek geliyor)
1000 tl oglumun aylik mama masrafi( o konu ayrica ozel ve saglikla ilgili bir durum)

Kalem kalem yazmam gerektigini dusunemedim. Detaylandirip konuyu uzatmayayim diye 6900 toplam kredi odemesi deyiverdim ama yanlis anlamalar oldu hakli olarak.
Ev kredisi hariç borcunuzun tamamı ne kadar oluyor alacağınız tazminat 45 binmiş galiba borcunuza yetiyormuş ama onu alamamışsınız arabayı satıp biraz borcunuzu düşürüp atölye işine yönelsiniz sizin için daha iyi olur bence anladığım kadarı ile verginizi ödüyorsunuz araba siz dağıtma işlemi yapmayın kargo ile anlaşsanız daha ucuza gelmez mi.

Şuan için yapılabilecek tek şey bence arabayı satmak
Kredi kartları ne kadar bilmiyorum ama kapatır en azından biraz olsun rahatlatır

Ev kredisi hariç borcunuzun tamamı ne kadar oluyor alacağınız tazminat 45 binmiş galiba borcunuza yetiyormuş ama onu alamamışsınız arabayı satıp biraz borcunuzu düşürüp atölye işine yönelsiniz sizin için daha iyi olur bence anladığım kadarı ile verginizi ödüyorsunuz araba siz dağıtma işlemi yapmayın kargo ile anlaşsanız daha ucuza gelmez mi.
Dagitim yapmiyoruz zaten, musteriye gonderilecek urunleri kargo ile gonderiyoruz, ancak gidip susleme kurulum yaptigimiz, sonrasinda gidip topladigimiz organizasyonlar oluyor. Bazen araca sigmadigi icin iki tur tasiyoruz. Bu tur isleri yapmak icin taksi veya kargo kullanmamiz imkansiz. Maksimum arac kiralama olabilir o da astari yuzunden pahaliya cikar

Öncelikle Allah yardımcınız olsun ve acilen feraha çıkarsın amin amin amin.Sizi anlıyorum günümüz hayat şartlarında dışarda kahve içmek lüks gerçekten.evde bile kahve lüks olmuş kilosu 35 40 tl.neyse bu mevzulara girersem konu çok uzar.Benim nacizane tavsiyem 2500 tl olan ihtiyaç kredinizin kalan ödemesi dahil olmak üzere uzun vadeli yeni bir ihtiyaç kredisi çekmeniz.Hem ödemeniz azalır hemde elinize biraz para kalır.Sevgilerimle ❤

öğretmenlik mesleginiz varmiş
kpssye girin inşallah kazanirsiniz.
allah yardimcimiz olsun.
6800 tl yüksek borç.

Öncelikle Allah yardımcınız olsun ve acilen feraha çıkarsın amin amin amin.Sizi anlıyorum günümüz hayat şartlarında dışarda kahve içmek lüks gerçekten.evde bile kahve lüks olmuş kilosu 35 40 tl.neyse bu mevzulara girersem konu çok uzar.Benim nacizane tavsiyem 2500 tl olan ihtiyaç kredinizin kalan ödemesi dahil olmak üzere uzun vadeli yeni bir ihtiyaç kredisi çekmeniz.Hem ödemeniz azalır hemde elinize biraz para kalır.Sevgilerimle ❤
ben işten çikinca kahve alacaktim ;
kilosu 30-40 mi:/

öğretmenlik mesleginiz varmiş
kpssye girin inşallah kazanirsiniz.
allah yardimcimiz olsun.
6800 tl yüksek borç.
Egitim fakultesi mezunu degilim ne yazikki. Meslek egitim kurslarinda ogretmenlik yetkim var sadece. 11 yildir da ayni alanda ogretmen olarak calisiyordum. Siyasi bazi durumlar sebebiyle okullarimiz kapandi personel toplu olarak cikarildi.

Zaten suan oyle yapiyorum. Gece o uyuduktan sonra atolyeye cikip bazen sabah olup uyandiginda iniyorum hic uyumadan gun icinde onunla vakit geciriyorum filan. Ama tabiki atolye bir gunde pasife dusmedi, canlanmasi icin de bir sure gerekiyor. O vakit gelene kadar aadece calismak geliyor elimden iste...
Atolyede ne is yapiyorsunuz yani tam olarak neyi tasarliyorsunuz

1850 ev kredisi

Gerçekten birçok insan şu anda sizinle benzer durumda, belki herkes dile getirmiyor ama herkesin gelirinden çok gideri var ve borç yükü ödeyebileceğinden çok çok fazla. Çevremde bende dahil olmak üzere çalışanlardan edindiğim izlenimler dahilinde yazıyorum. Size Naçizane tavsiyem; elinizden çıkarabileceğiniz ev dışında işinizi aksatmayacak bir mal varlığı varsa (biri otomobil yazmıştı) en azından kartlarınızı kullanıma açacak kadar satabilirsiniz. Yemek konusuna gelince, vücuda en büyük kötülük stres yapmaktan gelir, makarna yiyerek sadece biraz karbonhidrat ağırlıklı beslenmiş olursunuz o kadar. Yurtdışında yaşayan oranın vatandaşı olan akrabam üniversiteye gidene kadar makarna ve patates yemiş ve sonuçta gayet boylu poslu sağlıklı bir insan. Yani yeni duruma adapte olmaya çalışmak şu anda yapabileceğiniz en iyi şey. Umarım bir an önce borçsuz ve huzurlu günlere kavuşursunuz.

X