Üroloji - İdrar Yolları Hastalıkları Böbrek yetmezligi olmak istemiyorum acil yardım

Ceennet

Aktif
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2017
1.001
371
Öncelikle merhaba 7 aydır idrar yolu enfeksiyonuyla ugraştım yazın 5 gün hastanedeyattım ( mersinde ) ayrıca 1 buçuk ay önce enfeksiyon tedavisi gördüm ( izmirde ) sürekli devam eden idrar yolu yanmam var 4 aylık evliyim bekarken hastanede yatınca geçti evlendikten sonra tekrarladı igne kullanınca geçti başka bir doktor mesaneme bakılıp bakılmadıgını sorunca bakılmadıgını söyledim. Alttan mesaneme bakıldı ne idrar yolunda nede mesanemde enfeksiyon yok fakat yanmam var. Mesaneden böbrege idrar kaçışı var mesanede idrar süzen delik büyük bu sebeple 1 hafta önce işlem sırasında böbrege su kaçtı işlemden sonra 4 gün çektim böbrek agrısı kaçak var bu işlemde ( samsunda oldu ) 3 ay sonra tekrar gel dedi böbrege dikkat et idrar kaçarsa böbrek şişmesi olur dedi yazdan bu yana 4 kez böbrekten rahatsızlandım her seferindede sağ böbrekti işlem sırasındada sağ böbrek rahatsızlandıklarımda sag tarafım komple tutmuyor acillik oluyorum kıpırdayamıyorum tek başıma böyle devam ederse ilerlersede böbrek şişmesi olursada böbrek yetmezligi olur bu nedenle üroloji ve nefrolojiyi uzmanı yokmu Böbrek yetmezligi olmak istemiyorum ...

İşlem olalı 1 hafta oldu daha sonrasında soldada agrı oldu ama işlemde sag dı 2 böbrektede olursa biterim ben bu diger böbrekte olmicak anlamına gelmiyor eşimin annesi meme kanseri hastası eşim annesini kaybederse beni kaybetmeye asla dayanamaz eşimi bu hayatta yalnız bırakmak istemiyorum.
Kby yim
Hayatta daha acı şeyler var
Tek böbrekle yaşanır korkma tedavini ihmal etme

Madem kaçak var bi tedavi uygulanmadi mı ameliyat falan koruyucu antibiyotik de kullanmaniz lazim gibi..

Madem kaçak var bi tedavi uygulanmadi mı ameliyat falan koruyucu antibiyotik de kullanmaniz lazim gibi..
Cipro500mg verdi birde azosilin500mg
Bir buçuk ay önce igne tedavisi görmemin sebebi antibiyotiklere karşı bagışıklık kazanmamdı.

Sen ne yasiyorsun bilmiyorum ama hastalik yasayan icin her zaman zordur ve herkesin derdi kendine buyuk. Kucumsedugimiz dert basimiza geldiginde anliyoruz. Allah sifa versin konu sahibi, ihmal etme
2 buçuk ay sonra Adana başkent hastanesine gidecegim işlem sırasında çok acı çektim özele gitmek istiyorum ayrıca doktorlar ihmal etmiyor ve devlete göre daha teçhizatlılar eşimle öyle karar aldık hayırlısı fakat yapabilecegim dogal şeyler yada bir öneri yokmu bilmiyorum

İşlem olalı 1 hafta oldu daha sonrasında soldada agrı oldu ama işlemde sag dı 2 böbrektede olursa biterim ben bu diger böbrekte olmicak anlamına gelmiyor eşimin annesi meme kanseri hastası eşim annesini kaybederse beni kaybetmeye asla dayanamaz eşimi bu hayatta yalnız bırakmak istemiyorum.
Kardeş bu hastalık kanser değil böyle yaşanıyor ihmal etme

2 buçuk ay sonra Adana başkent hastanesine gidecegim işlem sırasında çok acı çektim özele gitmek istiyorum ayrıca doktorlar ihmal etmiyor ve devlete göre daha teçhizatlılar eşimle öyle karar aldık hayırlısı fakat yapabilecegim dogal şeyler yada bir öneri yokmu bilmiyorum
Bu işin içinde biri olarak en iyi ve en donanımları devletdedir

Kardeş bu hastalık kanser değil böyle yaşanıyor ihmal etme
Tedavi olmak yerine böbregimi kaybedeyim kusura bakma ama kimse başına gelmeden bilemez işlemden çıktıktan sonra pskolojim bozuldu insanın başına gelmeyince bilemiyor gerçekten bende3 hafta önce kan bagışı yaptım insanlara hayat verdim bilinçli bir birey olmak herşeye deger gerçekten çevremizde birçok şey var

Doğal şeylere bulaşma, böbrekleri daha çok yorar. 2.5 ay dişini sık bakalım özel hastanede ne diyecekler. Geçmiş olsun.

Tedavi olmak yerine böbregimi kaybedeyim kusura bakma ama kimse başına gelmeden bilemez işlemden çıktıktan sonra pskolojim bozuldu insanın başına gelmeyince bilemiyor gerçekten bende3 hafta önce kan bagışı yaptım insanlara hayat verdim bilinçli bir birey olmak herşeye deger gerçekten çevremizde birçok şey var
Hasta olmu dedim ben böbrek yetmezliği hastasıyım kanserle bir tutmusun ihmal etme dedim

Doğal şeylere bulaşma, böbrekleri daha çok yorar. 2.5 ay dişini sık bakalım özel hastanede ne diyecekler. Geçmiş olsun.
Pekde bişi kullanmak istemiyorum aslında böbreklerimi yormak istemiyorum bu rahatsızlık 5 aşamadan oluşuyor benimki 3. Aşama şuanda ilerlemez inşallah bebek sahibi olmak istedik 4 aydır hamile kalamadım enfeksiyon vajina kurulugu yaptı antibiyotikler bakteri yaptı almadıgım ilaç kalmadı eczaneyi satın aldım neredeyse 7 ayda eczaneye ve yola o kadar para dökene kadar büyük bir şehirde özel hastane tercihim şuanda

Önce bir sakin olun, hemen öldürdünüz kendinizi.
İyi bir doktor bulun kendinize. Anladığım kadarıyla böbrek reflüsü var. Kızım doğduğunda farkedilmişti onda da, koruyucu doz antibiyotik kullandık. Onunki kendiliğinden kapandı. Sizin de sürekli takipte olmanız lazım. En kötü ihtimal ameliyat olmanız.

Benim de sürekli idrar yolu enfeksiyonu oluyor ama doktorlar önemsemiyor gerçi sürekli böbreğime falan bakıyorlar şükür sorun yok.
Size çok geçmiş olsun, çok iyi doktor umarım bulursunuz, kötü düşünmeyin lütfen, elbet bir hal çaresi vardır. Tek doktorla tedavinize devam edin.

Benim de sürekli idrar yolu enfeksiyonu oluyor ama doktorlar önemsemiyor gerçi sürekli böbreğime falan bakıyorlar şükür sorun yok.
Size çok geçmiş olsun, çok iyi doktor umarım bulursunuz, kötü düşünmeyin lütfen, elbet bir hal çaresi vardır. Tek doktorla tedavinize devam edin.
Canım filimde ultrasonda çıkmadı bu sorun ürodinamik incelemede çıktı yani alttan mesaneme giriş yapıldı kamera ile bakıldı bu sırada görüldü

X