Bir öğretmen konusu da benden ( 1. Sınıf)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Şikayet edin falan denmiş neyi şikayet edecek pardon?
Ortada işini özveriyle yapan bir öğretmen var
Çocuğuna şiddet mi uyguladı ? Ne yaptı?
Cebinden gitmiş hediye almış başarılı olana
Ne var bunda ?
Sınıfını değiştir olsun bitsin

siz iyi misiniz? ilkokul da mesela nasıl anladınız arkadaşınızın sizi kıskandığını? ha durun bence siz herkes beni kıskanıyor diyenlerdensiniz.
biraz empati yeteneğinizi geliştirin, asgari ücretle kirada oturup çocuk okutan bir insan çocuğuna o oyuncağı alamayacak, bu bir anne baba için ne kadar zor siz anlayabiliyor musunuz? o çocuğun içinde nasıl bir yara oluşacak?
benim çocuğum yok ama olduğu zaman benim çocuğum bir ödül alır da arkadaşının yüzü düşerse benim içim parçalanır ve öğretmene gittiği yolun yanlış olduğunu ifade ederim, yazık değil mi bu çocuklara? 6-7 yaşındalar, biraz vicdan.

öğretmen ne diye şikayet edilir ben size hemen söyleyeyim ki ileride lazım olursa açıp okursunuz size fikir olur.
- öğrenci ayrımı yapılıyor, başarılı öğrencilere ders dışı da destek olmayı teklif ediyor bu yüzden diğer çocuklar sınıfta doğal olarak geri de kalıyor.
- kendi kendine bir sistem kurmuş, başarılı olana oyuncak hediye ediyor diğer çocukların psikolojisi kötü yönde etkileniyor ki bence bu psikolojik şiddettir.
- daha okuma öğrenmeyen 8 çocuğun olduğu sınıfta okuma - anlama içerikli ödev veriyor.
- öğretmenin verdiği ödevler sonucu çocuklar stres kaynaklı hastanelik oluyor.

ha size bir bilgi daha şiddet denilen şey sadece fiziki şiddetle sınırlı değildir, psikolojik şiddette vardır bu çocukların maruz kaldığı şey de psikolojik şiddettir.

Bende bunu sordum. Konu sahibi cevap vermedi. Çocuk neden geride kaldı? 1. Sınıfta öğretmenden ziyade veliye düşüyor iş. Bizim sınıfta okuyamayan çocuklar ya türkçe bilmiyor, ya anne , baba yoğun çalışıyor ve babaanne vs öğretemiyor, ya hazır değil 1. Sınıfa (örn yılın sonunda doğan çocuklar) vb.
Konu sahibi bunu sorgulamalı. Okuyamama %99 veli ile ilgilidir.
Benim de yakın bir arkadaşımın çocuğu 3. Sınıfta ama okuması diğer çocuklardan geride. Pedagogla konuştuklarında direkt ebeveynlere yönelmiş pedagog. Objektif bir şekilde çocukların durumu baştan irdelenmezse çocuk geride kalmaya devam edebiliyor.

Bende bunu sordum. Konu sahibi cevap vermedi. Çocuk neden geride kaldı? 1. Sınıfta öğretmenden ziyade veliye düşüyor iş. Bizim sınıfta okuyamayan çocuklar ya türkçe bilmiyor, ya anne , baba yoğun çalışıyor ve babaanne vs öğretemiyor, ya hazır değil 1. Sınıfa (örn yılın sonunda doğan çocuklar) vb.
Konu sahibi bunu sorgulamalı. Okuyamama %99 veli ile ilgilidir.

Çocuğun hevesini kırarsa öğretmen, öğrenci başarı odaklı olmaz.

Her hafta sonuna yaklaştığında sınav kaygısı yaşıyorsa birinci sınıfta önce bu sorgulanmali.

Öğrenir, öğrenemez, yavaş öğrenir her öğrencinin kapasitesi farklı.

Öncelik öğretmendir. Veli okulda verilen gazla çalıştırır çocuğu.

Koşturarak, döverek ödevler bitmeli mantığına giren veliler varmış. Almışlar hediyelerini, aferin onlara.

O zaman alırsın çocuğunu gidersin başka sınıfa verirsin dimi?
Başarılı olsunlar diye uğraşıyor adam
Maaşını alır çıkar banane der o adam hiçbirşey yapmasa da o parayı alıcak
Yarış atı gibi yetiştiren veliler
Bakıyorlar çocuklar başarısız hırslanıyorlar
Burda çocuğa üzüldüm tabi
Ama bu eğitim ve disiplinde çocuğumun yetiştirilmesini isterdim
Kendimde evde okumayı öğretirdim oturup ağlayacağıma
30 kişi okumayı söktüyse benimki yapamadıysa yapması için ığraşırım
Şımararak büyüyemez çocuklar
Disiplin gerek
Şimdi bunlara üzülürsün yarın çocuğun ders çalışmaya alışır sınav stresi diyorsunuz bide
Her hafta sınavı olan bir çocuk yıllar sonra zaten o sınava alışık olduğu için heyecan yapmayacaktır
Yarın çocuk en iyi okullara girince teşekkür edersiniz
İlkokul çok önemli
Hersey orda şekillenir
Disiplini dersi öğreniyor orda
Ders çalışmaya alışık bir çocuk ilerdede öyle olucak zaten

Yanılıyorsunuz , başarılı olmaz sınav ve başarı kaygısı gelişir ömrünce.

Neden bu çocuklar 1. Sınıftan başlıyor. Çünkü birinci seviye değil mi adı üstünde.

Basamaklar yavaş yavaş çıkılır. Önce harfler öğrenir, eğlenir zaman zaman ,zaman zaman zorlanır ama öğrenir.

Sonra kitap okumaya heveslendirilir. Akabinde öğrendiklerini kağıda dökmeye geçer zamanla.

Böyle disiplin olmaz. Sonradan balon gibi patlar.

Ben pahalı hediyeler veren öğretmen asla istemezdim. Benim çocuğum her başarısından bebek araba mı alacak ileride .

Ben büyük hediyeler alarak mi onu motive edeceğim.

Verdiğim eğitimi böyle yerle bir eden öğretmeni silerdim lugatimdan.

siz iyi misiniz? ilkokul da mesela nasıl anladınız arkadaşınızın sizi kıskandığını? ha durun bence siz herkes beni kıskanıyor diyenlerdensiniz.
biraz empati yeteneğinizi geliştirin, asgari ücretle kirada oturup çocuk okutan bir insan çocuğuna o oyuncağı alamayacak, bu bir anne baba için ne kadar zor siz anlayabiliyor musunuz? o çocuğun içinde nasıl bir yara oluşacak?
benim çocuğum yok ama olduğu zaman benim çocuğum bir ödül alır da arkadaşının yüzü düşerse benim içim parçalanır ve öğretmene gittiği yolun yanlış olduğunu ifade ederim, yazık değil mi bu çocuklara? 6-7 yaşındalar, biraz vicdan.

öğretmen ne diye şikayet edilir ben size hemen söyleyeyim ki ileride lazım olursa açıp okursunuz size fikir olur.
- öğrenci ayrımı yapılıyor, başarılı öğrencilere ders dışı da destek olmayı teklif ediyor bu yüzden diğer çocuklar sınıfta doğal olarak geri de kalıyor.
- kendi kendine bir sistem kurmuş, başarılı olana oyuncak hediye ediyor diğer çocukların psikolojisi kötü yönde etkileniyor ki bence bu psikolojik şiddettir.
- daha okuma öğrenmeyen 8 çocuğun olduğu sınıfta okuma - anlama içerikli ödev veriyor.
- öğretmenin verdiği ödevler sonucu çocuklar stres kaynaklı hastanelik oluyor.

ha size bir bilgi daha şiddet denilen şey sadece fiziki şiddetle sınırlı değildir, psikolojik şiddette vardır bu çocukların maruz kaldığı şey de psikolojik şiddettir.
Edin şikayet
Sonuç alamazsınız
Adam suçlu değil
Evet kıskanıyordular bal gibi
Herkes beni kıskanmıyor tabi ama kıskanan çok oldu maalesef
Hatta nefret ettim bazen bu hayattan bu fesatlar yüzünden

Her hafta sonuna yaklaştığında sınav kaygısı yaşıyorsa birinci sınıfta önce bu sorgulanmali.

Koşturarak, döverek ödevler bitmeli mantığına giren veliler varmış. Almışlar hediyelerini, aferin onlara.
Hediyeye karşıyım sınavı hiç anlamadım. Demek ki orta bulmak her zaman en iyisi. Burada genelde öğretmeni tutarım ama bu sefer doğru bulmadım yöntemini. Buradaki öğretmenlerin yorumu benden çok daha önemli.

Vallahi bende en cok bu kismi abartili buldum. Sen benden once yazmissin. Abarti bu kadari da. Cocugu bu hale gelecek ve gunumuz velileri o ogretmeni harcamayacak? Ben buna inanmam yani. Adam odev cok diye sikayetci cocuga kusturarak doverek odev yaptiriyor. Cok sacma cok.
Kırsal kesim sayılır bulunduğum yer, İç Anadolu. Nöbet sırasında kavga eden iki çocuğu ayırırken sertçe tutup çekmişiz, çocuğun canını acıtmışız diye şikayet edildik.
nerde o çocuğuna döve döve ödev yaptıranlar.
Hiç mantıklı bulmadım olayları

Edin şikayet
Sonuç alamazsınız
Adam suçlu değil
Evet kıskanıyordular bal gibi
Herkes beni kıskanmıyor tabi ama kıskanan çok oldu maalesef
Hatta nefret ettim bazen bu hayattan bu fesatlar yüzünden

şikayet edince çokta güzel sonuçlar alınabiliyor ama bu öğretmenle devam edilirse ilerleyen yaşlarda bile yara kalıyor.
ortaokulda sosyal bilgiler dersin de sadece arkadaşımdan kalem aldım diye sınıfın ortasında tekme tokat dayak yedim ben. eğer arkamda duran bir ailem olmasaydı daha çok yerdim ama edilen şikayet sonucunda o kadın benden özür diledi ve bir daha öğrencilere o şekilde davranamadı. kadın tırnaklarını öğrencilerin kulağına geçirip kanatıyordu böyle iğrenç eğitimcilerimiz de var.

kimse sizi kıskanmıyordur siz hiç merak etmeyin, ne özelliğiniz var sizin? adriana lima kıskanılmıyor siz mi kıskanılacaksınız? albert einstein kıskanılmıyor siz mi kıskanılacaksınız? ne farkınız var gökten mi indiniz? geçiniz bu ayakları

Bence sizin cocugunuz siniftan geri kalmis.Sizde bunun uzuntusuyle suclu ariyorsunuz.
Kendinizi elestirdiniz mi?
Acaba cocugunuzla yeterince ilgilendiniz mi?

siz mantıklı olan bütün yorumlara beğenmedim butonunu işaretlemişsiniz özellikle baktım.
insanlar buraya konu açtığı zaman mantıklı fikirler almak istiyor ama bence siz doğru yolu göstermiyorsunuz.
konu sahibinden ne beklerdiniz? çok güzel bir şekilde evde ne yaptıklarını saat saat yazmış, bu sizin çocuğunuz olsaydı ağlata ağlata devam mı ettirirdiniz?
bir çocuğun uyuma saati zaten 22:00 değil midir? sabah uyanış saati de normal. zaten konu sahibinin yazdığına göre çocuk oyun falan da oynamaya fırsat bulamıyormuş. siz ne öneriyorsunuz bu durumda?
bir de öğretmenler sınıfta geri kalan kişilerin üstüne daha fazla yoğunlaşmalı ki o çocukta kazanılsın. yoksa çalışkan öğrenci her zaman çalışkandır.

Öğretmenin kusan, kurdeşen döken öğrencilerden , çocuğuna döve döve odev yaptıran velilerden haberi var mı? Varsa buna yorumu nedir? Merak ediyorum. Ayrıca sınav yaparkenki beklentisi nedir? Sınav kaygısını öğretmen mi yoksa veliler mi körüklüyor? Merak ediyorum.
Evet her çocuğun kapasitesi farklı ama benim çocuğum neden yavaş öğreniyor? Altında yatan başka bir sebep var mıdır, ben bir yerde yanlış yapıyor olabilir miyim diye de irdelemek gerekmez mi?
Keşke öğretmeni de dinleyebilme şansımız olsaydı.

O zaman alırsın çocuğunu gidersin başka sınıfa verirsin dimi?
Başarılı olsunlar diye uğraşıyor adam
Maaşını alır çıkar banane der o adam hiçbirşey yapmasa da o parayı alıcak
Yarış atı gibi yetiştiren veliler
Bakıyorlar çocuklar başarısız hırslanıyorlar
Burda çocuğa üzüldüm tabi
Ama bu eğitim ve disiplinde çocuğumun yetiştirilmesini isterdim
Kendimde evde okumayı öğretirdim oturup ağlayacağıma
30 kişi okumayı söktüyse benimki yapamadıysa yapması için ığraşırım
Şımararak büyüyemez çocuklar
Disiplin gerek
Şimdi bunlara üzülürsün yarın çocuğun ders çalışmaya alışır sınav stresi diyorsunuz bide
Her hafta sınavı olan bir çocuk yıllar sonra zaten o sınava alışık olduğu için heyecan yapmayacaktır
Yarın çocuk en iyi okullara girince teşekkür edersiniz
İlkokul çok önemli
Hersey orda şekillenir
Disiplini dersi öğreniyor orda
Ders çalışmaya alışık bir çocuk ilerdede öyle olucak zaten
Bakış açılarımız çok çok farklı. Ben de bir çalışma disiplini kazandırılması gerektiğini biliyorum ve doğru da buluyorum. Ama bu amaca giden her yol mubah olamaz ve bu öğretmenin izlediği yol da gayet işlevsiz. Çocuğa uzun vadede, bir ödül yoksa, çabalamaya da gerek yok düşüncesini kodluyorsunuz çünkü. Oysa kişisel gelişim, kültür gibi tamamen soyut görünümlü kazançlar da mevcut. O yüzden değerli olan çocuğa öğrenme sevgisi aşılamak bana göre. Bir ödüle ihtiyaç duymadan neden çalışması gerektiğini aşılamak... Bunu yaparken çocuğa heyecan ve mutluluk verecek yöntemler izlemek... Şımararak büyüyemez demişsiniz de, konuyla ne alakası var ki? Valla anlamadım. Şımarmasınlar diye böyle gözlerini korkutarak, değersiz hissettirerek mi büyütmeliyiz çocuklarımızı?

siz mantıklı olan bütün yorumlara beğenmedim butonunu işaretlemişsiniz özellikle baktım.
insanlar buraya konu açtığı zaman mantıklı fikirler almak istiyor ama bence siz doğru yolu göstermiyorsunuz.
konu sahibinden ne beklerdiniz? çok güzel bir şekilde evde ne yaptıklarını saat saat yazmış, bu sizin çocuğunuz olsaydı ağlata ağlata devam mı ettirirdiniz?
bir çocuğun uyuma saati zaten 22:00 değil midir? sabah uyanış saati de normal. zaten konu sahibinin yazdığına göre çocuk oyun falan da oynamaya fırsat bulamıyormuş. siz ne öneriyorsunuz bu durumda?
bir de öğretmenler sınıfta geri kalan kişilerin üstüne daha fazla yoğunlaşmalı ki o çocukta kazanılsın. yoksa çalışkan öğrenci her zaman çalışkandır.

Yapilan yorumlarin mantikli olup olmamasina sen mi karar veriyorsun?
Zaten toplumda herkes ogretmen , egitim uzmani ...Egitim konusunda bilirkisi siz misiniz?
Çaliskan cocuk basarili cocuk degildir.Basarili cocuk kesfedilip elinden tutuldugu , desteklendigi surece basarilidir.
Fikirlerimizi yazarken senin mantik suzgecinden gecirecegimizi bilmiyordum 🤣🤣🤣kusura bakma birdaha size sormadan yazmam 🤣🤣

Bizim öğretmenden de tüm veliler şikayetçi... Hafta içi Çarşamba ve Hafta sonu Cuma günü sadece 2 sayfalık ödev verdiği için :))) Ben hiç şikayetçi değilim açıkçası 6 yaşında çocukları bu kadar zorlamaya gerek yok. Gayette okuyup yazabiliyorlar.

Yapilan yorumlarin mantikli olup olmamasina sen mi karar veriyorsun?
Zaten toplumda herkes ogretmen , egitim uzmani ...Egitim konusunda bilirkisi siz misiniz?
Çaliskan cocuk basarili cocuk degildir.Basarili cocuk kesfedilip elinden tutuldugu , desteklendigi surece basarilidir.
Fikirlerimizi yazarken senin mantik suzgecinden gecirecegimizi bilmiyordum 🤣🤣🤣kusura bakma birdaha size sormadan yazmam 🤣🤣

siz öğretmen misiniz? anne misiniz? konu sahibini yargılayabiliyorsunuz?
orada adam daha 1. sınıfa giden ağzı süt kokan çocuklara her hafta sınav yapıp çocukların hastalanmasına sebep oluyor siz burada veliyi sorguluyorsunuz ki tekrar ediyorum gayet güzel bir şekilde bütün bir günün nasıl geçtiğini anlatmış hadi buyurun siz tavsiye verin. biz MANTIKLI insanların verdiği öneri çocuğunun psikolojisini düşün ve o öğretmenden al. bir de sizin önerinizi görelim o kadar bilgilisiniz ya!

bu arada ben sizin askerlik arkadaşınız değilim, sen değil siz denilir. bunu bile bilmeyen insanla burada önemli bir konu üzerinde konuşmak ne kadar doğru şimdi de onu sorgulamak lazım.

Sizler böyle yetistiriyorsunuz diye benim narin evladım neden zarar görüyor peki yazık değil mi ona parkta orada burada başka çocuk çekiştirip elindeki oyuncağını alıyor evladımın öylece ardından bakıp kalıyor koparmasinlar efendim tuttuklarını sevsinler öpüp koklasınlar ayy cici desinler öyle hırçın hareketler minik bedenlere hiç yakışmıyor zannımca ☺️🥰
Aynen bende bunu düşünüyorum hep
İnanın 3 kızımı da saygılı sevgili duyarlı yetiştirdim
Daha miniciklerken bile merhameti aşıladım Allah’a şükür ki merhamet dolu kalpleri var
Çoğu zaman maruz kaldıkları akran zorbalığı olsun merhametsiz bir davranış olsun “ neden ama anne” diye sorgulat biçimde yanıma geldiler “ sana vurduysa sende vur canını acıttıysa sende acıt” demedim hiçbir zaman bilmiyorum doğrusu hangisiydi ama naif sevgi dolu merhametli insanlara da ihtiyaç yok mu yani ?

siz öğretmen misiniz? anne misiniz? konu sahibini yargılayabiliyorsunuz?
orada adam daha 1. sınıfa giden ağzı süt kokan çocuklara her hafta sınav yapıp çocukların hastalanmasına sebep oluyor siz burada veliyi sorguluyorsunuz ki tekrar ediyorum gayet güzel bir şekilde bütün bir günün nasıl geçtiğini anlatmış hadi buyurun siz tavsiye verin. biz MANTIKLI insanların verdiği öneri çocuğunun psikolojisini düşün ve o öğretmenden al. bir de sizin önerinizi görelim o kadar bilgilisiniz ya!

bu arada ben sizin askerlik arkadaşınız değilim, sen değil siz denilir. bunu bile bilmeyen insanla burada önemli bir konu üzerinde konuşmak ne kadar doğru şimdi de onu sorgulamak lazım.

Sen konuyla ilgili ne kadar bilgi sahibisin de ogretmeni elestirip sikayet edilmesi gerektigi hakkinda yargi dagitiyosun?
Mesajimi alintilayip cevap yazan sensin.Karsi ataklara karsi hosgorun yoksa alintilayip yargi dagitmayacaksin.
Sahi sen egitim ogretim islerinin ne kadar icindesin? Bu isle ilgili ne kadar bilgi sahibisin?Bence hicbir fikrin yok.En basitinden 1. Sinifta sinav yapilmadigini ogretmenin yaptigi dikte calismasini sinav zannedecek kadar bilgi sahibisin.

Öğretmenin kusan, kurdeşen döken öğrencilerden , çocuğuna döve döve odev yaptıran velilerden haberi var mı? Varsa buna yorumu nedir? Merak ediyorum. Ayrıca sınav yaparkenki beklentisi nedir? Sınav kaygısını öğretmen mi yoksa veliler mi körüklüyor? Merak ediyorum.
Evet her çocuğun kapasitesi farklı ama benim çocuğum neden yavaş öğreniyor? Altında yatan başka bir sebep var mıdır, ben bir yerde yanlış yapıyor olabilir miyim diye de irdelemek gerekmez mi?
Keşke öğretmeni de dinleyebilme şansımız olsaydı.

Haberi var mıdır bilemem ancak mükemmel annelerle dolu değil ortalık, dolayısıyla bu kadar ödev nasıl yapılıyor diye bir düşünsün.

Ödev yaparken acillik olan, kurdeşen döken, kusan öğrenci... Bunlar normal mi sizce??
Bunlara tepki vermeyen insanlarla ve onların çocuklarıyla bir arada tutmayın çocuğunuzu.
Bakın bir öğretmen olarak yazıyorum bunu size. Skandal yaratacak şeyleri sanki çocuk ödev yaparken ağlamış gibi anlatıyorsunuz.
Sizin dürüstlüğünüzden şüphem yok ama size bunları anlatanlar ya yalan söylüyorlar ya da kendileri de ağır rahatsız, yemişim ödevini çocuk bunun için kusuyorsa( bu da çok ilginç ya ) yapmasın o ödevi bu kadar basit.
Bizzat gözümle şahit olduğum olayı söyleyeyim bir öğretmenimizin olduğu wp grubu var bir de olmadı wp grubu var
Öğretmenin olmadığı wp grubuna ( bunun açılş smacı da öğretmenler günü hediyesi konuşulsun diyeydi) bir Veli oğlunun videosunu atmıştı keşke silmesem buraya atardım saat 12 lere yaklaşıyor yani gece yarısı çocuğun üstünde halen okul forması vardı ve inanın kıpkırmızı olmuş ağlıyordu ödevlerinin başında ki yapmayacağım uyuyacağım diye
Ben buna bizzat şahit oldum ödev esnasında acillik olan bayılan çocuğu da annesi söyledi acilde doktor saçları da dökülüyor bu çocuğun stresten demiş kurdeşen döken iki çocuk da yine anneleri söyledi ikisi de erkek çocuğuydu bakın ölüm var ahiret var ben neden böyle bir konuda yalan söyleyim aynen böyle oldu diğer ağlatan kusana kadar ( ki ağlamaktan kusuyor artık çocuk) döverek yaptırıyorum diyen velileri şu an cidden tek tek hatırlamıyorum şu dedi diyemem ama bunlar da söylendi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X