Bir öğretmen konusu da benden ( 1. Sınıf)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
zorunda mı, istediği öğrenciyle ders dışı özel ilgilenir bundan size ne, ders içi ayrımcılık yapsa neyse ama belki onda cevher görmuştur?
neden benim kızıma yok alt metni var her yazınızda.
ki 200 tllik oyuncak alacak kadar özverili.
asıl derdiniz sınav kaygısı değil...
Art niyetiniz için ayrıca teşekkür ederim
Zor olmuyor mu hayatı böyle yaşamak size

Birinci sınıfta bizim öğretmen de çok ödev verirdi ama çocuklar yapamayınca yapamadıkları kalsın dedi ikinci sınıfta önce evlere sınav vermeye başladı notları biz veriyorduk bir iki ay sonra artık her hafta okulda sınav oluyor sözlü oluyor oğlum ilk başta sınav var diye üzülüp stres oluyorsu şimdi alıştı hiç sorun yok

Verdiği hediye uygulamasını hiç beğenmedim. Büyük bir hediye ve her çocuğun alamayınca üzüleceği bir hediye. Sınıfı, okulu, ilçeyi, gerekirse ülkeyi değiştirirdim. Yeğenim ilk okuyan çocuklardandı muhtemel hediyeyi kazanırdı. Buna rağmen ülkeyi değiştirirdim. Hiç birinin göz yaşına kıyamam.
Siz ev hanımı mısınız? Gayet güzel yazıyorsunuz. Çocuğunuz nasıl geride kaldı? Genelde ana dili türkçe olmayan, ailesi çalışan, ilgilenmeyen, ya da ilgilenemeyen ailelerin çocuğu okuyamıyor...
Çok teşekkür ederim ben evet ev hanımıyım inanın nasıl gerideyiz bende bilmiyorum
Bakın matematikde çok çok iyiyiz 20 sayısına kadar toplama çıkarma yapıyoruz gün içersinde zihinden bile soruyorum anında cevaplıyor
Okuma da geri kalma kısmını öğretmene sorduğumda ödevlerini eksik yaptığı için diyor ki bu doğru yani yoruldum anne dediği anda ben ödevi bıraktırdım

Merhaba
Kızım 1. Sınıfa başladı Öğretmenimiz erkek 18 yıllık öğretmen devlet okuluna gidiyor kuzum

şimdi maddeler halinde sıralamak istiyorum şikayetlerimi

1.hiç abartmıyorum okulun açıldığı ilk haftadan itibaren yani ilk hafta da dahil her cuma sınav yaptı ilk hafta ne sınavı yaptı derseniz elimde sınav kağıdı var atabilirim çizgi ve çubuklardan sınav yaptı

2. Sınav öncesi akıllı tahtadan çocuklara göstererek bize de whatsapdan gruba atarak fiyatı 150/200 arasında değişen barbie bebek ya da işte arabaya dönüşen helikopter şeklinde oyuncaklar aldı

sınavdan yüksek alan öğrenciye bunu verdi kendince özendirici olduğunu düşünüyordu (evlenmiş ayrılmış birisi annesiyle yaşıyor param çok bu şekilde harcamayı seviyorum diyor )

3. İnanılmaz çok ödev verdi öyle ki 11 sayfa ödev olduğunu bilirim

iki öğrenci kurdeşen döktü bir öğrenci ödev esnasında baygınlık geçirmiş acile götürmüşler ve stresten saçlarında dökülüyor çocuğun demiş doktor

bu çocuğun annesi Sınıf annesiydi ve çocuğunu alarak ayrıldı başka sınıfa geçti

ben velilerle konuşup hani nasıl yetiştiriyorsunuz ödevleri dediğimde ağlata ağlaya yaptırıyorum kusa kusa yaptırıyorum döverek yaptırıyorum diyenler oldu ben tabii ki bunların hiç birini yapmadım çocuğuma ve yoruldum dediği anda ödevi bıraktırdım

4. şu an tüm harfleri bitirdik ve normal derslere geçtik ama 38 kişilik sınıfta 8 kişi okumaya geçemedi bunlardan birisi de benim kızım

5. Dün madalya takıldı tüm sınıfa zaten parasını biz vermiştik resimli madalyalar yapıldı biz de görev dağılımı ile evde hazırlık yaptık yiyecek içecek vs kutlamalı bir etkinlik oldu

6. Madalyadan hariç başarı belgesi bastırmış ben bunu bilmiyordum 30 çocuğa o belgeleri tek tek verdi ve onlarla tek tek resim çektirdi gelmeyen öğrencilerde vardı ve sonuç olarak benim kızım belge alamayan tek çocuktu üzüldü ağladı haliyle bende çok üzüldüm

7. Öğretmen dedi ki kalanlara da vereceğim ama karne ile beraber ben şok oldum dedim ki karneye kalmış 1 ay hepsine o zaman verseydiniz ya da okumaya geçenlere misal geçtikleri gün kırmızı kurdele taksaydınız büyük kızlarımda öyle yapmıştı öğretmenleri gerçekten yavrum için bir travma oldu bu

8. Daha önemlisi ise yavrum 6,5 yaşında ve yemin ediyorum Sınav kaygısı geliştirdi perşembe akşamı kaygılanmaya başlıyor yarın sınav var diyor bazen ödülü söylüyor çok güzel ama ben kazanamam diyor nasıl üzüldüğümü bilemeZsiniz üzülme yavrum diyorum ben sana alırım o oyuncağın aynısından diyorum

9. Bir veliye öğretmenimiz okul başlama saatinden 1 saat evvel okulda olduğunu ve eğer isterse çocuğunu çalıştırabileceğini söylemiş getirin ben çalıştırayım onu demiş bu da bana ayrımcılık olarak geldi çok şaşırdım çocuğun herhangi bir sorunu yok hatta o da okuyabilen öğrenciler arasında

10. Tüm bunların ışığında sorum şu ki ben okulu değiştirmeli miyim lütfen Bana yardımcı olun cevaplarınızı dikkatle okuyacağım çok teşekkür ederim

Dört yılı bu öğretmen ile götürebilecek miyim bilmiyorum ...
Aynen alın çocugunuzu ben kolay kolay bunu yazmam. Çocuk okuldan tiksinmeden alın çocugu

meb e ne diye dilekçe verecek yuksek fiyatlı hediye benim çocuğum alamıyor, başkasının çocuğu alıyor çok uzuluyorum mu diyecek?
peki ya hediye alan çocuk konu sahibinin olsaydı öğretmenin bu durumu hiç taşınır mıydı buraya?
aynı olayı hediye alanın velisinden dinlesek belki diyecek kızım için çok teşvik oluyor başarısı arttı diycek.
benim ilkokul öğretmenim de keşke böyle olsaydı.
Her başaran da almıyor dikkatini çekerim arkadaşım onların içinden de kura çekiliyor yani 38 mevcut 1 kişi alıyor bu durumda başarıp alamayan da var ona da teşvik oluyor mu ?
Allah’a şükür ki maddi anlamda o bebeği alamayacak durumda değilim keşke konunun bu ol aldığını anlayabilseydiniz

Art niyetiniz için ayrıca teşekkür ederim
Zor olmuyor mu hayatı böyle yaşamak size
hiç art niyet yok valla, alıştırıyolar çocukları her ağlayınca istediği şeyi elde etmeye, çocuklar da paso ağlıyor, çocuğumda kaygı var, çocuğum uzuluyor, yarın öbur gun universite sınavını kazanması lazım bu çocuğun. diyolar ya yarış atı yetiştirilmiyor diye, sınava dayalı sistemde okuyoruz, tabi ki yarış atıyız, ben şahsen o kadar zorlandım ama hiç psikolojim bozulmadı öğretmenlerim çok sıkıştırıyodu diye.
ödulle çalışmaya zorlayan öğretmenleri tebrik ediyorum.

Her başaran da almıyor dikkatini çekerim arkadaşım onların içinden de kura çekiliyor yani 38 mevcut 1 kişi alıyor bu durumda başarıp alamayan da var ona da teşvik oluyor mu ?
Allah’a şükür ki maddi anlamda o bebeği alamayacak durumda değilim keşke konunun bu ol aldığını anlayabilseydiniz

siz o bebeği madden alırsınız işte kızınız başarılı olduğu için alamayacağınız için asıl problem yapma nedeniniz
belgeyi karne gununde verseydi de herkese kızım uzulmeseydi diyosunuz, sadece kızınıza belge verilmedi diğerleri gelmemiş bir tek çocuklar içinde kızınız belge alamamış diye, o 30 çocuk belgeyi 1 ay sonra alsaydı değil mi? sadece sizin kız uzulmesin diye.

Sen konuyla ilgili ne kadar bilgi sahibisin de ogretmeni elestirip sikayet edilmesi gerektigi hakkinda yargi dagitiyosun?
Mesajimi alintilayip cevap yazan sensin.Karsi ataklara karsi hosgorun yoksa alintilayip yargi dagitmayacaksin.
Sahi sen egitim ogretim islerinin ne kadar icindesin? Bu isle ilgili ne kadar bilgi sahibisin?Bence hicbir fikrin yok.En basitinden 1. Sinifta sinav yapilmadigini ogretmenin yaptigi dikte calismasini sinav zannedecek kadar bilgi sahibisin.

ben sorduğum hiç bir soruya cevap alamıyorum bu da benim değil sizin bilgisiz olduğunuzun kanıtıdır. eğer fikir veremeyecekseniz konuları boşuna meşgul etmeyin.

ayrıca tekrar ediyorum ben sizin askerlik arkadaşınız değilim, saygı önemli bir şey belki sizde edinmek istersiniz.

Vallahi bende en cok bu kismi abartili buldum. Sen benden once yazmissin. Abarti bu kadari da. Cocugu bu hale gelecek ve gunumuz velileri o ogretmeni harcamayacak? Ben buna inanmam yani. Adam odev cok diye sikayetci cocuga kusturarak doverek odev yaptiriyor. Cok sacma cok.
Allah şahittir yalan söylemedim
Bu konuda yalan söylemek bana ne sağlar ki

Çok teşekkür ederim ben evet ev hanımıyım inanın nasıl gerideyiz bende bilmiyorum
Bakın matematikde çok çok iyiyiz 20 sayısına kadar toplama çıkarma yapıyoruz gün içersinde zihinden bile soruyorum anında cevaplıyor
Okuma da geri kalma kısmını öğretmene sorduğumda ödevlerini eksik yaptığı için diyor ki bu doğru yani yoruldum anne dediği anda ben ödevi bıraktırdım
Peki ödevlerin çok olduğunu, ağır geldiğini söylediğinizde ne dedi?

Adam işini yapıyor siz karışmayın
Ne kadar özverili bravo
Başarılı öğrenci yetiştirmek amacı idealist
Japonya da çocuklar nasıl bir eğitimden geçiyor oku öğren önce
Boş bir öğretmen bulun o zaman
Disiplinsiz ders çalıştırmayan
Benim ilkokul öğretmenim öyleydi
Bizi derse alıştırmadı
6.sınıfa geçtiğimizde sudan çıkmış balığa dönmüştük
Bütün gün anılarını anlatırdı bize
Böyle birini bulun madem
Adamın boşanmasından size ne ya bunu bile yazmışsınız pes
Siz kendinizde misiniz boşanmasını nasıl yazmışım fahiş fiyatta hediyeler alıyor açıklama olarak da benim çökük çocuğum yok evli değilim boşandım annemle yaşıyorum çocukları bu şekilde mutlu etmeyi seviyorum paramı bu yönde harcamayı seviyorum diyor yani diğer türlü öğretmen maaşı ile bu hediyeleri bu şekilde alması mümkün değil ki bunu yazmak istedim koskoca forumda sizden başka bunu yazan olmamış nasıl bir bakış açısı pes doğrusu

ben bir öğretmen yüzünden butun egitim hayati etkilenmiş bir insan olarak kizimi boyle bir öğretmen eline birakmam açıkçası
ögretmen arkadaşlar belki kizacak bana bilmiyorum ama öğretmen tavrı gerçekten çok önemli bir mevzu 50 cocugun hepsine ayni davranmasini bekleyemem tabi ama başarisizligin bu yasta bu kadar göze sokulması hoş bir şey değil bana göre

Kesinlikle ogretmeninizi degistirin henuz harfler bitmedi benim bildigim bu ne hız allah askina kime neyi ispat etmeye calisiyor acaba kendisi?
Kendi hirslari yuzunden cocuklarinizin ruhsal veya fiziksel sagligi ile oynamasina izin vermeyin.
Kaldi ki cocukta basari yerine basarisizlik duygusu gelistirmis..

Ben öğretmen doğrudur veya değildir demedim. Kurdeşen döken, kusan çocuklardan bahsediliyor. Veliler öncelikle üzerine düşeni yapıp bu konuları öğretmenle konuşmuş mu? Öğretmenin kurdeşen döken , kusan çocuklarla ilgili yorumu nedir? Bunları merak ettim. Bunları öğretmenden de dinlemek isterdim.
Ayrıca evet her çocuk aynı seviyede olmak zorunde değil haklısınız ama bazı çocukların geride kalmasının bambaşka nedenleri de olabilir. Sınıfın büyük çoğunluğu okumayı sökerken benim çocuğum sökememiş olsa ben bunu irdelerim. Öğretmeniyle bu konu hakkında konuşurum. Belki de ben bir yerde yanlış yapıyorumdur. Ama görüyorum ki çoğu veli yanlış yapma olasılığı olduğunu düşünmüyor. Çünkü çoğu mükemmel ebeveyn, çocukları da üstün zekalı. Kendi arkadaş çevremde de görüyorum, ne olursa çocuğa dışardakilerden ötürü oluyor. Hep başkaları suçlu.
Defalarca konuştuk ödevler tam yapmadı bu sebebten geri kaldı ama okuyacak ben ona güveniyorum diyor
Matematikde çok iyiyiz elimden geldiğince okuma yazma da çalıştırıyorum bilmiyorum inşallah yetişeceğiz ne diyeyim

Siz kendinizde misiniz boşanmasını nasıl yazmışım fahiş fiyatta hediyeler alıyor açıklama olarak da benim çökük çocuğum yok evli değilim boşandım annemle yaşıyorum çocukları bu şekilde mutlu etmeyi seviyorum paramı bu yönde harcamayı seviyorum diyor yani diğer türlü öğretmen maaşı ile bu hediyeleri bu şekilde alması mümkün değil ki bunu yazmak istedim koskoca forumda sizden başka bunu yazan olmamış nasıl bir bakış açısı pes doğrusu
Bekar biri olsa da parasını çocuklara harcaması çok güzel bir davranış
Öğretmenler ne kadar para alıyor zaten bekar olsa ne olur
Bence bunlara kızıcağına oturt çocuğunu ders çalıştır

Bende bunu sordum. Konu sahibi cevap vermedi. Çocuk neden geride kaldı? 1. Sınıfta öğretmenden ziyade veliye düşüyor iş. Bizim sınıfta okuyamayan çocuklar ya türkçe bilmiyor, ya anne , baba yoğun çalışıyor ve babaanne vs öğretemiyor, ya hazır değil 1. Sınıfa (örn yılın sonunda doğan çocuklar) vb.
Konu sahibi bunu sorgulamalı. Okuyamama %99 veli ile ilgilidir.
Size de yazayım 😊 hep aynı şeyi yazmış olacağım da öğretmenimiz diyor ki siz ödevleri tam yapmadınız ve burda sa doğru söylüyor yapmadık bu sebebten arkada kaldınız ama ben ona güveniyorum okutacak diyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X