Bilim Sanat Merkezinde çocuğu eğitim alan anneler hadi toplaşalım!!

Benim çocuğum henüz anaokulunda ama bilseme gitmesini isterim bunun için yapabileceklerim neler? Hazırlık modülleri falan var internette
asla hazırlıkla olacak bir şey değil.
çocukta varsa zaten mutlaka kazanıyor
ama işitsel ,görsel zekayı artırma çalışmaları yapabilirsiniz
çok fazla kitap okumanın da sözel zekaya etkileri büyük.
ama olmayanı oldurmaya çalışmak mümkün olmuyor

Bizimki de 1.sinifta kazandı bu sene ilk senesi bilsem de. Ama pek memnun olduğum söylenemez
hoşgeldiniz,maşallah. neden memnun değilsiniz?
her bilsem bir olmuyor,okulların hepsi nasıl ki iyi değilse, bilsemler de öyle.
neticede orada da iyi öğretmen ,iyi yönetici olduğu gibi ,sorumsuz öğretmen ve sorumsuz yöneticiler mevcut

hoşgeldiniz,maşallah. neden memnun değilsiniz?
her bilsem bir olmuyor,okulların hepsi nasıl ki iyi değilse, bilsemler de öyle.
neticede orada da iyi öğretmen ,iyi yönetici olduğu gibi ,sorumsuz öğretmen ve sorumsuz yöneticiler mevcut
Bizim ilçe de yeni açılmış maalesef.
Öğrenci az . Bu bir avantaj olabilir. Fakat materyal araç gereç neredeyse sıfır.

Sadaece iki öğretmen var

Bilmiyorum ya uyum haftasında full boş kağıt boyadılar

Bizim ilçe de yeni açılmış maalesef.
Öğrenci az . Bu bir avantaj olabilir. Fakat materyal araç gereç neredeyse sıfır.

Sadaece iki öğretmen var

Bilmiyorum ya uyum haftasında full boş kağıt boyadılar
aslında öğrenci azlığı daha iyi,çok kalabalık bilsemler var ve bu çocuklar için 8 kişiden fazla sınıf olmaması lazım
çnkü yetenek geliştirmeleri için çok kalabalık olmamaları gerekiyor, 12-15 kişilik sınıfları olan bilsemler var
her bilsem donanımlı değil malesef
yeniler ise zamanla bu açığı kapatıyor
çok beklentiye girmemek lazım ,çocuk şimdilik orada sosyalleşsin yeter ,yaşı da küçükmüş zaten.
ortaokulda daha çok aktiflik oluyor

asla hazırlıkla olacak bir şey değil.
çocukta varsa zaten mutlaka kazanıyor
ama işitsel ,görsel zekayı artırma çalışmaları yapabilirsiniz
çok fazla kitap okumanın da sözel zekaya etkileri büyük.
ama olmayanı oldurmaya çalışmak mümkün olmuyor
Buna katılmıyorum böyle bir soru sordum diye bu konuda bilgisiz sanmayin. Sanki bizim ulkemizde herşey iyiymiş de bilseme alımlarda gerçekten yetenek ölçüyor sanmayın. Hazırlanarak gayet yapan birçok veli biliyorum. Ha, bilsem de aman aman önemli bir yer değil ama akademik cvde artı bişey işte

Buna katılmıyorum böyle bir soru sordum diye bu konuda bilgisiz sanmayin. Sanki bizim ulkemizde herşey iyiymiş de bilseme alımlarda gerçekten yetenek ölçüyor sanmayın. Hazırlanarak gayet yapan birçok veli biliyorum. Ha, bilsem de aman aman önemli bir yer değil ama akademik cvde artı bişey işte
O zaman çalıştırarak deneyin, olursa bize de haber verin. 7 yıldır bu işin içindeyim. Bilsemler tartışılır, ama 2.sınavda özellikle çalışarak bir çocuğun bilseme girme imkanı sıfır, kusura bakmayın, çocuk eğer üstün zekaya yakın sınırda ise ancak belki çalışarak olabilir, o da zaten üstün yetenekli demek oluyor, hele resim ve müzik sınavında bu imkansız.

Merhaba biz hiç çalışmadik.

NORMALDE bilsem için setler varmış insatgramda online dersler paket halinde satılıyormus.
Gecen gün Bilsem müdürü anlattı. Ve bunun yasak olduğunu söyledi. Evet çalışarak kazananlar bizim sınıfta da vardi. Ama zihinsel yeteneği olmasa kazanamazdi diye düşünüyorum. Çünkü ikinci sınavda IQ testi uygulanıyor asis gibi.. Ben oğlumu ikinci sınava götüremeycektim çok yoğundum.
Kazanmasi çok zor demişlerdi. Fakat bı ihtimal de olsa çocuğun kazanma şansıni elinden almak istemedim. Gerçekten de kazandı.

Bu konuya davet üzerine geldim lakin sürekli eleştiri ve tartışma içinde olup herhangi bir yol ya d çözüm konusmayacak isek ben konudan gidiyorum iyi günler

Oğlum özel okula gidiyor 1.sınıf..Özel okulda bilseme öğretmen öğrenci seçiyor mu..Okulun sisteminde yetenek gelistirme kursu var buraya mı göndermek daha mantiklı...konu ile ilgili rehber ogretmenimiz aradi ve sunum yaptı ilk önce test yapılıp geçerse kursa kayıt yapılacak istersek

Oğlum özel okula gidiyor 1.sınıf..Özel okulda bilseme öğretmen öğrenci seçiyor mu..Okulun sisteminde yetenek gelistirme kursu var buraya mı göndermek daha mantiklı...konu ile ilgili rehber ogretmenimiz aradi ve sunum yaptı ilk önce test yapılıp geçerse kursa kayıt yapılacak istersek
Merhaba,
Özel okullarda da bilsem için öğrenci seçimi yapılıyor. Öğrenciler iki aşamalı sınavdan sonra bilseme yerleşiyor.
Bazı özel okulların üstün öğrenciler için farklı şubeleri bulunuyor. Bu ya da yetenek geliştirme kursu yerine öncelikle Bilsemi deneyerek öğrencinizin resmi olarak bir tanısı olması önemli bence. Özel okulda muhtemelen kurs için ekstra ücret ödeyeceksiniz.

Cevabınız için teşekkür ederim..yetenek gelistirme kursu varmış ve tabi ücretli ilk önce test yaptirmamızı istediler..Hiç bilsem lafı geçmiyor kendi kurslarını soyluyorlar

X