Bebek konusunda farklı fikirlere ihtiyacım var

mydilemma

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Temmuz 2013
3.083
3.700
Merhaba arkadaşlar,
Bebek için uzun süredir akışına bırakıyorduk, olmuyor. Aşılama vs. gibi yöntemlere mi başvursak diyorum, ama bir yandan da şimdilik olmaması belki daha iyidir, o kadar agresif bir şekilde üstüne giderek istersem sonra olduğunda acele etmişim diye pişman olur muyum diyorum. Bu soru için tavsiyelerinize ihtiyacım var, aşağıda şartlarımızı anlattım:
Ben 29 yaşındayım, 4,5 yıldır evliyiz. Ama eşimle 15 yıldır tanışıyoruz, liseye başladığımdan beri. Evliliğimizde çok şükür neredeyse hiç sorun yok. İnsanlar evlilikten sonra değişir derler, benim eşim daha da iyi oldu evlendikten sonra. Yani ilişkimiz konusunda kafamsa soru işareti oluşturabilecek bir şey yok.
Biz ilk yıl zaten çocuk istemiyorduk, dokuz ay ben korundum hapla, sonrasında da bir yıla yakın eşim korundu. Çünkü haplar bana kilo aldırmıştı çok korkmuştum. Sonrasında çocuk için olur aslında demeye başladık ama çok kararlı falan da değildik, sadece korunmayı bıraktık. Geçen sene eşimde varikosel olduğunu öğrendik, bu sperm kalitesini, hızını vs. etkilemiş, bu yüzden ameliyat oldu. Bir süre sonra tekrar test yaptırdı ve bütün değerleri ideal seviyeye gelmişti. Ben farklı zamanlarda iki kez doktora gittim (farklı doktorlar) ikisi de sorun yok dedi. Sanırım iki yıldır (daha fazla olabilir) korunmuyoruz ve hala ortada bir şey yok.
Aileden falan da iki taraftan da sürekli söylüyorlar çocuk konusunda bir şeyler ama açıkçası bu şekilde baskıları ben hiç önemsemem. Bu bizi etkilemiyor.
Ben akademisyenim, maaşım ülke şartlarında iyi sayılır, eşim önceden evde çalışıyordu, ama geliri azalınca devlete girdi yeni, onunki de benimle aynı. Para konusunda şu an sıkıntımız yok. Ama bu günlerde ortalık da çok karışık kime ne olacağı belli olmuyor açıkçası ülkenin durumundan dolayı da korkuyorum. Acil zamanlar için köşede biraz paramız var ama çocuk düşününce böyle güzel döşenmiş bir oda, bir sürü çeşit çeşit kıyafetler, en güzel oyuncaklar falan hayal ediyorum. Maddi sıkıntı içinde olursak ama bu ihtiyaçlar tospembe bir hayalden sadece çok zorunlu şeylerin alındığı sıkıntılı bir duruma dönüşür diye kokuyorum. Ama inşallah kötü bir durum zaten çocuk olmasa da olmaz.
Evimiz üç artı bir, daha taşınalı bir yıl olmadı (Kira). Yatak odası küçük diye dolabımızı küçük odaya yerleştirdik, orası öyle ütünün falan yapıldığı bir giyinme odası halini aldı. Dolabı koyunca çok dar oldu zaten. Diğer oda da çalışma odamız. Daha çok eşim kullanıyor. Ve ikimizin de kitaplarıyla dolu. 500 civarı kitabımız var sanırım. Sonradan ben e-kitaplara geçtim ama biraz geç olmuştu sanırım :) Yani çocuğa yer ayarlama konusu biraz sıkıntılı olacak ama ayarlanamaz durumda da değil. Biraz büyüdüğünde tekrar da taşınabiliriz.
Eşim her şeyi bana bırakıyor. Çocuğumuz olursa sevinirim, ama hemen olmadı diye de üzülmem nasılsa olur diye düşünürüm acelem yok, doktor gidelim uğraşalım dersen de senin yanındayım dedi. Yani durum benim ne kadar istediğime kalmış durumda.
Ben ilk korunmayı bıraktığımızda aylarca bebeğin ihtiyaçları için listeler vs. yaptım, hamilelik çocuk blogları okudum. Çok istiyordum ama sonra her ay hasta olmaya devam ettikçe açıkçası psikolojim de bozulmasın diye kendimi biraz geri çektim. Şimdi öyle şeyler okusam yine çok isterim biliyorum ama kendimi özellikle uzak tutuyorum stres olmasın diye.
Çok öyle ev hanımı ruhu da yok bende. Evi hayatta temizleyemem mesela. Eve temizliğe gelen kadın perdeleri falan yıkayalım diyor, yıkayacak olan o ama ben üşeniyorum. Bir tek yemek yapmayı severim o kadar. Çocuğa da nasıl bakarım diye korkuyorum açıkçası. Ya iyi bir anne olmazsam? Şimdi düşününce her türlü işi için hevesleniyorum, altını temizleyemem falan diye düşünmüyorum ama artık sürekli o işleri yapmam gerektiğinde belki böyle hevesli olmam diyorum.
Bilemiyorum yani...
*Bu konudaki güncellemem şu şekildedir: (5. sayfada mevcut)
Bu konumda bana cevap vermiş, ilgilenmiş olan arkadaşlara bir güncelleme yapayım dedim. Ben genelde sonucu çok merak ederim çünkü. :) Bir arkadaşın da tavsiye ettiği gibi bu yazı geçirip sonrasında artık tedavi mi gerekiyor ne lazımsa başlamaya karar verdim. Bu yazı geçireceğim, çünkü bebekten önce yurt dışına bir üç aylığına gidip gelmem gerekiyor bir araştırmam için onu yapacağım. Ayrıca ehliyet alacağım. (araba kullanmaktan korktuğum için şimdiye kadar almamıştım ama anne olunca arabasız olmamalıyım diye düşündüm) Hem maddi olarak da daha hazır olabiliriz, vücutlarımıza da kendiliğinden birşeyler yapması için yeterince süre vermiş oluruz diye düşünüyorum. Son kararım bu :)

Son düzenleme:
Ben hayati hicbi zaman bu kadar planli yasayip hesaplar yapamadigim icin bana garip geliyo malesef. Ben evlenince hemen hamile kaldim tam korunmayi bilmedigim icin. Sonra tabi iş basvuru yapacaktim vazgectim bi eşim calisti ve bi tane ufacik oda vardi cocuk odasi. Bebek zaten hemen odasinda yatirilmiyo bi besik aldik yatak odamiza bir yil idare ettik. Sonra baska eve gectik baktik oglum buyudu simdi cocuk odasi almayi dusunuyoruz karar veremedik. Ve ben yine hamileyim. İkinci de tüpleri baglatmayi dusunuyorum. Ama dedigim gibi ben odasi olsun oyle olsun boyle olsun gibi hevesler yasamadim. Ayrica hazirliksizdim evet ama anne olmaya hazirlikli olunacagini sanmiyorum. Bilmedigin bir hayata insan nasil hazirlikli olabilir ki?
Zor evet ama dunyadaki en guzel seylerden biri annelik. Evlat sevgisi bambaska asla anne olmadan anlatilamaz.
Demek istedigim karar senin fakat cok hesap yapiyorsun bence. Biraz akisina birak. Savas ülke durumu diyoruz bunu kimse bilemez. Ben cocukken de savas cikacak Türkiye yok olacak derlerdi. Oyle bisey yasamadik cok sukur. O durumlarin hicbir zaman garantisi olamaz.

Gerçekten istiyorsanız eşinizle birlikte detaylı doktor kontrolünden geçtikten sonra akışına bırakın derim. Sadece yumurtlama günlerinize dikkat ederek salın gitsin :)
Çok plan yapmayın,bebek gelince herşey ona göre şekilleniyor :) evde değişiyor,kütüphane daha küçük bir odaya yapılıp büyük oda ona ayrılıyor vs vs :)

Ben hayati hicbi zaman bu kadar planli yasayip hesaplar yapamadigim icin bana garip geliyo malesef. Ben evlenince hemen hamile kaldim tam korunmayi bilmedigim icin. Sonra tabi iş basvuru yapacaktim vazgectim bi eşim calisti ve bi tane ufacik oda vardi cocuk odasi. Bebek zaten hemen odasinda yatirilmiyo bi besik aldik yatak odamiza bir yil idare ettik. Sonra baska eve gectik baktik oglum buyudu simdi cocuk odasi almayi dusunuyoruz karar veremedik. Ve ben yine hamileyim. İkinci de tüpleri baglatmayi dusunuyorum. Ama dedigim gibi ben odasi olsun oyle olsun boyle olsun gibi hevesler yasamadim. Ayrica hazirliksizdim evet ama anne olmaya hazirlikli olunacagini sanmiyorum. Bilmedigin bir hayata insan nasil hazirlikli olabilir ki?
Zor evet ama dunyadaki en guzel seylerden biri annelik. Evlat sevgisi bambaska asla anne olmadan anlatilamaz.
Demek istedigim karar senin fakat cok hesap yapiyorsun bence. Biraz akisina birak. Savas ülke durumu diyoruz bunu kimse bilemez. Ben cocukken de savas cikacak Türkiye yok olacak derlerdi. Oyle bisey yasamadik cok sukur. O durumlarin hicbir zaman garantisi olamaz.
Teşekkür ederim cevabınız için. Evet belki çok planlı hareket edince de planları bozacak bir şey olduğunda çok bocalıyor insan daha da kötü oluyor her şey. Ama eve bir bebek gelmesi çok büyük bir değişiklik değil mi? İnsan cesaret edemiyor sanırım. Şimdi çok güzel bir ilişkimiz var mesela eşimle, ya bu bozulursa? Ya çocuğuma iyi bakamazsam? Ben sonuçta elindeki e-kitap okuyucudan kafasını kaldırmadan yaşayan bir insanım. Kendime çok güvenemiyorum. Ve gerçekten de iyi eğitemezsem o çocuğu bir tane daha sorunlu insan sokaklarda olacak ve sorumlusu ben ve eşim olacağız. Çocuğumuzun da hakkına gireceğiz.

Yaşınız 29, 2 senedir korunmuyorsunuz ama olmuyor, iyi bir doktora gitmeni ve tedaviyi otelememeniz sizin için daha iyi olur.

İlk çocuğumu çok büyük sıkıntılarla büyüttüm.beşiği bile yoktu. Sonradan beşiğe ihtiyacı kalmAmis birileri verdi, beşiğe koydum. Çocuğun en güzel eşyalara değil, çok büyük bir şefkat ve ilgiye ihtiyacı var. Yoksa milyoner olup, her şeyin en güzeliyle çocuğun hayatını doldurup, sevgi vermezseniz, aşık o çocuğun çok büyük ihtiyacı olur. Ve hayatta her zaman eksikler olacaktır.

Maddi durumunuz, eviniz elverişli.siz de hazırsaniz, doktora gidin. 30 üstü genç kabul edilmiyor tedaviler için.

Gerçekten istiyorsanız eşinizle birlikte detaylı doktor kontrolünden geçtikten sonra akışına bırakın derim. Sadece yumurtlama günlerinize dikkat ederek salın gitsin :)
Çok plan yapmayın,bebek gelince herşey ona göre şekilleniyor :) evde değişiyor,kütüphane daha küçük bir odaya yapılıp büyük oda ona ayrılıyor vs vs :)
Teşekkür ederim. Zaten şimdi bu dediğinizi yapıyoruz sanırım. Doktor kontrolünden geçtik. Ama ne kadar detaylıydı bilemiyorum. Sanırım bana yapmadıkları bazı testler olabilir. İlk doktor bir testten bahsetmişti ama ona gerek yok o konuda bir sıkıntı olsa belirtisi olurdu demişti. İkinci doktor ekstra bir şey daha yapmıştı belki o oydu bilemiyorum.

Ben bebek sahibi olmayı gerçekten çok istedim ve çok isteyerek hamile kaldım. Ben de hiç bir zaman becerikli bir ev kadını olmadım. Kendimi bildim bileli çalışıyorum :)

Ama şu an bebeğimin bisküvilerini de, lor peynirini de, yoğurdunu da kendim yapıyorum :) Az uykuya yaşamaya alıştım mesela..

Bebek geldiği zaman hayat bildiğiniz gibi olmuyor. Başlarda olumsuz gelse bile sonradan dönüp bakınca olumlu olarak değişiyor.. Haliyle siz de değişerek buna uyum gösteriyorsunuz.

Çok da düşünmeyin, çocuk denen şey bütün planları alt üst ediyor :)

Yaşınız 29, 2 senedir korunmuyorsunuz ama olmuyor, iyi bir doktora gitmeni ve tedaviyi otelememeniz sizin için daha iyi olur.

İlk çocuğumu çok büyük sıkıntılarla büyüttüm.beşiği bile yoktu. Sonradan beşiğe ihtiyacı kalmAmis birileri verdi, beşiğe koydum. Çocuğun en güzel eşyalara değil, çok büyük bir şefkat ve ilgiye ihtiyacı var. Yoksa milyoner olup, her şeyin en güzeliyle çocuğun hayatını doldurup, sevgi vermezseniz, aşık o çocuğun çok büyük ihtiyacı olur. Ve hayatta her zaman eksikler olacaktır.

Maddi durumunuz, eviniz elverişli.siz de hazırsaniz, doktora gidin. 30 üstü genç kabul edilmiyor tedaviler için.
Teşekkürler. Ama doktora gittik dediğim gibi görünürde tedavi edilecek bir şey yokmuş. Doktor bize sadece denemeye devam dedi. Onların testlerinde çıkmayan bir şey olabilir mi bilmiyorum.

Teşekkür ederim cevabınız için. Evet belki çok planlı hareket edince de planları bozacak bir şey olduğunda çok bocalıyor insan daha da kötü oluyor her şey. Ama eve bir bebek gelmesi çok büyük bir değişiklik değil mi? İnsan cesaret edemiyor sanırım. Şimdi çok güzel bir ilişkimiz var mesela eşimle, ya bu bozulursa? Ya çocuğuma iyi bakamazsam? Ben sonuçta elindeki e-kitap okuyucudan kafasını kaldırmadan yaşayan bir insanım. Kendime çok güvenemiyorum. Ve gerçekten de iyi eğitemezsem o çocuğu bir tane daha sorunlu insan sokaklarda olacak ve sorumlusu ben ve eşim olacağız. Çocuğumuzun da hakkına gireceğiz.
Sen bu kadar ince eleyip sık dokuyan bir insan olarak tabi de cok iyi bakarsin cocuguna. Belki bir sure kitaplari daha yavas bitirirsin ama inan bu sana sorun gibi gelmeyecek. Çocuk eşinle iliskiniz iyiyse bozmaz daha da guzellestirir. Hayatiniz degisecek evet ama olumlu dusunurseniz cok olumlu bi sekilde degisecek.
Tabi ki son karar yine sizin ama bence cocuk gercekten harika birşey.

Ben bebek sahibi olmayı gerçekten çok istedim ve çok isteyerek hamile kaldım. Ben de hiç bir zaman becerikli bir ev kadını olmadım. Kendimi bildim bileli çalışıyorum :)

Ama şu an bebeğimin bisküvilerini de, lor peynirini de, yoğurdunu da kendim yapıyorum :) Az uykuya yaşamaya alıştım mesela..

Bebek geldiği zaman hayat bildiğiniz gibi olmuyor. Başlarda olumsuz gelse bile sonradan dönüp bakınca olumlu olarak değişiyor.. Haliyle siz de değişerek buna uyum gösteriyorsunuz.

Çok da düşünmeyin, çocuk denen şey bütün planları alt üst ediyor :)
Bu biraz içimi rahatlattı. Umarım anne olmak beni de olumlu etkiler. Daha becerikli olurum.

Sen bu kadar ince eleyip sık dokuyan bir insan olarak tabi de cok iyi bakarsin cocuguna. Belki bir sure kitaplari daha yavas bitirirsin ama inan bu sana sorun gibi gelmeyecek. Çocuk eşinle iliskiniz iyiyse bozmaz daha da guzellestirir. Hayatiniz degisecek evet ama olumlu dusunurseniz cok olumlu bi sekilde degisecek.
Tabi ki son karar yine sizin ama bence cocuk gercekten harika birşey.
İnşallah öyle olur. Ama o aşılama vs. şeyleri yapmak da çok stresli ve uğraştırıcı oluyormuş sanırım. Onlar da gözümü korkutuyor çocuktan önce.

bunlar önemsiz şeyler

aç değil açık değilsiniz

3+1 eve her halde sığar 3 kg 50 cm bebek

hiçbirimiz hanlarda oturmuyoruz

gereksiz eşyaları atarsın

temizliğe yardımcı zaten varmış

bebeğin altını temizlemek vs iş bile değil

oyuncağı cicili odası vs de geçin olmasa da hayat akar

amaaa

sevgi ilgi lazım

ay pişman olur muyum hissiniz devam ettiği sürece yapmayın

bu arada varikosel sonrası bir ameliyatla her değer hemen düzelmiyor pek

alanında uzman bir klinikte tekrar sperm testi öneririm tüp bebek uzmanlığı olanlarda

sıfır sperm ileri varikosel teşhisi ile tüp bebek ile çocuk sahibi oldum

odası yatağı cicisi bicisi her şeyi de vardı ama gerek esasen yoktu onu çok isteyen anne ve babası vardı çünkü

3+1 evimiz de onun yaşamına uygun şekilde dizayn edilmiş durumda son 6-7 yıldır

onun odası da var bizim çalışma odamız da

kafanızı netleştirip sonra da uzman hekimler ile görüşün

evet yaşınız çok geç değil ama tüp bebek vs de yaş ilerledikçe ihtimaller zorlaşıyor zira

ben 30 idim ilk denemede oldu ama olmazsa daha önünde deneyebileceğin yıllar var diye teselli ederdi doktor

Simdi hayal et bir bebegin var karni ac emzirilmesi gerekiyor altini yapti temizlenmesi gerekiyor gazi var gazimi cikarin diye ikiniyor simdi sen kenarda bekleyip amaaann useniyorum ugrasamiyacagim mi dersin geldim annem geldimmi dersin.
Annelik mecburiyetten degil icten yapilir.

Teşekkürler. Ama doktora gittik dediğim gibi görünürde tedavi edilecek bir şey yokmuş. Doktor bize sadece denemeye devam dedi. Onların testlerinde çıkmayan bir şey olabilir mi bilmiyorum.
Hangi sehirdesiniz bilmiyorum ama Memorial gibi gebelik tedavisi üzerine yoğunlaşmış hastanelere gitmekte fayda var.

Ben de 2. Çocugu 28 yaşımda istemiştim.1. Evliliğini 3. Ayında olmuştu hemen. 6 ay olmayınca ilk oglumdaki doktoruna gittim. Iki doktora giderek takip ettim.1 sene yumurta takibi, tahlil sorun yok, yumurtlama günleri vs. Oyladılar beni.

En sonunda fsh ve amh ima bakmak aklına geldi ve erken menapoz dediler. Hemen tüp bebege başladık bir merkezde. O da kesin tutan bir şey değil. Yani her doktor tedavi için ehil olmayabiliyor, onlar sıradan kadın doğum sorunları ve gebelik takibi yapabiliyor. Memorial da anında okudukları ve sorun şurada diye gösterdikleri rahim filmini, eski doktorlarım Kendileri çektikleri halde okuyamamis mesela. Sorun yok deyip gondermislerdi.

Annelik değiştiriyor insanı,sizde değişirsiniz.önemli olan çocuk sevgisi.kimisi çocuk sevmez,istemez o yüzden korkar,eğer öyleyse hiç düşünmeyin bile.

Çok inçe düşünüyorsunuz bence. Çocuk dünyanın en güzel şeyi evet çok zor sorumlulukları çok fazla ama ev içinde Bi sığılıyor o kısmını hiç düşünmeyin bile bence evet bakamam güzel yetiştiremem diye herkes düşünüyor bunları ama Bi şekilde üstesinden geliniyor ki her sıkıntıya her zorluğa değer bence ben 23 yaşındayım Bi kızım var şimdi ikinciye hamileyim isteyerek oldu arkadaş gibi büyüsünler istedik, sizin gibi düşünürsem kredi borcumuz var dünya kadar tamam maddi açıdan iyiyiz çok şükür ama borç zorluyor , ben desem yaşım genç eşimin yaşı da genç ama ebeveyn olmak dünyadaki en güzel şey.herşeye değer bence

Yaklaşık benzer şeyler. Ben 33 yaşıma gireceğim bebeğim tüp bebek. Aşılama vs düşünmedik. 7. Yılımız da doğdu bebiş. Bir süre saldık. 3 yıl salık vaziyette geçti. Çok iş yapabilen biri değilim. Astımım var zaten yasak. Yemek yapıyorum sizin gibi. Temizlik aynen biri gelip yapıyor. Annem sağolsun yardımcı.

İlk başta korkuyordum. Tek bebiş bakamam diye yok öyle değilmiş, alt alma kusunca temizleme o kadar da mide bulandırıcı birşey değilmiş. Ki ben daha önce bebek kucağıma almadım. Sevmek için bile...

Oda için vs derseniz az birikmiş para yeter. Zaten başta sizin odanızda olacak. Emzirmek daha rahat. Yaşınız çok geç değil. Nasılsa tedaviyle olacak. 1 sene daha bekleyebilirsiniz. Ama farklı güzel bir duygu. Bu yazı geçirin tatilinizi yapın. Kışa doğru başlayın tedaviye. Anneniz yanınızda ise rahat olur dert etmeyin. Bebehinuzu Siz de çok seveceksiniz.

bunlar önemsiz şeyler

aç değil açık değilsiniz

3+1 eve her halde sığar 3 kg 50 cm bebek

hiçbirimiz hanlarda oturmuyoruz

gereksiz eşyaları atarsın

temizliğe yardımcı zaten varmış

bebeğin altını temizlemek vs iş bile değil

oyuncağı cicili odası vs de geçin olmasa da hayat akar

amaaa

sevgi ilgi lazım

ay pişman olur muyum hissiniz devam ettiği sürece yapmayın

bu arada varikosel sonrası bir ameliyatla her değer hemen düzelmiyor pek

alanında uzman bir klinikte tekrar sperm testi öneririm tip bebek uzmanlığı olanlarda

sıfır sperm ileri varikosel teşhisi ile tüp bebek ile çocuk sahibi oldum

odası yatağı cicisi bicisi her şeyi de vardı ama gerek esasen yoktu onu çok isteyen anne ve babası vardı çünkü

3+1 evimiz de onun yaşamına uygun şekilde dizayn edilmiş durumda son 6-7 yıldır

onun odası da var bizim çalışma odamız da

kafanızı netleştirip sonra da uzman hekimler ile görüşün

evet yaşınız çok geç değil ama tüp bebek vs de yaş ilerledikçe ihtimaller zorlaşıyor zira

ben 30 idim ilk denemede oldu ama olmazsa daha önünde deneyebileceğin yıllar var diye teselli ederdi doktor
Haklısınız. Belki değerler düzeldikten sonra tekrar gerilemiş de olabilir. Biz öylece bekliyoruz kendiliğinden olsun diye. Bir seneye yakın oldu ameliyat olalı. Çok zor muydu tüp bebek süreci? Sürekli doktora gidip gelmek, ilaçların dengenizi bozması vs. Belki aşılamayla bile tüp bebeğe gerek olmadan olur belki bilmiyorum ama o süreç de korkutuyor.
Bebeğimi severim elbette, sevemeyeceğimi ilgilenmeyeceğimi düşünmüyorum. Ama hiç bebekli bir ortamda bulunmadım kısa ziyaretler dışında. Kardeşlerimde küçüktüm. Beceremezsem diye korkuyorum daha çok.

Yaklaşık benzer şeyler. Ben 33 yaşıma gireceğim bebeğim tüp bebek. Aşılama vs düşünmedik. 7. Yılımız da doğdu bebiş. Bir süre saldık. 3 yıl salık vaziyette geçti. Çok iş yapabilen biri değilim. Astımım var zaten yasak. Yemek yapıyorum sizin gibi. Temizlik aynen biri gelip yapıyor. Annem sağolsun yardımcı.

İlk başta korkuyordum. Tek bebiş bakamam diye yok öyle değilmiş, alt alma kusunca temizleme o kadar da mide bulandırıcı birşey değilmiş. Ki ben daha önce bebek kucağıma almadım. Sevmek için bile...

Oda için vs derseniz az birikmiş para yeter. Zaten başta sizin odanızda olacak. Emzirmek daha rahat. Yaşınız çok geç değil. Nasılsa tedaviyle olacak. 1 sene daha bekleyebilirsiniz. Ama farklı güzel bir duygu. Bu yazı geçirin tatilinizi yapın. Kışa doğru başlayın tedaviye. Anneniz yanınızda ise rahat olur dert etmeyin. Bebehinuzu Siz de çok seveceksiniz.
Evet sizinle benziyoruz biraz. Doğru aslında bu yazı geçirip öyle başlayabilirim tedaviye. Hemen olursa bir kaç ay içinde ne güzel olur tam yaza doğru olur ilk doğuşu eve kapalı kalmayız. Temizlik için kadın şimdi iki haftada bir geliyor onu sıklaştırırım. Belki oturduğumuz siteden akşamları, haftasonları bir kaç saat çocuğa bakabilecek bir bakıcı bulurum. Akademisyen olduğum için bazı günler çok yoğun çalışıyorum bütün gün okuldayım, bazı günler yine çalışsam da evdeyim. Çocuk olunca daha çok günümü evde de geçirebilirim. Hocalarım da anlayışlı insanlar.
Annem şu an çalışmıyor, o ilgilenmek ister, sürekli bakmak olmasa da. Ama biz eşimle daha bağımsızız ailelerimizden. Arada gelir eminim elinden geleni yapar ama ona çok bağlı olmak istemem.
Altını almak falan beni hiç korkutmuyor açıkçası, kedim var o hasta olduğumda kustuğunu da temizliyorum, kumunu da değiştiriyorum. Kendi çocuğuma hayli hayli yaparım herhalde.
Yazdan sonra yapalım dersem hem bir beş kilo falan vermek istiyorum onu da vermiş olurum iyi olur.

X