Doğuma Hazırlık bebek kiyafetleri

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

rosa85

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Temmuz 2007
661
849
merhaba kizlar bir sorum olacakti siz yeni aldiginiz bebek kiyafetlerini giydirmeden önce yikamayi düsünüyormusunuz?Cünkü yeni kiyafetlerde alerji yapan toz ve mikroplar oluyormus fikrinizi ögrenmek istedim.

Tabikide sadece bebekler için değil hepimiz için geçerli bir durum. Sonuçta yeni alınan ne olursa olsun kim bilişr nerelerde ne koşullarda dikilip paketleniyor.

Ben zaten aldığım her yeni kıyafeti önce yıkar sonra giyerim. Bebeğiminkileri de öyle yapıcam. Bebeklere özel deterjanlardan birini alıcam ama hangisini alıcamı henüz düşünmedim. doğuma az bir zaman kala da aldığım herşeyi yıkayıp ütüleyip hazırlıycam :)

Canım tabiiki yıka o minicik vücuda nerde gezdiği belli olmayan şeyleri nasıl giydiricen.

Deterjan konusundada Dalini tavsiye ederim çünkü Dalin sıvı ve kolay çözülür suda omo bebeğim falan toz olduğu için kıyafetten tam durulanmaya bilir alerji yapar.

Kesinlikle aldığım herşeyi yıkayıp ütüleyip öyle giydiricem inşallah.Son ay halledicem hepsini allah nasip ederse.

Bencede mutlaka yıkanmali hemde bebek esyalarini yikamak icin özel camasir deterjanlari var onlardan kullanilmali!

Kesinlikle kendim için aldıklarımıda yıkarım.Bebeğiminkileride yıkıycam.Ben tekstil işinde biri olarak herkese tavsiyem.Ne olursa olsun mutlaka ve mutlaka yıkamadan GİYMEYİN.Bizimde erkek ve bayan triko işimiz.Giysiler o hale gelene kadar öyle çok aşamadan geçiyorki.Bi yerde dikkat edilse diğer taraf etmez.Aman dikkattt.

kesinlikle yıkamalısın yani yıkamalıyız allah korusun onların cildii çokkk hassas olur en ufak bişeyden mikrop kaparlarr

Kızlar ya bu Dalin'in detrjanı nerede satılıyor ben Migros ve Carrefourda bulamadım başka marka varmı bildiğiniz

ya ne tür deterjan kullanıcaksınız kızlar annemler hacı sakıırın sabun tozunu alalım bebek ıcın o olur ıyı dıyorlar ama ben bı sorıyım dedım sızlere??

Kızlar dalinin deterjanını ben real de gördüm e-bebektede var ama internettende sipariş verilecek yerler vardır herhalde.

Hacı şakiri benim annemde önerdi canım ama makinede sabun nasıl olur bilmiyorum ben o yüzden dalin alıcam hem sıvı olduğundan kolayca durulanır kalıntı bırakmaz.

tabi ki yıkamak gerek.onlara bir sürü kimyasal sürülüyor ütüleri bozulmasın bilmem ne diye
sadece bebekler için değil kendimiz içinde yıkamadan giymek hiç sağlıklı değil.
özelliklede havlu tarzı şeyleri mutlaka yıkamak gerekiyormuş.havluların üzerinde farklı bi madde varmış ve yıkanmadan kullandığında allah korusun cilt kanseri olma riski bile varmış.
hatta bizim kullandığımız deterjanları bile kullanmamalısın çocuğa
onların ayrı deterjanları yumuşatıcıları var.alerji yapmayan kokusuz antibakteriyal.
ben amway ürünlerini satıyorum zaten evde kullandığım bütün deterjanlarımı ordan alıyorum daha sağlıklı, kimyasalın en az kullanıldığı ürünler.
orda bebek deterjanlarıda var onlardan aldım.
birde kendi çamaşırlarınlada yıkama bebeğin eşyalarını
çocuğun eşyalarını ayrı yıka.

tabikide ayrı yıkanması lazım bebişim kyafetlerinin
onalrın minicik ciltleri hassas olduğu için en ufak bişeyden miklrop kaparlar allah korusun ama ben ne deterjan kullanıcagıma karar veremedım yaa???

Selam mart anneleri,

Ben bugün dalin sıvı bebek deterjanını ve yumuşatıcısını aldım. Daha kullanmadım ama sanırım güzeldir.

ben kızımın kıyafetlerini 4. ayına kadar elimde ve hacışakir toz deterjanıyla yıkadım.makina ilk aylarda önerilmiyor.tavsiye ederim.

ben amway in bebek deterjanını ve yumuşatıcısını aldım.arkadaşlarımda ondan kullanıyo oldukça memnunlar.ben daha yıkamadım giysilerini bi dahaki ay yıkıcam.bakalım artıkın:)

Dalinin sıvı deterjanını ve yumuşatıcısını Carrefourda bulduk nihayet..Sanırım bayramdan sonra bebişin kıyafetlerini vs. yıkayıp ütüleyip kaldıracağız...

ben normal deterjanla yıkayacayım sonrada ütüleyince mikrop falan kalmaz

makineye atmalımı yoksa eldemi yıkamalı kızlar?kafam karıştı..o güzelim kıyafetler makineden nası çıkar bide kimbilir...siz neyapıcaksınız

X