Başarısız aksi bir kocaya nasıl davranmalı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Herkese bilmiş bilmiş cevaplar yazacağınıza olan aklınızı biraz kullanıp ikinci kocaya gitmeden bir iş meslek sahibi olsaydınız o zaman. Herkes prenses değilmiş de bilmemne.. Bir evlilik yapıp boşanma gibi bir durum olabildiğini görmüşsünüz. O zaman ikinci evliliği üstüne çocuğu yapmadan ya boşanırsam ne yaparım diye durumu düzeltip öyle evlenecektiniz.

Kocalar ölebiliyor. Yarın kocasız kalabilirsiniz. O zaman ne halt yiyeceksiniz?

Cevaplar bırbırbır icraat sıfır maaşallah.
Farklı hesaplardan aynı kişilerin yorumlarında ihiyavcım yok ne kadar takıntı ettiniz beni

Boşanmadan ya da boşanınca neden hemen bir ikinci var kafanızda. Boşanmayı halletmeden hayatınıza başkasını alma düşünceniz acelecilik değil mi?
İş işte bulunur onu biliyorum da, kocanın kocada bulunduğunu şimdi gördüm.

Boşanırsam iki çocukla gecinememki annem 9 bin lira maaşla kendine zor bakıyor 75 yasında benim çocuğuma bakacak durumu yok calısamıyorumda
Adam şimdi işe zor gidiyormuş, yarın işini kaybedebilir bile bu gönülsüzlükle, o zaman ne yiyip içeceksiniz?

Gereksiz yorum yapanlar hiç kimse benim nasıl bir coğrafya hayatında nasıl bir yasantı da dogdumu bilmeden saçma yorum yapmasın ben yeni bir koca arıyorum demedim bazen yaşadıklarım bana bunu düşündürsede yapmıyorum dedim hayat şartları heleki bu devirde çok zorken iki çocukla kendini ait bir evin bile yokken kirada mesleğinde yoksa öyle söylediğiniz gibi kimse kendi başına basitçe ayakta kalamaz polyanacılık oynarak yazan arkadaşların hayal gücü çok kuvvetli sanırım ben tartışmak acılsın diye yazmadım ayrıca hiçbir kadın iki ayrı adamdan ayrı çocuklarda istemez ama halden anlamayan insanlar sizi bu duruma sürekürse ve elinizden gelen herşeyi yapmanıza rağmen bulundunuz cevre sizi bu duruma sürüklerse yapılcak bşy kalmaz ben namussuzluk yapmadım namusumla evlendim ve namusumla iki ayrı adamdan çocuğum oldum nikah altında kimsede boşanamk içinde evlenmez görüyoruz şimdi liseye giden gençler bile sokak ortasında neler yapıyor ben nikahsız bir erkekle arkadşlık bile kurmadım kalıkpda önüme gelenle zina etmedim kimse agzında altın kaşıkla doğmuyor bu duruma gerkesiz yorum yapan bayan arkdslarıma diyeceğimde birgün Allah sizede yaşatsin yaşadıklarıma benzerlerini
Birini bulup ondan ayrılsam mi diye soruyosun bir dalı tutmadan diğerini birakamayan maymun istahli asalak yaşantı dusuncene HAKLI eleştiriler gelince de müge anlıdaki zeynebe bagliyorsun . Olmuyor canım. E bul bari birini ne diyelim kimsenin nikah masasının kukusunun bekçisi değiliz .

Evlenip nikah kıydıkdan sonra yatagıma gelmemi diycektim ayrıca hiç kimse dört duvar arasına girmeden doğru düzgün ögrenemiyor kimsenin huyunu heleki yasadın çevrede boşanmak bir tercih bile olamıyorsa malesef ki cocukda oluyor tabi yasadıgı çevre hayatı rahat olanlar anlamaz O yüzden siz yorum yapmayın
Korunmak diye bir şey var duymadınız mı? Her gittiğiniz yerde çocuk da oluyor diye doğurmak zorunda değilsiniz.

Birini bulup ondan ayrılsam mi diye soruyosun bir dalı tutmadan diğerini birakamayan maymun istahli asalak yaşantı dusuncene HAKLI eleştiriler gelince de müge anlıdaki zeynebe bagliyorsun . Olmuyor canım. E bul bari birini ne diyelim kimsenin nikah masasının kukusunun bekçisi değiliz .
Sanane ki anamadın konuya yorum yapıyorsun bence sen Müge anlıdaki Sinan'a bagaladın farkında deilsin

Ben sizi anladımda siz hala anlamadıgınız konuya hala yorum yapıyorsunuz onu anlamadım
Anladım ablacım ben senin derdini. Çalışmak hiçbir zaman seçenek olmamış, kendine 2 çocukla sığacak yer bulsan bu gün gideceksin de eline geçmiyor.

Sanane ki anamadın konuya yorum yapıyorsun bence sen Müge anlıdaki Sinan'a bagaladın farkında deilsin
"Anlamadın"- "bağladın"-"değilsin"-"Anlıdaki". Bak bu tarz şeylere dikkat etmelisin yoksa standart yukseltemez aynı kocalarda döner durursun diyeceğim ama sana standarda gerek yok gibi nefes alsa yeter. Ayı idi mayı idi kocam idi kafasındasin. Hadi hayırlı işler 😁

Şu kadar tanımadığın insan seni eleştirmiş bir dönde bak niye diye? Herkes senin düşmanın olamaz değil mi? Tabii bu kadar doğru lafa cevabın olmadığı için ilkokul çocuğundan hallice tek dediğin Allah sizede yaşatsın. Bak bu kadar yazışmada tek dediğin çalışamam bebeğim var, kim ister iki ayrı adam 2 çocuk, Allah sizede yaşatsın. 3 cümle kurabilme kabiliyetin mi var?

Merak ettiğim bir şey var? Neden çalışmak seçenek değil sizin için. Neden birini bulup şimdikinden ayrılmak gibi bir düşünce yapınız var?

Eşin çalışmıyor ok. Siz çalışın. Çocuğu da kocanız baksın. Madem eve bakmıyor. Temizlik yapabilirsiniz. İşinizi düzgün yaparsanız günlük rahat 1000 TL kazanırsanız. 20 gün çalışsanız 20bin olur...

İlk çocuktan bahsetmemişsiniz. Yatılı yaşlı bakımı yapabilirsiniz.

Merak ettiğim bir şey var? Neden çalışmak seçenek değil sizin için. Neden birini bulup şimdikinden ayrılmak gibi bir düşünce yapınız var?
Çünkü iki ayrı adamdan 2 çocuğu var, sonuncusu küçük annesi 75 yaçında bakamıyormuş yoksa çok istiyor çalışmak

• Beğen
Reactions: nzg
Anladım ablacım ben senin derdini. Çalışmak hiçbir zaman seçenek olmamış, kendine 2 çocukla sığacak yer bulsan bu gün gideceksin de eline geçmiyor.
Ben 23 yaşına kadar koca düşünmyen 23 yaşına kadar evlenmeyen ve bir fabrikada işci tarafada bile amele olarak calısan bir bayanım koca meraklısı olsam 16 tımda kacardım birine erkek meraklısı deilim ama iki cocugumuda basımdan atıp işe girip calışamam calışma imkanım olsa 24 saat bile calışırım hayatımda yaşadım olumsuzluklar beni olumsuz düsünmeye itese de zaman zaman asla yanlıs birşey yapmadım bazıları ek iş yarım gün iş demişler annem dizlerinden rahatsız tuvalete bile zor gidiyor iki yasındaki çocuk ben işten gelene kadar kendi ihtiyaclarını kendimi görecek zorluklar yüzünden düsünsemde yapamdım yanlış birşey dedim zaten konuda anlamadan dinlemeden nasıl yorumlar bunlar hakkımda ne biliiyorsun ki burdan rencide edici yorum yapabliyorsun ayrıca herkse ne ki bu kadar uzadı düzgün yorum yapan arkadaşlara lafım yok ama hoşlanmayan insanlar susun lütfen dünyada onca pislik pavyon var kadınları bile varken ben takıntı oldum kafanıza

Çünkü iki ayrı adamdan 2 çocuğu var, sonuncusu küçük annesi 75 yaçında bakamıyormuş yoksa çok istiyor çalışmak
Benim de çocuğum var, ailem uzakta. Ben neden eşşek gibi çalıştım. Kocamın durumu kötü olmamasına rağmen.

Sorun bende mi acaba? 😅

Ben 23 yaşına kadar koca düşünmyen 23 yaşına kadar evlenmeyen ve bir fabrikada işci tarafada bile amele olarak calısan bir bayanım koca meraklısı olsam 16 tımda kacardım birine erkek meraklısı deilim ama iki cocugumuda basımdan atıp işe girip calışamam calışma imkanım olsa 24 saat bile calışırım hayatımda yaşadım olumsuzluklar beni olumsuz düsünmeye itese de zaman zaman asla yanlıs birşey yapmadım bazıları ek iş yarım gün iş demişler annem dizlerinden rahatsız tuvalete bile zor gidiyor iki yasındaki çocuk ben işten gelene kadar kendi ihtiyaclarını kendimi görecek zorluklar yüzünden düsünsemde yapamdım yanlış birşey dedim zaten konuda anlamadan dinlemeden nasıl yorumlar bunlar hakkımda ne biliiyorsun ki burdan rencide edici yorum yapabliyorsun ayrıca herkse ne ki bu kadar uzadı düzgün yorum yapan arkadaşlara lafım yok ama hoşlanmayan insanlar susun lütfen dünyada onca pislik pavyon var kadınları bile varken ben takıntı oldum kafanıza
Hadi alkışşşş hep beraber alkışlıyoruz 😂😂😂 abla kime neyi ispat etmek için konusuyosun sen ya bize ne bundan . Anlatiyosun da anlatiyosun cevabını alınca da sana ne diyorsun 😁 sabah sabah çok neşe verdin valla

Gereksiz yorum yapanlar hiç kimse benim nasıl bir coğrafya hayatında nasıl bir yasantı da dogdumu bilmeden saçma yorum yapmasın ben yeni bir koca arıyorum demedim bazen yaşadıklarım bana bunu düşündürsede yapmıyorum dedim hayat şartları heleki bu devirde çok zorken iki çocukla kendini ait bir evin bile yokken kirada mesleğinde yoksa öyle söylediğiniz gibi kimse kendi başına basitçe ayakta kalamaz polyanacılık oynarak yazan arkadaşların hayal gücü çok kuvvetli sanırım ben tartışmak acılsın diye yazmadım ayrıca hiçbir kadın iki ayrı adamdan ayrı çocuklarda istemez ama halden anlamayan insanlar sizi bu duruma sürekürse ve elinizden gelen herşeyi yapmanıza rağmen bulundunuz cevre sizi bu duruma sürüklerse yapılcak bşy kalmaz ben namussuzluk yapmadım namusumla evlendim ve namusumla iki ayrı adamdan çocuğum oldum nikah altında kimsede boşanamk içinde evlenmez görüyoruz şimdi liseye giden gençler bile sokak ortasında neler yapıyor ben nikahsız bir erkekle arkadşlık bile kurmadım kalıkpda önüme gelenle zina etmedim kimse agzında altın kaşıkla doğmuyor bu duruma gerkesiz yorum yapan bayan arkdslarıma diyeceğimde birgün Allah sizede yaşatsin yaşadıklarıma benzerlerini
Sen neyin kafasını yaşıyorsun ya bir de burada millete saldırmışsın, konuyu silince yazdıkların gitmiyor ordan. Başka birini bulup ayrılsam mı yazan sensin milleti b*klama.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X