Börekler Baklava Yufkasından Çıtır Börek -Pınar Süt Sponsorluğunda

Cam kasedeki sunumunu cok begendim canim eline saglik 😊
Deniz manzarası bulamadm evin çatılarının manzarası vardı :KK70: dedim bari böyle yapaym :KK70:
Seninde eline sağlık, teşekkür ederim 🎈

Görüntüsü pastanede satılanlar gibi olmuş. Bu yufkadan hep tatlı türü denedim, hiç börek denememiştim ama galiba denicem ☺ ellerine sağlık. Yarışmada başarılar dilerim.
Yaaaa teşekkür ederim yorumun için 🙏
Deneyin mutlaka, gerçekten tadıda cok güzel ve hafif oluyor 🎈

Ellerine sağlık baloncuğum , harbi çıtır çıtır nefisss olmuş :confused::KK37::KK200:
Yedikçe yedirtiyo bu mübarek ben hiç bulaşmasam iyi olacak, en son şubatta yapmıştım sanırım :olamaz:

Ellerine sağlık baloncuğum , harbi çıtır çıtır nefisss olmuş :confused::KK37::KK200:
Yedikçe yedirtiyo bu mübarek ben hiç bulaşmasam iyi olacak, en son şubatta yapmıştım sanırım :olamaz:
Teşekkür ederim prenses lilim
Sen yap yarışmaya katıl, gözümüz gönlümüz doysub sayende
Sonra komşulara dağıt :KK70:

Ellerine sağlık baloncukummm😘

Önemli olan gönüllerin birincisi olmak diye bi klişe söylicem ama eminim böreğin de çok güzel olmuştur 😍 başarılar dilerim 😘
Hep kendimizi öyle avutuyoruz balım :KK70:
Görünen şampiyon olmakta hakkımız :KK70: :KK70: :KK70:
Şaka tabi maksat eğlenmek 🎈
Teşekkür ederim 🎈

Selaaammmm gönlüllerin birincisi, KK'nın vazgeçilmez sonuncusu geldiiiiiiiiiiiiii :KK28::KK28::KK28:

size üstü çıtırmı çıtır, tadı enfesmi enfes bir börekle geldim :hamarat:
Hadi başlayalım :KK66:

MALZEMELER

Eki Görüntüle 2645695
1- 1 paket baklavalık yufka
2- 1 su bardağı yoğurt
3- yarım su bardağı süt
4- yarım çay bardağı sıvı yağ
5- 2 yumurta akı ( sarısını üstüne sürülecek)
6- İç harcı için Peynir ve Maydanoz (isteğe bağlı çökelekte kullanabilirsiniz)
7- Üzeri için siyah ve beyaz susam (isteğe bağlı çörek otu kullanabilirsiniz)

YAPILIŞI

Öncelikle sosu için tüm malzemeleri çırpıp hazır ediyoruz
Tezgaha 2 tane baklava yufkası seriyoruz. Üzerine fırça yardımıyla sos sürüyoruz

Üzerine tekrar 2 yufka da serilip tekrar sos sürüyoruz, en son 2 tane daha yufka serilip ona da aynı işlemi yapıyoruz.
Eki Görüntüle 2645696
Uzun olan tarafa peynirli harç konup rulo şeklinde sarıyoruz
Yani toplamda 6 yufkada bir iç koyup sarıyoruz 2 ser kat olan yufkanın aralarına da sos sürüyoruz
3 veya 4 parçaya kesiyoruz daha sonra yağlı kağıt serdiğimiz tepsiye koyuyoruz.
Son olarak artan harcımızın içine yumurta sarısını ekleyip çırptıktan sonra böreklerimizin üzerine bolca sürüyoruz
Eki Görüntüle 2645697 Eki Görüntüle 2645698
Önceden ısıtılmış 180 derece fırında yaklaşık 35-40 dk pişiriyoruz

baklavalık yufkalar çok ince olduğu için çok fazla soslamanız işinizi zorlaştırabilir bu yüzden çok ıslatmamaya dikkat edin :KK36:

AFİYET OLSUN :kk77:

Eki Görüntüle 2645699 Eki Görüntüle 2645700 Eki Görüntüle 2645701 Eki Görüntüle 2645702
Elinze sağlık güzel olmuş başlarlar dilerim

baloncuukkkkkkk 😱
sen ne kadar güzel bişey yapmışsın böyle 😍😍😍
ellerine sağlık canım balım güzelim,başarılar diliyorum 😘
heee baloncukkkkkkk ne güzel ama baloncuk sonuncu demi seni gidi seni :KK70: :KK70: :KK70:
şaka tabiki.. teşekkür ederim ablacım :oops:

Ellerine sağlık olsada yesemmm👍😍
yapayım kuzum :KK37:
teşekkür ederim :KK36:

Canım ellerine sağlık. :KK68: :KK68: :KK68:
Kara bahtım kör talihim kırıldı gitti diyecegin günü gormeyi çok isterim. Yarışmada başarılar diliyorum. Sade ve cok şık bir sunumla enfes görünüyor çıtırlarin. :KK200:
ben o günleri görebileceğimi düşünmüyorum ama bende çok isterim kraliçem :KK70: :KK70:
teşekkür ederimmmmmmmm :KK36:

X