K.B.B. - Kulak-Burun-Boğaz Bademciklerini aldıran veya bu konuda fikri olan var mı?Paylaşım alanı

bademcik ameliyatı olmuş arkadaşlardan bilgi istiyorum.ameliyat sonrası yaşananları bilmek istiyorum.lütfen yetişkin ameliyatlarından bahsediniz.çünkü çocuklar daha hızlı iyileşiyormuş :KK25:

bademcik ameliyatı olmuş arkadaşlardan bilgi istiyorum.ameliyat sonrası yaşananları bilmek istiyorum.lütfen yetişkin ameliyatlarından bahsediniz.çünkü çocuklar daha hızlı iyileşiyormuş :KK25:

arkadaşlar 28 yasındayım 9 gun oldu amelıyat olalı amelıyat olduğum gece ınanılmaz bır kanamam oldu. ve 2. kez gece amelıyata aldılar. hala konusamakta cok zorlanıyorum ve yemek yıyemıyorum ınanılmaz derece kulaklarıma agrı yapıyor 6 gun hastanede yattım bugun 3. gun olacak çıkalı çorba yerken bıle bıle boğazım ınanılmaz yanıyor.. kesınlıkle en son dereceye gelene kadar kimseye bademcık aldırmayı onermıyorum ... küçük çocuklarda iyileşme süreci cok hızlı ama yetişkinlerde 1 ay agrı cekıyormussunuz ve ıyılesme surecı cok zor.

arkadaşlar 28 yasındayım 9 gun oldu amelıyat olalı amelıyat olduğum gece ınanılmaz bır kanamam oldu. ve 2. kez gece amelıyata aldılar. hala konusamakta cok zorlanıyorum ve yemek yıyemıyorum ınanılmaz derece kulaklarıma agrı yapıyor 6 gun hastanede yattım bugun 3. gun olacak çıkalı çorba yerken bıle bıle boğazım ınanılmaz yanıyor.. kesınlıkle en son dereceye gelene kadar kimseye bademcık aldırmayı onermıyorum ... küçük çocuklarda iyileşme süreci cok hızlı ama yetişkinlerde 1 ay agrı cekıyormussunuz ve ıyılesme surecı cok zor.

çok geçmiş olsun :26: ameliyatınızı nerede ve hangi doktora oldunuz.öğrenebilirmiyim? ben zaten korkuyordum,yorumunuzu okuyunca daha bi fena oldum :KK25:

Küçük yaştan beri bağdemciklerim beni hastanelik yapıcak kadar şişiyordu.Senede 1 yada 2 kere.Ancak 2012 senesi nerdeyse her ay bağdemciklerim aşırı şişiyor penisilin iğne vuruluyorum her defasında artık korkmaya başladım karaciğerim böbreklerim bu kadar ilaca dayanır mı die.Ayrıca çocuk sahibi de olmak istiyorum ve hamilleyken ilaç alınamayacağından ameliyata karar verdim.Kendi canımı deil de doğmamış hatta rahmime düşmemiş çocuğumu düşündüğümden cesaret edebildim.Bikaç özel hastaneyle görüştüm daha beni detaylı dinlemeden ameliyata alalım dediler bikaçı da kapsamlı bir hastanede olmam gerektiğini yaşımdan dolayı riskli olacağını dile getirdi.Devlet hastanesinden randevu aldım ameliyat tarihi belirlendi.Ameliyata 1 ay kala Bakırköyde bir doktorun bağdemciği koterler yakıp tedavi ettiğini ameliyata gerek kalmadığını söylediler.Ameliyat korkusu ya çıktım gittim eşimle.baya yaşlı bir doktordu benim tekrarlayan bağdemcik şikayetimi fafa die bir hastalık olarak anlattı bana.Ayrıca yaşımdan dolayı ameliyatın geç olduğunu söyledi.Nedense o kadar doktora deil de bu doktora inanmayı tercih ettim ve 10 dk bile sürmeden bağdemciklerimi yaktı.Ogün bugün yaklaşık 9 ay geçti hiç bağdemciklerim ilaç kullanıcak hale gelmedi ameliyat da olmadım.Arada şişiyo gibi rahatsız ediyor ama beni bırakın hastanelik yapmayı yatağa bile düşürmeden ayakta geçiriyorum kesinlikle tavsiye ederim bi araştırın

Yetişkinlerde evet gayet zor geçiyor sonrası..Fakat iğneler ve şuruplarla epey azalıyor ağrı. Ben aldırdığım için çok çok memnunum..Şubat ayında yaptırdım ameliyatımı şuana kadar hiç sıkıntım olmadı.. Kurtuldum bu dertten..
Evet yaklaşık 3 hafta epey sıkıntı yaşıyorsun ama geçip gidiyor ve "ohh be" diyorsun.. Ben son ana kadar bekledim. Penisilin iğneler, şifalı bitkiler, kürler hiçbir şey kar etmedi..

eylül ayında bende bademcik ve tonsil ameliyatı oldum. hem yutkunmakta zorluk çekiyordum hemde ağız kokusu vardı. ameliyatımı oldum 1 gece normal şartlarda hastanede kalınıyor. ben kendimi iyi hissettiğim için akşam kalmayıp çıktım. 1 hafta ağrı kesici iğne oldum. ilk hafta puding, süt , dondurma ile beslendim dışarıdan boğazıma buz kompresi uyguladım. ameliyatın 2. haftasında bütün ağrılarım geçti. yavaş yavaş herşeyi yemeye başladım. şuan 4. ayım ne ağız kokusu ne de boğaz şişliği. 2 haftalık sıkıntıya değer iyiki olmuşum diyorum :) :KK16:

27 yaşındayım ve çocukluğumdan beri bademciklerimden sürekli çekerim. çocukken doktorun biri alalım biri almayalım dediği için aldırılmamış ve 27 yaşında hala senede 6 - 7 sefer şişen bademciklere sahiptim. Taa ki son 8 ayda 7 kez şişince doktorum da artık alınması gerektiğine karar verdi. Tam 15 gün önce ameliyat oldum. Bu arada ameliyattan korkmayın çünkü en kolay kısmı ameliyat zaten. İşkence sonrasında başlıyor. Ameliyattan hemen sonra kan kusmadım ve ilk gün çektiğim ağrının normal olduğunu düşündüm. Dondurmaya sakın kanmayın çünkü çay kaşığının ucuyla bile yiyebilirseniz kendinizi çok şanslı hissetmelisiniz. su içmek zaten bin beter su mu içiyorsunuz asit mi boğazınızın verdiği tepkiden anlaşılamıyor. ilaçlar bir yana iğneleri olmadan uyumanız ya da bir şeyler yiyip içmeniz 10 gün boyunca neredeyse imkansız. Öksürük ve gıcık o kadar yoğun oldu ki bende artık öksürmemek için yemek yemek istemiyordum. 1. haftanın sonunda tam artık iyileşmeye başlar mıyım acaba diye düşünürken ciddi bir kanamam oldu ve 2 gün daha hastanede yattım. tabi her şey başa sardı.

şu anda 15. gündeyim hala çorba yoğurt ve sütte eritilmiş bebe bisküvisiyle besleniyorum. ağrı kesicilerden kurtulmaya başladım. 15 günde 5 kilo vermişim. Sürekli konuştuğum bir iş yapıyorum. bugün iş başı yaptım ancak herkesle yazışarak anlaşmak zorundayım çünkü sesim hala yok ve 15 gün daha gelmeyebilirmiş.

ameliyat olmak isteyen arkadaşlara 10 kez daha düşünüp karar vermelerini tavsiye ederim...

Son düzenleme:
MERHABAA 4 yasında oglum genız etı ve bademcık amelyatı oldu ve amelyattan sonra hıc konusmaıdı sıkıntılı gectı ılaclrını ıcmek ıstemedı bısıler ıcmek yemk dondurma vs hıcbısı ıstemedı konusmamasına uzulurken 8.gun cok sıddetlı bır kanaması oldu tekrar amelyata alıp yenıden yakma ıslemını yaptılar. bugun onnda 4. hala konusmuyor oglum tabı genel olark daha ıyı ama hep ısaretle anltyr ıstedıklerını toplamda 12 gundr falan tek kelıme etmedı doktor psıkolojık yada kızgnlklaa konsmadıgını dusnuyor yanı acısı mutlaka vardır ama tas olsa catlar bırkelıme eder deılmı yok cocuk kesnlıklee konsmuyor.arada ııı ııı dıyerk ısaret edıyor okdr cıkrdıgı tek ses bu ve cocugum cok konuskan geveze bır cocuktu oyuzden neyapıcamızı bılemıyoruz:KK43: doktorumzla gorstm normlmı deıdm tabıkı bukdr uzun sure konusmaması norml deıl ama cocukla alakalı dedı amlyatta bır sıkıntı olmadııgndan bahsettı hıc bukdr uzun sure konusmamıs olan varmı aranzda yada cocuklrnzda :KK43:bende stres yaptım ustune huy kalırsa dıye:KK43:

Suan bırıncı haftam agrıdan kıvranıyorum kusmaymıs kanamaymıs onlar sehır efsansı ama agrı esıgın yuksek degılse bıdaha dusun

Merhaba.ben 27 yasinda evli bir bayani,bagdemcik tasi oldugu icin bagdemciklerimi 09.10.2014 dun yani istanbul maltepede ozel bir tip fakultesi hastanesinde aldirdim.ilk aldirdigim gun yani dun yemek yiyemiyorsunuz ve caniniz cok aciyor yanma oluyor bugazinizda tukurugunuzu agzinizin icinde biriktiriyorsunuz acidan yutamiyorsunuz ne yemek ne su icebiliyorsunuz.bagdemciklerinizin yaraisini hissedebiliyorsunuz...agri kesiciler cok onemli 2 normal birtanede yesil receteli bir agri kesici verildi ,dikkatedin.amaliyattan bana kalan dudagimda bir sislik olmasi okadar.bugun 2 gunum sayilir gece uyku yok suanda agri yok ama yanma var birde balgam oldugu icin yutkunmak dahada zorlasiyor zamanla gecer ins.eyer mecbursaniz yapacak birsey yok bilginize.herkeze kolay gelsin.

23 yasindayim ve bugün bademcik ameliyatı oldum bende olmadan önce butun bu konuyla ilgili forumlari okudum ve acayip korkuyodum buyuzdn bende yazmak istedim hic ama hic abarticak bisi yok ben iki senedir heer ay 15 tane peniisilin yiyordum ve bademciklerimin agrisindan uyuyamiyordum ateş te cabasi basimdan gecenleri yazmak istiyorum benden daha fazla korkak biri yoktur diye dusunuyorum ameliyat gunu çocuklar gbi agladim sira bana gelene kadar hatta iptal mi edilsin diye aileme soluyordum daha sonra odaya alindim ve bana bi sakinleştirici yaptilar inanilmaz rahatladm 10dk snra ameliyathane kendi ayaklarimla gittim ve o masaya bir guzl oturdum damar yolundan verilen ilaca bakiyorken uyuyakaldim sanirim.cunku hicbisi hatirlamiyorum uyanirken sanki uykumdan.kalkmis gbiydi.ve bogazimdaki agri benim atesler ve agrilar icinde cektigim acıdan cok cok daha azdi kendi kendimi buralari okuyarak korkutmusum megerse sadece herkesin dedigi gibi yutkunurken agrim oluyor oda bademciklerinizin ikiside şişmişte yutkunamiyormussunuz gbi daha fazlasi degil inanin doktorun verdgi diyete uyuyorum ve bolbolda su iciyorum cnku nekar cok icince okdar iyi geliyor 3. Gunde kulaga agri yapabiliyomus diye doktorumda soyledi daha yasamadigim icin bilmiyorum ama ben suan.halimden ggayet menunum umarim bu.ameliyati dusunenler bian once bnm gni kurtulurlar herkese acil şifalar.umarim yardimci olmusumdur

hepinize merhaba 1 yıl önce felan doktorlar bademciklerimin alınmasını önermişti..ama aldırmadım..ama bu hafta beni yatırdı 1 hafta banamısın demedi şimdi ocak 5de tetkitler yapılacak..6sında amliyat olacagım ama korkuyorum..farantimde var atakların devam eder diyor doktor ama bilemedim

Merhaba arkadaslar ben24 yasindayim benim kucuklukten gelen bademcik.pbademcik.problemlerim vardi.ddr hep ameliyat olmami soyluyorlardi ama olmadim.vve 14 yasimda igne tedavisiyle gecmisti.ttaki bu yasima kadar bir sene once bir basladi bir senede 7 kez cok siddetli sisti. dr mermecbur ameliyat dedi ve ameliyat gunumu aldim tr nasil bilmiyorum ben yurdisinda yasiyorum bugun 4 gunum suan fazla agrim yok ameliyatim iyi gecti 9.40 da ameliyata aldilar odaya geldimde saat 1.oo gece midem cok bulandi ama kusmak istemedim kana olur diye hemsire geldi kus normal yuttun kanlari cikaracak sin dedi ben yine istemedim ilac verdi bulantim gecti 3 gul hastanede kaldim suan evdetevdeyim sukurler olsun onumde 10 gun daha var insallah hayirlisiyla iyilesirim.

Merhaba arkadaslar ben24 yasindayim benim kucuklukten gelen bademcik.pbademcik.problemlerim vardi.ddr hep ameliyat olmami soyluyorlardi ama olmadim.vve 14 yasimda igne tedavisiyle gecmisti.ttaki bu yasima kadar bir sene once bir basladi bir senede 7 kez cok siddetli sisti. dr mermecbur ameliyat dedi ve ameliyat gunumu aldim tr nasil bilmiyorum ben yurdisinda yasiyorum bugun 4 gunum suan fazla agrim yok ameliyatim iyi gecti 9.40 da ameliyata aldilar odaya geldimde saat 1.oo gece midem cok bulandi ama kusmak istemedim kana olur diye hemsire geldi kus normal yuttun kanlari cikaracak sin dedi ben yine istemedim ilac verdi bulantim gecti 3 gul hastanede kaldim suan evdetevdeyim sukurler olsun onumde 10 gun daha var insallah hayirlisiyla iyilesirim.

Bugun ameliyatimin 7 gunun deyim simdiye kadar iyi gecti cok sukur gecelerive uyandigimda agrim oluyor kanamam olmadi ama onumde daha kiritik 7 gun daha var bu sure icinde hep sivi beslendim bogazimi asla zorlamadim .

Bugun ameliyatimin 7 gunun deyim simdiye kadar iyi gecti cok sukur gecelerive uyandigimda agrim oluyor kanamam olmadi ama onumde daha kiritik 7 gun daha var bu sure icinde hep sivi beslendim bogazimi asla zorlamadim .
Evet arkadaslar bugun 9.gunum artik agrilarim hemen hemen cok azaldi bugun sanirim biraz bogazimi zorladim.suan cok agrim var yutkunurken yarin Dr gidicem kontrol olmaya insallah iyi seyler soyler daha beyazliklarim duruyo onlarda iki hafta icerisinde gececek sanirim bu ameliyattan hic korkmayin bende cok korktum her siteye girdim yorumlara baktim agrilar kisiden kisiye degisiyor benimle ameliyat olan arkadasim 5 kez kanamasi oldu 4 tanesinde ameliyat oldu 1 rindede dr pansumanla durdurfdurdurdu ve bugun cikti hastaneden yani 9. Gununde o yuzden sizdede olacak diye bisey yok agri kesiciler yetiyor.yarin yine yazicam dr dan sonra

Evet arkadaslar bugun ameliyatimin 10. Gunu bugun dr da terminim vardi dr gayergayet iyi oldugumu iyilestigini soyledi ve sadece gargara yazdi.1 hafta daha asitli icecekler portakal suyu sert gidalar ve agir kaldirmamami soykedi bir hafta sonra eski hayatima done bilecegim insallah bir hafta sonra tekrar buraya yazarim ddurumumu .

Arkadaslar bugun 11 .gunum saat 00.48 ve okadar gun sonra kanamam oldu ve cok moralim bozuk.soguk suyla gargara yaparak ve bogazima buz koyarak kani durdurdum ama halen korkuyorum tekrarliyacak diye insallah tekrar gelmez

Arkadaslar bugun 11 .gunum saat 00.48 ve okadar gun sonra kanamam oldu ve cok moralim bozuk.soguk suyla gargara yaparak ve bogazima buz koyarak kani durdurdum ama halen korkuyorum tekrarliyacak diye insallah tekrar gelmez
Evet malesef gece ikide 2.kez kanamam oldu ve hhastaneye acile geldim .3 serum yedim.kan durdu iki gun burda kalacakmisim kontrol altinda insallah 3 kanamam olmaz bidaha.

MERHABAA 4 yasında oglum genız etı ve bademcık amelyatı oldu ve amelyattan sonra hıc konusmaıdı sıkıntılı gectı ılaclrını ıcmek ıstemedı bısıler ıcmek yemk dondurma vs hıcbısı ıstemedı konusmamasına uzulurken 8.gun cok sıddetlı bır kanaması oldu tekrar amelyata alıp yenıden yakma ıslemını yaptılar. bugun onnda 4. hala konusmuyor oglum tabı genel olark daha ıyı ama hep ısaretle anltyr ıstedıklerını toplamda 12 gundr falan tek kelıme etmedı doktor psıkolojık yada kızgnlklaa konsmadıgını dusnuyor yanı acısı mutlaka vardır ama tas olsa catlar bırkelıme eder deılmı yok cocuk kesnlıklee konsmuyor.arada ııı ııı dıyerk ısaret edıyor okdr cıkrdıgı tek ses bu ve cocugum cok konuskan geveze bır cocuktu oyuzden neyapıcamızı bılemıyoruz:KK43: doktorumzla gorstm normlmı deıdm tabıkı bukdr uzun sure konusmaması norml deıl ama cocukla alakalı dedı amlyatta bır sıkıntı olmadııgndan bahsettı hıc bukdr uzun sure konusmamıs olan varmı aranzda yada cocuklrnzda :KK43:bende stres yaptım ustune huy kalırsa dıye:KK43:
arastiriken bu yazinizi buldum.kizim 3 gun once bu ameliyati oldu.6 yaşında ama dediğiniz gibi konusmuyor.yemiyor.icemiyor.zorla su icirmeye calisiyoruz damla damla.azicik dondurma. .3 gun de 1 kg verdi bile..cocuklarin kolay aatlattigi söylenir ama bizde oyle olmadi.siz nasil bitirdiniz sureci.su an nasil evladiniz ??

X