K.B.B. - Kulak-Burun-Boğaz Bademciklerini aldıran veya bu konuda fikri olan var mı?Paylaşım alanı

kızlar sonunda evimdeyim

14.günüm ameliyatımın

10 gün hastanede kaldım

ve toplam 21 tane kiloluk serum bitti

kesmişlerdi tekrar taktılar sonra

nese yani şu an 85 kiloyum

napalım ya bi çözüm acil

izinli olarakmı idare etsek biraz

askito gibi çıkıp sonra gerimi gelsem

şimdide hiç gücüm yok biraz yemem kendimi ve bünyemi ve kendimi toparlamam lazım
585-926-thickbox.jpg

ortadaki 20lik kadar dolduruyorlardı

sabah akşam 10da damardan veriyorlardı

sonuna kadar dolu iki tane seruma tekıyorlardı

ellerim şükür morarmadı

ama 5 yerinden büyük boy damar yolu açtılar pembe uçlu

image053.gif

şu pembe kapaklı var o koca iğneyi soktular kollarıma herkesinki mavi

ama onlarınki pek kullanılmıyordu

benimki habire dolu ama şükür artık azıcıkta olsa yutmaya başladım

bu arada diyetisyenimle konuştum

kimi kullanılan ilaçlar kilo aldırıyor

bunu sağlığın için önemseme dedi

önemli olan önce iyileşmen

zaten 2 haftadır hiç bişi yiyemediğim için

metabolizman bozulmuştur

1 ay kendini toparla

et sebze meyve ve almadığın ekmekteki vitaminleri iyice al

sonra gel tekrar başlayalım

zaten toparlanma kilosu olacak haftada 2-3 kilo verebilirsin o zmn dedi

yani aldığım ve alacağım tüm kilolar

1, 1buçuk ayda gidecek diyetle

önce metabolizmanı eskiye döndürelim

yoksa zaten dayanamıyorsun yememeye dedi

bana da mantıklı geldi

şimdi günde 4 dilim ekmek vercem ölüyorum diye gelcen

ye şimdi güzelce bünyeni toparla yine günde 12-13 dilim ekmekle

yine eski listene benzer listeyle yeniden başlayalım dedi

peki dedim

anca kendimi toparlamaya başladım 40 tane antibiyotikten sonra

azar azar normal gıdaya 2 gündür geçebildim

ah kizlar ahhh senağlama
ben oldum..yaklasik 3 ay oluyor..toplam 8 gün yattim..migdemde yara olustu..o bogaza birde kusma basladi 4 gün cektim..8 gün sudan baska birsey yiyemedim..he birde bikac dilim karpuz yiyebildim sanirim..
ve simdi ise hala tat yok dilimde..ne yesem ayni..deli olcam artik..doktora gittim vitamin verdi düzelir dedi..ama düzelmiyor..yemekden zevk almiyorum artik..karnim doysun diye yiyorum ne olcak böle bilmiyorum :a015:

Çok geçmiş olsun.Geçen sene oğlum oldu ameliyat.6 yaşında ama çok rahat atlattı.Sadece 10 gün zorlandı.Bide ameliyattan sonra kilo aldı.Boyu uzadı.Gören tanımıyor. Çocuklarda kolay atlatılıyor ama büyükler daha zor anlaşılan.

ewet kızlar gerçekten zor bnm dikişlerim haa düşüyor yavaş yavaş doktorun demesi eylülde geçmezse gel bir bakalım oo acıları anlayabiliyorum kusmalarıda 10 gün hastanede yattım sayelerinde bide kan kan az daha ameliyata alacaklaardı tekrar dikişli olmuş kan durmayınca bide serumla beslediler neyseki de rahat ettim bişey yutmayarak kanarsa vermiyorlardı da hergün dua ediyordum acıcık kanasında yedirmesinler yine diye

geçmiş olsun arkadaşlar, ben 4.5 yaşında olmuştum bademcik ameliyatımı, aynı anda burnumdan da et almışlardı ama bu kadar acı çekmemiştim 1 hafta kadar antibiyotik+ağrı kesici iğnesi vurulmuştum.. şimdi düşünüyorum da iyi ki bu yaşlarda aldırmamışım çok zormuş, çok geçmiş olsun umarım hemen iyileşirsiniz.. bir de çocuğu olan arkadaşlara tavsiyem eğer çocuğunuzun öyle bir sıkıntısı varsa her ay antibiyotik iğnesi vurulmasındansa bademciklerini aldırması çok daha iyi bir çözüm.. hem daha az acı çekiliyor, hem büyüme hızlanıyor, hem de boşuna antibiyotik alınmamış oluyor..

benim oğlumda 2.5 yaşında oldu hiç zorlanmadı evegelince hemen yemeğe başladı hastanedede yatmadı küçükken olmak daha iyi galiba:KK9:

herkeze çok çok geçmiş olsun bende düşünüyorum ameliyat olmayı ateş ve ateşin halsizliklerinden bııııktttıııııımmmm ameliyattan sonra soğuk şeyler yediriliyomuş peki bu faranjitleri şişirmezmi hem bademcik emde fanajit var bıktım

merhaba arkadaslar, ben bu hafta bademcik ameliyatı olcam lokal anestezı ile ama cok korkuyorum bı kac yerden okudum kotu oluor dedıler lokal anestezıyle butun seslerı duyuyomussun bıde kanamaları da hıssedıosun. genel anestezının de yan etkılerı var ben napcagımı bılmıorum.. LOKAL anestezıyle amelıyat olan var mı, varsa benı aydınlatabılır mısınız??? cok tesekkurler sımdıden..

ben on yıl önce 20 yaşındayken lokal anestezi ile bademciklerimi aldırdım hayatımda çektiğim acıların en büyüğünü çektim kesinlikle lokal anesteziyi kabul etmeyin hiç uyuşmuyor ağzına sokulan o koca makası hissediyorsunuz beni 4 kişi ellerimden ve ayaklarımdan tuttu resmen işkenceydi beni dinleyin kesinlikle itiraz edin kabul etmezse doktor olmayın ameliya:KK50::KK50::KK50:t

umutlugunler cok kararsızz kaldım şimdi ama benım kesın amelıyat olmam lazım. genel anestezıden de korkuorum lokaldende offf :s

Merhabalar bende yıllardır hayatımı zindana çeviren bademciklerimden yarın sabah kurtulcam hayırlısıyla.
Küçükken yediğim 10 tane iğneye rağmen 15.gün yine şişerdi
Üniversite yıllarındada devam etti
sonra kışın bir trafik kazası geçirdim ve 1 saati geçkin bir süre kar altında kaldığım içinde ciddi soğuk yedim
ondan beridir her ay regli olmadan önce mutlaka bademciklerim hafifte olsa şişer.
bir doktor nefes problemin var önce onu hallet yine şişerse bademcikleri alırız dedi
geçen sene burun ameliyatı oldum ama yine farkeden bişey yok
şimdi ewlendim 2-3 yıla Allah izin verirse bebeğim olsun istiyorum
hamileleik döneminde bu ızdırabı çekemem ilaç kullanmadan geçmiyo çünkü

Endişelerim vardı bademcik şişmesinden daha ciddi hastalıklar yapar,ciğerler şöle olur böle olur diyorlardı
Acıbadem hastanesine gittim doktor alınmalı dedi ayrıca birde bademciğin fonksiyonunu gören birsürü organ olduğunu söyledi içimi rahatlattı açıkcası

Burun ameliyatımı Local+sedasyonla olmuştum
ama bu sefer Genel anestezi olcak bende genelden korkuyorum :S
umarım herşey yolunda gider nolur dua edin bana

ben aldırmıştım. 6 yaşında ameliyat oldum.
ben küçükken çabuk hastalanırdım ufacık bi soğuk yedim mi ateşler içinde yataktan çıkamazdım her kışın 10 15 defa ciddi derecede hasta olurdum. yazları bile olurdum artık siz düşünün halimi :)
işte doktorum bigün anneme demiş ki bu kızın sorunu bademcikleri hemen aldırın onları demiş. annemde ameliyat yaptırmış. ameliyat olduktan sonra daha hastalanmamışım artık çok nadir hastalanan biriyim :) bünyem çok sağlamlaştı. O günlerden tek hatırladığım doktorun anneme ameliyattan sonra evde bol bol dondurma yesin demişti soğuk şeyler iyi geliyormuş galiba ameliyatta sonra tabi ben fırsattan istifade koli koli dondurma yemiştim :)

guzel bir konu acmissin
ben bademciklerimi aldirdim

1-ACI: bir hafta boyunca konusmak yok, kalem kagida yazarak derdini anlatabilirsin, surekli canin yanacak hap yutmak bile seni saatlerce acidan aglatabilir, (ki ben anestezi olmadan dis dolgusu yaptiran bir insanim)
2- KAN: ameliyattan cikinca ilk yapacagin sey kusmak olacak, cunku miden kan dolu olacak ve yuttugun kanin haddi hesabi yok.
3-YEMEK:bir hafta boyunca yemek yemek yok, sadece ılık meyve suyu ve sut ki onlari icerken bile canin aciyacak, sicak soguk kati herseyi unut, aci ve acliktan 3-4 kilo vereceksin. ameliyat sonrasi dondurma mi, su icerseniz aci cekmeden dua edin.
4-UZUN VADELI SONUCLAR: bademciklerinin sismesinin nedenini bulmalari lazim, buyuk ihtimalle allerjin var, ya da kendine bakmadigin icin sisiyor,

her ikisinde de bademciklerin alininca omur boyu farentit olacaksin en iyi ihtimal ki bunun acisi da ayni bademcik iltihabi gibi,
kronik bronsit olma riskin yuksek aldigin hava temizlenmeden direkt akcigerlere gidiyor,
bagisiklik sistemin zayiflayacak vücudundaki mikroplari bademcikler topluyor

3-4 doktora gidin hepsi alinmasi sart diyorsa o zaman gereklidir, bir doktorun sozune kanmayin, paraniza kiyin adam gibi pahali ozel hastanelerden birinde muayene olup fikir alin 100-150 verirsiniz ama omur boyu sagliginizi mahvedecek bir gereksiz ameliyattan kurtulursunuz. zaten oyle iyi bir doktor da ameliyat sart derse dogrudur yaptirin.

ameliyat olmana gerek yok derlerse de adam gibi nedenini arastirsinlar
alerjiniz olabilir
farenjitiniz reflunuz tetikliyor olabilir
bagisiklik sisteminiz yavas olabilir
bunlari sonucu iltihap ortaya cikmis olabilir
onemli olan iltihabi ortadan kaldirmak komple kolayina kacip bademcikleri kesip atmak degil o en son care

O kadar güzel anlatmışsın ki söyleyecek birşey bulamıyorum.Annemde küçükken bademciklerini aldırdı,Şimdi bronşitten kurtulmuyor.

Merhaba bende bademcik amelyati olucam ama çok korkuyorum.doktorum bademciklerimin fonksiyonunu artık göstermediğini ve mikroplarla artık savaşacak durumu bile kalmadığını bu yüzden amelyat olmam gerektiğini soledi. Ben her ay bu boğaz ağrılarını çekiyorum. Ve en sonunda antibiyotikler bile fayda vermiyor. Eskiden ayda birdi şimdi iki haftada bı şişiyor gırtlağım ağrıdan yanıyor .ama amelyat sonrası olan acılardan çok korkuyom.:KK43: bide yasım 23 erişkinlerde kanama riski daha cokmus. Burda biri geçenlerde öldü hatta. Onu duyunca dahada kötü oldum amelyattan kaçamıyorum doktor ne kadar erken alınırsa o kdar daha çabuk iylesir dedi. Beni rahatlatan sözcükleri duymaya ihtiyacım var ya uffff

merhaba bende doktor beta virüsü var dedi bademciklerimi almayı önerdi ne yapcağımı bilmiyorum bu yıl iiki-üç kez şişti anaokulunda çalışıyorumda yüksekk ateş fln yaptı uf ya bilemiyorum valla

Cocukken genel anesteziyle bademciklerimi aldirdim. O gun bu gundur o kadar rahatim ki.. iki de bir sisen bademcik yok, istedigim kadar soguk yerim icerim, hic sorun yok.
Ilk sayfadan okudugum bir yorum tuylerimi urpertti dogrusu. Kan kusmak, agridan olmek filan... hic de boyle birsey olmadi, bu normal birsey degil zaten. Ameliyatta kani cekerler aletlerle, mide neden kan dolsun ki? Zaten cok kanama olsa mideye degil cigerlere gider o kan ve insani bogabilir de. Konusamamak, yemek yiyememek abartilmis biraz. Evet birkac gun ses kisik cikiyor ve konusurken bogaziniz agriyabiliyor, onun icin kendinizi yormadan az konusmaniz lazim. 1 hafta boyunca yaziyla anlasmak zorunda olmaniz soz konusu degil. Bu konuda endiseleriniz varsa doktorunuza sorun bence. Sagdan soldan her turlu yorumu duyar, korkabilirsiniz.

:KK25::KK25:merhaba arkadaşlar bütün yazılanları hemen hemen okudum. ben 3 sene önce 29 yaşımda aldırdım bademciklerimi.sürekli hasta falanda olmuyodum.benim sorunum aşırı derecede ağız kokusuydu gitmediğim diş hekimi kalmadı çok bakımlı biriyim sigarada kullanmıyorum en sonunda bademciklerde doğuştan oluşan cepler olduğunu bu ceplere yemek artıkları birikip koku oluşturduğunu öğrendim kbb.doktoruna gittim muayene sırasında ceplerdeki bademck taşları denilen o iğrenç kokan besin artıklarını çıkarttı işte hayatımın kabusuydu artık kurtulmak istiyordum kimseyle yüzyüze konuşamıyordum kokudan dolayı birde evliyim düşünün artık bunu yaşamayan bilemez.doktor tek çare ameliyat dedi ve oldum genel anestezi ile.ameliyat sonrası 3 defa acile gittim kanamadan dolayı 10 gün hastanede yattım. iyileşme sürem 1 ayı buldu.10 kilo verdim.ama iyiki ameliyat olmuşum.KURTULDUM.bu komplikasyon herkeste olacak diye bişey yok bu benim şanssızlğım alınması gerekiyorsa mutlaka aldırın ...geçmiş olsun....:KK25::KK25:

Merhaba arkadaslar

Benim sorunum yillardar davam etmekte benim bagdemciklerim sismekle kalmiyor bende stres yapiyor nefes alamiyorum sanki birde bogazmin sag tarafinda daima bisey beni rahatsiz etmekte kist dediler sonra diyprlarki yok kist degil mideden gelen bisey bende anlamadim artik kararim kesin ameliyat olmak istiyorum icinizde ameliyat olan varmi bagdemcikten tesekkurler

Merhaba arkadaslar

Benim sorunum yillardar davam etmekte benim bagdemciklerim sismekle kalmiyor bende stres yapiyor nefes alamiyorum sanki birde bogazmin sag tarafinda daima bisey beni rahatsiz etmekte kist dediler sonra diyprlarki yok kist degil mideden gelen bisey bende anlamadim artik kararim kesin ameliyat olmak istiyorum icinizde ameliyat olan varmi bagdemcikten tesekkurler

Neler oldu ameliyat oldun mu? Önceki sayfalarda ameliyat olanlar bilgi ve deneyimlerini paylasmislar, bakabilirin. Benim de olmam gerekiyor ama bir video sitesinde canli canli ameliyati izledigimden beri çok korkuyorum. Ben kolay bir sey saniyordum ama kesinlikle degil...

X