Aşılama öncesi o süreç

Merhaba su an asilamamin 6. Gunundeyim adetinin ikinci yada 3 gunu dr kontrol icin cagiriyor yumurtaliklari kontrol edip yumurta buyutme hormonu veriyorlar ben gonal f igne kullandim karindan 8 gun kadar. 9. Gun catlatma ignesi yapiyorsun beni sonraki gun hemen cagirdi asilama icin sabah esim sperm ornegi verdi spermler yikandi hazirlandi vitamin mineral falan ekleyip bir siringanin icine koyup hazirlamislar ben ozelde yaptirdim onu alip doktorun muayenehanesine gittik asilama can yakan bisey degil az biraz tabiki biseyler hissediyorsun ama abartilacak bisey yok bi 20-30 dk kadar dinlendirdi beni dr sonra donduk bekledigimiz mucizeye gore hic bisey degil bu sürec simdi asilamanin 6. Gunundeyim ve bekliyorum 14. Gunde kan testi yapip doktorun yanina gidicez hic biseyden korkma burada mukemmel bi yardimlasma var aklina takilani sor bilen söyler zaten böyle seylerle ugrasinca herseyi öğreniyoruz mecburen Allah hic birimizin kucagini bos birakmasin insallah ❤️
🤍

Arkadaşlar öncelikle merhaba kardeşim 1 buçuk yıllık evli evlendiklerinden beri deniyorlar bebek olmuyor aynı şekilde bende 8 aylik evliyim ve evlendigimden beri deniyoruz doktorlar pcos diyorlar ama net bi şey yok çünkü adet olamıyoruz oda bende adetsizken kan verdik ve ultrason la bakildi ona gore dediler doktorlar . aşılama süreci nasıl oluyor ne icin gidiyoruz doktora ve devlet hastaneleri yapıyormu Kütahya da ikametgah ediyoruz. Bilen varmi bu aşılama sürecini doktora gidecegiz ama bu süreci anlamak bilmek istiyorum çünkü doktor bisey deyince anlamıyoruz lütfen bu aşılama sürecini anlatirmisiniz çok teşekkür ederiz şimdiden...♡
araştırdığım kadarı ile aşılama daha çok erkekte bir sperm sorunu olduğunda önerilen bi şey. aşılamadan önce femara clomen gibi ilaçlar ise özellikle pcosta yüzde 40 oranında hatta 6 aylık kullanımda daha yüksek oranlarda başarı gösteriyor. aşılamanın şansı ise yüzde 20 ama dediğim gibi erkekte sperm sorunun da aşılama işe yarıyor diye biliyorum. pcosta tüp bebek oranı ise zaten çok çok yüksek. benim tavsiyem eşiniz sperm testi yapsın, siz önce düzenli adet olmaya çalışın ( yaşam değişiklikleri , diyet ,egzersiz yürüyüş ile ya da kadın dogum kontrol hapları ile) daha sonra regl olabildiğinizde doğal yollardan bi süre deneyin olmazsa o zaman femara klomen gibi ilaçlara başlayabilirsiniz , hiç mi olmadı tüplerinize baktırmanız yani rahim filmi çektirmeniz gerekir tüpler açık mı değil mi gibi. genelde süreç böyle ilerliyor.

X