Aşılama öncesi o süreç

nagiss21

Üye
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2023
292
35
21
Arkadaşlar öncelikle merhaba kardeşim 1 buçuk yıllık evli evlendiklerinden beri deniyorlar bebek olmuyor aynı şekilde bende 8 aylik evliyim ve evlendigimden beri deniyoruz doktorlar pcos diyorlar ama net bi şey yok çünkü adet olamıyoruz oda bende adetsizken kan verdik ve ultrason la bakildi ona gore dediler doktorlar . aşılama süreci nasıl oluyor ne icin gidiyoruz doktora ve devlet hastaneleri yapıyormu Kütahya da ikametgah ediyoruz. Bilen varmi bu aşılama sürecini doktora gidecegiz ama bu süreci anlamak bilmek istiyorum çünkü doktor bisey deyince anlamıyoruz lütfen bu aşılama sürecini anlatirmisiniz çok teşekkür ederiz şimdiden...♡

Arkadaşlar öncelikle merhaba kardeşim 1 buçuk yıllık evli evlendiklerinden beri deniyorlar bebek olmuyor aynı şekilde bende 8 aylik evliyim ve evlendigimden beri deniyoruz doktorlar pcos diyorlar ama net bi şey yok çünkü adet olamıyoruz oda bende adetsizken kan verdik ve ultrason la bakildi ona gore dediler doktorlar . aşılama süreci nasıl oluyor ne icin gidiyoruz doktora ve devlet hastaneleri yapıyormu Kütahya da ikametgah ediyoruz. Bilen varmi bu aşılama sürecini doktora gidecegiz ama bu süreci anlamak bilmek istiyorum çünkü doktor bisey deyince anlamıyoruz lütfen bu aşılama sürecini anlatirmisiniz çok teşekkür ederiz şimdiden...♡
Canım merhaba öncelikle bir sürece girerken herşeyini kesinleştirmeni öneririm. Ona göre bir tedavi uygulanması için. Benim önerim şöyle olacak uzun zamandır adet olmuyorsan öncelikle bir adet söktürücü ile adet ol. Genellikle hormonlara adetin 2. Veya 3 günü olduğu zaman bakıyolar. O zamana göre randevu ayarla ve doktorunla konuş. Ve aşılamayı size doktorunuz önerirse yapın. Çünkü 8 ay olmuş daha evleneli benim bildiğim 1 seneyi doldurmanız gerekiyor tedaviye başlanılması için. En iyisi güzel bir doktor bulup konuşmak canım hakkında hayırlısı olsun senin içinde kardeşin içinde 🫶🏼

Merhaba su an asilamamin 6. Gunundeyim adetinin ikinci yada 3 gunu dr kontrol icin cagiriyor yumurtaliklari kontrol edip yumurta buyutme hormonu veriyorlar ben gonal f igne kullandim karindan 8 gun kadar. 9. Gun catlatma ignesi yapiyorsun beni sonraki gun hemen cagirdi asilama icin sabah esim sperm ornegi verdi spermler yikandi hazirlandi vitamin mineral falan ekleyip bir siringanin icine koyup hazirlamislar ben ozelde yaptirdim onu alip doktorun muayenehanesine gittik asilama can yakan bisey degil az biraz tabiki biseyler hissediyorsun ama abartilacak bisey yok bi 20-30 dk kadar dinlendirdi beni dr sonra donduk bekledigimiz mucizeye gore hic bisey degil bu sürec simdi asilamanin 6. Gunundeyim ve bekliyorum 14. Gunde kan testi yapip doktorun yanina gidicez hic biseyden korkma burada mukemmel bi yardimlasma var aklina takilani sor bilen söyler zaten böyle seylerle ugrasinca herseyi öğreniyoruz mecburen Allah hic birimizin kucagini bos birakmasin insallah ❤️

Merhaba bende 2,5 yıllık evliyim pcos dendi banada. 5. Aşılamamı yaptırdım 4. Günümdeyim sonuc bekliyorum. Aklına takılan şeyleri sorabilirsin.

Öncelikle çok teşekkür ediyorum cevapladığınız için Rabbim dek düz versin inşallah tez zamanda

Şimdi ben kısaca anlatayayım şimdi doktora girmek istiyorum ovulasyon testi kullandım 100 ü geçmiştir ama hiç yumurtlama yakalamadim bi tanesinde de mi pozitif.olmaz olmuyor doktora gitcem ama ne dicem nasıl bi yol izlemesini soylucem onu bilmiyorum

Şimdi ben kısaca anlatayayım şimdi doktora girmek istiyorum ovulasyon testi kullandım 100 ü geçmiştir ama hiç yumurtlama yakalamadim bi tanesinde de mi pozitif.olmaz olmuyor doktora gitcem ama ne dicem nasıl bi yol izlemesini soylucem onu bilmiyorum
doktora gidiyorsun ve diyorsun ki ben hamile kalamadım 8 aydır veya 9 aydır neyse bana polikistik over dendi ben çocuk istiyorum diyeceksin bu kadar gerekli olan herşeyi o yapacak zaten.

Normalde 1 yıl dolmadan bakmıyorlar. Bi görüsün yine de devlet hastaneleri evlilikte 1. Yılın dolmasını istiyorlar tedaviye gecmek icin

aşılamadan önce ilaç tedavisi uygulandı mı? ben de pcos hastasıyım ve bu ay ilaç tedavisiyle çok güzel yumurtalarım olgunlaştı. hemen aşılama hem masraflı hem de zahmetli. zaten devlet hastaneleri aşılama için en az 3 ay ilaç tedavisini koşul koyuyor. özelde talep üzerine yapılabiliyor tabii ki. ama dediğim gibi çok daha masraflı oluyor

aynı şeyi yasadım. 1 yıldır gebelik istiyoruz ve 7 aydır ovulasyon testinde hiç pozitif görmedim. devlet hastanesine 10. ayımda gitmistim ve doktor direkt 1 yıl dolmadan bir sey yapamayız dedi. ben de kendi özeldeki doktoruma gittim ve 7 aydır pozitif göremediğimi ama reglimin düzenli olduğunu söyledim. doktorum da yumurtalar tam olgunlaşmadan çatlıyor olabilir dedi. ilaca başlayalım bakalım yumurtaların tepki verecek mi dedi. ilaca başladık reglin 5.günü, günde iki doz, 5 gün kullandım. femara kullandım ben. ilaç bittikten 4 gün sonra kontrole çağırdı gittim ve 5 tane güzel yumurtam büyümüş. doktorum çok güzel tepki verdiler dedi ve çatlatma iğnesi verdi. ayın 15inde iğneyi yaptık. iğneden 15 gün sonra da gebelik testi yapıcaz inşallah sonuc alırız.

Çok geçmiş olsun öncelikle. Sadece kan vermek ya da usg ile bakılması yeterli değil. Tüplerde tıkanıklık mı var bakılması da gerekir onun için de hsg ( rahim filmi şart) eğer yumurtalıklarda sorun yoksa yumurta geliştirici ve çatlatıcı tedavi deneniyor üç kere, yani üç ay demek bu. Eğer sonuç alınmazsa aşılamaya öle geçiliyor. Ama yumurtalıklarda tüplerde sorun var ise onun çözümüne gidilir veya direkt tüp bebek işlemine başlanır ailenin de isteği doğrultusunda

Merhaba su an asilamamin 6. Gunundeyim adetinin ikinci yada 3 gunu dr kontrol icin cagiriyor yumurtaliklari kontrol edip yumurta buyutme hormonu veriyorlar ben gonal f igne kullandim karindan 8 gun kadar. 9. Gun catlatma ignesi yapiyorsun beni sonraki gun hemen cagirdi asilama icin sabah esim sperm ornegi verdi spermler yikandi hazirlandi vitamin mineral falan ekleyip bir siringanin icine koyup hazirlamislar ben ozelde yaptirdim onu alip doktorun muayenehanesine gittik asilama can yakan bisey degil az biraz tabiki biseyler hissediyorsun ama abartilacak bisey yok bi 20-30 dk kadar dinlendirdi beni dr sonra donduk bekledigimiz mucizeye gore hic bisey degil bu sürec simdi asilamanin 6. Gunundeyim ve bekliyorum 14. Gunde kan testi yapip doktorun yanina gidicez hic biseyden korkma burada mukemmel bi yardimlasma var aklina takilani sor bilen söyler zaten böyle seylerle ugrasinca herseyi öğreniyoruz mecburen Allah hic birimizin kucagini bos birakmasin insallah ❤️
Vitamin minaral şırınganın içine koymuslar derken anlamadım, nerden alıp doktora gittin

Vitamin minaral şırınganın içine koymuslar derken anlamadım, nerden alıp doktora gittin
Eşlerden sperm alıyorlar ya o spermlere yıkama işlemi yapıyorlar en canlılarını seciyorlar. Onlarıda şırıngaya koyuyorlar ama içinde özel solüsyon oluyor jel gibi spermler ölmesin diye. Sanırım vitamin dediği şey o.

X