Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var kafam çok karışık mısol kullanan var mı

günde kaç mg kullanacaksınız? gidişata göre dr dozu azaltıp arttırabiliyor. belli aralıklarla kontrole gidersiniz. 2 sene hamile kalamama olayını hiç duymadım ama kullanırken hamile kalmayın. bıraktıktan sonra da bir kaç ay korunursunuz. psikiyatrik tedaviler ertelenmemeli.
50 mg olarak kullanicam aslında doktorum önce 6 aylık bir tedaviye baslicaz sonra karar vericez demisti

Yaşınız daha çok küçük önünüzde çocuk için uzun seneler var ama sağlığınız bozulduğu halde size çocuk yapalım diye tutturan bir eş ve ailesinin size çok değer verdiği söylenemez. Lohusa halinizle hastalığınız tetiklenirse bebeğinize yazık. Bu ailenin derdi de bebek olduğuna göre alırlar sizden si bakamıyorsunuz diye. Herşeyi düşünmelisiniz şuan 4 aylık kızım var eşiim çok yardımcı olduğu halde bazen sinir oluyorum kendisine hiçbirşey yapmıyor gibi geliyor. Bebek bakmak zor iş en önemlisi ruh sağlığınız yerinde olmalı.

50 mg olarak kullanicam aslında doktorum önce 6 aylık bir tedaviye baslicaz sonra karar vericez demisti
ben de o şekilde başladım 6 ay kullandım günde 50 mg olarak. sonra kontrole gittim, dr bana bıraktı yavaş yavaş bırakabileceğimi söyledi veya bir 6 ay daha aynı şekilde kullanabilirsin seçim senin dedi. ben devam etmeyi tercih ettim. korkulacak bir ilaç değil hafif bir ilaç. en düşük doz ztn 50 mg.

Ailesi ben korunma iğnesi vurunuyoeum diye benim adımı çocuğu olmuyor artık diye laf çıkarttı sen birde bana beraber mi karar veriyorsun diyosun emin ol daha çok şeyler var ama seslenemiyorum içime atıyorum sadece
Cikarsin. Seslen sen de ? Veliaht mi doguracaksiniz ? Eşinizin soyu sizden mi devam edecek ? Ya da sadece bu yıl mi olmalı ? Tamamen sağlıklı iki insanın bile Nedensizce yıllarca çocuğu olmuyor. Sizinkiler çok emin kendilerinden.

Hayır 2 sene kullanırsam 2 sene boyunca çocuk olmayacak diye ailesi de o da istemiyor ve hep tartışır olduk bu konu yüzünden
Çocuğu siz eşiniz ve ailesi hepberaber mi yapacaksınız
Burada okb li takıntılı kaygılı bir sürü hamile var, doğum yapmış kadın var, bakın bakalım tedavi olmadan nasıl oluyor o işler
Hamileyken doktora nolur ilaç verin bana kendimi öldürecem yoksa diyen de var, hamileyim diye ilaç kullanamıyorum kendimi öldürecem diyen var, bebek emiyor ilaç kullanamıyorum diyip bebeğinden nefret eden de var, dayanamıyorum artık emzirmeyecem ilaç kullanacam diyen de var…..daha sayayım mı
Ha bana göre bunları zaten boşuna yazdım çünkü önce karısının sağlığını çocuğunun anasının sağlığını düşünmeyen herifle çocuk yapmayı bırak aynı eve nefes bile alınmaz

Üzerimde çok büyük baskı var ne yapayım kendinizi benim yerime koyar misiniz
Koyamam
Tepki koyarım anca
Baskı yaptırmayın sizde ağzınız yokmu, işine gelmeyene aha kapı orda
Daha doğurup doğurmamaya kendiniz karar veremiyorsunuz, hooop benim mahremimden size ne diyemiyorsunuz, hastasınız gidip tedavi olamıyorsunuz, nasıl çocuk büyüteceksiniz o çocuğu nasıl koruyacaksınız nasıl yetiştireceksiniz kendinize hayrınız yok

Ailesi ben korunma iğnesi vurunuyoeum diye benim adımı çocuğu olmuyor artık diye laf çıkarttı sen birde bana beraber mi karar veriyorsun diyosun emin ol daha çok şeyler var ama seslenemiyorum içime atıyorum sadece
Eeee ne olmuş çocuğu olmuyor diye laf çıkınca ne oluyor?
Çocuğu olamamak size göre ayıp kusurlu birşey demek ki
Nolur doğurmayın yazık o masuma

Arkadaşlar OKB kaygı ve takıntılı düşünceden dolayı bana doktor mısol verdi. Ne kadar kullanacağımı henüz bilmiyorum eşimde kullanmamı istemiyor çocuk istiyoruz benim kafam karışık yani kullanırken hamile kalsam problem olur mu ben zaten 6 ay boyunca dikkat edixem ama internette 2 sene diyor 2 sene boyunca kullanırsam çocugu ertelemek zorunda mıyız o zaman kullanan var mı açık yardim edin lütfen kafam o kadar karışık ki eşim zaten sorun yapıyor sakın başlama diye
Tedavinizi olmadan hamile kalirsaniz, hamilelikte daha yoğun ataklar yaşayabilirsiniz, o zaman ilac ta kullanamayacaksiniz.
Önce tedavinizi olun.

ben de o şekilde başladım 6 ay kullandım günde 50 mg olarak. sonra kontrole gittim, dr bana bıraktı yavaş yavaş bırakabileceğimi söyledi veya bir 6 ay daha aynı şekilde kullanabilirsin seçim senin dedi. ben devam etmeyi tercih ettim. korkulacak bir ilaç değil hafif bir ilaç. en düşük doz ztn 50 mg.
Sizde mi mısol kullandınız birde ne için kullandınız acaba benim gibi kaygı takıntı miydi

Şunu da merak ettim, bu rahatsızlıklar dün gece çıkmadı dimi, neden bu güne kadar tedavi olmadınız
Bunun normal olup herkesde oldugunu düşünüyordum ta ki artık anlamlamaya başladım benim ki sadece kaygı takıntı sürekli iç sesim konuşuyor 1 sorun 10 sorun oluyor insanlarla konuştuğumda aman biz de öyleyiz ne var bunda diyorlardı bir gün içimin aşırı daralip ağlamaya başladığımda farkettim ve doktora gittim o zaman bunun böyle olmadığını anladım

Çocuğu siz eşiniz ve ailesi hepberaber mi yapacaksınız
Burada okb li takıntılı kaygılı bir sürü hamile var, doğum yapmış kadın var, bakın bakalım tedavi olmadan nasıl oluyor o işler
Hamileyken doktora nolur ilaç verin bana kendimi öldürecem yoksa diyen de var, hamileyim diye ilaç kullanamıyorum kendimi öldürecem diyen var, bebek emiyor ilaç kullanamıyorum diyip bebeğinden nefret eden de var, dayanamıyorum artık emzirmeyecem ilaç kullanacam diyen de var…..daha sayayım mı
Ha bana göre bunları zaten boşuna yazdım çünkü önce karısının sağlığını çocuğunun anasının sağlığını düşünmeyen herifle çocuk yapmayı bırak aynı eve nefes bile alınmaz
Evet ben bu hastalığa yakaladındim şükürler olsun 4 yaşında bie kızım var hiç bir zaman ölüm düşünmedim benim hastalığında yok intihar edeyim yada zarar vermek istiyorum ilaç kullanayım olmadı gerektiği yerde ilaç kullanmayı düşünürüm o ayri bişey ben bu hastalığa yaşadıklarımı düşününce galiba evlendikten sonra tutuldum öyle geliyor bana ve kızıma hamileydim aksine ona daha çok bağlandım aramızda daha güçlü bir bağ oluştu ona zarar vermedim vwrmem de benim hastalığım sadece iç sesim susmuyor konuşuyor konuşuyor bu kaygı bozukluğu olarak geçiyor herhangi bir şey değil benim yaşadığımı bilmeden de beni yargilayamqzsiniz doğru eşime ailesine çocuk konusunda birşey diyemeiyor olabilirim ama hiç düşündünüz mü belki de bu hastalık yüzünden ben seçmedim duzelmekde istiyorum kullanicam da ilaç ben safrcr burda ilacı kullanan herhangi biri var mı kullanan varsa fikir almak için yazdım bilmeden kimseyi elestirmezseniz çok iyi olur

Evet ben bu hastalığa yakaladındim şükürler olsun 4 yaşında bie kızım var hiç bir zaman ölüm düşünmedim benim hastalığında yok intihar edeyim yada zarar vermek istiyorum ilaç kullanayım olmadı gerektiği yerde ilaç kullanmayı düşünürüm o ayri bişey ben bu hastalığa yaşadıklarımı düşününce galiba evlendikten sonra tutuldum öyle geliyor bana ve kızıma hamileydim aksine ona daha çok bağlandım aramızda daha güçlü bir bağ oluştu ona zarar vermedim vwrmem de benim hastalığım sadece iç sesim susmuyor konuşuyor konuşuyor bu kaygı bozukluğu olarak geçiyor herhangi bir şey değil benim yaşadığımı bilmeden de beni yargilayamqzsiniz doğru eşime ailesine çocuk konusunda birşey diyemeiyor olabilirim ama hiç düşündünüz mü belki de bu hastalık yüzünden ben seçmedim duzelmekde istiyorum kullanicam da ilaç ben safrcr burda ilacı kullanan herhangi biri var mı kullanan varsa fikir almak için yazdım bilmeden kimseyi elestirmezseniz çok iyi olur
Bu hastalığın bu kadarla kalacağına eminsiniz yani
Gebelik hormonları hastalığı tetiklemeyecek, bu hastalığa sahip olmayanları bile halden hale sokan hormonlar size hastalıkla beraber bindirmeyecek….. lohusalık en mutlu-huzurlu-rahat-sağlıklı bir insan için bile işkenceyken bu hastalığa sahip olan sizde verdiğim örneklerden hiçbiri yaşanmayacak buna da eminsiniz…… size olmazya eminsiniz ama olaki lohusa depresyonuna tutuldunuz bu hastalıkla birleşince heryer bir anda tozpembe olacak zaten……
Ben size şuan bunları yaşıyorsunuz dememiştim ki, gebelik-lohusalık bunları getirecek bu hastalık yüzünden dedim
Ama sizin superwomen olduğunuzu bilmiyordum pardon

Arkadaşlar OKB kaygı ve takıntılı düşünceden dolayı bana doktor mısol verdi. Ne kadar kullanacağımı henüz bilmiyorum eşimde kullanmamı istemiyor çocuk istiyoruz benim kafam karışık yani kullanırken hamile kalsam problem olur mu ben zaten 6 ay boyunca dikkat edixem ama internette 2 sene diyor 2 sene boyunca kullanırsam çocugu ertelemek zorunda mıyız o zaman kullanan var mı açık yardim edin lütfen kafam o kadar karışık ki eşim zaten sorun yapıyor sakın başlama diye
ben paxil kullanmıştım. misolü bilmiyorum. antidepresanların hamile kalıcak olanlara zararlı olduğunu duymuştum. çocuk istiyorsanız araştırın bence

Anladım teşekkür ederim ne kadar kullandınız acaba
ben 8 ay civarı kullanmıştım. ilk üç ay terapi almadan kullanmıştım. pek işe yaramamıştım. terapi almaya başladıktan sonra panik atağımı yenmiştim. ama hamile değildim. çocuk büyüktü süt de vermiyordum.

Yıllarca önce paxil sonra misol kullandım çok hafif ay canım sıkkın diyene bile bu ilacı veriyorlar zaten. Ancak eşinize tavır koyma kısmında ilaç size yardımcı olamaz. Sadece umursamaz biri haline geleceksiniz. Kocanız ve ailesine karşı dik durup durmayacağınız da size kalmış. Ancak yerinizde olsam ben İlacımı kullanırım korunurum bişey diyene de sizin yüzünüzden hasta oldum ben zaten derim.

X