Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var kafam çok karışık mısol kullanan var mı

Hira__98

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Nisan 2024
11
2
24
Arkadaşlar OKB kaygı ve takıntılı düşünceden dolayı bana doktor mısol verdi. Ne kadar kullanacağımı henüz bilmiyorum eşimde kullanmamı istemiyor çocuk istiyoruz benim kafam karışık yani kullanırken hamile kalsam problem olur mu ben zaten 6 ay boyunca dikkat edixem ama internette 2 sene diyor 2 sene boyunca kullanırsam çocugu ertelemek zorunda mıyız o zaman kullanan var mı açık yardim edin lütfen kafam o kadar karışık ki eşim zaten sorun yapıyor sakın başlama diye

Eşiniz ilaç tedavisine başlamanızı neden sorun yapıyor? Psikiyatrist mi kendisi, yanlış teşhis/tedavi olduğunu mu düşünüyor?
Hayır 2 sene kullanırsam 2 sene boyunca çocuk olmayacak diye ailesi de o da istemiyor ve hep tartışır olduk bu konu yüzünden

Arkadaşlar OKB kaygı ve takıntılı düşünceden dolayı bana doktor mısol verdi. Ne kadar kullanacağımı henüz bilmiyorum eşimde kullanmamı istemiyor çocuk istiyoruz benim kafam karışık yani kullanırken hamile kalsam problem olur mu ben zaten 6 ay boyunca dikkat edixem ama internette 2 sene diyor 2 sene boyunca kullanırsam çocugu ertelemek zorunda mıyız o zaman kullanan var mı açık yardim edin lütfen kafam o kadar karışık ki eşim zaten sorun yapıyor sakın başlama diye

Tedavi olmadan, terapiyle psikolojini toparlamadan sence hamile kalman, çocuk büyütmeye kalkman sence normal mi? Normal değil kusura bakma. O salağın ve ailesinin bencil istekleri senin psikolojinden daha mı önemli?

Anladım. Tedavi görmeniz gereken, OKB gibi bir rahatsızlığıniz varken çocuk düşüncesinin çok sağlıklı olmadığını eşinizin ve ailesinin düşünmesi gerekir.

En iyi yolu size doktorunuz gösterecektir zaten, lütfen bu saçma sapan baskılardan dolayı tedavinizi engellemeyin. Hamilelik hormonları, lohusa dönemi vb hastalığınızı daha kötü tetikleyebilir, bu da bir ihtimal sonuçta. Doktorunuzla çocuk isteğinizi ve nasıl ilerlemeniz gerektiğini konuşabilirsiniz.

günde kaç mg kullanacaksınız? gidişata göre dr dozu azaltıp arttırabiliyor. belli aralıklarla kontrole gidersiniz. 2 sene hamile kalamama olayını hiç duymadım ama kullanırken hamile kalmayın. bıraktıktan sonra da bir kaç ay korunursunuz. psikiyatrik tedaviler ertelenmemeli.

24 yaşında ve en az 1 çocuk annesi değil misiniz şu an ? Neden hemen ikinci çocuk ısrarı ? Tedavinizi olun, çocuğu da erteleyin. Önemli olan sağlığınız.

Siz OKB iken yeni doğmuş bebeğe nasıl bakacaksınız? Eşinizle ailesi psikiyatri heyeti herhalde. Bir de 24 yaş anne olmak için de çok erken değil mi zaten?

24 yaşında ve en az 1 çocuk annesi değil misiniz şu an ? Neden hemen ikinci çocuk ısrarı ? Tedavinizi olun, çocuğu da erteleyin. Önemli olan sağlığınız.
Bu yorumu görmemiştim. Yaşınız çok genç bir kere. Ayrıca çocuğunuz da varmış. Kim ne derse desin herkes yaşadığını bilir. Önce sağlığınız önemli, tedavinize devam edin. Sağlığınızı kökten kaybetseniz ne doğurduğunuz çocuk, ne o çok bilmiş eşiniz ne de ailesi sizi kurtaramaz. Doktorunuzu dinleyin ve cahil yönlendirmelerden kaçının

Önce psikolojinizi düzeltin de sonra çocuk yapın. Sizin zaten durumunuz ilaclikken evhamlı bir anne olup cocugun hayatını mahf etmeye ne hakkınız var.

Eşinize de söyleyin gidip tıp+uzmanlık okusun sonra ilacın kullanılmasına karar versin.

Hayır 2 sene kullanırsam 2 sene boyunca çocuk olmayacak diye ailesi de o da istemiyor ve hep tartışır olduk bu konu yüzünden
Çocuğa ailecek mi karar veriyorsunuz ? İlişki günlerini de ailesi mi karar veriyor ? Bu ne saçmalık ya bir sevismeye ,dollenmeye karistirmamislardi onu da gördük.

Çocuk düşünüyorsanız kullanmayın dicem ama tedaviniz de eksik kalacak nasıl olacak ? Ayrıca hamilelikle beraber çocukda zarar gorebilir. Bu süreçde nasıl hissediceksiniz kendinizi. Bence doktorunuza bı danışın derim. Öncelik sizin sağlığınız psikolojik olarak kötü olacaksanız çocuk fikri ertelenmeli.

Bir hastalığın var onu tedavi ettirmeden çocuk sahibi olmayı nasıl düşünüyorsun?
Çocuk düşünüyorsanız kullanmayın dicem ama tedaviniz de eksik kalacak nasıl olacak ? Ayrıca hamilelikle beraber çocukda zarar gorebilir. Bu süreçde nasıl hissediceksiniz kendinizi. Bence doktorunuza bı danışın derim. Öncelik sizin sağlığınız psikolojik olarak kötü olacaksanız çocuk fikri ertelenmeli.
Anladım teşekkür ederim hemen danışcam

Çocuğa ailecek mi karar veriyorsunuz ? İlişki günlerini de ailesi mi karar veriyor ? Bu ne saçmalık ya bir sevismeye ,dollenmeye karistirmamislardi onu da gördük.
Ailesi ben korunma iğnesi vurunuyoeum diye benim adımı çocuğu olmuyor artık diye laf çıkarttı sen birde bana beraber mi karar veriyorsun diyosun emin ol daha çok şeyler var ama seslenemiyorum içime atıyorum sadece

X