ARALIKLI ORUC+DÜŞÜK KARBONHİDRATLI BESLENME

penceremden penceremden Google'dan tur satın alırken nelere dikkat etmeliyiz diye bir ara, her türlü bilgiye ulaşırsın canım...

Bir de hemserimin dediği gibi o şirketi daha önce tecrübe etmiş birilerini dinlemek de faydalı olabilir.

Olabilir diyorum, çünkü beklentilerde farklılıklar da oluyor.

Bir de biz günü birlik turları pek tercih etmiyoruz. Çok yorucu oluyor. Nereye gidersek gidelim, bir gece olsun konaklamalı tercih ediyoruz. Uzun konaklamalı turlarda da mümkünse bir haftayi geçmemeli.
Çoklu paket de tercih etmiyoruz.
Yani kisacik sürelerde çok ülke, çok şehir gezmek gibi...
Gece yol git, gündüz gez o da olmuyor.

Bu konu vakit-nakit odaklı. Çok su kaldırır.🤦

Söyleyeceğim son şey: Çok iyi araştır, işin sonunda paranla rezil olmak da var...

İkinci öğünüm...
İkinci haftadır düzenli bir şekilde 18/6 olarak devam ediyorum...✌️
Bakalım cumartesi arkadaşlarla buluşma var, o gün nasıl olacak...🙄

Eklentiler

• IMG20240118163123.jpg
    IMG20240118163123.jpg
    170,4 KB · Görüntüleme: 46
Günaydın,

Dün canım hiçbir şey istemedi. Bol su ve gidip gelip takviye bir şeyler içtim. Akşam 7 gibi 1 tabak tarhana çorbası, 1 kase az haşlanmış brokoli ve üzerine yoğurt yedim. 1 tane ayvayı şekersiz haşlamıştım öksürüğe iyi gelsin diye, onu da yedim ve bol su tükettim.

Bugün güne sirkeli su ve ballı çörekotu ile başladım. Klasik kahvaltımı zorla da olsa yaptım ekmek ve şeker tüketmedim.

Selamlar...🌸

Sirkeli su, eliptik ve 15 dk karın -kalca-bacak çalıştım.

Günün ilk ve tek öğünü...
Sade kahve yanında uzun zaman sonra 10 gr %85 kakaolu bitter çikolata yedim...

Eklentiler

• IMG20240119103537.jpg
    IMG20240119103537.jpg
    190,2 KB · Görüntüleme: 36
Günaydın,

Dün canım hiçbir şey istemedi. Bol su ve gidip gelip takviye bir şeyler içtim. Akşam 7 gibi 1 tabak tarhana çorbası, 1 kase az haşlanmış brokoli ve üzerine yoğurt yedim. 1 tane ayvayı şekersiz haşlamıştım öksürüğe iyi gelsin diye, onu da yedim ve bol su tükettim.

Bugün güne sirkeli su ve ballı çörekotu ile başladım. Klasik kahvaltımı zorla da olsa yaptım ekmek ve şeker tüketmedim.
Tavuk suyuna bol sebzeli çorba hastalıklarda iyi geliyor canım...
Elinin altında kemik suyu varsa onu da çorbalara katabilirsin.
Yoksa da Ata Bulvar'indaki makbul'un yanında öğün ette kavanozda satılıyor. Çabuk toparlarsin... Geçmiş olsun

Tavuk suyuna bol sebzeli çorba hastalıklarda iyi geliyor canım...
Elinin altında kemik suyu varsa onu da çorbalara katabilirsin.
Yoksa da Ata Bulvar'indaki makbul'un yanında öğün ette kavanozda satılıyor. Çabuk toparlarsin... Geçmiş olsun

Çok teşekkür ederim, anne şefkatinizi buradan hissettim 🥲 evet tavuk suyuna çorbalar ve tarhanada daha önce yaptığım kemik suyu 👍🏻

Bursa’da meşhur bir çorbacı varmış, kelle paça filan yapıyormuş merkezde. Orası neresi olabilir biliyor musunuz?

Çok teşekkür ederim, anne şefkatinizi buradan hissettim 🥲 evet tavuk suyuna çorbalar ve tarhanada daha önce yaptığım kemik suyu 👍🏻

Bursa’da meşhur bir çorbacı varmış, kelle paça filan yapıyormuş merkezde. Orası neresi olabilir biliyor musunuz?
Hastalık zor, hele küçük çocuklarla...😞
Merkeze gitmene hiç gerek yok.
Tuna caddesinde Ertuğrul çorbacısı var, kesinlikle tavsiye ederim. Biz bir ara pilatese giderken dönüşte her hafta giderdik. Esnaf lokantası, ortamdan çok bir beklentin yoksa lezzetine kefilim. Natürel yapıyor.
Tuna caddesinin köye yakın tarafında, Alaca sitesi altı oluyor. Doğuş Park yakın...

Hastalık zor, hele küçük çocuklarla...😞
Merkeze gitmene hiç gerek yok.
Tuna caddesinde Ertuğrul çorbacısı var, kesinlikle tavsiye ederim. Biz bir ara pilatese giderken dönüşte her hafta giderdik. Esnaf lokantası, ortamdan çok bir beklentin yoksa lezzetine kefilim. Natürel yapıyor.
Tuna caddesinin köye yakın tarafında, Alaca sitesi altı oluyor. Doğuş Park yakın...

Ah harikasınız teşekkürler🙏 yer hiç sorun değil yeterki temiz ve doğal olsun.

Twitter’da takip ettiğim biri haftasonu İstanbuldan Bursa’ya çorba içmeye gidiyoruz demişti neresi olduğunu unutmuştum.

Günaydın,

Geçmiş olsun canım öksürüğe siyah turp içine bal koyup bir gece bekletip suyunu içiyordum Ya da her sabah 1 tatlı kaşığı keçiboynuzu pekmezi alıp boğazdaki mikropları öldürmesi içinde adaçayı içiyordum. .En çokta sıcak çorbalar iyi geliyor bol sarımsaklı kellepaça çorbası en favori çorbamız.Tavuk suyuna limonlu şehriye çorbasıda güzel oluyor.

Ertafta o kadar duyuyorumki yavaş yavaş bize doğru geliyor gibi.Geçen hafta oda arkadaşlarının çocukları ateşliydi hastaydı kendileri nezle gibiydi onlar varken birde müdürün kızı ateşlenmiş en sonda müdür hasta oldu iki gün gelemedi.Yavaş yavaş maske takacağız gibi gözüküyor.Kış geldimi ara ara kellepaça alır çorbasını yaparım.Lahana pırasa brokoli karnabahar gibi lahana türevi sebzeleri pişiririm Covit dönemi bu gıdaları çok önermişlerdi bir de c vitamini çok öneriyordu doktorlar

Ah harikasınız teşekkürler🙏 yer hiç sorun değil yeterki temiz ve doğal olsun.

Twitter’da takip ettiğim biri haftasonu İstanbuldan Bursa’ya çorba içmeye gidiyoruz demişti neresi olduğunu unutmuştum.
Meşhur olan Yeşil Bursa çorbacısı olabilir.
Bir de merkez PTT binasının sağındaki sokaktan Tahtakale 'ye çıkarken yine sağ tarafta bir çorbacı var. O da meyaneli yapar. Tuzlamasi harikaydı. Usta hala duruyor mu, yoksa el degistirdi mi bilmiyorum. Yolun düşerse bir dene derim...Ama mümkünse erken saatlerde...

Geçmiş olsun canım öksürüğe siyah turp içine bal koyup bir gece bekletip suyunu içiyordum Ya da her sabah 1 tatlı kaşığı keçiboynuzu pekmezi alıp boğazdaki mikropları öldürmesi içinde adaçayı içiyordum. .En çokta sıcak çorbalar iyi geliyor bol sarımsaklı kellepaça çorbası en favori çorbamız.Tavuk suyuna limonlu şehriye çorbasıda güzel oluyor.

Ertafta o kadar duyuyorumki yavaş yavaş bize doğru geliyor gibi.Geçen hafta oda arkadaşlarının çocukları ateşliydi hastaydı kendileri nezle gibiydi onlar varken birde müdürün kızı ateşlenmiş en sonda müdür hasta oldu iki gün gelemedi.Yavaş yavaş maske takacağız gibi gözüküyor.Kış geldimi ara ara kellepaça alır çorbasını yaparım.Lahana pırasa brokoli karnabahar gibi lahana türevi sebzeleri pişiririm Covit dönemi bu gıdaları çok önermişlerdi bir de c vitamini çok öneriyordu doktorlar

Teşekkür ederim, sağolun 😌 dediğiniz pek çok şeyi yapıyorum aslında. Bugün öğleden sonra tekrar ateşim çıktı, biraz da içim çıkarcasına ağladım gurbette oluşumuza içlenip.. iyice arttı ateşim, bi ara 39.7 idi. Şimdi düştü ama çok halsiz hissediyorum. Sizler dikkat edin lütfen 🙏

Teşekkür ederim, sağolun 😌 dediğiniz pek çok şeyi yapıyorum aslında. Bugün öğleden sonra tekrar ateşim çıktı, biraz da içim çıkarcasına ağladım gurbette oluşumuza içlenip.. iyice arttı ateşim, bi ara 39.7 idi. Şimdi düştü ama çok halsiz hissediyorum. Sizler dikkat edin lütfen 🙏
Kendim hiç gurbete çıkmadım ama ablam nerdeyse 40 yıldır gurbette. Simdi de kendi evlatları hep başka başka yerlerde. Kızım da gurbetteydi, çok şükür geldi.
Tez zaman da sen de kavuş inşallah.🌸🌸

Gerçi; "bedenimiz yerinde yurdunda da olsa, ruhumuz hep gurbette..."

Son düzenleme:
Selamlar, mutlu bir hafta sonu diliyorum.🥰

Sabah sirkeli su ve spor rutinimi gerçekleştirdim. ✌️

Uzun bir oruçtan sonraki ilk öğünüm.
Eşim mantarlı yumurtanın sebze kısmını biraz abartınca, tabagimdaki yeşillik ve zeytin hariç diğerlerini yemedim. Peynir olarak da üzerinde taze kasar vardı, fazlasına gerek yok dedim beyaz peyniri de yemedim...Ama gerçekten midem şişti.
Çok da güzel yapıyor, ellerine sağlık. 😍

Aslında dün yaptigim kapuskayi yiyecektim, böyle oldu...
Onu da akşam yerim. 🤤

Bizim kizlar öğlen gibi buluşmayı teklif ettiler, ne yalan söyleyeyim çok mutlu oldum. 😍
Kafe tarzı bir yer olacak, isteyen pasta börek yesin, ben çayımı, kahvemi, maden suyumu içerim...✌️
İkinci öğüne geç kalsam bile evime dönerim...
Baktım çok geç oluyor o hafta tek öğün günümü ona göre ayarlarım...
Yeter ki yapacağım de, her türlü çaresi bulunur...😍

Eklentiler

• IMG20240120104936.jpg
    IMG20240120104936.jpg
    179,6 KB · Görüntüleme: 27
İkinci öğünüm...
Sonradan yoğurttan vazgeçtim ve yerine bir bardak kefir içtim. 🙃

Eklentiler

• IMG20240120163938.jpg
    IMG20240120163938.jpg
    137,7 KB · Görüntüleme: 29
Selamlar...❣️

Bu sabah bagirsaklarimda bir gerginlik hissettim, 400 mg ılık su içine yarım limon, bir yemek kaşığı zeytinyağı, bir yemek kaşığı keten tohumu koydum ve sirkeli su yerine içtim.
Aslında bunu ara sıra yapmak lazım.

Sporda tatil günü...☺️

İlk öğünüm de ekteki gibi, menemen ve diğerleri.
Eşimin demesi, sapla samanla doyuyoruz çok şükür. 😄

Kısa bir süre önce yeşillikleri kendi tabagimdan çocuk kandırır gibi verirdim. Benimki kadar olmasa da artık tabağına bolca koyuyorum. Kendince yemesi kolaylassin diye bir yöntem bulmuş; marul arası maydonoz, dere otu dürüm yapıyor. 😄

İkinci öğün için de ızgara köfte ve salata planladım.

Eklentiler

• IMG20240121104156.jpg
    IMG20240121104156.jpg
    180,9 KB · Görüntüleme: 25
X