-Anime Severler Buraya-

boys over flowers'ın konusu bana biraz ouran host club'ı hatırlattı. Onu da çok severim.

Bu arada great teacher onuzika yı biliyor musunuz? O da süperdir.

claymore

cok degisik bir hikayesi var.. herkesin sevebilecegi tarzdan bir anime oldugunu dusunmuyorum ama feminist bir yapisi var.. kadin savascilar, yenmeye calistiklari canavarlar.. ve bunun icersindeki bir hikaye.. savasli kadin savascilarin oldugu animelerden hoslanirim derseniz izleyin derim ben de..

2ldgjtw.jpg

claymore'a ba-yı-lı-yo-rum... Çizimleri çok güzel özellikle ama hikaye de muhteşem. Yaratıklara karşı savaşması
claymore_90477.jpg
için yetiştirilmiş kadın savaşçılar içlerinde düşmandan bir parça taşyıp onunla baş etmeye çalışıyor

boys over flowers'ın konusu bana biraz ouran host club'ı hatırlattı. Onu da çok severim.

Bu arada great teacher onuzika yı biliyor musunuz? O da süperdir.

evet, myanimelist sitesinde de boys over flowers'a en çok benzetilen anime ouran. aslında genel konu olarak çok farklılar (ouran komedidir ve shoujolarla dalga geçer, diğeri daha çok romantik) lakin ourandaki zengin görgüsüzlüğü birebir var burada evet.

onizuka candır yav, bilmezmiyim. onizuka eikichi, nicuunisai. :p şahsen en sevdiğim opening şarkıları onundur.

savaşçı kadınlar diyince alakasız olcak ama aklıma evangelion geldi, onu tanıtmış mıydık? geri dönüp bakamıcam çok uykum var gidiyom ben :KK43: görüşürüz bacılar, oyasumi. :KK3:

Noa Biraz eski sayfalara bakmanı öneririm GTO için..

Claymore.. dediğim gibi fazla savaş ama hikayesi güzel.. yine de herkesin sevebileceini sanmıyorum.. tarzınıza uygunsa izleyin derim..

Evangelion u tanıtmadık sanırım ya..

tek izlediğim anime sevdiğim bir arkadaşımın önerisitle Death Note...Müthiş bir fwelsefik altyapısı var. İzlerken hayran olmuştum. İzleyenler varsa bana buna benzer felsefik animeler önerebilir misiniz????

deathnote_13_640.jpg

MICA-0765.gif

Death note turunun en guzel ornegii sayilabilecek derecede kaliteli bir yapim...
izlerken neye ugradigimi ssirmistim acikccasi..
bu kadar beni etkileyecegini beklemiyordum..
henuz death note kalitesinde anime izlemedim dersem benim icin yeridir sanirim..
ama onun gibi felsefik ogeleri barindiran bie anime izlemek istersen
ergo proxy yi oneriirm...
bunu da izlerken surekli eksisozlukten yorumlari okumani tavsiye ederim..
bir cok nokta kafanda aydinliga kavusacaktir..
degilse hic bir anlami olmayan bir anime gibi gozukebilir...
benden daha iyi anime takip edenler var, eskilerden tuce yeni niki ne bilmiyorum ama. bir de december..
belki onlar daha iyisini onerirler..

images

Death note turunun en guzel ornegii sayilabilecek derecede kaliteli bir yapim...
izlerken neye ugradigimi ssirmistim acikccasi..
bu kadar beni etkileyecegini beklemiyordum..
henuz death note kalitesinde anime izlemedim dersem benim icin yeridir sanirim..
ama onun gibi felsefik ogeleri barindiran bie anime izlemek istersen
ergo proxy yi oneriirm...
bunu da izlerken surekli eksisozlukten yorumlari okumani tavsiye ederim..
bir cok nokta kafanda aydinliga kavusacaktir..
degilse hic bir anlami olmayan bir anime gibi gozukebilir...
benden daha iyi anime takip edenler var, eskilerden tuce yeni niki ne bilmiyorum ama. bir de december..
belki onlar daha iyisini onerirler..

images

araştırcağım,teşekkür ederim:)
o kadar iyisini izlemese miymişim bilemedim. çünkü hep aynı atmosferi arayacak gibiyim.

Evangelion'u birkaç bölüm izlemiştim. Bana çocukken seyrettiğim voltran ve robotek'i hatırlattı.

az önce detroit metal city'e başladım, 2 senelik animeciyim ben böle komedi görmedim, demeye geldim :KK53: benim gibi gloomy moddaysanız şahane gelcek valla. gebertti yaaa :KK52::KK52:(+18 biraz yalnız, belaltı espiriler var) liveactionını bile yapmışlar. izleyin izlettirin anacım.

DETROIT%20METAL%20CITY%20ANIME.jpg

tanıtım: (anime.gen.trden alıntıdır)

Detroit Metal City'de; bambaşka hayaller peşindeyken nasıl olduysa kendini death metal sanatçısı Johannes Krauser II’ye dönüşmüş olarak bulan ve aslında nazik karakterine her bakımdan zıt olan bu sert müzik hayatının içinde birbirinden komik durumlara giren Shinichi Negishi ve çevresindekilerin başlarından geçenler anlatılıyor.

metal sevenler bilhassa kaçırmasın :))

_Lovely_Complex__by_Otani_x_Risa.jpg

Bu hafta lovely complex'i izledim çok sevdim. Uzun boylu bir kızla kısa boylu bir erkeğin aşk hikayesi....

Lovely Complex:KK69::KK69: Yazın izlemiştim çok çok şirin bir anime:kk77: Birde Live Actionu var onu animeden sonra izlemiştim. Kesinlikle animenin tadını vermiyor ama animeyi bitirdikten bir süre sonra izleyip onları hatırlamak güzel oluyor:78:

meraba kızlar,
valla başlığı görünce çok heyecanlandım. 30 yaşındayım hala çizgi filmdir,animasyondur, animedir bayılarak izliyorum :KK66: çok güzel anime serilerinden bahsetmişsiniz. benim favorilerim arasında da death note, samurai champloo, fullmetal alchemist, samurai seven, bleach, lovely complex gibi seriler var. lovely complexten burada çok az bahsedilmiş. izlemeyenler bence mutlaka izlemeli. romantik komedi dalında ödül almış bi animeydi yanlış hatırlamıyorsam, acaip eğlenceli bir seridir.
clanned'den çok bahseden olmuş. nedense pek sarmadı beni, acaip sıkıldım izlerken. 1. sezon bitti. 2. sezona başlayasım yok pek, ilk sezon tat vermediği için. yanlış mı yapıorum sizce?

miyazakinin filmlerine ve tüm ghibli yapımlarına da bayılıyorum. ghibli yapımı grave of the fireflies adında 2. dünya savaşı sonlarında geçen 2 kardeşin hikayesiyle ilgili animeyi de çok iydir. biraz hüzünlü bir animedir, "insan çizgi film izlerken ağlar mı yaaa?" diye düşünenleri yanıltabilir.
bu kadar anime sevmeme rağmen animeyle ilgili festivalleri vs hep kaçırıyorum malesef. buraya yazarsanız takip ederim artık.

asmin tek gitceksen beni de götür :) artık taksime yakınım takılabilirim akşamları :)

ya saatlerı ıkımıze de uymıcak sanırım bı bak bakalım saatlerıne ama =)
saat 5 te olanı var en geç, onun için de benim işten minimum 4 te çıkmam lazım oraya yetişebilmek için.
sen ne durumdasın?

Ergo Proxy'nin açılış şarkısı çok güzelmiş gerçekten.

Ben de Vampire Knight'ı indiriyorum; bugün 2 sezonu da indirmiş olurum. Adamlar süper yakışıklı ve karizma görünüyor.Çizimleri de çok hoşuma gitti. Beğeneceğimi umuyorum.

Death Note'a niyeyse devam edemedim 1. bölümden sonra. Bir ara yine bakmak lazım.

One Piece çok övgü almış lakin çok uzun.

GTO'nun ise dizi versiyonunu indiriyorum.
Takashi Sorimachi'nin yakışıklılığın ötesindeki görünümü sebebiyle. Ama animesi kadar güzel değilmiş tabi.

Tam bir anime manyağıyım diyebilirim. Sırf Japonya hayranlığından Japoncaya başlayacağım:-) En sevdiğim aniemelerden biri KİMİ Nİ TODOKE anlamı sana ulaşmak. Animenin kendisi de bir o kadar süper şarkıları sık dinlediklerim arasında. 2 sezon halinde yayınlanmış bir anime. Ama bana yetmedi iki sezon az daha uzun olsaydı güzel olurdu. Romantik komedi sevenler için kesinlikle kaçırılmaması gereken bir anime diyebilirim. Anime karakterlerimiz ise resimde görüldükleri gibidir.
$7110kimi_ni_todoke_review.jpg
$kapak.jpg

Beğendiğim ve bende etki bırakan animelerden biri de Angel Beats. Tek sezon ama devamının geleceğine ilşkin bir trailer yayınladılar. Umarım kısa sürede yayınlanır. Japonca şarkıları sevenler için animedeki şarkılardan profesyonel bir albüm çıkmış diyebiliriz. Komedi doğaüstü aksiyon öğelerini içermesinin yanı sıra fnal bölümüne doğru duygusal bir havaya bürüyebiliyor. Son bölümü beni benden aldı. İnsan gözyaşlarını tutamıyor en azından ben tutamadım.
$236212.jpg

Aslında anime listem uzun bayağı şimdilik bu kadar yeter. :-) Kısa zamanda başka animelerde tavsiye edebilirim.

Son düzenleme:
ITAZURA+NA+KISS+ANIME.jpg

Itazuna ra kiss ' i izledimmmmm. Bayıldımmm. Gülmekten öldürdü beni. %90lık bölümünü bu ifade ile izledim.
MDR12.gif
Ağzımı kapatamıyordum.
Hayatımda ilk kez adamakıllı dizi anime izledim. Çok etkilendim. Çizimler çok tatlı. Özellikle de şaşkınlık ve kızgınlık arası ifadeler ve abartılı ağlamaları çok komik.
MDR12.gif
İlk kez izlediğimden görmemişler gibi yazıyorum biraz. :s Neyse...
Karakterlerin hepsi harikaydı. Kotoko'nun saflığı, iyi niyeti, her zaman mutlu ve neşeli oluşu hayatımda çok olumlu etkiler bıraktı. Çok huzur veren bir anime. Bana ilaç gibi geldi yani.
Müziklerine, şarkılarına da bayıldımmm. :KK61:
Shoujo türünün kutsal kitabı diye geçtiği yazıyor bir sitede. Demek ki ben daha çok bu türe yönelmeliyim.
Vee ilk aşık olduğum anime karakteri de Irie kun olmuş oldu. :KK19::KK19: Çok tattlıııı, çok havalıı... :98::98:

Bir gün bir anime izleyip de gece gündüz onu düşüneceğimi, sürekli müziklerini dinleyeceğimi hiççç düşünmezdimmm. :s Şaşkınım şu an.

Konusu:
Aihara Kotoko, lise hayatının ilk gününde atletik, zeki ve bir o kadar da yakışıklı Irie Naoki’yi görür görmez aşık olur. Irie Naoki’ye açılmak için 2 yıl boyunca cesaretini toplamaya çalışan Aihara, reddedilir. 2 yıl boyunca hayatını boşa harcadığını düşünen Aihara, Irie’den vazgeçer ancak Aihara’nın evi çökünce, Aihara, babasıyla birlikte babasının bir arkadaşının evine yerleşir. Fakat babasının bu arkadaşı Irie’nin babasından başkası değildir. Kader mi yoksa kör talih mi bilinmez, Irie’yi unutmak isteyen Aihara için durum oldukça zordur.

Kotoko'nun şirinliğine bakınn. :KK69::KK69::KK69::KK69:

%5Banimepaper.net%5Dvector-standard-anime-itazura-na-kiss-kotoko-vectored-97942-robin6sic6-preview-868d7eb1.jpg

Az sonra da vampire knight'a başlıyorum. :97::97:

Son düzenleme:
X