-Anime Severler Buraya-

Asmin

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
11 Temmuz 2008
7.771
211
Veeee iste sonunda ayri ayri basliklarda boluk porcuk konustugumuz animeleri burada toplayalim dedim..
animeler sayesinde japonca ogrendik abimize ablamiza onica niiisama dedik.. watasiva demeyi arigatto ve simamasen demeyi ogrendik.. oyle ki japonca izlemezsek zevk alamaz geldik..
belki de bagimlisi olduk..
peki nedir bizi bu kadar baglayan?
kendi adima, renkler en basta capcanli.. abarti sonra.. kocaman gozler kocaman gogusler... tepkileri cok sevdim.. kizlarin bastibacak olmasini ve de erkeklerin karizmasini..
hepsi boyle mi? tabiki de degil.. ama en cok japoncayi sevdim, muzikleri.. japon kulturunu.. onlarda da bulunan aile kavraminin onemini, sevgi askin degerini arkadaslik okul gibi seylere deger verildgini gormeyi sevdim..
herkesin kendisini buldugu animeler vardir eminim ki.. ama sanirsam bi anime bagimlisi olarak hemen hepsini seviyorum izlediklerimin.. basroldeki erkek karakterlere asik oluyorum onlarla evlenmek istiyorum.. gozlerimi kocaman acip animedeki kizlar gibi bakmaya calisiyorum felan..
isin sakasi.. anime dunyasini ben seviyorum.. sevenlerle de coook sey paylasacagimi dusunuyorum..
ek olarak animasyonlari ayri tutmak istiyorum bu basliktan.. yani anime dedigimiz olay 25 er dakikalik bolumlerden olusan, 25 er bolumluk cizgifilimsi saheserler..
o yuzden animasyon filmleri ayri tutalim derim..

kendi favorilerime gelecek olursam:

death note: favori karakterim tabiki de L.. o tatlilari goturdukce icim gitti valla :)
death%20note.bmp

fma brotherhood: favori karakterim hughes.. super otesi bi insan..
FMA_Brotherhood_banner_by_Re_Pyper.jpg

code geass
code_geass_s2.jpg

vampire knight: kaname.. icimi yaktin gectin vallla da.. yan yan bakislarin ok ok sapladin yuregime...

blood+: hajiiii... cello de ayni sarkiyi calsan da surekli.. gonlumu fethetttiiiin..

toradora: ryuujiiiii bana evlen yahu....
images

bleach: zaraki kenpachi ve byakuya kenpachi.. siz insan misiniz dicem ama degilsiniz o yuzden diyemiyorum...
images

elfen lied: muzikleri super otesi..
images

samurai champloo: hikayesi karakterleri hepsi ayri ayri coook guzel...
SAMURAI_CHAMPLOO_for_kawaiiS_by_one_of_the_Clayr.jpg

cowboy bebop: samurai champlo nun yonetmeninden yine.. her bolumu ayri ayri bir dizi olacak kadar guzel.. muzikler harika.. karakterler super.. adamin sigara icisine hasta oldumdu..
images

ay aklima geldikce eklerim daha.. uzerine konusa konusa gitmek daha guzel.. ama ilk etapta aklima gelenler bunlar simdilik... hepsi birbirinden guzel.. yorum yapmalla bitmez bence anime dunyasi... burda da cok seven var biliyorum..

not: sayfanin saftini kaydiricak resimler eklemeyin lutfen arkadaslar.. malesef artik edit tusumuz olmadigi icin onunla bir omur gecirmek zorunda kalabiliriz.. o yuzden resim eklerken ozellikle onizleme yapmanizi reca ediyorum.. cunku bir cok foto aldigimiz yerdekinden kat ve kat buyuk cikabiliyor.. sopruuuuz olmasiiin..

iyi seyirler herkese...

ergo proxy

son zamanda izlemis oldugum en guzel animelerden biri.. ozellikle konusu olaylarin islenis bicimi her gordugunuz detay.. farkettiginiz veya farkedemediginiz sozluklerde okudukca yeniden izlemeliyim dedigim bir cok yeri oldu.. baslangic muzigi cok guzel..

images

claymore

cok degisik bir hikayesi var.. herkesin sevebilecegi tarzdan bir anime oldugunu dusunmuyorum ama feminist bir yapisi var.. kadin savascilar, yenmeye calistiklari canavarlar.. ve bunun icersindeki bir hikaye.. savasli kadin savascilarin oldugu animelerden hoslanirim derseniz izleyin derim ben de..

2ldgjtw.jpg

kyaaaa ben geldimmm asminchan napıyon burda :)))

japon yapimi olmayan ancak tum dunyada bilinen izlenen bir anime yapimi:

avatar... hikayesi herkesce biliniyor artik gerci ama.. ben yine de her gordugumde izlemeden edemiyorum.. kardesim tam bir tutkunu.. artik replikleri bile ezberlemis durumda..

images

images

bebopı izlemişsin ve sevmişsin sevindimm :)
ben de kendi favorilerimi sıralayayım. toradora ve fmayı zaten sen koymuşsun..

honey and clover - 2 sezon

güzel sanatlarda okuyan üniversite öğrencisi 5 arkadaşın hayatı. konuyu anlatan ise mimarlık öğrencisi, biraz oradan etkilendim söylemem lazım :> morita diye bi eleman var bi de burda. of yani. of üstü of. of. o benim ennnn enimdir, aha şimdi açıklıyorum ryuujiden bile daha çok severim onu bitanedir :))

animenin türü joseidir yani 20 yaş üstü bayanlara hitap etmektedir.

20061027hc01.jpg

one piece

bunu anlatmam anlatılmaz yaşanır, yaşayın :) 1997den beri mangası, 1999dan beri de animesi çıkmakta ve hala japonyada en çok satılanlarda ilk 3tedir. yazıyım diyorum ama ne yazsam, dünya sanat tarihinde bu kadar yaratıcı ne tiyatro ne sinema ne de başka bişeyin senaryosu vardır. içinde duygusallık dram komedi macera herşey ama herşey var. şu sıra 400 küsürüncü animesi yayınlanıyor ama izleyip de sıkıldım diyene rastlayamazsınız..

one-piece-anime.jpg

ryuuji funclub mı açsakk :ecrin_bebek:

avatar anime değildir bacım bak durduk yere animecilerin linçine uğrarsın karışmam :))) sadece capon yapımlara anime deniyo, avatar ise çin-amerikan ortak yapımı. neyse bu muhabbet çok uzar :))

honey and cloverın resmi çıkmamış şimdi ekliyom. bu serinin mangası ve animesi dışında ayrıca bir liveaction filmi ve liveaction dizisi vardır.

honey-clover-anime.jpg

nihahaha.. senin hayallarindeki tum erkek karakterlere asik olma kapasitemi dusunecek olursan emin ol buna da asik olucam..honey and clover yazdim kenara...
simdilerde okdugum kadari ile clannad diye bi anime varmis toradoraya bin basarmis diolar..
ilk 3 bolum izledim.. hic de oyle bi elentirik almadim.. ama sans veriyorum,,,
one piece icinse is aralarinda izliyorum zaman zaman.. henuz adapte olamadim sanirsam.. ama zamanla seversem 400 kusur bolumu nasil izlicem hiiiiic bilmiyorum :))

ryuuji funclub mı açsakk :ecrin_bebek:

avatar anime değildir bacım bak durduk yere animecilerin linçine uğrarsın karışmam :))) sadece capon yapımlara anime deniyo, avatar ise çin-amerikan ortak yapımı. neyse bu muhabbet çok uzar :))
o muhabbeti ben de biliyorum tatlim ama bastan belirttim capon yapimi degil diye birisi gelir de aaa bilmiyo musun bidi bidi yaparsa capn yapimi degil diye yazdgim cumleyi agzina carparim o kadar... sempatiksalakcinni

ryuuji nin neyini acsak bilmiyorum ama fan klap da olur simdilik sanirsammmm:roflol:

napiiim icimde ziplayan cocugu durduramadim ryujiii askiyla yanip tutusurkene kendimi bu baslikta bbuldum.. ayricana senden one piece i tanitimini almazsam hatrim kalir :)) alsanaalsanasmile

çok heyecanlıyım şu an biliyomusun çok sevindim bu başlığı açtığına Şeniz

hehe senin bunu yazdığını görmeden yapmıştım bile ama yazcak bişi bulamadımm.. one piece için en basit tanım aklıma geliyo ama o o kadar basit gösteriyo ki kıyamıyorum yazmaya :/ animeci olup da one piece izlememek çok ayıptır diyim mesela :1ninca: luffy'yi tanımak bir şeref bi kere. ilk bölümleri sıkıcı kabul ediyorum ama 60a bi geldiğinde bağımlısı olacaksın.

clannadı ben de indirdim ama izlemedim. onda varyaaa ağlamaktan ölmüş insanlar. ruh halimin kaldırabileceği zamanları bekliyorum o yüzden :KK43:(

başka ne anime şeetsek du bakim animelistime :))

aaa nası unuttumm :)))

great teacher onizuka

serserilikten öğretmenliğe geçiş yapmış bekar, 22 yaşındaki onizukanın ilk öğretmenlik deneyimi. 99 yapımıydı galba, 2000 de olabilir. efsaaaanedir. :eek: (daha bitirmedim yarısındayım, ama çok meşhurdur)

Great.Teacher.Onizuka.Wallpaper.9921.jpg

o muhabbeti ben de biliyorum tatlim ama bastan belirttim capon yapimi degil diye birisi gelir de aaa bilmiyo musun bidi bidi yaparsa capn yapimi degil diye yazdgim cumleyi agzina carparim o kadar... sempatiksalakcinni

ryuuji nin neyini acsak bilmiyorum ama fan klap da olur simdilik sanirsammmm:roflol:

abboovvv sırnaşık şeysırnaşık şeysırnaşık şey
bi ara ryuuji capsleri paylaşımı yapalım :jeyyar::jeyyar::jeyyar::jeyyar: burnumuz kanasın sempatiksalakcinni

nodame cantabile
bunu da tuce ile senden öneri alarak izlemiştim diye hatırlıyorum.. 3. sezonun sonunda tabak çanak kırmamı saymazsak güzel seriydi :ecrin_bebek:

konusu: konservatuarda piyano öğrencisi nodamenin üst sınıfından chiaki ile olan eeeee.... bişi yazarsam okuyana spoiler olur diye şeyediyorum :)) komedi, romantizm ağırlıklı, yine honey&clover gibi "josei" türünde bir anime. klasik müzik sevenler kaçırmasın, sevmeyen de izlesin ben sevmediğim halde beğendim bakın bu odunlukla sempatiksalakcinni

6a0109815bcbb1000d0123ddc08cc4860c-500pi.jpg

clannad icin evet bi de devami da cekilmismis.. cok super diyiler ben de basladim ilk 3 bolumu skci buldum biraz acikcasi...
great teacher onuzika yi ben de duydum lakin ogretmen felan beni asar bunlar dedim bulasmadim..
ouran high school var bi de.. herkesin favorisinde.. ben bulasmadim ona da..
bi de melancoly of haruhi suzumaya gibi birsey vardi.. ilk bolumu izledim akctim.. ama sozluklerde felan cok iyi cok guzel denmis anlam veremedim.. ilerleyen zamanlarda bir kere daha sans vermem gerekicek sanirsam...

ay hem finale kaldik hem de bu baslik valla ben de pek sevindirigim bu aksam ne yalan solliiim...:lepi:
ryujii icin blog bile acarim ben yahu.. ryujiiii... al beni lan.. valla o cadaloz gibi davranmam ben sana..:asigim:

nodame cantabile
bunu da tuce ile senden öneri alarak izlemiştim diye hatırlıyorum.. 3. sezonun sonunda tabak çanak kırmamı saymazsak güzel seriydi :ecrin_bebek:

konusu: konservatuarda piyano öğrencisi nodamenin üst sınıfından chiaki ile olan eeeee.... bişi yazarsam okuyana spoiler olur diye şeyediyorum :)) komedi, romantizm ağırlıklı, yine honey&clover gibi "josei" türünde bir anime. klasik müzik sevenler kaçırmasın, sevmeyen de izlesin ben sevmediğim halde beğendim bakın bu odunlukla sempatiksalakcinni

6a0109815bcbb1000d0123ddc08cc4860c-500pi.jpg

basimin tacidir bu anime... kemana baslama sebebimdir... sebebi askimdir.. ne diyim lan.... anime izleyip de hayatini degistiren benden baska manyak var mi...
tamam adam kil mil ama neticede nodameyi seviyo ya...:asigim:

joseilerden devam.

mangasının güncelinden takip edip psikopata bağladığım bir seri.

NANA
tokyoya giden trende tanışan aynı isimli iki genç bağyanın, tesadüfler sonucu tekrar karşılaşması ve kaderin onları birbirlerine bağlaması... nanalardan biri boyfriendinin peşine tokyoya giderken, diğeri müziğini dünyaya duyurmak için tokyo yolundadır. bu nana çok başka bişeydir ya. hani deseniz burada en çok kimi seversin diye, bi cevap veremem. ama bu seri katiyyen 20 yaş altı için değil rahatlıkla söylemeliyim. romantizm, dram ve müzik ağılıklı. punk sevenler kaçırmamalı. asmin izlemediysen izle ama sonu yarım bitiyo, devamında mangasını okumalısın.

şunu da dipnot geçeyim, bu serinin üstün başarısı yüzünden 67 doğumlu mangakası geçen sene depresyon tedavisinden sonra ağır bir hastalık yüzünden hastaneye yattı. daha yeni iyileştiği haberleri geliyor. garip bir laneti var :S 1 senedir mangası da askıda.

bu serinin de animesinden önce 2 tane live-action filmi yapılmıştı.

çok ama çok başka bir seri. türünün benzeri var mı bilmiyorum, henüz rastlamadım.

nana-anime_dvd01.jpg

nana%20anime.jpg

çizimi de diğer animelere göre farklı...

heeeeeh sonnunda burda da karsima cikti nana... cidden nesi farkli yahu? ben konusunu cook da ilginc bulmadim ama millet ayilip bayiliyo yav?

clannad icin evet bi de devami da cekilmismis.. cok super diyiler ben de basladim ilk 3 bolumu skci buldum biraz acikcasi...
great teacher onuzika yi ben de duydum lakin ogretmen felan beni asar bunlar dedim bulasmadim..
ouran high school var bi de.. herkesin favorisinde.. ben bulasmadim ona da..
bi de melancoly of haruhi suzumaya gibi birsey vardi.. ilk bolumu izledim akctim.. ama sozluklerde felan cok iyi cok guzel denmis anlam veremedim.. ilerleyen zamanlarda bir kere daha sans vermem gerekicek sanirsam...

ay hem finale kaldik hem de bu baslik valla ben de pek sevindirigim bu aksam ne yalan solliiim...:lepi:
ryujii icin blog bile acarim ben yahu.. ryujiiii... al beni lan.. valla o cadaloz gibi davranmam ben sana..:asigim:

great teacher onizuka olağanüstü komedi ve bel aşağı gidiyo. adam afedersin abazanın teki, tek derdi 40 yaşındayken 16 yaşında bi liseliyle evlenmek. bunun için öğretmen olmuş :)) geçmişinde çete lideri olduğu için öğrencileriyle diyalogları falan çok başka. o tür komediden hoşlanırsan tavsiye ederim.

ouranı da izledim, geçen senin avatarında ourandan bi resim gördüm izledin sanmıştım izlememişsin meğer. tamakinin kucağında haruhi olan resim.. ouran diğer bütün kız animeleriyle falan dalga geçiyo, gender bender dedikleri olaydan. o da çok güzeldi :)

haruhi suzumiyayı da ben şu an izliyorum :) adamlar kronolojik sırayla değil karışık yayınlamışlar nedense seriyi televizyonda, ben sıralamayı bulup öyle izleyince anladım durumu. onun da hastası çok ama henüz anlamış değilim bilmem CADIARZU

evet ya finale de kaldık yıkılıyo heryer kaydirigubbakcemile3 karşı apartmandan biri vuvuzela öttürdü burda sempatiksalakcinni

basimin tacidir bu anime... kemana baslama sebebimdir... sebebi askimdir.. ne diyim lan.... anime izleyip de hayatini degistiren benden baska manyak var mi...
tamam adam kil mil ama neticede nodameyi seviyo ya...:asigim:

öle sevgi olmaz olsun burnu büyük şey alsanaalsanasmile zaman geçtikçe sinirim de geçti çok şükür sempatiksalakcinni

X