Amniyosentez fish sonucu(ön sonuç) güvenilir midir?

Ben aldım sonuçlarımı hamdolsun down sendromu yok fakat karyotiplemede bir gende sorun çıktı onun içinde kan verdim acil aldılar bakalım onun sonucunu beklicem şimdi 😔
Merhaba benim de bugün ilk sonucum çıktı,tamamen temiz denmemiş maalesef :KK43:
Dr aradı anlattı 1 kromozomda sıkıntı var ama klinik bi durum değil detaylı sonuçta ne olduğu kesinleşir dedi 🤦🏻‍♀️🤷🏻‍♀️ yine rahatlayamadım.
Siz ne durumdasınız Şuan ? Çıktı mı diğer testiniz ?

Dr aradı anlattı 1 kromozomda sıkıntı var ama klinik bi durum değil detaylı sonuçta ne olduğu kesinleşir dedi 🤦🏻‍♀️🤷🏻‍♀️ yine rahatlayamadım.
Aynı benimki gibi desene yok gülüm o kromozom için benden acil kan aldı onun sonucunu hala bekliyorum... Protein kromozomu sıkıntılı çıktı işte benimde . Küçük bir ihtimal ama bakmamız gerek dendi 1 tüp kan verdim M.A (mikroarymiymis neymiş) onu bekliyorum bak sonucumda yazıyor zaten kramozomla alakalı protein geni . Sonuç olarak bana fetuste dublikasyon adı altında bişey dendi açıklama yapılmadı daha kan sonucu bekleniyor

Eklentiler

• IMG_20240313_103902_973.jpg
    IMG_20240313_103902_973.jpg
    146 KB · Görüntüleme: 60
Bana detaylı falanda yapılmadı işte bugün 25 haftalık oldum..

Aynı benimki gibi desene yok gülüm o kromozom için benden acil kan aldı onun sonucunu hala bekliyorum... Protein kromozomu sıkıntılı çıktı işte benimde . Küçük bir ihtimal ama bakmamız gerek dendi 1 tüp kan verdim M.A (mikroarymiymis neymiş) onu bekliyorum bak sonucumda yazıyor zaten kramozomla alakalı protein geni . Sonuç olarak bana fetuste dublikasyon adı altında bişey dendi açıklama yapılmadı daha kan sonucu bekleniyor
Peki bu durumda tahliye edilir mi çocuk ?

Benim şu şekilde

Eklentiler

• 597f6b04-3035-4441-8ccc-c2b506368a95.jpeg
    597f6b04-3035-4441-8ccc-c2b506368a95.jpeg
    73,6 KB · Görüntüleme: 55
Benim şu şekilde
Ya inanki hicbisey cikmicak seninkide kucuk bir ihtimal benimki gibi . Ben bugün gittim başka genetige doktor dedi Kanin çıksın bakalım senden geçmişse konu kapanır hicbisey olmaz fakat senden değilse takipte kalinicaksin . Stresten başka bişey değiller

Ya inanki hicbisey cikmicak seninkide kucuk bir ihtimal benimki gibi . Ben bugün gittim başka genetige doktor dedi Kanin çıksın bakalım senden geçmişse konu kapanır hicbisey olmaz fakat senden değilse takipte kalinicaksin . Stresten başka bişey değiller
Benim doktorum da ben taşıyıcı olabilirim gibi konuştu
Ama bu belkiler gibiler beni mahvetti :KK43:

Benim doktorum da ben taşıyıcı olabilirim gibi konuştu
Ama bu belkiler gibiler beni mahvetti :KK43:
Banada aynını dedi son bakılan kan m.a mikroarrymidir nedir onun sonucunda eğer bende de çıkarsa senden geçmiş varsayip dosya kapaticaz dedi . Eğer senden değilse bu sıkıntı takip edilecek sürekli dedi ... Aldırmam ya 25 hafta olmuş nasıl alınır ki olurmu hiç öyle he bide rutin kanları verdim cuma günü gebelikle alakalı başka bir sorun daha çıktı.. sorunlar bitiyormus gibi kafayı yememek elde değil kanımda bu pozitif çıktı virüs ve bebeğe geçme ihtimali çok yüksekmiş yarın enfeksiyona randevu aldım bakalım nolcak takip ve tedavi gerektiren biseymis her yönden sıkıntı içindeyim anlicagin Rabbim dualarımızı boş çevirmesin sıkıntılarimizdan kurtarsin bizi 😔 bitmiyor çünkü ..ama ben bittim

Eklentiler

• Screenshot_20240325-180959.jpg
    Screenshot_20240325-180959.jpg
    55,4 KB · Görüntüleme: 51
Ben aldım sonuçlarımı hamdolsun down sendromu yok fakat karyotiplemede bir gende sorun çıktı onun içinde kan verdim acil aldılar bakalım onun sonucunu beklicem şimdi 😔
Merhabalar benzer durum bizimde başımıza geldi sonuçlarınız çıktı mı sizden alınan kan sonuçlarınız

Merhabalar benzer durum bizimde başımıza geldi sonuçlarınız çıktı mı sizden alınan kan sonuçlarınız
Kan sonucum çıktı da tıbbi genetige randevu bulamadım 16sinda gidicem sonuçları alicam gostericem işte . Sonuç çıksın diye bekleriz 1 ay sonuç çıkar randevu bulup sonuç göstermeye gidemeyiz ne diyim Allah ıslah etsin bunları. 16si öğleden sonra randevum var bakalım gittiğimde son durumumu bu yorum altında paylaşırım 🌹

Merhaba geçmiş olsun.
Amniyosentez esnasında iki şırınga çekiliyor. Bunlardan biri erken çıkıyor. Ben başka şehirde olduğum için sürekli telefonla durumu takip etmeye çalıştım. Ancak sonuçları aldığımda erken çıkanlardan birinin çok daha erken çıktığını öğremdim. Fish sonucu deniliyor. Eğer hastaneye yakınsanız sonucu almak adına sorabilirsiniz hastaneye. Çok zor bir süreç sakin kalmaya çalışın. Ben her ne kadar sakin kalamasam da bebeğe zarar veriyor kaygılarımız.
Bir bu cok daha erken cıkan sonuc kac gunde xıkıyprmus acaba hastaneye yakınız da

Merhaba gözünüz aydın🌸🌸 ben de ptesi zeynep kamilde oldum amniyosentezi, önsonucunuzu kaç gğnde aldınız toplam acaba?
On sonuç olarak vermiyorlar malsf hepsinin çıkması gerekiyormuş benimde zeynepkamile gönderilmisti amniyosentezim 1 ayi geçti çıkması . Sonra alınan kanda Zeynep kamilde alındı oda 1 ayi buldu.. sizi arayan soran olmuyor malsf sonuçlar sıkıntılı da çıksa aramaları gerekiyormus ama aranmamistim verilen barkodla takip edin erken çıkma olasılığı istisna 1 ayi buluyor. Umarım tertemiz sonuçlar alırsınız 💙

Çok teşekkürler en azından boşuna beklentiye girmeyelim çıkıcak diye
Rica ederim yok 3haftayi bulduktan sonra sürekli takip et sonucunuz çıkmıştırdan sonra gidip alabilirsin. Ama randevusuz bakmiyolar sonuçlara bilginiz olsun benim bu son tahlilde çıktı 3hafta randevu bekledim. Sonuç yaklaşmaya yakın randevu bakın da madur olmayın. GEBZEDEN gidiyorum 3 kez geri döndüğümü biliyorum randevum yok diye

X