Amniyosentez fish sonucu(ön sonuç) güvenilir midir?

Amniyosentez tecrübesi olan anneler ve anne adayları,

Bir ay önce amniyosentez yaptırdım.
Ön sonucu çıkmış almaya gideceğim.
Çıkan ön sonuçlar güvenilir midir ?
Ön sonuçla diğer sonuçların farkı nedir?

Şimdiden teşekkür ediyorum.
Merhaba ne yaptınız sonucunuz nasıl çıktı Dr ilk sonuç için güvenilir dedi mi ? 11 de ben de yapacağım :KK43:

Umarım çok güzel sonuçlar alırsınız 🤲🏻
Dün onca yolu gittim çıkmamış dendi takip numarası verdi çıkınca çıktı yazar randevu alir gelirsiniz dedi neyse velhasıl kelam ön rapor temiz ama digerlerini beklemek lazım hepsini bir veriyoruz dedi neyse ardıma baka baka geldim. Sabah bı bakarım ki çıkmış 🤦 bu nasıl iş anlam veremiyorum 6 haftadan bahsetti dün Allah'ın akıllısı madem öyle sonuç niye çıkmış bugün .

Eklentiler

• Screenshot_20240305-111522.jpg
    Screenshot_20240305-111522.jpg
    40,1 KB · Görüntüleme: 64
Merhaba teşekkür ederim
ben de fetal dna yaptırdım ve turner çıktı %90 :KK43:
Amniyosentez önerildi günler geçmiyor :KK43:
Merhaba bayadır burada yorumlarınızı görüyorum.oldukça stresli görünüyorsunuz Allah yardımcınız olsun. amniyosentez yaptırmak istiyorsunuz sanırım. niye hemen yapmadılar neden bekletiyorlar? Belli bir haftada mı yapılması gerekiyor? Bu arada benim ikili taramam da risk vardı fetal dna yapıldı temiz çıktı cok şükür insallah sizin de amniyosentez güzel gelir kalbinizi ferah tutun.

Merhaba bayadır burada yorumlarınızı görüyorum.oldukça stresli görünüyorsunuz Allah yardımcınız olsun. amniyosentez yaptırmak istiyorsunuz sanırım. niye hemen yapmadılar neden bekletiyorlar? Belli bir haftada mı yapılması gerekiyor? Bu arada benim ikili taramam da risk vardı fetal dna yapıldı temiz çıktı cok şükür insallah sizin de amniyosentez güzel gelir kalbinizi ferah tutun.
Sormayın aşırı stresliyim :KK43: yıllarca çocuğum olmadı sonra ikiz kızlarım oldu ardından bu son embriyomuz ile hamile kaldım ve bu test sonucu beni günlerdir mahvetti
Doktor 17.haftada uygun gördü ben de geç olur dedim de öncesi de riskli denildi halbuki ne olacaksa olsun istiyorum artık
Çok bunaldım :KK43:

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim ☺️

Sormayın aşırı stresliyim :KK43: yıllarca çocuğum olmadı sonra ikiz kızlarım oldu ardından bu son embriyomuz ile hamile kaldım ve bu test sonucu beni günlerdir mahvetti
Doktor 17.haftada uygun gördü ben de geç olur dedim de öncesi de riskli denildi halbuki ne olacaksa olsun istiyorum artık
Çok bunaldım :KK43:

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim ☺️
Benim gebelik de şuan 16+3 cok yakınız demek ki. Bana amniyosentez yapmak istersen yapalım dediler 3 hafta önce ama ben fetal dna yapılsın sonuca göre bakarız dedim.yaşımdan dolayı risk var benim.39 yaşındayım. Fetal dna yanılma payı ya da yanlış çıkma durumu olabiliyor inşallah sizin de öyledir ve sağlıklı bir evladınız olur. Rabbim kucağınızı hayırlı sağlıklı bir evlatla doldursun.bu arada amniyosenteze baktım da biraz daha ileri haftalarda olması daha iyiymiş doktor boşuna dememiş demek ki.

Benim gebelik de şuan 16+3 cok yakınız demek ki. Bana amniyosentez yapmak istersen yapalım dediler 3 hafta önce ama ben fetal dna yapılsın sonuca göre bakarız dedim.yaşımdan dolayı risk var benim.39 yaşındayım. Fetal dna yanılma payı ya da yanlış çıkma durumu olabiliyor inşallah sizin de öyledir ve sağlıklı bir evladınız olur. Rabbim kucağınızı hayırlı sağlıklı bir evlatla doldursun.bu arada amniyosenteze baktım da biraz daha ileri haftalarda olması daha iyiymiş doktor boşuna dememiş demek ki.
Evet 👍🏻
Teşekkür ederim çokça 🥰🫶
Yıprandım herkes her şey batıyor sürekli ağlamaklıyım 😢 Allah bugünlerimizi aratmasın 🤲🏻

Ben aldım sonuçlarımı hamdolsun down sendromu yok fakat karyotiplemede bir gende sorun çıktı onun içinde kan verdim acil aldılar bakalım onun sonucunu beklicem şimdi 😔
İlki temiz olup ikincisi kötü çıkabiliyormuş bunu dün de bi yerde okudum :KK43: stresim yarın biter sanıyordum :KK43: peki ultrason bulgusu var mı ?

İlki temiz olup ikincisi kötü çıkabiliyormuş bunu dün de bi yerde okudum :KK43: stresim yarın biter sanıyordum :KK43: peki ultrason bulgusu var mı ?
Hayır ya ultrasonda felan hicbisey çıkmamıştı herşey normal dedi doktorda kaç gündür ağrım var hareketlerini de pek hissedemiyorum bir Allah'ın kulu bakıp muayne etmedi hala inanirmisin ...

Ayy bi de o mu var :KK43: ben ilki temiz çıkınca bitiyor sanıyordum 😣
Bak diğer üç kagit hep temiz hiçbir anormallik yok fakat bu kagitta açıklama yazan yerde yazıyor protein geninde var bişey ya fazlalık ya azlik çok anlatmadı akillilar bende anlayamadım acil kağıt verdi kan verdim M.A mıdır nedir yapıldı onun sonucu beklicem şimdi ... Beklemekten geçti ömrüm stres bitirdi beni . Geçen yatış verdi yatmadım küçük bebeğim var diye stres yüzünden kasılmalar beni bitirdi ..

Eklentiler

• IMG_20240313_104402_740.jpg
    IMG_20240313_104402_740.jpg
    123,9 KB · Görüntüleme: 54
  • IMG_20240313_103902_973.jpg
    IMG_20240313_103902_973.jpg
    146 KB · Görüntüleme: 55
Bak diğer üç kagit hep temiz hiçbir anormallik yok fakat bu kagitta açıklama yazan yerde yazıyor protein geninde var bişey ya fazlalık ya azlik çok anlatmadı akillilar bende anlayamadım acil kağıt verdi kan verdim M.A mıdır nedir yapıldı onun sonucu beklicem şimdi ... Beklemekten geçti ömrüm stres bitirdi beni . Geçen yatış verdi yatmadım küçük bebeğim var diye stres yüzünden kasılmalar beni bitirdi ..
Çok üzgünüm 😞 yarın her şey sonuçlanacak sanıyordum ilkiyle ikincisi hep benzer çıkıyor diyorlardı :KK43:
Allah hepimizin yardımcısı olsun
Peki ne için siz amniyosentez yaptınız ? Kaçıncı haftanız Şuan?
Benim de yüksek riskli çıktı fetal dna ama ne çıkar bilmiyorum Allahım hayırlı sonuçlar aldırsın
Sağlıklı ise doğsunlar değilse de Allah kendi tarafından alsın 😞😢🤲🏻

Çok üzgünüm 😞 yarın her şey sonuçlanacak sanıyordum ilkiyle ikincisi hep benzer çıkıyor diyorlardı :KK43:
Allah hepimizin yardımcısı olsun
Peki ne için siz amniyosentez yaptınız ? Kaçıncı haftanız Şuan?
Benim de yüksek riskli çıktı fetal dna ama ne çıkar bilmiyorum Allahım hayırlı sonuçlar aldırsın
Sağlıklı ise doğsunlar değilse de Allah kendi tarafından alsın 😞😢🤲🏻
Amin kardeşim amin inşallah duaların boşa cikmasin 🤲🥀 benim down sendrom riski yüksek çıkmıştı trisomy21. O yüzden amniyosentez yapıldı . Şuan 23+2 günlük olduk .

Başka doktora görünme şansın yok mu ? Belki yolunda gitmeyen bişey vardır :KK43:
Valla ben Gebze'de oturuyorum gittiğim doktor taaa İstanbul Zeynepkamil tıbbi genetikcimiz prof. Bide yani ama bilmiyorum ne olursa olsun demiş başına gelmeyen bilmez onlar doktor sonuçta içleri acımıyor malsf insanın suratına şak diye carpiyolar hamile uzulurmu strese mi girer umurlarinda değil ki ..

Amin kardeşim amin inşallah duaların boşa cikmasin 🤲🥀 benim down sendrom riski yüksek çıkmıştı trisomy21. O yüzden amniyosentez yapıldı . Şuan 23+2 günlük olduk .
Peki fetal dna da mı yoksa ilki 3 lü testlerde mi ?
Kusura bakma o kadar çok konu okudum ki kendime benzer birini bulmak ümitlenmek için :KK43: yazmış da olabilirsin göremedim :KK43:

Peki fetal dna da mı yoksa ilki 3 lü testlerde mi ?
Kusura bakma o kadar çok konu okudum ki kendime benzer birini bulmak ümitlenmek için :KK43: yazmış da olabilirsin göremedim :KK43:
2liyi felan yaptırmadım zamanım gecmisti 4lü tarama yaptırdım sadece onda trisomy 21 down sendrom riskim yüksek çıktı. Amniyosentez yapıldı işte onun sonucunda da kromozom bozukluğu çıktı kan verdim sonuç bekliyorum bakalım nolcak.

X