Onkoloji - Kanser ve Türevleri Akilli ilac ve kemoterapi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Protein agirlikli dedi bize
Doktorun ne derse o canım.Kafana takılan her şeyi ona sor.Şu an bi yerde tümör yok olurken başka yerde çıkmasınını da sor.en doğru yanıtı o verir.Sormaya da çekinme.Ben annemi evde bırakır alışverişe gider gibi hastaneye gider kafama takılan en küçük saçmasapan şeyleri bile sorardım.İnsan ancak öyle rahatlıyor. İlacı belki bi süre böyle denemek isticektir,ilerde işe yaramazsa değiştirecektir ya da başka bir şey.En doğru yanıt onda.

akilli ilacla beraber kemoterapi kullanan yada boyle bi tedaviyi goren yakini olan arkadaslar cevap verirseniz sevinirim..

3 aylik tedavi sonucunda ' tedaviye yanit pet ' i cekindi esim sonuç olarak kisaca olanlarda gerileme ve yok olma olmus fakat farkli yerlerde cikmis ..
Bu normal bi surecmi
Yada bizim gibi olan
Allahim kimseye gostermesin ..
Merhaba çok geçmiş olsun Rabbim şifa versin
Babamı 14 ağustosta akciğer kanserinden kaybettik. 8 yıl boyunca tek akciğer ile yaşadı, sağ akciğeri alınmıştı ve tedavi sürecinde 3 kere kurtuldu bu hastalıktan fakat hep tekrar metastaz yaptı. Malesef K Kazen beyin dediklerine ek olarak ilerleyeceğim fakat bunları bize önceden söyleyen olsaydı daha çok şey bilirdik kendimiz debelenerek bulabildik bazı cevapları o yüzden belki size faydası olur.
- hastanız radyoterapiden sonra ya da kemo esnasında yutma problemleri yaşarsa bunu onkoloğunuz çözemez, KBB doktorları ise radyoterapi yutakta darlık yapar bu geçer ve tekrar olabilir der “ ağız yaraları için “mikostatin “” yazar gönderir. Lütfen böyle bir durumda gastroenteroloğa gidin muhakkak endoskopi olmalı ve çok daralma varsa oraya bir halka takılmalı bu hastanın konforunu arttırır ayrıca ülser varsa reflü varsa tedavi olmalı bunlar da bu problemi yapar.
- İmmunoterapi çok ağır bir tedavidir, bu tedaviden sonra hayatta kalan çok azdır , kanseri ilerlemiş bir hasta genelde ilk tedaviyi dahi kaldıramaz
-immunoterapiyi geri ödemesini dava açarak da kazandanız bile geri ödemiyorlar, biz alamadık.
- istanbulda hangi hastane olduğunu hatırlamıyorum ama yeni bir tedavi varmış , koah hastası babası olan bir arkadaşımızın babası alacak bu tedaviyi, lazer ile ameliyat edebilecekler bir de bunu araştırmanızı tavsiye ederim.
- kanser tedavileri basamak basamaktır bir basamağı geride bırakıp diğerine geçtiklerinde “aa biz 3. Basamaktan memnunduk tekrR onu verin” diyemiyorsunuz. Protokole göre tedavi veriyorlar kafalarına göre değil
- enfeksiyonu olan bir hasta kemoterapi almamalıdır önce antibiyotik kullanmalıdır o yüzden kemo öncesi kan değerlerine baktırdığınızda muhakkak crp ye de baktırın
- şekerden uzak durun, kanseri tetikler

Rabbim şifa versin 🌸

Doktorun ne derse o canım.Kafana takılan her şeyi ona sor.Şu an bi yerde tümör yok olurken başka yerde çıkmasınını da sor.en doğru yanıtı o verir.Sormaya da çekinme.Ben annemi evde bırakır alışverişe gider gibi hastaneye gider kafama takılan en küçük saçmasapan şeyleri bile sorardım.İnsan ancak öyle rahatlıyor. İlacı belki bi süre böyle denemek isticektir,ilerde işe yaramazsa değiştirecektir ya da başka bir şey.En doğru yanıt onda.

Kesinlikle hemfikirim doktorunuzdan memnunsunuz bence cevabı burada değil doktorunuza sorarak alabilirsiniz. Biz bilgisizliğimiz veya bilgi eksikliği ile sadece aklınızı karıştırıp, moralinizi bozarız. Sorularınıza cevap alıyorsanız en doğru adres doktorunuz. Hatta benim gibi yapın görüşmeyi kaydedin.

akilli ilacla beraber kemoterapi kullanan yada boyle bi tedaviyi goren yakini olan arkadaslar cevap verirseniz sevinirim..

3 aylik tedavi sonucunda ' tedaviye yanit pet ' i cekindi esim sonuç olarak kisaca olanlarda gerileme ve yok olma olmus fakat farkli yerlerde cikmis ..
Bu normal bi surecmi
Yada bizim gibi olan
Yüzde elli şans verilmişti. Akıllı ilaçla birlikle kemoterapi aldım üç ay sonra pet çekildi gerileme dendi devam etti tedavim totalde sekiz ay sonra kurtuldum çok şükür siz de yolun başindasınız daha. biraz daha sabırlı olun ve doktorunuzu dinleyin kafanıza ne takıldıysa sorun. Yeme içmeye dikkat edin kemoterapi sürecinde bağışıklık düşüyor ona göre sağlıklı yiyecekler yesin. İçinizi ferah tutun güzel sonuçlanacaktır eminim. Bu arada çocugun da olmaz dediler hamileyim:)

Bizde babamda akciğer son evre tam bir sene geçti teşhisin konması üzerinden. Dünde profilimde doktorların sadece reçete doktoru olduğunu gösteren bir paylaşım yapmıştım. Lütfen sağlık sektöründe emek verenler yanlış anlamasın donanımları tenzih ederim ama ;

- 45 gün ömrü görmeyen, (alternatif tıp tedavisi uyguladık üzerinden 1 sene geçti)
- nasıl beslenmeli sorumuza kemo almıyorsunuz ki ne diyim bilemiyorum diyen
- biz alternatif tıp uyguluyoruz ama pet çektirelim ilerleme veya gerilemeyi görelim dediğimizde siz tedaviyi kabul etmediniz devlete zararsınız diyen
- hasta yakınlarının anlayacağı şekilde açıklama yapamayan

doktorların ellerinden öperim demek geliyor içimden....

içinizi karartmış gibi oldum ama bizde bunları yaşıyoruz....
Aynı sorunu bizde yaşadık rahmetli babama 4 evre pankrans kanseri tanısı konuldu zaten bazı farklı noktalara da sıçramıstı 4 ay yaşayabildi yanlış anlaşılmasın tabi ki iyi olan doktorlarda vardır lafım kesinlikle onlara değil ama bazıları var li gerçekten vicdanları yok babanızın ki çok ilerdedi kemoterapi alabilir hayata küsmesin diye ama en düşük dozu dedi doktoru.. tabi biz yırtınıyoruz napabiliriz ne edebiliriz falan diye istanbula ankaraya tahlilleri gitti onlarda yolculuk yapması doğru değil olduğu yerde kalmalı ve tanı olarakta aynı şeyleri söylediler... burda ki doktoru ise ayda 2 kere özel kiliğine çağırmaktan başka hiç birsey yapması kiliniğinde de iyi misiniz nasıl hissediyosunuz 2. Karnına dokunur alır parasını yollardı sakın yanlış anlamayın biz parasında değildik ama görürdük babamı gözden çıktığını ama yinede çağırdığını... ama yinede babamın ağrısı dinsin diye bisey diyemedik çünkü burda bi doktor diğer bi doktorun hastasını almıyo biz akıllı ilaçtan kastı konı sahibinin me bilemiyorm ama fizyoterapi diye bisey araştırmıstı kemoterapi ile uygulanan doktoruna sorduk izin vermedi... 4 ay snra da kaybettik içimde hala uktedir yaptırsaydık biraz daha yaşar mıydı acaba yapabileceğimiz biseyler daha var mıydı... bu hastalıkları yaşayanlara rabbim sağlık versin biliyorum nasıl bi illet olduğunu yakınlarınında rabbim yardımcısı olsn gerçekten çok zor bi sureçç... ama sunu söylemek isterim doktor çok önemliii biz doktordan yana şanslı değildik... hala içerimde bi yerde acaba mı ve kendimi suçlama duygum var belki de erken kaybettik o yüzden Allah kimseye böyle bisey vermesin ... Rabbimde sizlerin yardımcısı olsun(Amin)

Aynı sorunu bizde yaşadık rahmetli babama 4 evre pankrans kanseri tanısı konuldu zaten bazı farklı noktalara da sıçramıstı 4 ay yaşayabildi yanlış anlaşılmasın tabi ki iyi olan doktorlarda vardır lafım kesinlikle onlara değil ama bazıları var li gerçekten vicdanları yok babanızın ki çok ilerdedi kemoterapi alabilir hayata küsmesin diye ama en düşük dozu dedi doktoru.. tabi biz yırtınıyoruz napabiliriz ne edebiliriz falan diye istanbula ankaraya tahlilleri gitti onlarda yolculuk yapması doğru değil olduğu yerde kalmalı ve tanı olarakta aynı şeyleri söylediler... burda ki doktoru ise ayda 2 kere özel kiliğine çağırmaktan başka hiç birsey yapması kiliniğinde de iyi misiniz nasıl hissediyosunuz 2. Karnına dokunur alır parasını yollardı sakın yanlış anlamayın biz parasında değildik ama görürdük babamı gözden çıktığını ama yinede çağırdığını... ama yinede babamın ağrısı dinsin diye bisey diyemedik çünkü burda bi doktor diğer bi doktorun hastasını almıyo biz akıllı ilaçtan kastı konı sahibinin me bilemiyorm ama fizyoterapi diye bisey araştırmıstı kemoterapi ile uygulanan doktoruna sorduk izin vermedi... 4 ay snra da kaybettik içimde hala uktedir yaptırsaydık biraz daha yaşar mıydı acaba yapabileceğimiz biseyler daha var mıydı... bu hastalıkları yaşayanlara rabbim sağlık versin biliyorum nasıl bi illet olduğunu yakınlarınında rabbim yardımcısı olsn gerçekten çok zor bi sureçç... ama sunu söylemek isterim doktor çok önemliii biz doktordan yana şanslı değildik... hala içerimde bi yerde acaba mı ve kendimi suçlama duygum var belki de erken kaybettik o yüzden Allah kimseye böyle bisey vermesin ... Rabbimde sizlerin yardımcısı olsun(Amin)
Bisey daha doktoruna sorardık ne yemesi gerekiyor hani liste falan dikkat edelim aldığımız tek cevap herşeyi yiyebilir.... yani bu gözden çıkma değilde nedir seçtiğiniz doktor çok önemli Allah bu hastalıklarla uğraşan hastalarında yakınlarınında yardımcısı olsun

Bu normal bi surecmi
Yada bizim gibi olan
Benim oğlumda kür aldiginda akıllı ilacı duymustum. Ama oda kür gibi olduğunu ve daha etkili tedaviler yapildi sonra da arastirmadim ama kemoterapi alirken kullanılmadığını da duymustum ve her kanser türüne uygun olmadığını belki şimdi uygundur.

Bu normal bi surecmi
Yada bizim gibi olan
Birde farkli yerlerde oluşabiliyor geç kalınmış evrelerde maalesef sıçrama oluyor. Ama onu da mr da nokta atışı olduğu için bulununca ona görede kemoterapi alınıyor. Yada ışın da veriliyor.

Bizde babamda akciğer son evre tam bir sene geçti teşhisin konması üzerinden. Dünde profilimde doktorların sadece reçete doktoru olduğunu gösteren bir paylaşım yapmıştım. Lütfen sağlık sektöründe emek verenler yanlış anlamasın donanımları tenzih ederim ama ;

- 45 gün ömrü görmeyen, (alternatif tıp tedavisi uyguladık üzerinden 1 sene geçti)
- nasıl beslenmeli sorumuza kemo almıyorsunuz ki ne diyim bilemiyorum diyen
- biz alternatif tıp uyguluyoruz ama pet çektirelim ilerleme veya gerilemeyi görelim dediğimizde siz tedaviyi kabul etmediniz devlete zararsınız diyen
- hasta yakınlarının anlayacağı şekilde açıklama yapamayan

doktorların ellerinden öperim demek geliyor içimden....

içinizi karartmış gibi oldum ama bizde bunları yaşıyoruz....
Aynılarını bende yaşadım . Bazen bazı doktorların kalbinin taş olduğunu düşünüyorum . .

Aynılarını bende yaşadım . Bazen bazı doktorların kalbinin taş olduğunu düşünüyorum . .
Kesinlikle sen doktorun gözünün içine bakıyosn bisey desin hastamla ilgilensin diye o aldığı parasına bakıyo(lafım mesleğini layığıyla yapanlara değil onlara her zmn saygım var) ama kalbi taşlaşmışlarda var malesef

Malesef bende benzerlerini yaşadım ilk teşhisi söyleyen doktor karşıma geçti profesör ,yanında uzman doktor vardı .
Emar kağıtlarını eline aldı bitmiş bu dedi firlatti .Nasıl yani hocam durum çok mu kötü dedim.
Senin okuma yazman yok mu dedi bana .Okuma yazmam var ama onu yorumlayacak tıbbi bilgim yok dedim .
Gözyaşlarım istemsizce akarken hadi hadi ağlama kemoya cevap verir bunlar belki dedi.Sonra çıktı gitti.
Uzman doktor yonlerdirdi ne yapacağım konusunda Allah tan o biraz insandı.
Zaten yaralısın ağızdan çıkan bir lafa bakıyorsun birde böyle muamele görünce insan baştan 1/0 yenik başlıyor.
Onkologumiuz başli başına ayrı bir trajedi idi.
Çok kötü zamana denk gelmişti annemin teşhisi bayram arefesi kimisi tatilde kimisi kongrede bulamadık istediğimiz doktorları .acil de başlasın dediler bulduğumuza başladık.Sonradan da kimse kabul etmiyor değiştiremiyorsun onkolog.
Öyle şeyler işte .
Allah herkesi iyilerle karşılaştırsın .Herkese şifasını buldursun.

Merhaba çok geçmiş olsun Rabbim şifa versin
Babamı 14 ağustosta akciğer kanserinden kaybettik. 8 yıl boyunca tek akciğer ile yaşadı, sağ akciğeri alınmıştı ve tedavi sürecinde 3 kere kurtuldu bu hastalıktan fakat hep tekrar metastaz yaptı. Malesef K Kazen beyin dediklerine ek olarak ilerleyeceğim fakat bunları bize önceden söyleyen olsaydı daha çok şey bilirdik kendimiz debelenerek bulabildik bazı cevapları o yüzden belki size faydası olur.
- hastanız radyoterapiden sonra ya da kemo esnasında yutma problemleri yaşarsa bunu onkoloğunuz çözemez, KBB doktorları ise radyoterapi yutakta darlık yapar bu geçer ve tekrar olabilir der “ ağız yaraları için “mikostatin “” yazar gönderir. Lütfen böyle bir durumda gastroenteroloğa gidin muhakkak endoskopi olmalı ve çok daralma varsa oraya bir halka takılmalı bu hastanın konforunu arttırır ayrıca ülser varsa reflü varsa tedavi olmalı bunlar da bu problemi yapar.
- İmmunoterapi çok ağır bir tedavidir, bu tedaviden sonra hayatta kalan çok azdır , kanseri ilerlemiş bir hasta genelde ilk tedaviyi dahi kaldıramaz
-immunoterapiyi geri ödemesini dava açarak da kazandanız bile geri ödemiyorlar, biz alamadık.
- istanbulda hangi hastane olduğunu hatırlamıyorum ama yeni bir tedavi varmış , koah hastası babası olan bir arkadaşımızın babası alacak bu tedaviyi, lazer ile ameliyat edebilecekler bir de bunu araştırmanızı tavsiye ederim.
- kanser tedavileri basamak basamaktır bir basamağı geride bırakıp diğerine geçtiklerinde “aa biz 3. Basamaktan memnunduk tekrR onu verin” diyemiyorsunuz. Protokole göre tedavi veriyorlar kafalarına göre değil
- enfeksiyonu olan bir hasta kemoterapi almamalıdır önce antibiyotik kullanmalıdır o yüzden kemo öncesi kan değerlerine baktırdığınızda muhakkak crp ye de baktırın
- şekerden uzak durun, kanseri tetikler

Rabbim şifa versin 🌸
Imniterapi bize olmuyormuş.
Dr muz bolum sefi docent
Herhangi bisey olunca hemen kendisi yonlendiriyo mesela ciltte sivilce olabilir dedi olduda ogun hemen cildiyeye gonderdi.
Amin Rabbim butun hastalara sifa versin kimseye gostermesin

Imniterapi bize olmuyormuş.
Dr muz bolum sefi docent
Herhangi bisey olunca hemen kendisi yonlendiriyo mesela ciltte sivilce olabilir dedi olduda ogun hemen cildiyeye gonderdi.
Amin Rabbim butun hastalara sifa versin kimseye gostermesin
Biz de adanada acıbademde aldık tedavimizi bizim de dr umuz prof tu. Evet son ilaçlarda ciltte renk değişiklikleri yara gibi oluşumlar oldu bizde de genelde fito krem ve kortizonlu kremler yazıyorlar ismini unuttum şuan, babam vefat edince hepsini sağlık ocağına götürdüm ihtiyaç sahiplerine verilmesi için.

Yüzde elli şans verilmişti. Akıllı ilaçla birlikle kemoterapi aldım üç ay sonra pet çekildi gerileme dendi devam etti tedavim totalde sekiz ay sonra kurtuldum çok şükür siz de yolun başindasınız daha. biraz daha sabırlı olun ve doktorunuzu dinleyin kafanıza ne takıldıysa sorun. Yeme içmeye dikkat edin kemoterapi sürecinde bağışıklık düşüyor ona göre sağlıklı yiyecekler yesin. İçinizi ferah tutun güzel sonuçlanacaktır eminim. Bu arada çocugun da olmaz dediler hamileyim:)
Ayyy Allah im bidaha gostermesin

Malesef bende benzerlerini yaşadım ilk teşhisi söyleyen doktor karşıma geçti profesör ,yanında uzman doktor vardı .
Emar kağıtlarını eline aldı bitmiş bu dedi firlatti .Nasıl yani hocam durum çok mu kötü dedim.
Senin okuma yazman yok mu dedi bana .Okuma yazmam var ama onu yorumlayacak tıbbi bilgim yok dedim .
Gözyaşlarım istemsizce akarken hadi hadi ağlama kemoya cevap verir bunlar belki dedi.Sonra çıktı gitti.
Uzman doktor yonlerdirdi ne yapacağım konusunda Allah tan o biraz insandı.
Zaten yaralısın ağızdan çıkan bir lafa bakıyorsun birde böyle muamele görünce insan baştan 1/0 yenik başlıyor.
Onkologumiuz başli başına ayrı bir trajedi idi.
Çok kötü zamana denk gelmişti annemin teşhisi bayram arefesi kimisi tatilde kimisi kongrede bulamadık istediğimiz doktorları .acil de başlasın dediler bulduğumuza başladık.Sonradan da kimse kabul etmiyor değiştiremiyorsun onkolog.
Öyle şeyler işte .
Allah herkesi iyilerle karşılaştırsın .Herkese şifasını buldursun.
Amin sizi o kadar iyi anlıyormmm kiii gerçekten... bizde de benzeri oldu baktı baktı kağıtlara yaşıda o kadar yok ama baya ilerlemiş yapacak bisey yok dedi başımızdan aşa kaynar sular döküldü biz zorla kemoterapi alamaz mı diye ısrar edince e alsn ama en düşük dozu falan dedi insanın o kadar ağırına gidiyo ki o kağıtlarfa neler neler yazıyor ama biz anlayamıyorz ki doktorda açık açık anlatıp uğraşmıyo ki sizinle ağzından lafı cımbızla alıyosun allahtan bnm ablam sağlıkçı bu terimleri falan biliyor o açıklama yapardı...ve gerçekten öyle de bi durum var doktor değiştiremiyosn başka bi doktor o başka bi doktorun hastasına bakmıyor ya... bisey soruyosn kendi doktoru başlamış bu vakaya ona sorun diyolar... gerçekten ama bazı doktorların duyguları yok buna bizzat şahit oldum en son babamı başka bi hastaneye yatırmak istedik doktor açık açık babanızın karnını içi şu an içi su dolu bomba gibi eğer yerinden oynatırsanız patlar dedi ve zaten gidemez ayakları ağırlaşmaya başladı oynatamazsınız yerinden dedi ben orda bi sinir krizi geçirdim açık açık desi bunları ve başka bi tedavi daha görüyodu... annem doktora o doktor pazartesi bizi çağırsı dedi.. öteki doktorda pazartesiye kadar yaşarsa gidersiniz dedi Allah bildiği gibi yapsn böyle gadddar olanları gerçekten... Rabbim herkesin yardımcısı olsn çok ağır şeyler hem hasta için hem yakınları için ben hala kendimi suçluyormmm acaba yapabileceğimiz hiç bi bisey yoktu diye kabullenemiyormmm ama saolsn doktorumuzda hiç güzel ilgilenmedi bizimle gözden çıkmıştı çünkü babamı ve hatta biliyo msnuz 2 ay boyunca ayda 1 defa özel kiliniğine çağırırdı son 2 ayında ayda 2 kez çağırdı yaptığıda bisey yok ama sırf babam onla ilgileniliyo iyi olacak diye düşünsün diye sürekli giderdik... ne kadr zor bisey keske gerçekten ilgilenseydi de ayda 6 kez gitseydik kiliniğine ama malesef hastanede sırası gelmesi dışında koridorda görse bakmazdı.

Benim arkadaşımın babası da böyle bir ilaç kullanmıştı ve şimdi kurtuldu çok şükür.

Çok geçmiş olsun Allah şifa versin konuya hakim değilim malesef E Eren61
...

benim hastalığimla ilgilide akıllı ilaçtan bahsedildi ....

Akıllı ilaç nedir biri beni bu konu hakkında bilgilendirebilir mi?

Benim de babam akciğer kanseri 4. Evre. Akıllı ilaca cevap verdiği için Kemoterapi hiç almadık. 1 senedir kullanıyor akıllı ilacı, pet çektirdiğinde K Kazen in de paylaştığı gibi net birşey demiyorlar, iyi güzel böyle devam edin diyerek gönderiyorlar. Bizim araştırmamıza göre sizin de dediğiniz gibi bazı bölgeleri dondururken, başka yerlerde de görülüyor. Dr bişey demediğine göre demek ki süreç böyle olacak diyoruz.
Allah tüm hastalarımıza şifa versin, hepinize geçmişler olsun🙏

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X