Onkoloji - Kanser ve Türevleri Akilli ilac ve kemoterapi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Eren61

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2018
2.583
6.611
akilli ilacla beraber kemoterapi kullanan yada boyle bi tedaviyi goren yakini olan arkadaslar cevap verirseniz sevinirim..

3 aylik tedavi sonucunda ' tedaviye yanit pet ' i cekindi esim sonuç olarak kisaca olanlarda gerileme ve yok olma olmus fakat farkli yerlerde cikmis ..
Bu normal bi surecmi
Yada bizim gibi olan
Allahim kimseye gostermesin ..

Son düzenleme:
İşyerinde bi arkadaşımıza 4.evre göğüs kanseri teşhisi kondu, akıllı ilaç ve kemo uygulandı hala uygulanıyor sanırım, keyfi yerinde 2.5 sene geçti, o ilk ağızdan daha iyi anlatırdı tabi süreci, çeken bilir sonuçta ama 4.evre diyince biz baya korkmuştuk, göğüsleri alındı ama bunlar halledilemeyecek şeyler değil isterse yaptırır canı sağolsun da, eşinize çok geçmiş olsun acil şifalar diliyorum

akilli ilacla beraber kemoterapi kullanan yada boyle bi tedaviyi goren yakini olan arkadaslar cevap verirseniz sevinirim..

3 aylik tedavi sonucunda ' tedaviye yanit pet ' i cekindi esim sonuç olarak kisaca olanlarda gerileme ve yok olma olmus fakat farkli yerlerde cikmis ..
Bu normal bi surecmi
Yada bizim gibi olan
Günaydın, benim kayınpederim yaklasık bi senedir akıllı ilaç tedavisi ve kemoterapi görüyo
Sürekli ben ilgilendiğim için sürece hakimim
Üç aylık kontrol petlerinde bi çok kes onunda gerileme yada olduğu gibi kalma( yani ilerlememe) şeklinde gelişti süreç
Farklı yerlerdede çıktığı oldu
Doktorlar ya ilaç değişimi yapıyor, yada gerçekten ilacın hastalığı gerilettiğini düşünüyosa aynı ilaca bi süre daha devam ediyor
Çok geçmiş olsunn, rabbim şifa versinn

Bu normal bi surecmi
Yada bizim gibi olan
Allah şifa versin 🤲

İşyerinde bi arkadaşımıza 4.evre göğüs kanseri teşhisi kondu, akıllı ilaç ve kemo uygulandı hala uygulanıyor sanırım, keyfi yerinde 2.5 sene geçti, o ilk ağızdan daha iyi anlatırdı tabi süreci, çeken bilir sonuçta ama 4.evre diyince biz baya korkmuştuk, göğüsleri alındı ama bunlar halledilemeyecek şeyler değil isterse yaptırır canı sağolsun da, eşinize çok geçmiş olsun acil şifalar diliyorum

Ne guzel demissiniz cani sagolsunda aynen oyle cani sagolsunda geri hersey bos onemsiz .
Esimde 4. Evre ye girdi zaten metastaz olunca evre 4 diyolar .
Nediyim cok sagolun Allah butun hastalara sifa versin

Günaydın, benim kayınpederim yaklasık bi senedir akıllı ilaç tedavisi ve kemoterapi görüyo
Sürekli ben ilgilendiğim için sürece hakimim
Üç aylık kontrol petlerinde bi çok kes onunda gerileme yada olduğu gibi kalma( yani ilerlememe) şeklinde gelişti süreç
Farklı yerlerdede çıktığı oldu
Doktorlar ya ilaç değişimi yapıyor, yada gerçekten ilacın hastalığı gerilettiğini düşünüyosa aynı ilaca bi süre daha devam ediyor
Çok geçmiş olsunn, rabbim şifa versinn
Yani bu normal bi surec cevabiniz icin cok sagolun Allah im onada sifa versin insAllah cok zor cok Allah onlara guc versin once

Bizde babamda akciğer son evre tam bir sene geçti teşhisin konması üzerinden. Dünde profilimde doktorların sadece reçete doktoru olduğunu gösteren bir paylaşım yapmıştım. Lütfen sağlık sektöründe emek verenler yanlış anlamasın donanımlı doktorları tenzih ederim ama ;

- 45 gün ömrü görmeyen, (alternatif tıp tedavisi uyguladık üzerinden 1 sene geçti, biz bir günün hesabını yapıyorduk)
- nasıl beslenmeli sorumuza kemo almıyorsunuz ki ne diyeyim, bilemiyorum diyen
- biz alternatif tıp uyguluyoruz ama pet çektirelim ilerleme veya gerilemeyi görelim dediğimizde siz tedaviyi kabul etmediniz devlete zararsınız diyen
- hasta yakınlarının anlayacağı şekilde açıklama yapamayan

doktorların ellerinden öperim demek geliyor içimden....

içinizi karartmış gibi oldum ama bizde bunları yaşıyoruz....

Yani bu normal bi surec cevabiniz icin cok sagolun Allah im onada sifa versin insAllah cok zor cok Allah onlara guc versin once
Amin çok saolunn
Hastalık çekenn derdine derman bekleyen herkese şifa versin rabbim
Nacizane fikir eminim çok dikkat ediyosunuzdurda özellikle kilo vermemesine çok dikkat edin doktorlar en çok bunu önemsiyor, kilo vermek vücudu düşürüyor
O yüzden yemesine mutlaka dikkat etsin

acaba sorun bizde mi geri zekalıyız anlamıyoruz diye her görüşmeye cep telefonunda ses kaydı açıp öyle giriyorum. Çıktıktan sonra 3-4 kez dinliyorum yok ağzında geveliyor duruyor sonuç yok, bilgi vermek yok, doktor konuya hakim değil.

şimdi biri çıkar ; sağlık emekçilerine yazılı şiddet diye beni reklam eder ama bunlar benim yaşadıklarım.

Bu normal bi surecmi
Yada bizim gibi olan
Evet bu normal bir süreç. Kayınvalidem 4. evre kolon kanseriydi ve beyin dahil pek çok yerinde metastas vardı. Önce yoğun bir kemoterapi süreci, ara ara da akıllı hapla tedavi görüyordu. Kanser büyük ölçüde temizlense de ilk yılında beyin metastasları devam etti, daha sonra ise akciğerde de görülüyordu. Üçüncü yılında neredeyse hepsi temizlenmişti. Kemo ile akıllı ilaç arasındaki fark, kemo kayınvalidemi çok zorluyordu, akıllı ilaç ile daha rahat etmişti fakat son dönemlerinde doktorları kemo ile devam etmeye karar vermişti.

Allah gani gani şifasını versin inşalllah.

Ben yakınen yaşamış biri olarak nacizane bir uyarıda da bulunmak isterim. Bu tedaviler hastanın bağışıklık sistemini neredeyse yok ettiği için bir noktadan sonra candida mantarı riski ortaya çıkıyor. Hastanızı şekerli yiyeceklerden lütfen uzak tutun, bağırsak florasını güçlü tutacak bir diyet uygulayın :dua: çok çok önemli.

Acil şifalar diliyorum, sevgiler

acaba sorun bizde mi geri zekalıyız anlamıyoruz diye her görüşmeye cep telefonunda ses kaydı açıp öyle giriyorum. Çıktıktan sonra 3-4 kez dinliyorum yok ağzında geveliyor duruyor sonuç yok, bilgi vermek yok, doktor konuya hakim değil.
çoğu doktor böyle, biz okuyup doktor olmaya çalıştık bu süreçte. bu süreç vakit, sabır, akıl, nakit.. hepsini bir arada gerektiriyor. İstanbuldaysanız ASM nin doktorları iyidir. Bize uzak kalıyor diye evi bile anadolu yakasına taşımıştık :dua: Allah şifa versin...

Bu tedaviler hastanın bağışıklık sistemini neredeyse yok ettiği için bir noktadan sonra candida mantarı riski ortaya çıkıyor. Hastanızı şekerli yiyeceklerden lütfen uzak tutun, bağırsak florasını güçlü tutacak bir diyet uygulayın :dua: çok çok önemli.

bizde medyadan, eşten dosttan bu bilgiye sahiptik, üniversite bölüm başkanı hastanede hasta kabul etmediği için kalktık gittik adamın özel muayenehanesine gittik adama şeker olayını sorduk cevap ; bu yanlış bilinen bir mittir dedi çıktı.

bu arada adamın muayenehane açması da suçtur ama kime neyi şikayet edeceksiniz, adam birde bölüm başkanı üniversite de hasta da kabul etmiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X