Onkoloji - Kanser ve Türevleri Akciğer kanserini yenen var mı?

seni okadar iyi anlıyorum ki ALLAH ım korusun annelerimizi şimdi ben onsuzluğa hiç ama hiç hazır değilim :KK43:
Canım inşallahta onsuz kalmassın.
Annen şimdi nasıl tedavi nasıl gidiyor?
Allah şifa versin . Keşke böyle hastalıklar olmasaydı ama var malesef. Ve birbirlerini hiç tanımayan insanlar birbirlerine böyle forumlarda destek vermesi güzel.malesefki bizde bu kişilerdeniz.
Büyümek böyle birşeymi? Artık hiçbirşey eskisi gibi olmayacak. Annem giderse gözlerimin önünde acı içinde erirse...
Yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa bağırmak istiyorum . Elime ne geçerse fırlatıp atmak istiyorum. Saçımı başımı yolmak istiyorum. Yok olmak istiyorum. Uyanmak istiyorum.
Sadece annnemle babamla biricik kızımla eşimle abimle daha çok sağlıklı huzurlu seneler yaşamak istiyorum. Çokmu yani? Kimseye kötülük dilemem herkesi kendim gibi bilirim. İstediğim çokmu gerçekten?
Canım anneeeeeem. Gitme sakın beni bırakıp.

...nil ...nil
eylül ayında ktü'de babanız tedavi gördü mü? annem ameliyat oldugunda bir kızla sohbetim oldu ama o kafa yorgunlugundan adını sormak aklıma gelmemişti. babası akciger kanseriydi, çok hoş muhabbeti olan zarif bir kızdı. iletişim kurmak isterdim. trabzon, akciger vs. diyince merak ettim siz olabilir misiniz diye

Canlarım biraz yukarda olumsuz bir tepki verdim aslında içimdeki isyanı bastıramadım. Ama bu illeti yenen hastalarda var mutlaka bizim bilmediğimiz. O yüzden ümit kesilmez. Hepinizi öpüyorum.

Canım inşallahta onsuz kalmassın.
Annen şimdi nasıl tedavi nasıl gidiyor?
Allah şifa versin . Keşke böyle hastalıklar olmasaydı ama var malesef. Ve birbirlerini hiç tanımayan insanlar birbirlerine böyle forumlarda destek vermesi güzel.malesefki bizde bu kişilerdeniz.
Büyümek böyle birşeymi? Artık hiçbirşey eskisi gibi olmayacak. Annem giderse gözlerimin önünde acı içinde erirse...
Yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa bağırmak istiyorum . Elime ne geçerse fırlatıp atmak istiyorum. Saçımı başımı yolmak istiyorum. Yok olmak istiyorum. Uyanmak istiyorum.
Sadece annnemle babamla biricik kızımla eşimle abimle daha çok sağlıklı huzurlu seneler yaşamak istiyorum. Çokmu yani? Kimseye kötülük dilemem herkesi kendim gibi bilirim. İstediğim çokmu gerçekten?
Canım anneeeeeem. Gitme sakın beni bırakıp.

bir doktor bulduk ona gidecez cigdem diye cerahpaşa doktoruymus muanesine gidecez.
bide annem grip oldu ck fazla öksuruk sorunu yasıyoruz ALLAH ım yardım etsin bugün yaşayan öluden farkım yok annem böyle görmek beni bitirıyor

Çok önceleri okumuştum bu Sayfayı ancak girip yaZmak bu zamana nasipmiş. Bu illet Hastalıktan Yakınlarını kaybedenlere sabır diliyorum. Allah rahmet eylesin.
Benim annem 53 Yaşında. 15 ay önce küçük akciğer kanseri teşhisi konuldu. 8*5.5 cm kitle ile 4.evrede olduğumuz söylendi. O dönem nasıl geçti bilmiyorum. Beyine sıçradı temizlendi. Akciğerdeki temizlendi. Bizim çok metastazımız vardı. Şu anki durumu gayet iyi. Ağrıları yok mide bulantıları yok son pankreasa sıçradığını öğrendik. Yine kemoterapiye devam ediyor.
Drlar 11.günü göremez demişlerdi maşallah ki annem şu an normal hasta olmayan bir insanın yapabildiği Herşeyi yapıyor. Saçları dökülmemişti kemoterapiden beyine radyoterapi Alınca döküldü. Onun haricinde dışarıdan bu hanım kanser demezsiniz.
Tabi birçok şey yapıldı. Ama şu an maşallah çok iyiyiz. Kötü son mu aklımıza bile getirmiyoruz.
annen nasıl bayadır forma girmemişsin

bir doktor bulduk ona gidecez cigdem diye cerahpaşa doktoruymus muanesine gidecez.
bide annem grip oldu ck fazla öksuruk sorunu yasıyoruz ALLAH ım yardım etsin bugün yaşayan öluden farkım yok annem böyle görmek beni bitirıyor
Hadi inşallah fayda görecek tedaviden. Annende metastas varmı? Benimkinde karaciğerler ve kaburgalara da yayılmış.
bizde daha tedavi felan yok. Biyopsi yapılacak.
Benim korkudan titrediğim bile oluyor. Allah yarımcımız ve annelerimizin yardımcısı olsun.
Gelişmeleri yaz

Hadi inşallah fayda görecek tedaviden. Annende metastas varmı? Benimkinde karaciğerler ve kaburgalara da yayılmış.
bizde daha tedavi felan yok. Biyopsi yapılacak.
Benim korkudan titrediğim bile oluyor. Allah yarımcımız ve annelerimizin yardımcısı olsun.
Gelişmeleri yaz
eevt annemde metasız var malesef bir tarafı kurtarmaya çalısırken bir tarafı kaybediyoruz sanki...
çıkış yolu bulamıyoruz her doktor her şeye koşuyoruz ALLAH ım yardım etsin hepimize
aklımı yitirmek üzereyim en büyük korkumuz akciger :KK43: onun içinde bu gun sonuclarımız gitti doktor muanenesine cagırdı randevu alıp gidecegiz...
siz nerede oturuyorsunuz ben istanbuldayım...1 senelik evlıyım evlendiğimden beri ne evlılıgımı bildim ne yuva mı ikşye bölundum devamlı annemlerde kalmak orada olmak istıyorum

eevt annemde metasız var malesef bir tarafı kurtarmaya çalısırken bir tarafı kaybediyoruz sanki...
çıkış yolu bulamıyoruz her doktor her şeye koşuyoruz ALLAH ım yardım etsin hepimize
aklımı yitirmek üzereyim en büyük korkumuz akciger :KK43: onun içinde bu gun sonuclarımız gitti doktor muanenesine cagırdı randevu alıp gidecegiz...
siz nerede oturuyorsunuz ben istanbuldayım...1 senelik evlıyım evlendiğimden beri ne evlılıgımı bildim ne yuva mı ikşye bölundum devamlı annemlerde kalmak orada olmak istıyorum
Annem yurt dışında. Küçük hücreli olmayan teşhis konmuş. Bir hafta sonra nasıl tedavi uygulayacaklarını söyleyeceklermiş.
siz ne yaptınız doktor ne dedi?

40 gün önce nefes darlığı şikayeti ile doktora gitmeye başlamıştı babam. İlk etapta koah demişler. O ağıza sıkmalı şeylerden vermişlerdi ilaç diye. içine bir hap koyup onu ciğerlerine çekiyordu. ciğerlerdeki pislik temizleniyor galiba kızım,arada kan tükürüyorum demişti babam. özellikle vücudunun üst bölümünde ödem oluştu. yüzü falan şişti. 10 gün önce daha detaylı tetkikler sonucu babamın akciğer kanseri olduğunu öğrendik. dördüncü evre diyor doktoru. ameliyat ancak 1 ve 2. evrelerde yararlı olabiliyormuş. ameliyat yapamayız,kemoterapi uygulayacağız eğer bünye kaldırırsa dedi. 3 gün arka arkaya kemoterapi ilacı aldı babam. saçlarım dökülecekmiş kızım,doktor söyledi diyor. olsun babam,yine çıkacak dedim. kapı gibidir benim babam. bugüne kadar ağrı kesici almış adam değildir. 60 yaşında ama,çoğu genci cebinden çıkartır. hastanenin pehlivanısın sen demiş ona doktor,hoşuna gitmiş,gülüyor... hiç bi yerim ağrımıyor be kızım diyor. kemoterapinin üstünden 3 gün geçti. bugün iştahı azmış,annem söyledi. ayrı şehirlerdeyiz,ama aklım onlarda. başka türlüsüne inanmak istemiyorum. bizim dünyadaki sınavımız bu diyorum. geçecek inşallah. ben babama güveniyorum. Rabbim dermansız dert vermesin kimseye,kimseyi sevdiklerinle sınamasın inşallah. birkaç kanser hastası yakınınınla görüştüm. onlardan aldığım bilgiler doğrultusunda her gün bir bardak nar suyu içiriyor annem babama. doktor limon da sıkabilirsin içine demiş. herşeyden kontrollü yiyebilir fakat tatlı kesinlikle yasak demiş. sizlerinde iyi geldiğini bildiğiniz yiyecek içecekler varsa paylaşın arkadaşlar. ayrıca çörek otu verdiriyorum anneme. yoğurdun içine karıştırıp yediriyormuş. Kuranda da geçiyor ya,her derde deva diye... inşallah biz de dermanımızı bulacağız. :KK42:

Benim de kaderim aynı gibi bir şey..

Babama düşme sonucu öylesine bir film çekilirken bir leke ve sonrasında böyle bir hastalık olduğu ortaya çıktı. Küçük hücreli olmayan adenokarsinom tipi. Beyine küçük bir miktar metastazı var.
10 kasımdan beri uğraşıyoruz. Öncelikle 10 gün Işın aldı beyin için. Daha sonra kemoterapiye başladık. İlk kemoterapi sonrası çok iyi geçti ses kısıklığı ve biraz halsizlik dışında pek bir şeyi yoktu.
2.kemoterapiyi cuma aldı. Çarşamba günü midesini bozdu, halsizleşti, o halde kemoterapiyi aldı ve biraz fazla etkiledi.
Dün gece ise hıçkırık tutmuş ve yaklaşık 4-5 saat geçmemiş, en sonda acile gidip serum ile birlikte biraz rahatlamış ve uyumuş.

Muş-miş diyorum ben ailemden uzaktayım, öğretmenim atandım. O yüzden uzakta daha da merak ediyorum her şeyi.

İşin kötü yanı nişanlımda atandı bu yarı yılda istemeye gelecekler ve yazın evleneceğiz. Bunların hiç biri için heyecanlanmıyorum.

Kimseyle konuşamıyorum, yaşamayan hiç bir kimse beni anlamıyor.

Alternatif tıpa da güvenmiyorum.
Bu arada babamda hiç bir kanser belirtisi yoktu. Tamamen şansa bulduk. Bu bir şans mı yoksa bilmeseydik te bu kabusu yaşamasa mıydık. Çok zor bir süreçmiş...

2. Kemoterapiyi aldı babam 15 gün önc . Akabinde ışın tedavisine başladılar. 10 seans ışın almıştı ki ağır gelmiş bünyeye yarım bıraktılar. 2 gün önce rahatsızlandı gece hastaneye yatırdık. Ateşi 38,5 üşüyorum sürekli böbreğim ağrıyor diyor. Bu arada 5 gündür de mide bulantıları ve iştahsızlık olduğundan çorbadan başka birşey yemiyor. Önce ateşini düşürdüler. Tekrar tahlil yaptılar kan idrar vs. Kan sayımı 2 ye düşmüş. Oysa daha geçen hafta 10 du. Dün gece 3 ünite kan verdiler. Yemek yiyemediği için de serumla vitamin veriyorlar. Normalde üç gün sonra üçüncü kür kemoterapiyi alacaktı ama bünyesi bukadar zayıflamışken verirlermi kemo yoksa direnç kazanmasını mı beklerler bilmiyorum. Ben hala umudumu yitirmek istemiyorum. Bunları hastalık ilerliyormuş gibi değil de ilaçların yan etkisiymiş gibi düşünüyorum. Allah büyük. Babama da bu hastalıkla cebelleşen herkese de şifa versin. İyi günleri olsun inş.

babam 3. ve 4. kemoları da aldı.bugün beyin tomografisi istedi doktor,babam elim ayağım uyuşuyor dediği için.doktorlar henüz filmi görmedi ama çeken teknisyen benim gördüğüm kadarı ile birşey yok demiş.beyine sıçradığından şüphelenmişti sanırım doktor.bir ara iyice iştahı kesilmişti.bir tek çorba içiyordu,o da bir iki kaşık. doktor mama yazdırmıştı. 2 ay kapının arkasında durdu 90 tane mama şişesi.günde 6 tane içmeli demişler.babam kapağını bile açtırmamıştı. 4. kemoyu almaya gittiğinde hastaneye geri yolladılar.değerleriniz çok düşük,bu şekilde kemoyu kaldırmaz vücut dediler.o dönüşte bu sefer duygusal olarak biraz yüklendik babama.neden kendine bunu yapıyorsun,neden bizi üzüyorsun,o mamaları içsen direncin yükselecek,iştahın artacak dedik.annemde yalnız kaldıklarında çocuklara yapma bunu,görmüyor musun hallerini demiş.babam ertesi gün mamaları içmeye başladı.bir hafta sonra kemoyu almış oldu böylece.değerleri yerine gelmişti. 20 gün sonra 5. seans için çağırdılar,bi 20 gün sonra da 6. kemoyu verecekler.akciğerlerde iyileşme varmış sanırım ama bu sefer karaciğere sıçramış demiş doktor. sağolsunlar edirnedeki doktorlar doğru düzgün açıklama yapmaya üşeniyorlar.tam olarak durumu ne aslında emin değilim.ben gidemiyorum herzaman,gittiğim zaman haftasonları yanlarında oluyorum.hafta sonu da doktor falan olmuyor tabi hastanede,nöbetçiler dışında.annem de anlatmıyorlar bişey,sorunca da tersleniyorlar diyor. bazen doktorlar neden şiddete maruz kalıyor,bu da ona yakın bir cevap oluyor. ateş düştüğü yeri yakıyor tabi,biz sadece onların 'işi'yiz belki de.mesaimi bitiririm çıkarım hesabı.çoğu doktoru mezun ederken duygularını da aldırıyorlar diye düşünüyorum bazen. babam şimdi çok şükür mamayı yemeye başladıktan sonra iştahı da açıldı.yemek yiyebiliyor maşallah.ağrım sızım yok kızım diyor,çok şükür. babamın genel durumu böyle.. bizim genel durumumuz;üzüntümüz aynı,ama sanırım kabullendik artık durumu...ilk zamanlar taş gibi oturuyor insanın göğsüne. inanmıyorsun,kondurmuyorsun,sonra.... sonra Allah ım canı çok yanmasın diye dua ediyorsun... ilk zamanlarda Allah ım bu teşhis yalan olsun diye dua ederken... Rabbim kimseyi sevdiklerinle sınamasın

Sigara içiyorsanız, mutlaka, düşük radyasyonlu akciğer tomografisi çektirmeniz gerekiyor. Bıraktıktan sonra da, beş sene devam edeceksiniz. Tomografiyle yakalanan akciğer kanserlerinin yüzde 85’i iyileşiyor
demiş Sualp Tansan

Şimdi gördüm mesajınızı kusura bakmayın. Annemin durumu gün geçtikçe kötülüyor. 10 gündür birşey yemedi hala kemoterapi verdiriyoruz. Bir umut diye ancak sanıyorum artık dönüşü yok

ALLAH ım dan gelir bütün mücizeler sen bol bol dua et..ALLAH ım bütün annelere acil şifalar versin onların yoklugu ile bizi sınamasın

babam 3. ve 4. kemoları da aldı.bugün beyin tomografisi istedi doktor,babam elim ayağım uyuşuyor dediği için.doktorlar henüz filmi görmedi ama çeken teknisyen benim gördüğüm kadarı ile birşey yok demiş.beyine sıçradığından şüphelenmişti sanırım doktor.bir ara iyice iştahı kesilmişti.bir tek çorba içiyordu,o da bir iki kaşık. doktor mama yazdırmıştı. 2 ay kapının arkasında durdu 90 tane mama şişesi.günde 6 tane içmeli demişler.babam kapağını bile açtırmamıştı. 4. kemoyu almaya gittiğinde hastaneye geri yolladılar.değerleriniz çok düşük,bu şekilde kemoyu kaldırmaz vücut dediler.o dönüşte bu sefer duygusal olarak biraz yüklendik babama.neden kendine bunu yapıyorsun,neden bizi üzüyorsun,o mamaları içsen direncin yükselecek,iştahın artacak dedik.annemde yalnız kaldıklarında çocuklara yapma bunu,görmüyor musun hallerini demiş.babam ertesi gün mamaları içmeye başladı.bir hafta sonra kemoyu almış oldu böylece.değerleri yerine gelmişti. 20 gün sonra 5. seans için çağırdılar,bi 20 gün sonra da 6. kemoyu verecekler.akciğerlerde iyileşme varmış sanırım ama bu sefer karaciğere sıçramış demiş doktor. sağolsunlar edirnedeki doktorlar doğru düzgün açıklama yapmaya üşeniyorlar.tam olarak durumu ne aslında emin değilim.ben gidemiyorum herzaman,gittiğim zaman haftasonları yanlarında oluyorum.hafta sonu da doktor falan olmuyor tabi hastanede,nöbetçiler dışında.annem de anlatmıyorlar bişey,sorunca da tersleniyorlar diyor. bazen doktorlar neden şiddete maruz kalıyor,bu da ona yakın bir cevap oluyor. ateş düştüğü yeri yakıyor tabi,biz sadece onların 'işi'yiz belki de.mesaimi bitiririm çıkarım hesabı.çoğu doktoru mezun ederken duygularını da aldırıyorlar diye düşünüyorum bazen. babam şimdi çok şükür mamayı yemeye başladıktan sonra iştahı da açıldı.yemek yiyebiliyor maşallah.ağrım sızım yok kızım diyor,çok şükür. babamın genel durumu böyle.. bizim genel durumumuz;üzüntümüz aynı,ama sanırım kabullendik artık durumu...ilk zamanlar taş gibi oturuyor insanın göğsüne. inanmıyorsun,kondurmuyorsun,sonra.... sonra Allah ım canı çok yanmasın diye dua ediyorsun... ilk zamanlarda Allah ım bu teşhis yalan olsun diye dua ederken... Rabbim kimseyi sevdiklerinle sınamasın

ALLAH IM acil sifalar versinnn biran öncee babalarımız bizim en büyük güçümüz

Çok önceleri okumuştum bu Sayfayı ancak girip yaZmak bu zamana nasipmiş. Bu illet Hastalıktan Yakınlarını kaybedenlere sabır diliyorum. Allah rahmet eylesin.
Benim annem 53 Yaşında. 15 ay önce küçük akciğer kanseri teşhisi konuldu. 8*5.5 cm kitle ile 4.evrede olduğumuz söylendi. O dönem nasıl geçti bilmiyorum. Beyine sıçradı temizlendi. Akciğerdeki temizlendi. Bizim çok metastazımız vardı. Şu anki durumu gayet iyi. Ağrıları yok mide bulantıları yok son pankreasa sıçradığını öğrendik. Yine kemoterapiye devam ediyor.
Drlar 11.günü göremez demişlerdi maşallah ki annem şu an normal hasta olmayan bir insanın yapabildiği Herşeyi yapıyor. Saçları dökülmemişti kemoterapiden beyine radyoterapi Alınca döküldü. Onun haricinde dışarıdan bu hanım kanser demezsiniz.
Tabi birçok şey yapıldı. Ama şu an maşallah çok iyiyiz. Kötü son mu aklımıza bile getirmiyoruz.

merhaba nasılsınız umarım haberler iyidir

Hala bir değişiklik yok 40lı kilolara düşükdü. Destek tedavi alıyor. Bekliyoruz biraz iyi olsa yüzümüz gülüyor işte

ALLAH ım yardım etsin ..annemde 8 aydır burundan beslenıyor agzından bir damla su bile gecmıyor...ALLAH ım annelerimize biran önce saglık versin bizlere güç

X