Airfryer övüldüğü kadar gerekli mi?

Bu ürünlerin kanserojen olduğunu söyleyen bir kesim de var iç malzemesi tam olarak nedir bilen var mı normal midi bir fırın almak ile bunun arasında kaldım eve fırın girişi yapmamışlar yani ne alırsam sadece onu kullanacağım da biraz tereddüt ettim

Bu ürünlerin kanserojen olduğunu söyleyen bir kesim de var iç malzemesi tam olarak nedir bilen var mı normal midi bir fırın almak ile bunun arasında kaldım eve fırın girişi yapmamışlar yani ne alırsam sadece onu kullanacağım da biraz tereddüt ettim
Kanserojen mi bilemiyorum o kısmını hiç araştırmadım inanın. Ama kalabalık bir ailedeyseniz ya da misafir gelecekse bence fırın gerekiyor. 4 dilim et pişireceğim sığdıramadım makineye 2-2 attım mesela misafir gelse kullanılmaz böyle yemeklerde.

Hanımlar selamlar. Nereye kafamı çevirsem Airfryer çıkıyor. Bilinen markalar zaten iletişimi uzun süredir yapıyordu, şimdi birkaç markayı YouTubeda influencerların da övdüğünü gördüm. Karaca'nınki ekstra çekici geliyor gözüme bir de.

Ama ne kadar gerekli? Cidden zamandan, yağdan, elektrikten tasarruf sağlıyor mu? Bir reklam çekimi için bilinen bi markayı denetmiştik, tavuğu airfryerdan çıkarıp fırına koyup içini pişirmişlerdi. Pişmemişti yani kendi haznesinde. Bütün tavuktu belki sorun odur ama ilk deneyimim böyle olduğu için olumsuz da yaklaşıyorum bi yandan. Kullananlar ne der?
çalışanların eli ayağı bence. akşam gelip çok vakit kaybetmeden yemek hazırlamak için pratik ve daha sağlıklı

Yaklaşık 2 aydır Philips kullanıyorum deneyimlerim şöyle
*Şimdiye kadar köfte ve kanat yaptım gerçekten hiç yağ kullanmadan ocak batmadan ev kokmadan halloldu. Suyu ve lezzeti de içinde kalıyor
*Kek çok severim normal ankastre fırında 45 dkda pişiyor ısınması hariç bu makinede 15-20 dkda pişiriyorum.
*Donmuş mini ekmek, simit, pide gibi şeyler denedim 10dkyi geçmedi.
*Kestane denedim kurumadan kısa sürede pişti
*Köz mısır çok severim taze süt mısırlar 10 dk kadar sürede çok güzel oldu. Mısır biraz kart olunca kurudu.
*Patates fırın patates gibi ama hazır donmuş kızartmalık patates denemedim.
*Patlıcan ve biber közlemesi güzel ve pratik. Biber kızartması da öyle.
Özetle ocağın oralarda yapılan ve her yere minik yağ sıçratan pişirme işlemleri bunda daha az yağla kolayca yaplıyor.
Amaaa temizleme kısmını sevmedim. Sepeti ızgarası falan bana zor geldi. Şimdilik deneyimlerim bunlar. Aklıma gelirse güncellerim.
Merhaba hangi modelini kullanıyorsunuz rica etsem

Philips kullanıyorum..
Olmazsa olur mu olur tabii ki.
Bu tamamen sizin ne beklediğiniz ile alakalı..
Ben sporla ilgilendiğim ve çocuğum olduğu için sağlıklı yemekler yapmak adına severek kullanıyorum..
Zamandan tasarruf etmişte oluyorum.
Tek handikap çok fazla koku yapıyor bu sebeple arka fan kısmını aspiratöre yakın çeviriyorum.
Temizliği ise her yemek sonrası nemli bir bez ile içini, diğer parçalar için ise bulaşık makinesini tercih ediyorum..

Patates için birebir özellikle hazır doğranmış patatesleri hamburger markalarının patatesi gibi yapıyor. Etin de içi pişiyor mu diye şüpheniz olmasın hava akımını önlemeyecek şekilde yerleştirirseniz mutlaka pişiyor 180 200 derecelerden bahsediyoruz. Lezzet açısından da ne beklediğinize bağlı, yağlı kızartma etler seviyorsanız beklentinizi karşılamayacaktır ama salata yanına az yağlı hafif bir et beklentiniz varsa karşılar. Ben alırken philips xxl 10 bin, xiami 2700dü. Emin de olamadığım için riske atmamak adına xiami aldım. En çok patates yapıyorum kokusuz ocak yağdan batmadan 15 dkda patates hazır o açıdan çok pratik.

Hanımlar selamlar. Nereye kafamı çevirsem Airfryer çıkıyor. Bilinen markalar zaten iletişimi uzun süredir yapıyordu, şimdi birkaç markayı YouTubeda influencerların da övdüğünü gördüm. Karaca'nınki ekstra çekici geliyor gözüme bir de.

Ama ne kadar gerekli? Cidden zamandan, yağdan, elektrikten tasarruf sağlıyor mu? Bir reklam çekimi için bilinen bi markayı denetmiştik, tavuğu airfryerdan çıkarıp fırına koyup içini pişirmişlerdi. Pişmemişti yani kendi haznesinde. Bütün tavuktu belki sorun odur ama ilk deneyimim böyle olduğu için olumsuz da yaklaşıyorum bi yandan. Kullananlar ne der?
İnanın gereksiz. Sadece pattes kızartması için mantıklı

Kizartmayi güzel yapiyor kofte et tavuk balıkda ama temizlemesi bi ayri dert. Kizartmaya kullaniyorum cocuklar icin iyi oluyo.

İki tane Cosori ürünüm var. Aldığımdan beri firin kullanmıyorum.

Benim alma amacım şuydu.
1. Çok hızlı pişiriyor
2. Elektrik sarfiyatı az
3.Pisirdigim malzeme her ne ise yağı ızgaranın altında kalıyor haliyle benim icin daha sağlıklı
4. Koku yok
5.Temizlemesi kolay

Negatif ozellikleri
1. Fiyatlar çok yükseldi
2. Kalabalık aileler için uygun degil. İki üç kişiden fazlası için iki tur yapmak gerek.

Velhasıl balık, tavuk ve et ızgaralar için sık sık fırın kullaniyorsaniz alin. Arada bir kanat, patates için alacaksanız almayın, israf olur.
Buna göre karar verebilirsiniz

X