Açılın emzirme diyetimi paylaşıyorum

Merhaba Fatma Aliye
Nasılsınız. BasladiniZ mi okula. Yakın arkadaşım 1 Nisan da başlıyor. Kendimi yalnız kalmış gibi hissediyorum. Sene başında başlamış olduğum için bu durumu kötü bir şekilde atlatiyorum
Diyet nasıl gidiyor. Ben Allah' izin verirse bahsettiğim o seviyelere başlayacağım

Başlarsanız deneyimlerinizi paylaşın olur mu?

Başlarsanız deneyimlerinizi paylaşın olur mu?
Merhaba Fatma Aliye
5000 kusur kişi dün başladık. Bugün ikinci günü. Günde yarım saat yürüyüş var. Ama belim çok kötü oldu. Yatıyorum genelde yurumuyorum.
Daha önce zaten bir süre yapmıştım. Zaten ikinci gün. Şöyle bir 10 gün yapmayı nasip etsin Allah. Bakalım ne olacak

Merhaba Fatma Aliye
5000 kusur kişi dün başladık. Bugün ikinci günü. Günde yarım saat yürüyüş var. Ama belim çok kötü oldu. Yatıyorum genelde yurumuyorum.
Daha önce zaten bir süre yapmıştım. Zaten ikinci gün. Şöyle bir 10 gün yapmayı nasip etsin Allah. Bakalım ne olacak

Hayırlı olsun inşallah..

Bugün okula gittim. Herkes zayıflamissin dedi motive oldum:KK66:

Günaydın Fatma Aliye
Nasılsınız.
Ben bugün itibariyle seviye 1 in ilk haftasını geride bıraktım. 2.9 kilo verdim. Bu tam bir haftalık bir kilo kaybı mi bilemiyorum. Kısa süre içinde 61e düşüp 10 günde 65 e çıktım.hemen peşi sıra bu bir haftalık beslenmeyi uyguladım.
Ama grupta yapanlardan 4 hatta 5 kilo verenler var. Ben rahatsızlıklara şifa olsun diye başladım. İns tamamlayabilirim. 1 Ağustos ta karaciğer temizliği var. Oraya ulaşmaya caliscam.
Seviye 1 40 gün sürecek. Seviye 2 ramazan 36 gün. Bu ikisini tamamlamak çok önemli
Siz şu an kaç kilosunuz. Allah'a emanet olun

Merhaba Fatma Aliye
Dersler cok mu yoğun. Nasılsınız. Diyet devam ediyor mu

Merhaba R Rodya83
Nasılsınız Ben yine buralardayım diyetisyen hiç işe yaramadı hiç de motive edemedi beni..

Zaten gidiş amacım motive olmakti çünküi hiç isteğim yoktu.. 4 kilo verdim ama zaten adet sonunda başladım illaki şişkinlik vardır.

Pazartesi başlayacağım inşallah yine ama hangi diyeti olur hiç bilmiyorum. Süt hurma ile başlayıp karatay'a dönerim gibi geliyor bakalım

Fatma Aliye merhaba. Aklımda diyetten başka hicbirsey yok. Ama malesef bende baslayamadim. Ne yapacağımı bilmiyorum. Benimde motive olmaya çok ihtiyacım var

Ben de dün öğretmenler günü diye başlamadım bugün dikkat ederek başlayacağım Karataya herhalde

Bu arada ciddi kilo aldığımı düşünüyorum hiç güzel görünmüyorum

Giydiğim iki pantolon 2 gömlek var. Cidden o sekildeyim. Aynen siz gibi kendimi hiç beğenmiyorum.
Hayatımda kilom dahil hicbirseyden memnun değilim. Ve kilom dahil hiçbir şeyi kontrol edemiyorum
Okul o kadar sıkıcı ki birseyler yiyip içerek saatin 4 15 e gelmesini bekliyorum

Bizim okul yorucu, ama ortamdan memnunum. Öğretmenler odasına gidebilsem muhabbet güzel olurdu. İslerden pek fırsat bulamıyorum.
Hayatımda kendimi hiç bu kadar yetersiz hissetmemiştim.
Yarın hurma yoğurda başlayacağım inşallah

Bizim okul yorucu, ama ortamdan memnunum. Öğretmenler odasına gidebilsem muhabbet güzel olurdu. İslerden pek fırsat bulamıyorum.
Hayatımda kendimi hiç bu kadar yetersiz hissetmemiştim.
Yarın hurma yoğurda başlayacağım inşallah
Bugün okulda kts varmış. Müdür konuşmacı çağırmış. İki sınıfı yukarı çıkardılar. Resim çekip geri indirdiler 😮
İns kts yi bende bu kadar kolay atlatabilirim. Yoğunluktan bıktım bende. Ezan hutbe vs yarışmaları var şu sıra
Okulda öğretmenler okul işlerini sevmiyorlar. Ama herkes birbirini çok seviyor. Okula muhabbete geliyorlar ve gayet mutlulular. Hemde herkes. Benim dışımda 😔 bende dışardan normal gorunuyorumdur muhtemelen. Ama kimse ile yakın ilişkim yok. Olmasını istiyorum. Keşke hiç umrumda olmasa.
Bir dünya oruç borcum var
Önceki oğlumda bir kış oruç tuttum 52 gün. O irade nereye gitti bilmiyorum. Hala diyete başlamadim. Hurma diyeti midemi mahvetmisti. Bir daha yapmam onu. Keşke radikal bir kararla 3 gün su orucu tutabilsem. Siz kaç kilo olmak istiyorsunuz. Şu an kacsiniz. Ben 66 kiloyum. İlk hedefim 60 olmak

Merhaba Fatma Aliye
Çarşamba akşamı 10 30 a kadar abur cubur meyve yemek neler yedim neler... Dün şu orucuna niyetliydim. Dün akşamüstü bir sade türk kahvesi içtim. ( Çoğu kişi şu orucunda şu disinda bir şey olmaz diyor. Bazıları sade kahve maden suyu bitki çayı içebilirsiniz diyor) onun dışında hiçbir şey yemedim içmedim. 1.5 saat sonra 36 saat su orucu tutmuş olacağım inşallah.
Aslında ben 3 gün tutmak istiyorum bakalım bugünü bir tamamlayabilirsem. Çok açlık yaşamadım. Baş ağrısı yaşıyorum. Akşama misafir var. Birşeyler hazırlayacağım.
Bu arada 1 günde 1 kilo kaybetmiş görünüyorum. Yalnız şu orucunda 3 günde 3-5 kilo arasında kayıp oluyor ama sudan gidiyor. 3 günden sonra yağdan yakiyormus. 7 gün yapanlar var. 7 günde 8.5 kilo vermiş biri. Yani 3 günde ben şu kaybederim ama bir taraftan sağlık için yapiyorum bunu. Sürekli ağrı çekiyorum belki iyi gelir

Bugün okulda kts varmış. Müdür konuşmacı çağırmış. İki sınıfı yukarı çıkardılar. Resim çekip geri indirdiler 😮
İns kts yi bende bu kadar kolay atlatabilirim. Yoğunluktan bıktım bende. Ezan hutbe vs yarışmaları var şu sıra
Okulda öğretmenler okul işlerini sevmiyorlar. Ama herkes birbirini çok seviyor. Okula muhabbete geliyorlar ve gayet mutlulular. Hemde herkes. Benim dışımda 😔 bende dışardan normal gorunuyorumdur muhtemelen. Ama kimse ile yakın ilişkim yok. Olmasını istiyorum. Keşke hiç umrumda olmasa.
Bir dünya oruç borcum var
Önceki oğlumda bir kış oruç tuttum 52 gün. O irade nereye gitti bilmiyorum. Hala diyete başlamadim. Hurma diyeti midemi mahvetmisti. Bir daha yapmam onu. Keşke radikal bir kararla 3 gün su orucu tutabilsem. Siz kaç kilo olmak istiyorsunuz. Şu an kacsiniz. Ben 66 kiloyum. İlk hedefim 60 olmak

Ben adetim gecikince dün akşam bozdum.bugun de oldum.71.3 ile başladım.70.3 oldum.Ama bu tarz diyetler sağlıklı gelmiyor yapıyorum ama..

Bizim okulda iş bölümü var ama, genelde Birlikte yapıyoruz işleri.yarismalarda çok fazla.

65 olsam yeter diyorum.Adettem sonra oruca başlamam lazım benim de bakalım inşallah

Merhaba Fatma Aliye
Çarşamba akşamı 10 30 a kadar abur cubur meyve yemek neler yedim neler... Dün şu orucuna niyetliydim. Dün akşamüstü bir sade türk kahvesi içtim. ( Çoğu kişi şu orucunda şu disinda bir şey olmaz diyor. Bazıları sade kahve maden suyu bitki çayı içebilirsiniz diyor) onun dışında hiçbir şey yemedim içmedim. 1.5 saat sonra 36 saat su orucu tutmuş olacağım inşallah.
Aslında ben 3 gün tutmak istiyorum bakalım bugünü bir tamamlayabilirsem. Çok açlık yaşamadım. Baş ağrısı yaşıyorum. Akşama misafir var. Birşeyler hazırlayacağım.
Bu arada 1 günde 1 kilo kaybetmiş görünüyorum. Yalnız şu orucunda 3 günde 3-5 kilo arasında kayıp oluyor ama sudan gidiyor. 3 günden sonra yağdan yakiyormus. 7 gün yapanlar var. 7 günde 8.5 kilo vermiş biri. Yani 3 günde ben şu kaybederim ama bir taraftan sağlık için yapiyorum bunu. Sürekli ağrı çekiyorum belki iyi gelir
Şu orucu zor değil mi? halsizlik yapmıyor mu?
Sonuçları da yazın merak ettim

Günaydın Fatma Aliye
İkinci gün ev işi yaptim.ikram hazırlığı yaptım. Fena değildi durumum. Akşam kötü olmaya başladım. Gece oldukça kötüydum. Belki 20 kere uyandım. Yarı uyur yarı uyaniktim. Açlık sırasında otofaji oluyormuş vücutta. Hasta hücrelerin yenmesi gibi bir şey. Emzirmeyi bıraktım ama bazı sıkıntılarım devam ediyor. Buna şifa olması amacıyla ve ağrılarım için yapmaya başladım. 3 gün yapmak istiyordum. Tam 2 gün yaparak az önce bıraktım. Sulandırılmış portakal suyu içtim. Normalde iki gün meyve ve sebze suyu icmem gerek. Sonraki iki gün de çorbalara ve sebze yemeğine başlamaliyim. 5. Günden itibaren normal beslenmeye gecebilirim. Ama bunları inşallah yapabilirim
Yazmak en iyisiymis. Kaç kilo verdim emin olamıyorum. Sabah tartildigimda 64.5 tum.simdi 63. Yanlış değilsem. 1.5 kilo vermişim.gecenlerde 36 saatlik açlık yaptım 1.7 kilo vermiştim. 2 gün için daha çok şey bekliyordum.
Bundan sonra diyet mantığı ile devam edersem verdiğim bu kilo işime yarar. Ama ben şu an birçok şeyi özledim
Aralıklı oruç diye birşey var. Onunla devam edeceğim.

Aralıklı oruçla bir kadın 6 ayda 22 kilo vermiş. Nette videosu var. Ben 18/6 yada 16/8 yapcam. Yani 18 saat oruç 6 saat yeme icme gibi. İstediğim zaman istediğim şeyi yiycem. Elimden gelirse biraz da dikkat edeceğim. Şu varki 2 yıl içinde 20 kilo belki daha fazla alıp verdim. Biliyorum kilo versem yine aynı şey olacak. Onun için bu aralıklı orucu hayat tarzım yapmak istiyorum. Ayda 3 kilo versem harika olur. İlerleyen günlerde kilom kaç olacak merak ediyorum. Şu orucunu bıraktım ya. Şu an basım tanimlayamayacagim bir şekilde ağır.
Bu arada her hafta bir kez 36 saatlik oruç tutsam diyorum.
Belki yarın oruç tutarım. Buraya yazarım. Eşim yine diyet mi diyor bana hiç inanmıyor. O da haklı. Onun için ona bahsetmeden buraya yazıyım diyorum.
Siz 65 ben 60. Hadi yolumuz açık olsun

Aralıklı oruçla bir kadın 6 ayda 22 kilo vermiş. Nette videosu var. Ben 18/6 yada 16/8 yapcam. Yani 18 saat oruç 6 saat yeme icme gibi. İstediğim zaman istediğim şeyi yiycem. Elimden gelirse biraz da dikkat edeceğim. Şu varki 2 yıl içinde 20 kilo belki daha fazla alıp verdim. Biliyorum kilo versem yine aynı şey olacak. Onun için bu aralıklı orucu hayat tarzım yapmak istiyorum. Ayda 3 kilo versem harika olur. İlerleyen günlerde kilom kaç olacak merak ediyorum. Şu orucunu bıraktım ya. Şu an basım tanimlayamayacagim bir şekilde ağır.
Bu arada her hafta bir kez 36 saatlik oruç tutsam diyorum.
Belki yarın oruç tutarım. Buraya yazarım. Eşim yine diyet mi diyor bana hiç inanmıyor. O da haklı. Onun için ona bahsetmeden buraya yazıyım diyorum.
Siz 65 ben 60. Hadi yolumuz açık olsun
Amin inşallah.. sizin hedefe az yolunuz kaldı. Boyunuz kaçtı? Çok zorlamayın kendinizi ama su orucuyla.. Ben adetten sonra normal oruca başlarım herhalde inşallah
Ben de tam yapamıyorum. Hurma yoğurdu:) 69u bir görsem motivasyonum artıracak gibi

Boyum 155. Yani 65 kilo çok fazla haliyle. Çok kötü bir göbek olayım var.
Bugün sabah portakal suyu içtim. Öğlen yeşil elma yedim. Bir davete gittim. Off be ne sofraydi ama. Ben iki servis kaşığı kuskus salatası 3 tane sarma yedim. Akşam da evde pizza yapıp üç dilim yedim. Şu an sağlığım zarar görmez inşallah diye dua ediyorum. Çünkü çok tehlikeli bir sey yaptım. İki gün sıvı beslenmem gerekirken direk hazır sucuk yedim. Hayvansal olmamasi gerekirken kaşar şu bu yedim

Amin inşallah.. sizin hedefe az yolunuz kaldı. Boyunuz kaçtı? Çok zorlamayın kendinizi ama su orucuyla.. Ben adetten sonra normal oruca başlarım herhalde inşallah
Ben de tam yapamıyorum. Hurma yoğurdu:) 69u bir görsem motivasyonum artıracak gibi
Aslında ikimizde 5 kilo vermenin derdindeyiz. Yalnız ben zayifken 50 civarı olurdum. Artık onlar hayal oldu. Yemeyi çok ama çok seviyorum

X