3ncüye hamileyim eşim bebeği istemiyor

Ya zaten bakmasın canım ben bakıcam ama kendimi toparlayana kadar kal dedim kayınvaldeme aldırmazsan bebeği direk çekip gidicem diyor
Gidersen git bende çalışmicam kendim bakıcam çocuklarıma oğlunda gitsin ek iş yapsın de gerçekten bu ne biçim muamele ya sanki tek başına seviştin, oğluna söylesin lafını

A
Çok gereksiz konulara odaklanılıyor gerçekten çok ciddi bir konu ve buraya yazarak çözüme ulaştırabileceğinizi düşünmüyorum. Sizi ve ailenizi tanıyan yakınlarınızdan fikir ve destek almalısınız.
1- Kimse sizin aile planlamanızda söz sahibi değil burada son kararı siz vereceksiniz sonucunu da siz yaşayacaksınız
2- Aldırmak, sağlık sorunu vs mecburiyet yoksa seçenekler arasında olmamalı bir cana kıymaktan bahsediyoruz
3- Böyle ciddi bir kararı buradan alacağınız bir akılla çözemeyeceksiniz çünkü hiçbirimiz sizi tanımıyoruz hayatınızla ilgili 1 2 ayrıntıyı söylediniz diye bu değişmeyecek
4- Kayınvalideniz istediğini yapmakta özgür aynı siz gibi. O gitmesin diye çocuk aldırmak da saçma, doğurmayı seçip onu bakmaya zorlamak da.
Şu an çok yeni her şey, olaylar durulduktan sonra daha netleşecek her şey, belki karar vermeniz bile gerekmeyecek eşinizin tutumu vs değişecek bilemeyiz umarım en kolay ve en iyi kararı verirsiniz ''eşin ve sen''
Yarın için eşim randevu al aldırıcaz diyor tamam kayınvaldem özgür ama ben cocuğu birden yetebilecekmiyim oğlum okula gidiyor kimse olmayacak yanımda

Gidersen git bende çalışmicam kendim bakıcam çocuklarıma oğlunda gitsin ek iş yapsın de gerçekten bu ne biçim muamele ya sanki tek başına seviştin, oğluna söylesin lafını
Neler dedim kayınvaldeme önünde diz cöktüm yalvardım kendimi toparlayana kadar dur dedim sonra istersen gidersin dedim işi bıraktığın gün hemen gidicem ne doğuma gelirim ne yardıma diyor

A

Yarın için eşim randevu al aldırıcaz diyor tamam kayınvaldem özgür ama ben cocuğu birden yetebilecekmiyim oğlum okula gidiyor kimse olmayacak yanımda
İşte bunun kararını siz vereceksiniz çok önemli bir karar söylediğim gibi. Sizi ve ailenizi tanıyan kişilerle danışmalısınız

İşte bunun kararını siz vereceksiniz çok önemli bir karar söylediğim gibi. Sizi ve ailenizi tanıyan kişilerle danışmalısınız
Herkese sordum onlarda aynı şekilde destkcin olmayacak bakabilcen mi eşinle sorunlar yaşayacaksın sürekli diyor ilaki birinden birine yetemiyceksin diyor zor bir karar bu akşam son günüm

Herkese sordum onlarda aynı şekilde destkcin olmayacak bakabilcen mi eşinle sorunlar yaşayacaksın sürekli diyor ilaki birinden birine yetemiyceksin diyor zor bir karar bu akşam son günüm
Eğer gebe olmasaydınız ve onlara ''Sizce bir çocuk daha yapmalı mıyım?'' diye sorsaydınız ve size bu cevabı söyleselerdi belki haklılık payları olabilir diye düşünebilirdiniz ama siz şu an gebesiniz. Vereceğiniz karar birisinin canına kıymakla kıymamak arasında. Keyfiyete göre verilebilecek bir karar değil. Kendinizi de insanları da günaha sokmayın bence daha fazla. Aldırmayı düşünüyorsanız da etrafa yayıp günaha ortak etmeyin.

Eğer gebe olmasaydınız ve onlara ''Sizce bir çocuk daha yapmalı mıyım?'' diye sorsaydınız ve size bu cevabı söyleselerdi belki haklılık payları olabilir diye düşünebilirdiniz ama siz şu an gebesiniz. Vereceğiniz karar birisinin canına kıymakla kıymamak arasında. Keyfiyete göre verilebilecek bir karar değil. Kendinizi de insanları da günaha sokmayın bence daha fazla. Aldırmayı düşünüyorsanız da etrafa yayıp günaha ortak etmeyin.
Keyfi karar değil zaten ona yetemiycem sürekli sorunlar cıkıcak önüme

Neler dedim kayınvaldeme önünde diz cöktüm yalvardım kendimi toparlayana kadar dur dedim sonra istersen gidersin dedim işi bıraktığın gün hemen gidicem ne doğuma gelirim ne yardıma diyor
Gelmesin bırakın şu kadını ya ne itici biri diz çöküp yalvarıp egolarını okşamayın ben sizin yerinizde olsam hiçbirinin yüzüne bakmam

Gelmesin bırakın şu kadını ya ne itici biri diz çöküp yalvarıp egolarını okşamayın ben sizin yerinizde olsam hiçbirinin yüzüne bakmam
Bakmıycamda zaten Allah razı olsun yinede 2evladımı büyütü hakkını yiyemem ama bu sebinin hakkını yiyor

Öbürleri zaten baya büyümüş. 1-2 yaş gibi hepten 7-24 sana bağlı kalacak çocuklar değiller. O kadar zorlanmazsın diye düşünüyorum. Benim 1 tane var şu an. Doğumdan sonra 1 hafta annem kaldı o da hastaydı yanaşamadı. Onun dışında hep tek baktım. Ki ilk çocuğum. Çoğu konuda tecrübesizim. Bebeğe sütüm yetmiyor ve bebek biberon , emzik vs almıyor. Şırıngayla, beslenme sondasıyla, çay kaşığıyla falan besliyorum. Düşün. İnan kolay bir bebek değil. Ama ona rağmen tek bakılıyor mu, bakılıyor. Bununla birlikte 5-7 yaşlarında 2 çocuk daha olsaydı nasıl olurdu? Bence gene bakardım. Nihayetinde onlar bunun gibi sürekli memede kalan, derdini anlatamayan ve kendi kendine biraz olsun idare edemeyen yaşta değiller. Evet gene anneye bağımlılar. Ama acıktığında söylüyordur, tuvaleti geldiğinde söylüyordur, beslenmede çay kaşığıyla gıdım gıdım verip 2 saat uğraşmıyorsundur. O yüzden diyorum. Bence senin problemin de 3 çocuk bakmak değil tek başına çocuk bakmak. Çok kolay diyemem elbette ama sandığın kadar da zor değil

İşe dönme hayatım olmayacak tekrar malesef annem 2 cocuk bakıyor zaten şuan 4 haftalık sadece eşim çalışacak işten cıkarsam oda 20 bin maaş alıyor

20 bin maasla 3 cocuk, 2 yetiskin cok zor gecinirsiniz. Gercekleri konusalim. Benimde kucuk kizim var, masraflari belli, yemesi icmesi(balik, et, kuruyemis gibi besin degeri yuksek gıdalardan bahsediyorum) giymesi, gezmesi, oyuncagi. Evdeki hesap carsiya uymuyor.
Diget taraftan bakinca esiniz cok kaba, kirici. Cocuk istemiyor olabilir. Cekip giderim ne demek? Gidecekse simdiden defolup gitsin

Öbürleri zaten baya büyümüş. 1-2 yaş gibi hepten 7-24 sana bağlı kalacak çocuklar değiller. O kadar zorlanmazsın diye düşünüyorum. Benim 1 tane var şu an. Doğumdan sonra 1 hafta annem kaldı o da hastaydı yanaşamadı. Onun dışında hep tek baktım. Ki ilk çocuğum. Çoğu konuda tecrübesizim. Bebeğe sütüm yetmiyor ve bebek biberon , emzik vs almıyor. Şırıngayla, beslenme sondasıyla, çay kaşığıyla falan besliyorum. Düşün. İnan kolay bir bebek değil. Ama ona rağmen tek bakılıyor mu, bakılıyor. Bununla birlikte 5-7 yaşlarında 2 çocuk daha olsaydı nasıl olurdu? Bence gene bakardım. Nihayetinde onlar bunun gibi sürekli memede kalan, derdini anlatamayan ve kendi kendine biraz olsun idare edemeyen yaşta değiller. Evet gene anneye bağımlılar. Ama acıktığında söylüyordur, tuvaleti geldiğinde söylüyordur, beslenmede çay kaşığıyla gıdım gıdım verip 2 saat uğraşmıyorsundur. O yüzden diyorum. Bence senin problemin de 3 çocuk bakmak değil tek başına çocuk bakmak. Çok kolay diyemem elbette ama sandığın kadar da zor değil
Evin içini inletiyorlar eşimle kayınavldem hayır istemiyorum aldırcaksın onu diyp bağrıyorlar

Ya zaten bakmasın canım ben bakıcam ama kendimi toparlayana kadar kal dedim kayınvaldeme aldırmazsan bebeği direk çekip gidicem diyor
Yürüsün gitsin ona mı bağlısınız of su kv yok olsunlar ya eşinizlede insan gibi konuşun olumlu bir yana varın bağırıp çağırmak ne demek ya sinirlerim bozuldu tek mi yaptırdınız tutsaydı o zaman hem zevki var hemde bağır çağır kendimize stres yapmayın sizde ona bağırın

Evin içini inletiyorlar eşimle kayınavldem hayır istemiyorum aldırcaksın onu diyp bağrıyorlar
Bunlar neyse, karnımdaki de o. Al birini öldür bakayım yapabilecek misin ? Hiçbir fark yok de. Kaynanana noluyor hem ? Bakmış Allah razı olsun da yani aldıracaksın diye yüklenemez bana. Sana ne oluyor derdim kesinlikle… eşin de sanki çocuğu tek başına yapmışsın gibi davranmasın. Hamile kaldın diye sana yüklenmesinler. Sanki özellikle istedin de tek başına yapıp getirdin gibi. İstemiyorsa adam akıllı kendi de korunsaymış madem. Ben gene olmasın diye korundum sen ne yaptın de. Mübarek ramazan ayı. Aldır aldır nedir yani ? Sen de kendin ne istiyorsun ona bak. Onların zorlamasıyla iş yapma. Yarın öbür gün bunun vicdan azabı var

Mübarek günlerde bide gerçekten çok tuhaf insanlar ya pek dindarda değiller heralde işin sevap günah kısmını gözleri görmediğine göre. İnsan istemiyosada böyle mi ifade eder saçma sapan tripler

Şaka mı bu maaşınız yüksek mi annenize yerleşin maaşınızla bakıcı tutun annenize ve çocuklara baksın kosayıda boşayın aynen bu fikri söyleyin ve o kv daha eve de çocuklara da sokmayın

X