3ncüye hamileyim eşim bebeği istemiyor

Yemek yerken neden örtü örtüyorlarmış size canınız çeker diye mi yani
hayır sütten zehirlendiğim için iyi bir durumda değilmişim. doktor atlatabilir de atlatamayabilir de demiş. can cekişirken görmek istemiyorlarmış beni. ocak ayında doğdum ben. geceleri ağlıyordum ve babam uykusu bölündüğü için anneme ‘kalk sustur şunu yoksa karların içine atacağım’ diyormuş. ben hiçbirini hatırlamasam da annemin çektiği şeyler cok zordu. ama ben minnetarım benden hiç vazgecmediği için. günlüğünde sayfalarca beni emziremediği için kendini suçlamış ne bicim bir anneyim ben diye.

hayır sütten zehirlendiğim için iyi bir durumda değilmişim. doktor atlatabilir de atlatamayabilir de demiş. can cekişirken görmek istemiyorlarmış beni. ocak ayında doğdum ben. geceleri ağlıyordum ve babam uykusu bölündüğü için anneme ‘kalk sustur şunu yoksa karların içine atacağım’ diyormuş. ben hiçbirini hatırlamasam da annemin çektiği şeyler cok zordu. ama ben minnetarım benden hiç vazgecmediği için. günlüğünde sayfalarca beni emziremediği için kendini suçlamış ne bicim bir anneyim ben diye.
Ay gerçekten nasıl bi vicdansızlık bu annenizin halini düşünemiyorum bile güçlü kadınmış

Sinir krizi eşimin tepkilerine veriyorum ben cok istiyorum doğurmak bu günah ya girmemek Rabbım vermiş vardır bi bildiği diyorum mecburuz bakamayız diyor
Kocanıza ayet var bulup okuyun. Bakamayız diye Allah ın verdiği cana kıymayın diyor ayette. İsra 31. Bakın. Spiral rağmen olduysa Allah hediye veriyor şükretsin. Olsun diye ne paralar döküyoruz. Neler yapıyoruz.

Spraile hamile kaldım ve korunuyorduk sözde ama oldu
Sprail kaç yıllıktı neden 6 ayda 1 senede 1 kontrol ettirmiyorsunuz ne kadar çocuk isteyen çabalayanlar var anlamıyorum rabbim sana sığınıyorum üzücü bişey de demek istemiyorum geçim zor artık ama 2 çocuğuda kendiniz bakmamışsınız acaba şu olabilir mi 2 çocuğa bakamadım bundan hevesimi alırım en azından gibi çünkü ne hikmetse şu dönem sosyal medyadan bence cinsiyet partileri beşikler derken etrafımda herkes 3. 4. Ye hamile kalıp istemeden oldu diyip genç kızlar gibi davranışlar yapıyorlar merakmış bilemedim rabbim isteyen herkese versin sizde eşinizi karşınıza alıp konuşun istenmeyen çocuk zor …geçmiş olsun Allah yardımcınız olsun

Yanımda kimse yoksa nasıl bakabilirim doğumumda bile kimse olmayacak yanında
Doğuruyorsunuz neden doğumda doğumdan sonra kesinlikle biri olup bakmalı ? Siz bence ilk çocuklarınıza bakmamışsınız alışkın değilsiniz kimin yanında kim kalıp bakıyor ki lütfen kendinize gelin destek anlarım yardım anlatım duygusal olarak doğumda yanımda bende birilerini isterim ama çocuk konusunda bakmak zorunda değil kimse

Ben mesela kesinlikle spirale güvenmem çünkü yüzde 35-40 oranına çıktı artık hamile kalanlar kaldı ki ağır kaldırmak yerinden oynamasına etken çocukları olan kadınlar illa kaldırıyor her günde usg bakılamaz. En iyisi erkeğin korunması pref. İle yüzde 97 oranında ciddi bi koruması var yani.
Peki bu iğneler var hani ya da haplar,onlara ne diyorsunuz?

Sprail kaç yıllıktı neden 6 ayda 1 senede 1 kontrol ettirmiyorsunuz ne kadar çocuk isteyen çabalayanlar var anlamıyorum rabbim sana sığınıyorum üzücü bişey de demek istemiyorum geçim zor artık ama 2 çocuğuda kendiniz bakmamışsınız acaba şu olabilir mi 2 çocuğa bakamadım bundan hevesimi alırım en azından gibi çünkü ne hikmetse şu dönem sosyal medyadan bence cinsiyet partileri beşikler derken etrafımda herkes 3. 4. Ye hamile kalıp istemeden oldu diyip genç kızlar gibi davranışlar yapıyorlar merakmış bilemedim rabbim isteyen herkese versin sizde eşinizi karşınıza alıp konuşun istenmeyen çocuk zor …geçmiş olsun Allah yardımcınız olsun
Daha 2 ayı varmış kontrole.
Ben mesela kesinlikle spirale güvenmem çünkü yüzde 35-40 oranına çıktı artık hamile kalanlar kaldı ki ağır kaldırmak yerinden oynamasına etken çocukları olan kadınlar illa kaldırıyor her günde usg bakılamaz. En iyisi erkeğin korunması pref. İle yüzde 97 oranında ciddi bi koruması var yani.
Böyle bir mesajda var. Sağlıkçı bu üye. Normalde bende neden korunmadın derdim ama olabiliyormuş.

3ncüye hamileyim ama eşim bebeği istemiyor bakmayız diye vr ben 3 gündür perişan oldum ağlamaktan gözlerim şişti artıkın kayınvalidem 2cocuğumq baktı yardım etti ama buna bakmam dedi toplarım eşyalarımı giderim ne yaparsanız yapın dedi ben 3 cocuğu bakabilirmiyim bilmiyorum biri 7 diğeri 4 yaşında kafam allak bullak sinir krizleri geçiriyorum iyi değilim
Bu kadar zor şartlarda neden mantar gibi çoğalmayı seçtiniz, özel bir sebebi yoksa?

Peki bu iğneler var hani ya da haplar,onlara ne diyorsunuz?
3 aylık iğnelerde koruyucu ama kadın için yan etkileri ve uzun vadede zararlı fazla, deri altı implantlar var takılan cinsine göre 1-2 sene kadar koruyor buda çok etkili zaten çiftler bebek istemiyorsa çift koruma yöntemi kullanmalı. Tüpleri bağlatma işlemini duymuşsunuzdur mesela özellikle genç hastalarda basit tabiri ile klips yöntemi kullanılır genelde ve zamanla bunlar açılabilir tüplerimi bağlattım yinede hamile kaldım diyenlerde bu şekilde kalıyor bu yüzden binde bir ihtimali biliyorum ve işlemi onaylıyorum diye onam imzalarlar yani geri çektim bilemedim diyen kadınlar ile aynı kefeye koyup haksızlık etmemeliyiz bence 😊 prezervatifide ilişki başında takıp geri çekip boşalma olursa yüzde yüze yakın korur tutupta bimin saçma markası değilse yani 😄😄

Bence bi karara varmadan annenizlede konuşun krediniz olmasa 1-2 sene idare etmeye çalışın derdim ama 20bin maaş gerçekten az 2 çocuk var bide. Krediniz yüksek değildir umarım. Bi yandanda çocuğu olan birinin bebek aldırması çok çok daha zor çünkü anneliği evladin ne demek olduğunu biliyosun şuan evlatlarından biri olmasa ne olurdu diye düşünebiliyosun gerçekten zor karar inşallahcamım Allah bi kapı açar size. Korunma konusunda forumdakilere katılmıyorum zaten

Bu kadar zor şartlarda neden mantar gibi çoğalmayı seçtiniz, özel bir sebebi yoksa?
Bu benim sucum mu benim canım yanmıyor mu üzüntüden hastaladım artıkın benim bakıcak kimsem yok ben bu cocuğu doğursam bile beni daha cok yatağa düşürecek eşim ve ailesi

annem bana hamile kaldığında abim 6 ablam 1.5 yasindaydi. ve dedem anneme aldırın çocuğu 2 çocuk neyinize yetmiyor falan dedi. annem de günlerce ağladi. babam da hiç destek olmadı bi kız bi oğlumuz var yeter bence de gerek yok dedi. bir gün kendini tutamayıp kendi babasının evinde ağlamaya başladi ve dedem ona ‘doğur çocuğu ben bakacam, benim evladim olur’ dedi. annem doğumdan sonra 1 ay boyunca anneannemin evine gidip gelip emziriyordu beni çok zorlandi. bir ay sonra ben hastalandim doktora götürdüler meğerse annemin sütünden zehirlenmişim çünkü annemin göğsünde kist varmis. annem ameliyat oldu. o dönem benim beşiğimin üstüne yemek yerken örtü örtüyorlarmis ki yemek yerken beni can cekilirken görmesinler. öyle de kalpsizlerdi. doktor anneme bir ay sonra beni tekrar emzirebileceğini söyledi. bir ay sonra da ben memeyi kabul etmemisim ama her gece uyurken elimi annemin göğsünün üstüne koyarmisim. annemin günlüğünü okuyunca ben tüm bunları öğrendim. annemin babası 2020 yılında akciğer kanserinden vefat etti ve öz babam ölmüş gibi üzüldüm çünkü benim için hep baba gibi oldu. kücük yaşlarımda bile hep onun evindeydim tüm çocukluk anılarım onunla. şu an babam da, beni ilk basta istemeyen dedem de bana çok düskün. anneme yaptıkları zorbalıkla kaldılar. nasıl olduysa oldu ama Allah size bir can emanet etti. bu o çocuğun suçu değil. kaldı ki bu çocuğu aldırmak size ağır gelecek çünkü bu kadar üzüldüğünüze göre onu istiyorsunuz. bu karar sizindir. kimseye bu hakkı vermeyin. eğer 3. bir cocuga bakamayacağınızı düşünüyorsanız bu sizin kararınız olsun. ömür boyu pişmanlık yaşamayın.
Hemde canımdan cok istiyorum ama kimsem yok 3 günden beri bütün yüzğm şişti bende böyle olmasını istemezdim aldırmazsam bile eşim ve ailesi bana hayatı zindan edicek cok iyi biliyorum
Bence bi karara varmadan annenizlede konuşun krediniz olmasa 1-2 sene idare etmeye çalışın derdim ama 20bin maaş gerçekten az 2 çocuk var bide. Krediniz yüksek değildir umarım. Bi yandanda çocuğu olan birinin bebek aldırması çok çok daha zor çünkü anneliği evladin ne demek olduğunu biliyosun şuan evlatlarından biri olmasa ne olurdu diye düşünebiliyosun gerçekten zor karar inşallah Allah bi kapı açar size. Korunma konusunda forumdakilere katılmıyorum zaten
Annemle de konuştum kadın da ağlıyor oda cocuk bakmasa gelip bakayım diyorum canımdan can gidiyor biliyorum cok yeni gebeliğim ama o benim içimde canım oldu dayanamıyorum

İstemiyor eşim sürekli bağrıyor çağrıyır 4ay olmuştu taktıralı

Doğuruyorsunuz neden doğumda doğumdan sonra kesinlikle biri olup bakmalı ? Siz bence ilk çocuklarınıza bakmamışsınız alışkın değilsiniz kimin yanında kim kalıp bakıyor ki lütfen kendinize gelin destek anlarım yardım anlatım duygusal olarak doğumda yanımda bende birilerini isterim ama çocuk konusunda bakmak zorunda değil kimse
Ya zaten bakmasın canım ben bakıcam ama kendimi toparlayana kadar kal dedim kayınvaldeme aldırmazsan bebeği direk çekip gidicem diyor

Bunu ben mi seçtim 4 aydır sprail ile korunuyorduk kaymış demeki benimde canım yanıyor sanki cok vicdansız bir anneymişim gibi yorum yapıyorsunuz

Çok gereksiz konulara odaklanılıyor gerçekten çok ciddi bir konu ve buraya yazarak çözüme ulaştırabileceğinizi düşünmüyorum. Sizi ve ailenizi tanıyan yakınlarınızdan fikir ve destek almalısınız.
1- Kimse sizin aile planlamanızda söz sahibi değil burada son kararı siz vereceksiniz sonucunu da siz yaşayacaksınız
2- Aldırmak, sağlık sorunu vs mecburiyet yoksa seçenekler arasında olmamalı bir cana kıymaktan bahsediyoruz
3- Böyle ciddi bir kararı buradan alacağınız bir akılla çözemeyeceksiniz çünkü hiçbirimiz sizi tanımıyoruz hayatınızla ilgili 1 2 ayrıntıyı söylediniz diye bu değişmeyecek
4- Kayınvalideniz istediğini yapmakta özgür aynı siz gibi. O gitmesin diye çocuk aldırmak da saçma, doğurmayı seçip onu bakmaya zorlamak da.
Şu an çok yeni her şey, olaylar durulduktan sonra daha netleşecek her şey, belki karar vermeniz bile gerekmeyecek eşinizin tutumu vs değişecek bilemeyiz umarım en kolay ve en iyi kararı verirsiniz ''eşin ve sen''

X