Premature Bebekler 28+6 günlük doğum yaptım tecrubenize ihtiyacım var

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Canım bugün eşim doktoruyla özel arayip görüştü gelicem nezman çıkarız diye bu hafta sonu özel odaya pazarteside taburcu olursunuz uzun yol için sıkıntı yok özel aracinizla denmis 1haftada Muğla da kalıp yavaştan evimize gideriz göz muayenesini de gününe göre adanada yada burda yaptiririz artık bakalım

gözünüz aydııınnn çok sevindim

Bugüne bugünlere şükür bin şükür bugün minik kızımı emzire bildim kucağıma aldım yok böyle bi duygu şükürler olsun emzirme provalarina başladık nasipse haftaya taburcuymusuz sevinçten olucem yaaa rabbim kimsenin elini boş çıkarmasın bizleri daha fazla evlatla imtihan etmesin

Hayırlı olsun en kötü gününüz böyle olsun geçmişler olsun :) Evlatlarınızla mutluluklar bundan sonraki süreçleri de kolay atlatırsınız İnşaAllah eve gelince her şey daha da kolaylaşacak emin olun :KK66:

Hayırlı olsun en kötü gününüz böyle olsun geçmişler olsun :) Evlatlarınızla mutluluklar bundan sonraki süreçleri de kolay atlatırsınız İnşaAllah eve gelince her şey daha da kolaylaşacak emin olun :KK66:
Inşallah öyle olur muayenelerden çok korkuyorum özelliklede rop tan ve sayısız aşı olacakmış onlari düşündükçe stres kaplıyor

Inşallah öyle olur muayenelerden çok korkuyorum özelliklede rop tan ve sayısız aşı olacakmış onlari düşündükçe stres kaplıyor

Lütfen korkmayın ki bebeğiniz de hissetmesin unutmayın siz prematüre annesisiniz ne zorluklar atlattınız bundan sonrası daha da kolay olacak rop muayeneleri 40 haftayı tamamlayınca bitiyor sonra aylık ve yıllık kontroller başlıyor aşıları da çok minik olduklarından ilk zamanlar acı duyguları daha az oluyor. Lütfen serin kanlılığınızı ve sakinliğinizi koruyun :)

Lütfen korkmayın ki bebeğiniz de hissetmesin unutmayın siz prematüre annesisiniz ne zorluklar atlattınız bundan sonrası daha da kolay olacak rop muayeneleri 40 haftayı tamamlayınca bitiyor sonra aylık ve yıllık kontroller başlıyor aşıları da çok minik olduklarından ilk zamanlar acı duyguları daha az oluyor. Lütfen serin kanlılığınızı ve sakinliğinizi koruyun :)
Aaa öylemi ben sürekli sürekli olacak sanıyordum iyi çok şükür okadar sabırsızlaniyorumki artık dönüp bakınca 42 gün nasıl geçti Allahımda su 3 gün geçmiyor diyorum

Elvancim gozun aydin.çok sevindim.biz göz kontrolumuzu muglada yaptirdik.eğitim araştırmada yaşar topal var o bizi bir doktora yönlendirdi ama adını hatirlayamadim bir türlü.bir defa yaptirdik sorun çıkmadı çok şükür.ama kızımda rop birinci evre vardı.sürekli denizli ye gittik geldik. Aşıları normal zamanda göğün bebeklerde aynı.sıkıntı yapma.Rabbim yardimciniz olsun.

Elvancim gozun aydin.çok sevindim.biz göz kontrolumuzu muglada yaptirdik.eğitim araştırmada yaşar topal var o bizi bir doktora yönlendirdi ama adını hatirlayamadim bir türlü.bir defa yaptirdik sorun çıkmadı çok şükür.ama kızımda rop birinci evre vardı.sürekli denizli ye gittik geldik. Aşıları normal zamanda göğün bebeklerde aynı.sıkıntı yapma.Rabbim yardimciniz olsun.
Canım bugün hemşire aradı odaya çıkmak için ayyy bi tuhaf oldum eşim hafta sonu burda olacak herşeyi ona göre planlamistik hem bebeğim daha dün 1745 grmdi yok dedim cikmicam ben hem esimi beklicem hemde bebeğim toparlansin dedim tamam ozaman dediler bide maddi yönden çok yipratacak bizi onların düşüncesi bugün alıp pazartesi birakmak öyle olunca 1100tl yapıyormus enfazla 2 gün kalabilirim ben öyle diyince ben cuma yatış yapsanız bile pazartesi göndereceğiz diye bişe yok sali yada carsambaya kalabilirsiniz dedi bi arkadas var o odeyemeyecegini söyleyince 2 günden fazla tutmayiz sizi demişler banada gün vermiyorlar üstelik benim bebeğim o 4 bebek arasında oksijeni sadece 6 gün alan ve içlerinde maşallah subhanallah en sağlıklı ilk emmeyi öğrenen ama kilosu düşük olan ne düşündüklerini anlamadım

Ebrarcim siz burda rop a kime geliyorsunuz aklimizda olsun taburcu olurken muayene gerekecek sanırım

Ebrarcim siz burda rop a kime geliyorsunuz aklimizda olsun taburcu olurken muayene gerekecek sanırım
Canim tekden sırf para için özel odaya çıkarıyor bence.çünkü bizi çıkardıktan sonra odaya ugrayan olmadi.hatta atesi cikti oglumun aradik oyle geldiler.sadece tatmak için cagirdilar iki gün.cumartesi yattik pzt gunu taburcu olduk. kızımda denizli ye gidiyorduk rop için.Pamukkale Üniv de ebru hanim vardı.çok iyi bir doktor.çok gidip geldik.oğlumda muglada- ismini hatırladım nihayet -göksu bey e gittik.bence muğla da baktirin.boşuna çocuğu yormayın.kizimin zamanında muğla da bakacak doktor yoktu.

Son düzenleme:
Canim tekden sırf para için özel odaya çıkarıyor bence.çünkü bizi çıkardıktan sonra odaya ugrayan olmadi.hatta atesi cikti oglumun aradik oyle geldiler.sadece tatmak için cagirdilar iki gün.cumartesi yattik pzt gunu taburcu olduk. kızımda denizli ye gidiyorduk rop için.Pamukkale Üniv de ebru hanim vardı.çok iyi bir doktor.çok gidip geldik.oğlumda muglada- ismini hatırladım nihayet -göksu bey e gittik.bence muğla da baktirin.boşuna çocuğu yormayın.kizimin zamanında muğla da bakacak doktor yoktu.

Banada öyle geliyo canım ya ama yapacak bişe yok tamam ozaman muglada gostereyim yada zaten 2.muayenesi yarın olacakmış sorun çıkmazsa yine 10 gün sonraya cagiriliyormus öyle olursa adanada baktiririm olmadi muglada artık duruma göre hareket edicez

1hafta önce 28+6 günlükdoğum yaptım 4 gün burnundan hortumla hava veriliyordu ama 2 gündür normal kuvez ici hava alıyor ancak doğduğundan beri beslenmeyi kabul etmiyormus ve safra kusuyormus bugün yine yanında yeşil safra kusmus borusu poşeti vardı doktoru bugün durumunun iyi olmadığını hareketlerinin azaldığını söyledi ve enfeksiyon dan supheleniyoruz dedi başından böyle bişe geçen varmı beslenmeyi kabul edermi dünyam yıkıldı hastaneden geldiğimden beri agliyorum nolur dua edin başına gelen varsa lütfen bi bilgi versin doktor bişe diyemem herşeye hazırlıklı ol bebeğin çok küçük diyo yalvaririm dua edin kimin duası kabul olur bilinmez rabbim kimseyi darda koymasin
öncelıkle gecmış olsun ınşallah bıran once bebegınıze kavusursunuz ben 27+5 gunluk dogum yaptım 2013 yılında kızım 55 gun kuvezde kaldı fakat beslenme konusunda bır problem yasamadık kızımda kuvezde ateslenmıstı fakat bıze hıç bundan bahsetmıyolardı bız kızımı gormeye gıttıgımızde farktmıştım kızm kuvzden cıkana kasar bıze doktorumuz umut verıcı hıç bırsey soylememıştı hep hazırlıklı olun herseye dedı gercekten cok zor bı surec Allahım dyanma gucu versın bız sımdı 2 yasındayız sankı bunlar yasanmamış gıbı oluyo ınşallah sızlerde oyle olursunuz

Tiizeeler yarın kuzumu kucağıma alıp hiç ayrilmiyorum inşallah ayyy okadar heyecanliyimki kızımla 2 gün uyum odasında kalicaz sonra taburcuyuz şuan telaşla çanta hazırlıyorum sanki yarın doğuma gidiyorum gibi şükürler olsun bu günlere rabbim yüzümüze baktı şükür bin şükür

Tiizeeler yarın kuzumu kucağıma alıp hiç ayrilmiyorum inşallah ayyy okadar heyecanliyimki kızımla 2 gün uyum odasında kalicaz sonra taburcuyuz şuan telaşla çanta hazırlıyorum sanki yarın doğuma gidiyorum gibi şükürler olsun bu günlere rabbim yüzümüze baktı şükür bin şükür
Coook şükür canim
O duyguyu çok iyi bilirim.çok sevindim.Rabbim ayirmasin bir daha..

Hikayenizi ilk sayfadan itibaren okudum cok cok duygulandim.. Rabbim size bagislamis evladinizi ilk sayfayi okuyunca kotu birsey olmus mu diye okudum sayfalari tedirgin bir sekilde rabbime sukurler olsun ki kizin artik yaninda olacakmis.. Rabbim bizede anne olmayi nasip etsin insallah cok etkilendim ..

Biz kızımla yatiyoruz çok şükür uyum odasindayiz pazartesi çıkacağız inşallah rabbim bu günleri gösterdi ya daha ne istiyim

Hikayenizi ilk sayfadan itibaren okudum cok cok duygulandim.. Rabbim size bagislamis evladinizi ilk sayfayi okuyunca kotu birsey olmus mu diye okudum sayfalari tedirgin bir sekilde rabbime sukurler olsun ki kizin artik yaninda olacakmis.. Rabbim bizede anne olmayi nasip etsin insallah cok etkilendim ..
ALLAH razı olsun canım inşallah bidaha bi hastalık falan gormeyizde herkesin hikayeside bizimki gibi mutlu sonla biter rabbim evlatla sinamasin çok ağır bi imtihan çook

Elvancim çıktınız mi?
Pazartesi Çıktık canım çok şükür yaaa :KK71::KK73: kurbanlarimizi bile kestik yarın denizliye gidicez genel kontrole sonrada hafta sonu yavaş yavaş adanaya evimize gecicez Allaha şükürler olsun rabbim her anneye nasip etsin bizleride bidaha evlatla imtahan etmesin

X