Premature Bebekler 28+6 günlük doğum yaptım tecrubenize ihtiyacım var

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

ELLVAN

Bir şehzade birde mucizenin annesiyim
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2010
299
89
1hafta önce 28+6 günlükdoğum yaptım 4 gün burnundan hortumla hava veriliyordu ama 2 gündür normal kuvez ici hava alıyor ancak doğduğundan beri beslenmeyi kabul etmiyormus ve safra kusuyormus bugün yine yanında yeşil safra kusmus borusu poşeti vardı doktoru bugün durumunun iyi olmadığını hareketlerinin azaldığını söyledi ve enfeksiyon dan supheleniyoruz dedi başından böyle bişe geçen varmı beslenmeyi kabul edermi dünyam yıkıldı hastaneden geldiğimden beri agliyorum nolur dua edin başına gelen varsa lütfen bi bilgi versin doktor bişe diyemem herşeye hazırlıklı ol bebeğin çok küçük diyo yalvaririm dua edin kimin duası kabul olur bilinmez rabbim kimseyi darda koymasin

1hafta önce 28+6 günlükdoğum yaptım 4 gün burnundan hortumla hava veriliyordu ama 2 gündür normal kuvez ici hava alıyor ancak doğduğundan beri beslenmeyi kabul etmiyormus ve safra kusuyormus bugün yine yanında yeşil safra kusmus borusu poşeti vardı doktoru bugün durumunun iyi olmadığını hareketlerinin azaldığını söyledi ve enfeksiyon dan supheleniyoruz dedi başından böyle bişe geçen varmı beslenmeyi kabul edermi dünyam yıkıldı hastaneden geldiğimden beri agliyorum nolur dua edin başına gelen varsa lütfen bi bilgi versin doktor bişe diyemem herşeye hazırlıklı ol bebeğin çok küçük diyo yalvaririm dua edin kimin duası kabul olur bilinmez rabbim kimseyi darda koymasin

Rabbim yavrunuzu size bağışlasın Bir an evvel sağlığına kavuşur sıcak yuvasına döner inşallah.Bilgim yok sadece duygularımı paylaşmak istedim sizinle.Güzel haberlerinizi almayı diliyorum..

rabbim bebeğinizi size bağışlasın dualarımız sizinlee

Allah razı olsun keşke başından geçen annelerde bilgilendirebilse yoğun bakım sürecinde başlarına ne geldi neler oldu mide problemi yada başka problem yaşayanlar nolur bişeler diyin 1 haftada yıkıldım yoruldum hergün 2de görüş var gitmeye korkuyorum tlfn caldiginda acaba mı diyorum offf çok zor çok

İnşAllah bebeğiniz çabucak toparlanır.evet çok zor bi anne için çok Haklısınız ama yanına görmeye gidince onunla Konuşun mutlaka hissedecektir annesinin geldiğini.,üzüldüğüzü belli etmeyin ki bebeğinize yansımasın hemen iyileşsin.başımdan geçmedi çok şükür ama prematüre bebek annesi vardı takip ettiğim başka bir sosyal Paylaşım Alanında oradan biliyorum bunları.hatta bebek süt içmeye başladığında sütünü sağıp üzerine güzel güzel mesajlar yazıyordu şişenin.görseniz kocaman bir çocuk şimdi.

içini ferah tut bende yaşamaz denen bir bebeğim banada yaşamaz denilmiş ölür denilmiş hayata tutunmuşumm...
duaaa et
verende alanda Allah ama bu süreçte bol bol dua et herkesin bir imtihanı var seninde imtihanın buymuşş. sabret dua et ağlayarak elinden bişi gelmez bebğin için güçlü dur

Onceliklekle hayırlı olsun.ben de iki premature annesiyim.kızım 29 haftalik dogdu.oğlum 33 haftalik.oğlumda sizinki gibi beslenme sorunu oldu.bir iki gün beslemediler.sonra beslendi.doktorlar öyle konuşuyor çünkü her an hersey olabilir.bize de öyle dediler ikisinde de.çok şükür ikisi de yanimda.Rabbim yardımcınız olsun.

Onceliklekle hayırlı olsun.ben de iki premature annesiyle.kızım 29 haftalik dogdu.oğlum 33 haftalik.oğlumda sizinki gibi beslenme sorunu oldu.bir iki gün beslemediler.sonra beslendi.doktorlar öyle konuşuyor çünkü her an hersey olabilir.bize de öyle dediler ikisinde de çok şükür ikisi de yanimda.Rabbim yardımcınız olsun.

Bizimki 1 hafta oldu hala beslenmeyi kabul etmedi çok korkuyorum enfeksiyon kapmasindan hiç dayanacak gücüm kalmadı doğumdan 3 hafta öncede hastanelerde yattım heran oldu olacak kaybedecegim korkusundan kafayı yicem artık bukadarina dayanamaz oldum kendim ölecekmisim gibi hissediyorum geceleri nefes alamıyorum 4 yaşında oğlum var ona hissettirmemek istiyorum ama olmuyo Allahım ne büyük bi sınav bu böyle

Bizimki 1 hafta oldu hala beslenmeyi kabul etmedi çok korkuyorum enfeksiyon kapmasindan hiç dayanacak gücüm kalmadı doğumdan 3 hafta öncede hastanelerde yattım heran oldu olacak kaybedecegim korkusundan kafayı yicem artık bukadarina dayanamaz oldum kendim ölecekmisim gibi hissediyorum geceleri nefes alamıyorum 4 yaşında oğlum var ona hissettirmemek istiyorum ama olmuyo Allahım ne büyük bi sınav bu böyle
Seni çok iyi anlıyorum.çok zor bir süreç.ama demek ki sen de kaldirabilecek guctesin ki Rabbim bu imtihanı verdi sana.sabırla dua edeceksin.hem oğlunu düşün hem de minik kızıni.onun icin süt sagmalisin.Rabbim büyük.ins bir şey olmayacak meleğine

Bir de enfeksiyon oluyor zaten.çünkü çok küçükler.kuvezde de bunlardan kurtulmak için duruyorlar.ayrıca damardan da olsa besleniyor lar.çıkınca da cabuk toparlaniyorlar.kaç kg doğdu kizin

1.190 gr 38 cm doğdu bişe olmaz dimi Allahım kafayı yicem çok korkutuyor doktoru sütüm var elhamdulillah ama meleğim yok kucağımda sagip dolaba atıyorum

1.190 gr 38 cm doğdu bişe olmaz dimi Allahım kafayı yicem çok korkutuyor doktoru sütüm var elhamdulillah ama meleğim yok kucağımda sagip dolaba atıyorum
Hiç korkma canim.Rabbim nelere kadir.ol desin yeter ki...benim kızım da 1160 gr 37 cm idi.üç yaşında şimdi.iki ay kaldi kuvezde.çok sıkıntılı günler yaşadım.sen bol bol süt biriktir..çok lazım olacak cunku.

Hiç korkma canim.Rabbim nelere kadir.ol desin yeter ki...benim kızım da 1160 gr 37 cm idi.üç yaşında şimdi.iki ay kaldi kuvezde.çok sıkıntılı günler yaşadım.sen bol bol süt biriktir..çok lazım olacak cunku.

Kuvezde kalsın sorun değil kavusuruz ama böyle sıkıntılar insanı çok yipratiyo heran tlfnum çalacak mı diye gece gündüz bekliyorum hergün 2de görüş var gitmeye korkuyorum öldü diyecekler diye hergün kendim ölüp ölüp direliyorum

Kuvezde kalsın sorun değil kavusuruz ama böyle sıkıntılar insanı çok yipratiyo heran tlfnum çalacak mı diye gece gündüz bekliyorum hergün 2de görüş var gitmeye korkuyorum öldü diyecekler diye hergün kendim ölüp ölüp direliyorum
Gececek ins canim.biz de oğlum da ikide giderdik.hangi ilde bebeginiz.bizimki denizli deydi

Evet benimkide denizlide normalde muglada oturuyoruz ama buraya sevk edildim tekden hastanesinde yatiyo meleğim bizde apart tuttuk burda kalıyoruz

Evet benimkide denizlide normalde muglada oturuyoruz ama buraya sevk edildim tekden hastanesinde yatiyo meleğim bizde apart tuttuk burda kalıyoruz
Biz de muğla da oturuyoruz.aynı hastanede kaldı oğlum
Osman hoca herkese öyle konuşuyor zaten...

Ya tam açıklayıcı değil konuşmaları zaten bişe anlamiyoruz iyice korkutuyor umut bağlama diyo bu bölgenin en iyi doktor ve hastanesi burası yapilabilecek herseyi yaptık sanırım gerisi rabbime kaldı size ne derdi mesela neler oldu kaç günde aldınız kucaginiza

Allah yardımcınız olsun inşallah toparlanır kucağınıza almak nasip olur o günleri de sevinçle burda yazarsınız inşallah.

Bu beslenme ve bağırsak enfeksiyonu beni çok korkutuyor minicik kaldı yavrum okadar küçük ki olesim geliyo onu gördükçe

X