20yaşınızdaki halinize tavsiyeler?

31 yaşından bildiriyorum. 1. Hiç kimsenin hiç bir şeye değmediğini , değmeyecegini unutma (istisnalar hariç). 2. Mutlaka ama mutlaka oku , eğitimini tamamla bir işin olsun. 3. Asla o yapmaz o öyle biri değil deme,fırsat olunca herkesin her şeyi yapabileceğini unutma. 4. Dozunda bencillik her zaman iyidir. 5. Unutma eğer bir gün düşersen kendin kalkmayı bil. Her zaman güçlü olmak zorunda değilsin. Unutma ne kadar güçlü olursan hayat seni o kadar zorlukla karşı karşıya getirir. Daha çok varda arkadaşlar zaten çoğunu yazmış. 🤗

Merhaba. 20yaşındayım ve 15yaşımdaki halime vereceğim yüzlerce tavsiye var. Merak ediyorum. 20yaşında olsanız neleri yapardınız/yapmazdınız pişmanlıklarınız neler? Teşekkür ederim:)
Kimseye gerektiğinden fazla değer verme,ne kadar zor olursa olsun hayallerinin peşinden git korkma, sürekli kendine yatırım yap (dil öğremek yeni yetiler kazanmak) hiçbirşeyi erteleme zaman su gibi akıp gidecek farkında olmayacaksın🥲

Herkese herşeyini anlatma
Birşey yapmak istediğin zaman bunu etrafın bilmesin olup bittikten sonra görsünler
Kimsenin senin nasıl giyindiğine kilona saçına başına müdahale etmelerine yorum yapmalarına izin verme
Daha böyle 1000 madde yazabilirim
Kendin ol dilediğin gibi yaşa hayatını bi erkeğe bağlama önce kendini düşün herzaman 🫶🏼

Maddi manevi bütün yatırımını kendine yap.
Çalış, oku kendini geliştir ve para biriktir.
En ufak bir hatasını gördüğün hiç bir arkadaşını hayatında tutma.
Hedeflerin için koyduğun zamanlardan kimse için fedakarlık etme.
Kendi doğrun neyse onu yap etfına kulak tıka.
Kimseye hayallerinden bahsetme gerçekleşince öğrensin herkes.
Fedakarlıklar senden götürür ve hiç bir karşılığı yoktur o yüzden kimse için büyük fedakarlıklar yapma.
İleride bir gün şu an yanında olan herkesin olmama ihtimalini düşünerek kendi çıkarına başka kimsenin çıkarını gözetme.

O zamana donemeyecegimiz icin ..
Ama sizin yasiniz kucuk kupe olsun bu haytta iki onemli sey var biricisi aile ikincisi 25 yasindan sonra kolajen arttirmak

Seni sevmeyenin peşinden koşma.
Kendini sevdirmek için çabalama. Ennn çok kendini sev.
Ders çalış, adam gibi bölüm oku, düzgün insanlarla muhatap ol.
Ayrıca boşluk duygusuna kapılıp olur olmadık adamcıklara değer verme
Kalbin, bedenin, zamanın çok değerli onları gerçekten hak edenler için harca.

Merhaba. 20yaşındayım ve 15yaşımdaki halime vereceğim yüzlerce tavsiye var. Merak ediyorum. 20yaşında olsanız neleri yapardınız/yapmazdınız pişmanlıklarınız neler? Teşekkür ederim:)
Bol bol gez, daha fazla gez.
Staj kovalamaya daha erken başla.
Networking yap, okuldaki herkesle aranı iyi tut
Saçma sapan tipler üzerinden ağlamayı bırak.
Bir de master dönemi gece eğlenmeye çok gidiyordum biraz azaltır (tamamen bırakmaz) daha fazla tezim üzerine yoğunlaşır, daha iyi bir not almaya bakardım tezden

Unutmadan büyük sıkıntı değil tabi ama almak istediğim birkaç tane designer parça vardı parama kıyıp alırdım şimdi bu kurla uçtu gitti fiyatları

ilk karşına çıkan adamla evlenme.
doyasıya gez, eğlen
bedenine iyi bak, sporunu yap, temiz beslen
seni dibe çekmeye çalışan kimseyi çevrende barındırma
bol bol kitap oku
muhakkak yurt dışına git, gez, oku
kendi ayakları üzerinde durabilen, meslek sahibi biri ol

bunların çoğunu başardığım için mutluyum, tekrar 20 yaşına dönecek olsam gene bunları yapardım...

Evlenme. Sen hani onu hep ön plana attın, kendini eve kapattın ya. İşte seneler sonra bir gün seni terk edecek. Sen de ortada sap gibi kalacaksın.
Babanla takıl. İşleri öğren. Kendine yatırım yap. Kocanın yanında çanta gibi gezmektense, ayakların yere sağlam bassın.
Sırf arkadaşın olsun diye kendini kullandırma. O verdiğin borçların hiç bir sana geri gelmeyecek. Üstüne bir de arkandan “Enayi” diyecekler.
Çok zor şeyler yaşayacaksın ama sana iyi bir haberim var. Akıl sağlığın hala yerinde.

Sakın evlenme hayatını yaşa meslek sahibi ol çatır çatır paranı ye gez toz eğlen hayatını yaşa illa evleneceğim dersende en azından bir 30 yaşında beklemeni tavsiye ederim

Güzel Kızım;

Gözlerini açtığın her sabah, ister yağmurlu, ister güneşli, ister fırtınalı olsun, o günün sana verilmiş en güzel gün olduğunu düşünerek güne başla

Daima oku.. Kendini karanlıkta bırakma.. Tek rakibin bir gün önceki kendin olsun.

Sev, sevil..
Kalbin ölçüsü yoktur, mantığın vardır. Ve kalp mantığın hep önüne geçer. Ayrılıklar, kırgınlıklar, üzüntüler de hayatın içinde olan şeyler. Bunları yaşamaktan korkup sevilmekten geri kalma.
Hayatın seni daha güçlü yapması için tecrübeler hepsi de.. Ama seni kırıp üzmekten çekinmeyen insanları hayatından çıkarmayı da bil.. 1 kişi bile olsa yanında daima senin iyiliğini düşünen kaliteli bir arkadaşın olsun.
Az insan çok huzur..
Gülümsemek en güzel sadakadır. Gülümse.. Işığınla insanları da aydınlat..

Bir evcil hayvanın olsun. En mutsuz anında bile bir hareketiyle seni mutlu edebilen, Seni gerçekten Sen olduğun için seven, küsmeyen, arkandan konuşmayan tatlı mı tatlı bir arkadaş :)

Evinde bir de kütüphanen olmalı.. Kitapların da en iyi dost olduğunu unutma..

Ve duygularını yazdığın bir anı defterin.. Kendini en dipte sandığın zamanları ileride tebessümle okuyup, hayatın sana neler kattığını anlayacaksın..

Sana verilen bedene iyi bak. Spor yap. Hiç olmadı sabahları kuş sesleri eşliğinde yarım saatlik bir yürüyüş..

Müzik dinle, dans et, şarkı söyle, gez, eğlen, hayatın tadını çıkar....
Ne güzel yazmışsınız 🌹

Herkesin farklı pişmanlıkları vardır şimdi,yaramızı deşme canım😅😅

Bitcoin al derdim, üç ay waikikide çalış work and travel yap derdim.

Gel otur güzel kızım yirmi, gel buluta bakalim 💙

Sana inanmayan insanlara kendini anlatmaya çalışma, inanmayan insan inanmaz.

İnsanlarla çok samimi olma.

Kendi başına yetmeyi bil. Gün gelir gitmez dediklerin gider ailenden bir üye bile kalmaz bu dünyada tek kalınca kendi kendine mutlu olmayı da öğrenmelisin

Güzel Kızım;

Gözlerini açtığın her sabah, ister yağmurlu, ister güneşli, ister fırtınalı olsun, o günün sana verilmiş en güzel gün olduğunu düşünerek güne başla

Daima oku.. Kendini karanlıkta bırakma.. Tek rakibin bir gün önceki kendin olsun.

Sev, sevil..
Kalbin ölçüsü yoktur, mantığın vardır. Ve kalp mantığın hep önüne geçer. Ayrılıklar, kırgınlıklar, üzüntüler de hayatın içinde olan şeyler. Bunları yaşamaktan korkup sevilmekten geri kalma.
Hayatın seni daha güçlü yapması için tecrübeler hepsi de.. Ama seni kırıp üzmekten çekinmeyen insanları hayatından çıkarmayı da bil.. 1 kişi bile olsa yanında daima senin iyiliğini düşünen kaliteli bir arkadaşın olsun.
Az insan çok huzur..
Gülümsemek en güzel sadakadır. Gülümse.. Işığınla insanları da aydınlat..

Bir evcil hayvanın olsun. En mutsuz anında bile bir hareketiyle seni mutlu edebilen, Seni gerçekten Sen olduğun için seven, küsmeyen, arkandan konuşmayan tatlı mı tatlı bir arkadaş :)

Evinde bir de kütüphanen olmalı.. Kitapların da en iyi dost olduğunu unutma..

Ve duygularını yazdığın bir anı defterin.. Kendini en dipte sandığın zamanları ileride tebessümle okuyup, hayatın sana neler kattığını anlayacaksın..

Sana verilen bedene iyi bak. Spor yap. Hiç olmadı sabahları kuş sesleri eşliğinde yarım saatlik bir yürüyüş..

Müzik dinle, dans et, şarkı söyle, gez, eğlen, hayatın tadını çıkar....
Ekran görüntüsünü alayım da bir gün biri yüzünden canım sıkılırsa okuyayım kendime geleyim. Gerçekten çok iyi geldi.☺️

X