2023 Mayıs ayında tüp bebek ve transfer olacaklar💓

Bende katılayım an itibari ile bende tedaviye başlıcam.. Cuma hsg çekilecek. Gerekli tahliller yapılıyor bugün adetimin 4. Günü nasipse mayıs adetimde başlıcaz. Amin inş.
Tedavin hayırlı olsun, inşallah ilk denemede olumlu sonuç alırsın..rabbim hepimize hayırlı evlatlar nasip etsin🤲🥰 sormak istediğin birşey olursa elimizden geldiğince tecrübelerimizi paylaşırız..hsg ben de çekildim..anestezi alacak mısın çekilirken

Ay sigarayı bile bırakamadım ya henüz, önceki süreçte çoook dikkat ediyodum avokadolar ananaslar kafeinsiz kahveler falan şimdi saldım :KK43: nisan sonuna doğru dikkat etmeye başlicam inşallah..
Canım herşey bi yana sigara bi yana..bu süreçte zor tabiki ama sigara biraz riskli

Tedavin hayırlı olsun, inşallah ilk denemede olumlu sonuç alırsın..rabbim hepimize hayırlı evlatlar nasip etsin🤲🥰 sormak istediğin birşey olursa elimizden geldiğince tecrübelerimizi paylaşırız..hsg ben de çekildim..anestezi alacak mısın çekilirken
Amin canım inşallah Hayır almıcam canım. Tecrübesiz değilim tüp bebekle 2.5 yaşında oğlum var şimdi 2.yi istiyorum.. Daha önce bu aşamalardan çok geçtiğim için normal geliyo. Sadece işte başlıyoruz vücuduma iğneler haplar hsgler hadi bismillah. sonucuna değermi değer....

Amin canım inşallah Hayır almıcam canım. Tecrübesiz değilim tüp bebekle 2.5 yaşında oğlum var şimdi 2.yi istiyorum.. Daha önce bu aşamalardan çok geçtiğim için normal geliyo. Sadece işte başlıyoruz vücuduma iğneler haplar hsgler hadi bismillah. sonucuna değermi değer....
Evet zor bir süreç sen yaşamışsın daha önce..ben de yaşadım ama tabii ki değer..rabbim bir tane vermiş neden ikinciyi vermesin, olacak inşallah.. hepimize nasip olsun inşallah 🤲

Bende katılayım an itibari ile bende tedaviye başlıcam.. Cuma hsg çekilecek. Gerekli tahliller yapılıyor bugün adetimin 4. Günü nasipse mayıs adetimde başlıcaz. Amin inş.
Yolun basindasin umarim hersey cok guzel gider ve saglikla bebegini kucagina alirsin hsg yi umarim anestejili cekerler

Amin inşallah..tedaviniz hayırlı olsun, ne güzel anne olmuşsunuz, rabbim bi daha nasip etsin🤲😍 inşallah sağlıklı güzel embriyolar gelişir. Sadece doktor değil siz de umutlu olun, vücudunuza pozitif sinyal verir bu. Güzel olacak Allahın izniyle. Yumurta toplama sonrası haberleşelim
Bugün yumurta toplama oldu. Doktor 8 adet toplandı dedi. Kanama baya azaldı. Ama ağrı var ya. Herkes regl ağrısı gibi diyordu burada ama benim böyle ağrılarım heralde lisedeyken olmuştur. En az bi 15-20 yıldır böyle ağrı yaşamadım. Yarına geçer herhalde inşallah 🙏🏼 yaşa göre 8 iyi mi bilmiyorum. Umarım yarın güzel haberler gelir.

Benimde yaş 35..ilk çocuk için tüp bebeğe baş vurdum..1 kürtajım var.Yarın sonuncu defa doktor bakıcak yumoşların büyüklüğüne sonra ne zaman toplucak söylicek..ama ben çok heyacanlıyım acaba çatlamışmı var olan yumurtalar.

Benimde yaş 35..ilk çocuk için tüp bebeğe baş vurdum..1 kürtajım var.Yarın sonuncu defa doktor bakıcak yumoşların büyüklüğüne sonra ne zaman toplucak söylicek..ama ben çok heyacanlıyım acaba çatlamışmı var olan yumurtalar.
Çatlatma iğnesi vuruldunuz mu? Ne zaman vuruldunuz ?

Hadi hayırlısı ilk tüp bebek denemesi ilk yumurta toplama sanırım. Yaş olarak iyisiniz. Kürtaj neden olmuştu?
Aynen öyle.Yaş olarak gec kaldım benim hiç cocuğum yok.Cocuğun kalbi durdu malesef.Sizde ilk dememi?ilk çocukmu?

Ben 38 yaşındayım. 33 yaşında kendiliğinden hamile kaldım boş gebelikti 8 haftalık kürtaj olmuştum. Yeni evliydik zaten düşünmedik bi süre. Sonra istediğimiz zaman olmadı aylarca nedenini araştırmaya başladık hsg çekildi yapışıklık oluşmuş kürtaj nedeniyle. Histerekopi oldum 2019 Haziran sonuydu. İki ay sonra tatile gidin dedi doktor 2-3 ay deneyin olmazsa yaparız ne gerekiyorsa dedi. Tatile gittik hamile kaldım. Kızım 3 yaşına girecek mayısta. Yaklaşık 1 yıldır yine istiyoruz fakat bu seferde sperm sıkıntısı yaşıyoruz. 2 aşılama yapıldı ama negatif oldu. Doktor aşılama sperm sonuçlarını görünce ve benim de yaştan dolayı geç kalmayalım dedi. Bize de mantıklı geldi. Başladık mart adetiyle birlikte. Yumurta toplandı ama donduracağız ve bi sonraki ay transfer yapacağız dedi. Niqu Niqu

Benim ilk denememde 6 yumurta toplandı ve 5.güne 1 embriyo geldi ve negatif oldu. 2.denememde 7 yumurtadan 2 embriyo 5.güne geldi ve o da negatif oldu. 3.denememde 9 yumurta toplandı ve 4 embriyo 5.güne geldi, 2 tanesi donduruldu. Mayıs ayında bir sıkıntı çıkmazsa bu embriyolar yerleştirilecek😍
son toplama işleminizde 9 yumurtadan 4 embriyo 5. Güne geldi demiştiniz ama 2 dondurulmuş, buna nasıl karar veriyorlar. Bana hep 5. Güne geldiyse hepsini dondururuz gibi geliyordu.

Ben 38 yaşındayım. 33 yaşında kendiliğinden hamile kaldım boş gebelikti 8 haftalık kürtaj olmuştum. Yeni evliydik zaten düşünmedik bi süre. Sonra istediğimiz zaman olmadı aylarca nedenini araştırmaya başladık hsg çekildi yapışıklık oluşmuş kürtaj nedeniyle. Histerekopi oldum 2019 Haziran sonuydu. İki ay sonra tatile gidin dedi doktor 2-3 ay deneyin olmazsa yaparız ne gerekiyorsa dedi. Tatile gittik hamile kaldım. Kızım 3 yaşına girecek mayısta. Yaklaşık 1 yıldır yine istiyoruz fakat bu seferde sperm sıkıntısı yaşıyoruz. 2 aşılama yapıldı ama negatif oldu. Doktor aşılama sperm sonuçlarını görünce ve benim de yaştan dolayı geç kalmayalım dedi. Bize de mantıklı geldi. Başladık mart adetiyle birlikte. Yumurta toplandı ama donduracağız ve bi sonraki ay transfer yapacağız dedi. Niqu Niqu
MaşAllah Allah korusun bir meyveniz var.Allah yine nasip eder.Hem en önemlisi kendiniz hamile kaldınız.Mesela ben kendim hamile kaldım ama yaş ileri olduğu için 6 ay bekledik olmadı..aşılama yaptım yine neqatif..hem doktorlar hep bana tüp bebek dediler..yumurtan varken yaptır dediler..Şimdi çok merak ediyorum nasıl olucak.Allah bizimde yüzümüzü güldürsün

MaşAllah Allah korusun bir meyveniz var.Allah yine nasip eder.Hem en önemlisi kendiniz hamile kaldınız.Mesela ben kendim hamile kaldım ama yaş ileri olduğu için 6 ay bekledik olmadı..aşılama yaptım yine neqatif..hem doktorlar hep bana tüp bebek dediler..yumurtan varken yaptır dediler..Şimdi çok merak ediyorum nasıl olucak.Allah bizimde yüzümüzü güldürsün
Bana da annem kayınvalidem görümceler vs herkes kendiliğinden kaldın yine kalırsın acele etme diyorlardı ama zaman geçiyor şu gibi. Çok iyi olmuş başlamanız. İnşallah hayırlısıyla çabalarımızın karşılığını alırız.

Bana da annem kayınvalidem görümceler vs herkes kendiliğinden kaldın yine kalırsın acele etme diyorlardı ama zaman geçiyor şu gibi. Çok iyi olmuş başlamanız. İnşallah hayırlısıyla çabalarımızın karşılığını alırız.
Amin İn şa Allah.Banada aynısını dediler ama hiç çocuk olmadığı için kendi annem dedi yaptır şimdi şans varken..eş taraftan kimse bilmiyor çünkü biliyorum diyecekler etme kalicaksın..ama değerler her sene değişiyor

Amin İn şa Allah.Banada aynısını dediler ama hiç çocuk olmadığı için kendi annem dedi yaptır şimdi şans varken..eş taraftan kimse bilmiyor çünkü biliyorum diyecekler etme kalicaksın..ama değerler her sene değişiyor
Hem de nasıl değişiyor. Üstelik sadece kadının değil erkeğinkiler de değişiyor. 115 milyon olan sperm sayısı 15 ay sonra 1 milyona düşmüş, şok olduk. Eşim 43 yaşında. Doktor ikinci aşılama değerini görünce para bile almadı, aşılama yapıyorum ama olmaz bu değerlerle dedi. Ben de önceden kimseye söylemiyordum, ikinci çocuk için uğraştığımızı. Sonra bi yerde okumuştum, dua sadece sözlü olarak Allah’a yakarmak değildir. Günlük konuşmalarda dilediğimiz şeyleri istediğimizi söylemek, sevdiklerinizle dertleşmek bile duadır aslında. Hatta fiili olarak ilaç tedavisi görmek, aşılama veya tüp bebek gibi çabalar sarfetmek de duâdır. Çabalamak, olması için gerekli gayreti göstermek hepsi duâdır. Bunu ilk öğrendiğim zaman evli bile değildim ve bunu duyunca ilk kazandığım parayla yemek takımı almıştım. Allahım hayırlısı ile evlilik nasip et diye. Eşimle bundan 4 sene sonra tanıştım tabi o ayrı 🤣.

X