Çocuk Hastalıkları 2 yaşındaki oğlumda kasık fıtığı var, doktor ameliyat dedi:(

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

Shizuka-

Yerine sevemem..
Kayıtlı Üye
28 Eylül 2015
3.218
40.506
Merhaba hanımlar..

Bi süredir yoktum.Ama şimdi bi derdim var yardımınıza ve hayır dualarınıza ihtiyacım var geçen akşam oğlumu banyo yaptırdım kuruladım tam bezini takıcaktım ki pipisinin yanında ceviz büyüklüğünde şişlik var :KK43: ağla ağla öldüm.

Eşimle ertesi gün özel bi üniversite hastanesine randevu bile almadan gittik.

Doç.çocuk cerrahi ' ye muayene aldık.
Baya bi bekledikten sonra sıra geldi .Dr elle muayene etti ilk başta "evet var bişi "dedi yıkıldım.tabi ama "ultrasonla görelim "dedi" sıra alın bende inip bakıcam o sırada" dedi.

Ultrason odasından seslendiler "bebeği alalım"dediler .

Dr ameliyattan çıkıp geldi.
Baktılar Dr inguinal herni (kasık fıtığı ) hemen ameliyat olması gerekiyor dedi.

Açık ameliyat ve genel anestezi altında olurmuş.
Biz biraz araştırdık ama pek bişe bulamadım zaten başka Dr randevu aldık 1hafta sonra ameliyat olucak inşallah hayırlısı ile

100 erkek çocuğundan 3 ünde olan bi hastalık tedavi olmassa sonuçları ağır rabbim bize de nasip etti inşallah sağ sağlim atlatır yavrum.

Sizden istediğim bu süreçle ilgili bilgisi olan var mı ?
Hastane Dr önerilerinizi bekliyorum.

Rabbim kimseyi evladıyla sınamasın ne zormuş günlerdir kendim de değilim daha 2 yaşında olması da beni en çok üzen.

O konularda bı bilgim yok ama dua edin evet küçük ama inşallah Atlantis siz güçlü olmaya çalışın hiç birşey olmayacak Allah in izniyle

Merhaba hanımlar..

Bi süredir yoktum.Ama şimdi bi derdim var yardımınıza ve hayır dualarınıza ihtiyacım var geçen akşam oğlumu banyo yaptırdım kuruladım tam bezini takıcaktım ki pipisinin yanında ceviz büyüklüğünde şişlik var :KK43: ağla ağla öldüm.

Baya bi bekledikten sonra sıra geldi .Dr elle muayene etti ilk başta "evet var bişi "dedi yıkıldım.tabi ama "ultrasonla görelim "dedi" sıra alın bende inip bakıcam o sırada" dedi.

Baktılar Dr inguinal herni (kasık fıtığı ) hemen ameliyat olması gerekiyor dedi.

Biz biraz araştırdık ama pek bişe bulamadım zaten başka Dr randevu aldık 1hafta sonra ameliyat olucak inşallah hayırlısı ile

100 erkek çocuğundan 3 ünde olan bi hastalık tedavi olmassa sonuçları ağır rabbim bize de nasip etti inşallah sağ sağlim atlatır yavrum.

Rabbim kimseyi evladıyla sınamasın ne zormuş günlerdir kendim de değilim daha 2 yaşında olması da beni en çok üzen.

çok geçmiş olsun rabbim dermansız dert vermesin. bi tedavisi var sonuçta. yıkılıp bitmeyin lütfen. sizin güçlü olmanız gerekiyor ki bu süreci kolay atlatın. instagram.da profili olan o kadar çok derman bulamayan anne var ki.

Merhaba hanımlar..

Benim bir arkadaşımın 6 aylık bebeği iki taraflı kasık fıtığı ameliyatı oldu, hastanede yatmadı bile, aynı gün taburcu oldular. Endişe etmeyin inşallah sağsalim atlatır sizinki de

İki küçük kuzenim de oldu, basit ve kısa bir operasyonla hallediliyor ve çok çabuk iyileşiyor. Hatta henüz olmadıysa beraberinde sünnet de yaptırabilirsiniz düşünüyorsanız. İçinizi ferah tutun, yaşının küçük olması da hızlı iyileşmesi açısından çok büyük avantaj , bu yönden bakın.

çok geçmiş olsun rabbim dermansız dert vermesin. bi tedavisi var sonuçta. yıkılıp bitmeyin lütfen. sizin güçlü olmanız gerekiyor ki bu süreci kolay atlatın. instagram.da profili olan o kadar çok derman bulamayan anne var ki.
Evlat başka bişeymiş onu anladım evet tedavisi var dün zaten şükrettik zaten ama bi aşı olurken bile içimiz cız ediyor

Allah ın izniyle atlatacak.. çaresi de var çok zor biliyorum ama bu kadar yıpratmayı kendinizi

Allah ım acil şifalar versin bebeğinize

Çok geçmiş olsun. Benim oğlum da 2 buçuk yaşında bu ameliyatı oldu.
İlk duyduğum da çok ağladım. Şu anda saçmalığını farkediyorum.
Hiç endişe etme çok kolay bir ameliyat. Biz çok iyi bir doktor bulmuştuk.
İsmini hatırlayamıyorum şuan. Ama eşime falan da soracağım.
Öğrenince yazarım. Bir de hangi ildesiniz ? Minicik bir kesik açıyorlar.
Ameliyata kadar çok ağlatmamaya çalışın. Ağlayınca şişiyor çünkü.
Tekrar geçmiş olsun.

Kız çocuklarında daha nadir olmasına rağmen arkadaşımın kızında çıktı iki tarafında hatta ameliyat oldu çıktı yani ciddi bir sorun yaşamadılar. Bence boşuna stres yapma.

Konuyu okuyunca ben de var bir sıkıntı herhalde dedim. Çok geçmiş olsun ama bu kadar ağlayıp yipratmayin kendinizi. 3 çocuğum var ameliyat oldu en büyüğü biliyorum zor stresli süreç ama anne babalar soğukkanlı olmalı mı çocuk sakın kalsın, korkmasın. Allah dermansız dert vermesin

Merhaba hanımlar..

Geçmiş olsun canım evlat söz konusu olunca akan sular duruyor gerçekten bir an önce sağlığına kavuşur yavrun

Çok geçmiş olsun. Benim oğlum da 2 buçuk yaşında bu ameliyatı oldu.
İlk duyduğum da çok ağladım. Şu anda saçmalığını farkediyorum.
Hiç endişe etme çok kolay bir ameliyat. Biz çok iyi bir doktor bulmuştuk.
İsmini hatırlayamıyorum şuan. Ama eşime falan da soracağım.
Öğrenince yazarım. Bir de hangi ildesiniz ? Minicik bir kesik açıyorlar.
Ameliyata kadar çok ağlatmamaya çalışın. Ağlayınca şişiyor çünkü.
Tekrar geçmiş olsun.
İstanbul Avrupa yakasındayım

Bızım aılede genetık bır ınmemıs testıs sorunu var , o sebeble bende oglumu sene 1 kere kontrol ettırıyorum
Tansel kaplancanı onerıyorum veya emre bakırcıoglu
Acıkcası yerı ıtıbarıyle yarın obur gun uremesıyle alakalıda sıkıntı olmasın

Bızım aılede genetık bır ınmemıs testıs sorunu var , o sebeble bende oglumu sene 1 kere kontrol ettırıyorum
Tansel kaplancanı onerıyorum veya emre bakırcıoglu
Acıkcası yerı ıtıbarıyle yarın obur gun uremesıyle alakalıda sıkıntı olmasın
Genetik faktörde var eşimin ailesinde ama çok şükür büyük oğlumda Yok bu bahsettiğiniz Dr avrupa yakasında mı ?

Allah sifa versin. Bende oglumu 15 aylikken hidroselden dolayi ameliyat ettirdim. Tedirginliginizi korkunuzu cok iyi anliyorum. Ayni zamanda sünnette oldu ilk gün cok zor gecti bizim icin 1 gece hastanedede kaldik eve geldigimizde daha sakindi 3. gün hicbisey olmamis gibi hoplayip zipladi. Cocuklar cabuk iyilesiyor ve unutuyor gercekten.

Bir dahaki ay tekrar kücük bir operasyon gecirecegiz, bazen hic bitmicekmis gibi geliyor, hala ilkkez ameliyat oluyomus gibi korkularim var bu hic degismez sanirim.

X