Hpv pozitifim çok korkuyorum

Cin olmamasına rağmen leep demesini hiç anlamadım, rahim ağzı yarası var onu mu yakacaklar acaba. Ya da bu sonuçta yazmayan hocanın gördüğü bir şey var bilemedim, geçmiş olsun şimdiden. Başka bir doktora daha görünmek iyi olabilir.

Diğer ana konuya da yazmıştım orda birisi sağolsun şöyle bir yorum yazmış:

Yaşınız 40 ve üzeri ise işlem anlamlı çünkü glandüler hiperplazi erezyonu gösterir çok az traşlama yapılır böylelikle çabuk negatif olursunuz..

Bugün gittim zaten, tesadüfen randevu aldığım doktor Prof. Dr muş.
Hımm anladım, cın çıkmamıştı yazmışsın sanırım bu yorumunu aylar önce ki kolposkopi raporuna istinaden kendi yorumunu yazmışsın, ben başka bir hoca söyledi sandım da bir an.

Hocam neden konizasyon oluyorum? hücre bozulması dediğiniz nedir hangi aşamadayım diye sormadın mı hiç peki canım ya doktoruna?

Hımm anladım, cın çıkmamıştı yazmışsın sanırım bu yorumunu aylar önce ki kolposkopi raporuna istinaden kendi yorumunu yazmışsın, ben başka bir hoca söyledi sandım da bir an.

Hocam neden konizasyon oluyorum? hücre bozulması dediğiniz nedir hangi aşamadayım diye sormadın mı hiç peki canım ya doktoruna?
Açıkçası doktor karşısında pasif kalıyorum vardır bi bildiği deyip bişey soramadım da. Burda cin yazmadığı için öyle yorum yapmıştım.

Eklentiler

• Screenshot_20240521_205022_Drive.jpg
    Screenshot_20240521_205022_Drive.jpg
    43,1 KB · Görüntüleme: 16
Bir de eğer cın3 aşamasına geldiyse durum maximum 2-3 yıl arasında bu noktaya gelir, demek ki sende ki mevzu ilk olarak 2-3 yıl öncesi başlamış aslında, ilişki sırasında ki acı&ağrı da genelde buna bağlı olur, yani cın3 seviyelerinde.

En Son Smear testi sonucu nasıl gelmişti peki?

Bir de eğer cın3 aşamasına geldiyse durum maximum 2-3 yıl arasında bu noktaya gelir, demek ki sende ki mevzu ilk olarak 2-3 yıl öncesi başlamış aslında, ilişki sırasında ki acı&ağrı da genelde buna bağlı olur, yani cın3 seviyelerinde.

En Son Smear testi sonucu nasıl gelmişti peki?

Eklentiler

• Screenshot_20240521_205337_Drive.jpg
    Screenshot_20240521_205337_Drive.jpg
    71,4 KB · Görüntüleme: 10
Evet burda ASCUS gelmiş de, kolposkopi raporunda niye cın3 demiyor o zaman patoloğ, smear sonucu ile kolposkopi sonucu örtüşmüyor.

Bugün gittiğin doktor smear sonucuna göre konizasyon yapma kararı almış olabilir mi?

Evet burda ASCUS gelmiş de, kolposkopi raporunda niye cın3 demiyor o zaman patoloğ, smear sonucu ile kolposkopi sonucu örtüşmüyor.

Bugün gittiğin doktor smear sonucuna göre konizasyon yapma kararı almış olabilir mi?
Olabilir birde Duygu Hanım glandüler hiperplazi erezyonu gösterir demiş belki ondan da yapmak istemiş olabilir leep işlemini

X