17 Haftalık Gebelik ve Doktor Problemi

kedileriseviyorumm

Aktif Üye
Pro Üye
2 Ekim 2023
639
1.294
27
Herkese merhaba. Ben tüp bebek ile 17+6 haftalık hamileyim. Tedavi, geçirdiğim ameliyat, kısa bir iyileşme süreci ve sonrasında transfer ile çok şükür ilk denemede bebeğim tutundu. Ben doktoru ve hastaneyi fazla araştıramadan bir doktora gitmeye başladım. Bana vitaminlerimi söylemeden vermedi sorun etmedim.
Hamileliğin yanında farklı sağlık problemlerimde ortaya çıktı. Özellikle böbrek taşı sorunu hayatımı alt üst etti. Düzgün yönlendirilmedim. Doktoruma olan güvenimi yavaş yavaş kaybetmeye başlamışım o süreçte zaten. Yapılacak tarama testleri neler, hangi haftalarda özellikle gelmem gerekiyor hiç anlatmadı. Başka doktorlara giden kişilerle konuştuğumda herkes gayet ne zaman ne yapılacağını biliyor, ben internetten araştırıyorum kaçırmamak için haftaları. Bana şu hafta kontrole gel gibi bir şey demiyor. Bende normal zamanımda randevu alıp gidince neden bu kadar geç geldin diye soruyor.
Dün benim için son nokta olan şey ile karşılaştım. Hastane şikayet edilmiş ve bir sitede de paylaşılmış. Yenidoğan bebekten kan alınırken hemşirelerin bebeğin kolunu aşırı sıkması sonucu, bebeğin kolu mosmor olmuş. Gerçek morluklardan bahsediyorum parmak izleri falan aşırı belli. Tamam bebekten kan almak zor olabilir ama o morluklar olacak kadar yapılmasının da doğru olduğunu düşünmüyorum. En azından ben kabul etmiyorum.
Diğer eksi yanlarından biride doktorun çalışma saatleri... Hafta içi sadece öğleden sonra birkaç saat hastanede kendisi. Hafta sonu kesinlikle yok ve doğumunuz onun olmadığı saatlere denk gelirse isteseniz dahi gelmiyor. E beni takip eden doktorum doğumuma gelmeyecekse benim aylarca ona gitmeme bir gerek var mı?
Bu ve birkaç sebepten daha hem hastaneyi hem doktorumu değiştirmeye karar verdim. Pimpirikli bir insan değilim ama işimi sağlama almam gerektiğini düşünüyorum. Kolay süreçlerden geçmedim, gebelik sürecimi de sıkıntı ile yaşamak istemiyorum.
Sizce yanlış mı düşünüyorum? Abartıyor muyum? Bana tecrübelerinizi aktarırsanız çok sevinirim... :KK200:

Belki yanlış düşünüyorum ama özel hastanelerde 9 ay bi doktora muayene olduysam doğumuma o girsin isterim, ister izinli olsun ister hafta sonu olsun. Sonuçta ona güvenmişim her şeyimi o biliyor. E tabii her şeyi didik didik kendiniz araştıracaksanız o da stres sebebi, yönlendirmesi lazım. Hak verdim ben size. Ki daha erken sizin için ben olsam değiştirirdim

Belki yanlış düşünüyorum ama özel hastanelerde 9 ay bi doktora muayene olduysam doğumuma o girsin isterim, ister izinli olsun ister hafta sonu olsun. Sonuçta ona güvenmişim her şeyimi o biliyor. E tabii her şeyi didik didik kendiniz araştıracaksanız o da stres sebebi, yönlendirmesi lazım. Hak verdim ben size. Ki daha erken sizin için ben olsam değiştirirdim
evet işte benim demek istediğimde bu. ek ücret vs. ne ise ben vermeye razıyım. 9 ay bir doktora gidip sonra doğumu hiç tanımadığım bilmediğim biriyle yapma düşüncesi beni germeye başladı. alışmakta zaman isteyen süreç sonuçta. ben normal doğum istiyorum eğer sağlığım ve durumlar elverirse ama sırf doktor değişmesin aman diye sezeryan yaparım diye bile düşündüm. dünden beri acaba yanlış mı yapıyorum, doktora ayıp olur mu diye düşünceler girdi aklıma ama sonuçta bana da ayıp. neden stresli geçireyim şu süreci

yanlış düşünmüyorsunuz kesinlikle. evladınız ve kendiniz için en iyi olanı istemek çok normal. güzel bir araştırma ile en iyi doktoru bulacağınıza eminim . zaten insan her şeye takıyor bu dönemde bir de doktor ilgisizliğine asla gelemem . bir an önce yeni bir doktor ile devam edin :KK200:

evet işte benim demek istediğimde bu. ek ücret vs. ne ise ben vermeye razıyım. 9 ay bir doktora gidip sonra doğumu hiç tanımadığım bilmediğim biriyle yapma düşüncesi beni germeye başladı. alışmakta zaman isteyen süreç sonuçta. ben normal doğum istiyorum eğer sağlığım ve durumlar elverirse ama sırf doktor değişmesin aman diye sezeryan yaparım diye bile düşündüm. dünden beri acaba yanlış mı yapıyorum, doktora ayıp olur mu diye düşünceler girdi aklıma ama sonuçta bana da ayıp. neden stresli geçireyim şu süreci
Niye ayıp olsun yahu :)) babasının hayrına bakmıyor ki parasını veriyorsunuz diye ilgileniyor sizle. Hiç ayıp değil boşverin, zaten eminim tüp bebek, ameliyat vs stresli dönemler geçirmişsiniz, şu an önemli olan sizin en az stresle şu süreci atlatmanız.

yanlış düşünmüyorsunuz kesinlikle. evladınız ve kendiniz için en iyi olanı istemek çok normal. güzel bir araştırma ile en iyi doktoru bulacağınıza eminim . zaten insan her şeye takıyor bu dönemde bir de doktor ilgisizliğine asla gelemem . bir an önce yeni bir doktor ile devam edin :KK200:
çok teşekkür ederim cevabınız için :KK200:

Niye ayıp olsun yahu :)) babasının hayrına bakmıyor ki parasını veriyorsunuz diye ilgileniyor sizle. Hiç ayıp değil boşverin, zaten eminim tüp bebek, ameliyat vs stresli dönemler geçirmişsiniz, şu an önemli olan sizin en az stresle şu süreci atlatmanız.
çok teşekkür ederim gerçekten içimi rahatlattınız :KK200:

X