Gebelikte Kalp Atışının Durması

kızlar regl düzenleriniz nasıl ? ben kürtaj sonrası ilk regli 24 gün sonra , 2. yi 32 gün sonra gördüm 3. yü bugün olmam lazım hiç bi regl belirtim yok

normal düzenim 28 günde 1 di

hamile olduğumu adetim 1 gün gecikince 34 beta ile öğrenmiştim ilk gebeliğimdi
Sonrası malum 2 günde bir artış olacak mı telaşı
sonrası dış mı kimyasal mı normal gebelik mi derken SAT a göre 6+1 de keseyi gördük , ama doktor ultrasona göre 4 haftalık olduğunu söylemişti
sonrasında kalp atışı için bizi çağırdığından SAT a göre 7+3 olmuştuk yavaşta olsa kalp atışı duyulmuş ve bebek büyümüştü , aynı gün ultrasona göre 6+1 gözüküyordu
Bundan iki gün sonra farklı bir doktora gidip kalp atışı ile ilgili görüştüm bebek ultrasona göre 6+3 olmuştu kalp atışı var demişti
bu arada hiçbir zaman aşırı hamilelik belirtilerini yaşamadım kasık ağrım ve halsizlik gibi belirtilerim vardı 1 kez bile kusmadım diyebilirim

taaki eve daha yakın bir doktor arayışına girip doktorun beni çağırdı tarihten daha erken bir tarihte, başka doktora gidene kadar herşey çok güzeldi Sat a göre 8+4 haftalıkken gitmiştim

Kalp atışının olmadığını ultrasondan o söylemeden anlamıştım. Böyle dizlerimin titrediği, sıcak bastığı baygınlık gibi hisle kendimi hastaneden dışarı attım. Bildiğim yollarda yolumu bulamadım kayboldum... Öyle bir an hafızamdan kazıyıp söküp atmak istiyorum

Sonrasında 2. başka bir doktor ve 3. ilk takibi yapan doktorumda aynısı söyledi ...
Kürtaj olmam gerekiyordu , bebeği kaybetmenin yıkımı ve kürtajın korkusu....
tabi bu esnada ben 1 damla bile kanamadır lekelenmedir hiçbir şey görmedim
o günün gecesi önce 5 saat suni sancı aldım sonrasında müthiş acı ve ağrıların eşliğinde kürtaj oldum
1 hafta kadar sırayla , kırmızı bordo , kahverengi , sarı ve şeffaf olarak kanama akıntı oldu
kürtajdan 3-4 gün sonra büyük bir pıhtı attım o gün aşırı ağrım vardı
kanamalar kokuluydu ve doktor bunun normal olduğunu da söyledi

kanamalarım yeni bitti kürtaj olalı 8 gün oldu , doktorum ilk kürtaj günü 2 adet sonra tekrar gebelik planlayabileceğimizi söylemişti
Kontrole gittiğimde ise 3 adet dedi ne kadar beklemem gerekiyor tam olarak anlamadım

patolojiye gönderildi ama sonuçları henüz çıkmadı

kürtaj sonrası 21 tabletlik bir hormonal ilaç kullanıyorum cyclo progynova

DÜZELTME: PATALOJİDEN BİR ŞEY ÇIKMADI
DÜZELTME 2 : KÜRTAJ SONRASI 24. GÜNDE REGL OLDUM
DÜZELTME 3 : KÜRTAJ SONRASI 2. REGLİMİ 32. GÜN OLDUM ( normalde 28 günde 1 olurdum )

şimdi korkulu , ürkek herşeye ağlayan birisi oldum
umarım bir an önce atlatabilirim

Ve yeniden denemek istiyorum

Benzer şeyler yaşayanlar nasıl geçti nasıl atlattınız sonrasında ne oldu?

Umarım hepimizi güzelliklerle karşılaşırız
Öncelikle geçmiş olsun bende ayni şeyi 3 kez yaşamiş biri olarak acinizi paylaşiyorum ailenizde kalp krizi geciren var mi kan pihtilaşma tesi önerdi mi doktor bende pihtilaşmayi ilk dusukte yaptilar ama diger ikisinde fazla doz igneden bebeklerimi kaybettigimi şuan gittiğim doktorumdan ögrendim umarim saglikla bebeginiz olur 🙏

Öncelikle geçmiş olsun bende ayni şeyi 3 kez yaşamiş biri olarak acinizi paylaşiyorum ailenizde kalp krizi geciren var mi kan pihtilaşma tesi önerdi mi doktor bende pihtilaşmayi ilk dusukte yaptilar ama diger ikisinde fazla doz igneden bebeklerimi kaybettigimi şuan gittiğim doktorumdan ögrendim umarim saglikla bebeginiz olur 🙏
merhaba ailemde hiç bilinen kalp krizi durumu yok , anneannemde ölmeden önce pıhtı atması sorunu olmuştu sadece, fazla doz iğne nedir ?

merhaba ailemde hiç bilinen kalp krizi durumu yok , anneannemde ölmeden önce pıhtı atması sorunu olmuştu sadece, fazla doz iğne nedir ?
Fazla kan sulandırıcı iğne. Benim ilk bebeğimde gelişme geriliği vardı (5+3 kaldı hep) 9. Haftada kürtaj oldum. 2 ay sonra tekrar gebe kaldım. Tabi ikinci gebeliğimi öğrenir öğrenmez doktorum hem hap hem kan sulandırıcı iğne başladı. 7. Haftada bebeğimin kalbi durdu. Aslında hiçbir sıkıntısı yoktu. Sonra işte trombofili (pıhtılaşma) testi yapıldı. Meğerse benim pıhtılaşma sorunum yokmus. Sanırım bende ikinci bebeğimi bu yüzden kaybettim.

Fazla kan sulandırıcı iğne. Benim ilk bebeğimde gelişme geriliği vardı (5+3 kaldı hep) 9. Haftada kürtaj oldum. 2 ay sonra tekrar gebe kaldım. Tabi ikinci gebeliğimi öğrenir öğrenmez doktorum hem hap hem kan sulandırıcı iğne başladı. 7. Haftada bebeğimin kalbi durdu. Aslında hiçbir sıkıntısı yoktu. Sonra işte trombofili (pıhtılaşma) testi yapıldı. Meğerse benim pıhtılaşma sorunum yokmus. Sanırım bende ikinci bebeğimi bu yüzden kaybettim.
Gerçekten çok üzüldüm yıpratıcı bir süreç olmuş Allah karşılığını verecektir

Çok geçmiş olsun kan sulandırıcı iğnenin düşüğe sebep olma gibi bir durumu yok diye biliyorum. Kromozom analizi yaptırdınız mı eşinizle beraber

kızlar regl düzenleriniz nasıl ? ben kürtaj sonrası ilk regli 24 gün sonra , 2. yi 32 gün sonra gördüm 3. yü bugün olmam lazım hiç bi regl belirtim yok

normal düzenim 28 günde 1 di
Kürtaj sonrası düzensizlikler normal. Bende 3 düşük yapmış biri olarak söylüyorum kürtaj sonrası hep geç adet olunacak diye bir kural yok 20 gün sonra olmuştum normalde 32 günde bir oluyorum ve jinekoloji uzmanı normal dedi. Düzene girmesi bi kaç ay bulabiliyor, kişiden kişiye değişebiliyor. Size muhtemelen 3 ay korunun demişlerdir. Siz ne zaman kendinizi hazır hissederseniz o zaman düşünün

Çok geçmiş olsun kan sulandırıcı iğnenin düşüğe sebep olma gibi bir durumu yok diye biliyorum. Kromozom analizi yaptırdınız mı eşinizle beraber
Çok teşekkür ederim. Başka bir doktora göründüğümde kafamıza göre kan sulandırıcı vermeyiz bu da düşüğe sebebiyet verir demişti. Evet verdik kromozom analizi pazartesi doktora göstereceğiz

X