25 haftalık gebelikte ense kalınlığı ve fetal dna testi

Merhaba, benim de fetal dna sonucum temiz gelmesine rağmen dudak yarığı teşhisi koyulmuştu detaylı ultrasonda, çünkü fetal dna da bakılan sendromlar farklı. Ben doğum yaptım bu arada, lütfen hamileliğinizi üzülerek ağlayarak geçirmeyin her şeyin bir çaresi var ameliyatla çözülüyor Allah başka sıkıntı dert vermesin 🙏🏻
Amin Allah bebeğinize sağlık sıhhat versin inşallah bende sağlıkla kucağıma alırım .Siz ameliyat süreçlerini atlattiysaniz müsait olduğunuzda bilgi verir misiniz hangi hastane ya da doktoru tercih ettiniz bir de doğum anında bebeği yoğun bakıma alıyorlar mı yariktan dolayı

Amin Allah bebeğinize sağlık sıhhat versin inşallah bende sağlıkla kucağıma alırım .Siz ameliyat süreçlerini atlattiysaniz müsait olduğunuzda bilgi verir misiniz hangi hastane ya da doktoru tercih ettiniz bir de doğum anında bebeği yoğun bakıma alıyorlar mı yariktan dolayı
Amin inşallah. Beslenmede problem olunca küvezde birkaç gün kalmıştı, ameliyatımızı Hakan hoca yaptı bizim. Detaylı konuşabiliriz mesaj atarsanız aklınıza takılanları sorabilirsiniz anlatırım

öncelikle herkese merhaba. Buradan sizlere hamilelik sürecinde başıma gelen bir olayı paylaşmak ve başka birinin başına böyle bir olay gelirse biraz dahi olsa içinin rahatlamasını sağlamak için yazıyorum. Hamilelik sürecimde özel ofisibolan bir doktora gidiyordum. Herhangi bir sorun yaşamadan hamileliğim devam ediyordu. İkili tarama testimde risk faktörüm çok düşük çıkmıştı ve ben diğer tesleri yaptırmak istediğimde doktorum " boşuna para harcama herşey yolunda" diyerek bana testleri yaptırmamıştı. Şeker yüklemesi zamanı geldiğinde doktorum beni özel bir hastaneye yönlendirdi. Bendr internette araştırdıklarımdan çok korktuğum için bebeğime bişey olmasın diye hastanenin doktoruna da görünmek istedim. Acil bir durumda beni ve bebegimi tanisin ve müdahale edebilsin diye. 25. Haftalık gebeliğimde herhangi bir sorun olmamasına rağmen ve detaylı ulrtasyonum yapılmasına rağmen Doktor ultrasyonda bebeğimin kolunun ve ayaklarının bedenine göre kısa olduğunu ve şeker yüklemesinden sonra acilen detaylı ultrasyonu yapan doktora gitmemi söyledi. Bende tabiki panik ve ağlamalarla beraber şeker yüklemesini yaptırdım ve koşa koşa doktora gittim. Detaylı ultrasyonu yapan doktorum bebeğin ayağinda ve kollarında bir sorun olmadığı ama ense kalınlığı oldugunu (8 mm) hemen amiyo sentez yaptırmam gerektiğini söyledi. 25. Haftaya kadar herhengi bir sorun yokken, detaylı ultrasyonda birşey yokken ve tarama testlerimde bir sorun yokken böyle bir durum hem benim hemde eşimin dünyasını kararttı. Pazartesi koştur koştur kendi doktoruma gittim. Doktorum bana " ense kalınlıginin 25. Haftada bakılmayacağını. Zaten 11. Haftadan beri kontrol altında olduğunu herhangi bir sorun olmadığını ama böyle bir mşey ortaya atildığı için icimizin rahatlaması icin riskli gebeliklere bakan kendi profesörüne yönlendirip hemen randevu aldı. Profesörun bir buçuk saat muayenesinden sonra " bebeğimde ense kalinliginin 9 mm olduğu ama başka bir belirti olmadığı için amiyo sentezi yapmasına vicdanının izin vermediğini, başka bir bulgu bulmuş olsaydı hemen karnımdan sıvı alacağını, bu işlemde düşük riski olduğu için böyle bir bebeğe bu işlemi yapmak istemediğini bu nedenle fetal dna yaptırmam gerektigini söyledi. Tabiki hemen testi yaptırdık. Sonuçlar çıkana kadar 3 hafta boyunda dunyam karardı. Gece gündüz ağladım ve internetten ve form sitelerinden beni rahatlatici bilgiler bulmak için esimle ben gece gunduz arastirdik. Okumadigimiz makaleler kalmadi. İste o zaman kendi kendime soz verdim dogumdan sonra buradan benim yasadiklarimi yasayanlar var ise onlari rahatlatmak icin bi platforma basima gelenleri yazacagimi. Hersey normalken, her ay doktora gidip titiz bir sekilde kucuk bir durumda bile doktorumu araken 25. Haftada boyle bisey basima gelebilecegini yasadigim caresizligi sizlere anlatabilecegim kelime ne yazikki yok. 18. Gunde sonuclarim cok sukur temiz cikti. Ve simdi bebegim kucagimda ve 76 gunluk Rabbime şükürler olsun. Buradan böyle şeyler başına gelenlere sesleniyorum sakin olun ve içinizi ferah tutun.
Çok şükür ben de 22 haftalık bana 6.6. mm dedi o dediğiniz testi yaptıralım sıvı alma istemedim ama çok kötü beni bu durum çok üzüyor ne yapacağımı bilemiyorum dua dan başka

X