Cuma Zayıflama Yarışması 13. Takım

Kızlar selam diyetim iyi gidiyor şimdilik bu kadar cumaya kadar kilo veremicem hissim var arkadaşların dediği gibi birden olmaz :KK70: Birazdan yürüyüşe gidicem sabahları yürümem imakansız ikindi vakti anca :) nereus diyet listesi için teşekkürler canım kısmet olursa yağrından itibaren bu listeye başlayacağım programım komple değişecek en çok bu yoruyor beni ufss düşüncesi bile omuzlarımda yük :nazar:

arkadaşlar aranızdan bir kişinin takım lideri olması gerekiyor ve bir de yardımcı lazım... gönüllü olan olmayan herkes yazarsa yardımcı olmaya çalışırım.. excel bilen varmı içinizde varsadaha kolay yapacaktır bildirimleri vs... daha öcede söylediğim gibi ben ilk zamanlar hesaplamalarda size yardımcı olacağım özellikle bu cuma ama birilerinin lider ve yardımcı olarak bir an önce ortaya çıkması şartbunu bildirmemiz gerekiyor...

bu yazıyı okuyan arkadaşlarım lütfen teşekkür butonun baarlarsa kimin okuyup kimin konudan haberdar olmadığını anlayabilirim..

Gönüllü değilim + excel bilmiyorum zaten ama çok yoğun olmasaydım gönüllü olurdum yerimseniben

Şimdilik çıkmam gerekiyor hepinize kolay gelsin sonra görüşürük :)

nereus evet ben de çalışıyorum.hergün evden yemek getirmek olmuyor .aslında en güzeli ev yemekleri ama:KK43:((ben de bugün adana kebap söyledim:KK43:minicik lavaş ekmeğiyle yedim.yanında ayranım ve salatam vardı.birazdan yürüyüş için spor salonuna gideceğim.
kalliste22 canım yardımların için çok teşekkürler.kızlar beni de mazur görün lütfen,hem excel kullanmıyorum hem de çocuk ve iş beni zorluyor.anlayışınız için teşekkürler

bişi değil canlarım bende bu işe pek gönüllü değilim excelide tam bilmiyorum

kızlar bakın ne buldum çok önemli bilgiler vermiş ben bilmiyordum bunları özellikle proteinlerle karbonhidratları bir birinden ayırmakla ilgili verdiği bilgiler başka bir steden direk kopyalayıp aldım

Mayasız dietinde bana matsa adında diet kurabiye tarifi verdi. Hem yağsız ve şekersiz hem lezzetli hem tok tutuyor hemde kilo vermeye yardımcı oluyor. Üstelik ben diet büskivülere güvenmiyorum. Arka etiketlerini okuduysanız , kimyasal katkı maddeleri dolu ve yağlı oluyor.. Matsa kurabiyesini kolayca evde kendiniz yapabilirsiniz. bu kurabiye tamamıyla yağsız olduğu için aralarda gün boyu 10 -15 adet tüketebilirsiniz. En önemli nokta gün ve gece boyu sıcak su ve bitki çayları içmeniz. Asla karbonhidratlarla proteinleri bir arada yemeyin. Asıl sır bu çünkü, diyelim o gün tabağınızda ızgara tavuk ve pilav var. Eğer ikisinide yerseniz, vücut önce günlük enerji yakımı olarak karbonhidratı yani pilavı yakıcak ve proteini yani tavuğu bu bana gerekli diyerek direkt yağa dönüştürücek. Ama siz yalnız etle salata yada sebzeyi tüketir ,başka bir öğünde makarna ve pilav yanında salata sebze tüketirseniz, çok kolay kilo verirsiniz.

Yemeklerden yarım saat önce su yemek sırasında asla içecek almayın. Gün boyu sıcak su içerseniz yağların yakımını hızlandıracaksınız. Üstelik daha az acıkırsınız. Bu diette ekmek ve yoğurt mayalı gıdalar yok onun yerine sabahları 6 kaşık müsli yulaf ezmesi ve nesfit yarım yağlı sütle birlikte kahvaltınızı yapıyorsunuz.Aralarda matsa kurabiyesi var. Öğlenleri ve akşamları tercihe göre et ve salata yada bulgur pilavı ve sebze yemeği (kabuklu pirinç pilavı ve sebze yemeği) salata (içinde patates, bezelye ve mısır yok. ) Salataya nar ekşisi ve balzemik sirke katabilirsiniz. Gün boyu sadece iki tatlı kaşığı zeytinyağ var ister salata ister sebze yemeklerinde değerlendirin. Aralarda muz ve incir hariç portakal mandalina kivi ve elma yiyebilirsiniz.Bu arda tuz oldukca az kullanın ve her gün 1000 kez göbeğinizi içe çekip bırakın. Vücuttaki ödemi atmak için her gün yutmadan 3-4 adet karanfil çiğneyebilirsiniz.

Yeter ki kendinizden vazgeçmeyin. Asla yaşamınız ve sıkıntılarınız yüzünden vücudunuzu cezalandırmayın. Çünkü vücudunuz yaşam boyu sizinle kalacak ve kilo almaya devam ederseniz, kendinizi daha kötü hissedeceksiniz.

Matsa kurabiyesi tarifi:

Çavdar yada tam buğday unu ile su karıştırılıp yoğrulacak.Merdane ile hamur inceltilip küçük kareler halinde kesilecek. Fırın tepsisini 1 çay kaşığı zeytinyağı ile yağlayın. Hamurları fırın tepsisine yerleştirip,150 derecede pişirin. Tüm bu işlemlerin süresi mayalanma olmaması için 18 dakikayı geçmemeli. İstenirse hamurun yarısı ayrılarak içine kuru üzüm ve ceviz katılabilir. Aynı şekilde pişirilebilir.

Arkadaşlar ben açım.Daha saat kaç sabah nasıl olacak.Açıktıkça elma çayımı içiyorum.Bakalım cumaya ne olacak

selam kızlar.bu gün fazla birşey yemedim.akşam yemeğimde bir bardak ayran ve marul salatası vardı ama daha sonra dayanamayıp validenin getirdiği baklavadan 2 dilim aldım.valla bayramda geliyor ben ev baklavasına bayılırım yemeden durabilirmiyim bilmiyorum.ama sanırım kendimi frenlemeyi yavaş yavaş öğreniyorum.ama bu haftadan pek ümitli değilim.henüz adette olamadım.bugün olmam lazımdı ama yarın olurum sanırım.birazdan sıcaktan biraz soğuk yani dilimi yakmıcak sıcaklıkta suyumu içecem dünden beri içmeye başladım iyi gelir diye düşünüyorum hem tok tutuyor hemde normalde suyu pek içemem ama sıcak suyu sevdim ne bileyim hoşuma gitti.ama dilimi yakmıcak şekilde olacak tabii.az önce sitede bir mesaj okudum twist stepper diye bir aletten baksediyor kilo verdiriyormuş ve ucuzmuş bir bakın isterseniz.bu arada kalliste ben exel kullanmayı biliyorum.ama bilgisayarımın kaydetme özelliği yok.yani sağ olsun eşim format atarken onu es geçmiş.siteye girerken bil herseferinde şifremi girmek zorunda kalıyorum.ayrıca çok uzun bir işlem varsa çocuktan zor olur.diye düşünüyorum .

ad1 canım duyduğuma göre 1 dilim baklava bir öğün yemeğe eşitmiş ee sen 2 dilim yemişin akşam yemeğinide sayarsak kötü olmuş baklava ama afiyet bal şeker olsun cokacimcoook
ben yediklerimi söyliyeyim akşam için
çorba içtim yine ekmek yok çok az mısır yedim kalorisi çok biliyorumm üstelik yağsızdadeğildi ad ben sana söylüyorum ama kendimden haberim yok valla :roflol: yeşil çayımı içtim hareketlerimi yaptım şimdik uyucamm hepinize iyi geceler kızlar öptüümm Şeniz

Bende exelden anlamıyorum.
ad mesajını okuduktan sonra heveslenip bende sıcak su içmeye başladım.

Merhabalar arkadaşlar, ilgilenip cevap veren arkadaşlarıma teşekkür ediyorum cuma hesaplamaları konusuna, fakat kimse bu iş için gönüllü değil, hafta sonuna kadar kimse çıkmaz ise mecburen sıra ile yapacaksınız o zaman... yani ben bir kaç hafta gönüllü yardımcınızım zaten ama sizin içinizdende takım iç işleyişini tkip edecek bir gönüllü çıkmalı... excel dediğime bakmayın bizde hesap makineleri le giriştik bu yarışmaya, artık bir çaresini bulacaksınız ister aranızda konuşun ister açıkça yazın bana, buna bir çare bulunmalı.. 1.5 yıldır bizim yarışmamızda düzen budur , her üye takımını sorumluluğunu üstlenmelidir. benimde 3 çocuğum var kızmaca darılmaca yok arkadaşlar ama 1.5 yıldır sadece bir cuma gelemedim hesap işini aksattım.. madem tek günüllü çıkmıor herkes hesaplamayı öğrensin bu cuma sonra sırala götüürsünüz bu işi.. yarışma kurllarını okumanız için ilk gün bırakmıştım ilk sayfadaydı sanırım umarım okumuşsunuzdura.s. heinize iyi akşamlar......

Günayyyyyyyydın kızlar ben 79 olmuşum aç karnına 78 bile gösteriyorum.hihoyyyt
Bu sabah 2 günlük meyve suyu içtikten sonra çok güzel bir kahvaltı yaptım.Light ekmekle tot ,domates ve ıhlamur içtim.
Bu diyette bayıldım,10 gündür hiç açlık hissi duymadan bu kiloları verdim ,tabi arada çok azda olsa kaçamak yaptım.Bu öglen karnıbaharlı bol yeşillikli bir salata yiycem....:lepi::enbuyukkk:

canım kontrol panelinin yerini biliyormusun?sayfanın en üstlerinde sol tarafa bak kontrol paneli yazacak oraya gir profil düzenleyi tıkla ve en aşağıya inip cetvelini yapıştır klo ve doğum takip çizelgesi diye yer var oraya, en son olarak değişiklikleri kaydet apmyı unutma..

çizelgeni yapıştırrken dikkat et sadece http ile başayacak png ile bitecek, başında ve sonundaki fazlalıkları sil...

merhabalar,aynı sizin dediginizi yapdım ama ben kaydederken url ile başlayan yerden kaydettim.
şimdi dediginizi yaptım umarım olmuştur.Teşekkürler

günaydın hanımlar basenim ve göbeğimde incelme olmuşş ölçtüm bugün küçük ama benim için önemlii basenimden 3 cm eksilmiş göbeğimden 2

slm bu gün gene aynı yemekleri yedim hala okuldayım ve eve gidip yemek yiyecem yalnız günde birkez internete girebiliyorum hafta sonu detaylı yazarım
yarın tartılacam ne kadar vermişim bakacam

bende bugün sabah kahvaltımı yaptım yanlız 2 çay kaşığı balda vardı öğlen yemekde annem köfte yapmıştı tutamadım kendimi ondan çok az yedim salata ve pirinç çorbasıydı yemeğim akşam ne yerim bilmiyorum şuan aç değilim psikolojijm bozuk

Son düzenleme:
selam kızlar nasılsınız geçmiş yazılarınızı okudum herkesde gelişme var çok güzel .ben cumayı bekleyemedim bugün tartıldım bendende gitmiş 1 hatta 2 kilo nerdese :sm_cool: ben basküle çıkarken umudum yoktu açıkcası kendimi şiş hissediyorum sanki vermemiş gibiyim basküldeki sonucu görünce çok sevindim.ilerleme var yani :teytey: sonuçlar cuma yazılacak ama ben perşembe geceden yazarım cuma günü sabah fırsatım olmayacak pc açmaya .
kalliste22 canım mesajını okudum .teşekkürde bıraktım ama orda çıkmadı teşekkürüm. sorun var sanırım.:uhm: canım bende bu konuyu düşünüyordum hatta buraya bile yazacaktım sen daha erken davranmışsın. bende kaptan olmak istemiyorum çünkü buraya bile zor fırsat bulup gelebiliyorum.neden dersen görümcem hamile kaynanamlar var anlıyacan 3 eve yetişmek zorundayım kendi evim kaynanamlar ve görümcem 3 evin işine anca yetişiyorum .buraya zamanım olupta gelemem kimseye tam anlamıyla kaptanlık yapamam biliyorum.topiğe bile 2 günde zor gelebiliyorum.yazmak için .ben sadece burdaki talimatları okuyup arkadaşların yazdıklarına cevap verirsem benden iyisi yok a.s arkadaşlara bakılırsada kimse gönüllü değil.artık dediğin gibi kendi aramızda bi hal çaresine bakacaz .başka yolu yok gibi görünüyor.
ayrıca şimdi bile yardımlarından dolayı teşekkür ederim a.s.

Kızlar selam bende dayanamayıp tartıya çıktım bugün yediklerimi azalttım hızlıca her şeyi düzene koymaya falan çalışıyorum ama yine de umudum yoktu taa kiii 99 değil de 98 görülünceye kadar :sm_cool: çarşamba akşamından yazıyorum 98 kiloyum a.s tartım dijital değil o yüzden küsürat veremiyorum :)
kalliste22 canım excel kullanımına bakıcam google'dan artık yapabildiğim kadar eğer takım koçu çıkmazsa elimden geldiği kadar burdayım. Çünkü hiç bir zaman kilo verdikten sonra bu denli mutlu olmamıştım 10 kilo 15 kilo verdim ha geri aldım o ayrı ama hiç birinde bugün tartıda gördüğüm 98 kadar mutlu olmadım. Önceden söylediğim gibi çok yoğunum çocuğum falan yok ama yemek bulaşık ders vs. en az ev hanımları kadar yoruluyorum senağlama ay bir de kardeşim var 3 kaynana 2 görümceye bedel senağlama
Bu arada nereus'un attığı diyeti yapıyorum iyi gidiyorum :1closedeyes:
EsmerYarim sana da Allah kolaylık versin canım 3 eve yetişmek zor olsa gerek :KK43:
Yardımların için çok çok teşekkürler kalliste22 inşallah daha daha zayıflayıp öyle de yazarım :icecream:

Son düzenleyen: Moderatör:
arkadaşlar hepinize ilginizden verdiğiniz cvaplardan dolaı teşekkr ederim... teşekkürleriniz içinde teşekkür ederima.s. blackcatsten başka gönüllü çıkacakmı bilemiorum cumaya kadar bakıcaz artık, şöyle bir önerim olabilir siz bir lider ve yardımcı belirleyin dediğim gibi bu konuyu bildirmemiz gerekiyor en kısa zamanda, işler yoluna giren kadar ben zatn yardımcınızım, birbirimize telefon verebiliriz lide kim olacaksa, mesela cuma günü liderin işimi çıktı bir sms geçer bana ben hesaplama işlerini yoluna koyarım yani ufak tefek konular bunlar sorun olmaz...
blackcatsçim sen excele bir bk dediğin gibi ama yaparım dediğin takdirde ben sana takımların hazır halini gösteren excel tablosu yollarım yapılacak ş sadeceher üyenin ir hafta önceki ve o günkü kilolarını yazmak kalıor yüzde hesabını tablo hallediyor yani hiç bir hesap yapmayacaksın.... cuma bu işi bir kararlaştıralım canlarım oldumu, öğlene kadar lütfen kilo bildirmleriniz bitmiş olsun ki sorunsuzyapalım ilk haftanızı... haydi iyi geceler a.s.

X