Çamaşır ve Kurutma Makineleri 10 yılda 2. çamaşır makinesi

Calgon kullanabilirsin her yıkamada, ben öyle yapıyorum makinemde 15.senesine girecek yani kireç kıyafeti de çok yıpratır kokuda yapar öyle kazan temizleme programıyla olcak iş değil bilgin olsun 
Çok teşekkür ederim ya bende kazan temizleme kullanıyorum ama yani o etki etmiyor demekki calgon kullanmam lazım alıp bi deneyeyim 🙏🏻

Kireç önleyici kullanmak şart hem sadece kireci değil kiri pası kokuyu falan da makineden uzak tutuyor ben calgon kullanıyorum öneririm.

Kazan yıkama programı çok elektrik harcıyor ben çokta etkisini görmedim sadece koku için etkili oluyor bence.
nasıl kullanmam lazım tam olarak bi tavsiyeniz var mı?

konuyu yanlış yere açtığınız için varsayım üzerine yazıyorum ; calgon'u yanlış yere koyuyor olabilir misiniz?
valla bu konu benim için çok büyük dertti ama çok teşekkür ederim :) calgon hiç kullanmamıştım denicem ama önerenler oldu

Bende 9 yıllık evliyim bu yıl benim makinanın da kazanı gitti bataniye koyduğum için.ilk makinam çokta büyük bı marka değildi bu sefer iyi bilinen bı marka aldım.beyaz eşya şans işi diyorlar doğru bence,bazen en iyi markalar bile bozulabiliyor.
bu konuda titizimdir aslında önceki makinalarımda farklı markalardandı yeni aldığımda öyle ama marka değişsemde aynı sorunu yaşıyorum sürekli

Önerim müşteri hizmetlerini arayıp makinama ne zarar veriyor, hatam ne olabilir diye fikir alabilirsiniz. Veya şikayet vara yazıp en azından size dönüş yapmalarını sağlayabilirsiniz.

Cahilce bir yorum ama beyaz eşyanın biraz şans işi olduğunu düşünüyorum.
müşteri hizmetlerini aradım bikaç kez filtre temizliğine geldiler ama ne kadar temizleselerde bi süre sonra yine aynı sorun tekrarlıyor

Makinanızın neden dolayı bozuluyor yani şu an sıkmıyor diyorsunuz tamirci neden sıkmadığını söyledi mi? İçinde ki bir alet edevat mı kırılmış nolmuş? Ancak annemden deneyimlediğim babamın aşırı kirli kıyafetleri için merdaneli çamaşır makinasını kullanır bulabilirsen merdaneli al hem tertemiz yapıyor hem sağlam oluyor
filtresi tıkanıyo benim anladığım bikaç kere filtre temizliğine geldiler çünkü ama her temizlik sonrası aynı sorunu yaşıyorum bikaç hafta arayla filtre temizletemem yani merdaneli makina bu dönemde bi yerde bulabilir miyim bilmiyorum bide daha yeni makinada aldım

Kıyafetler çok yağlı diye bozulmaz arada bir bulaşık makinesi tapleti koyun çamaşırlarla ve kireç önleyici kullanın ayakkabı gibi şeyler tambura zarar verir sıkma ayarını düşük tutmak gerekir böyle şeyler atınca
makina tabletini ilk defa duydum valla sanırım ben direk kireç önleyici kullanmaya başlıcam umarım sorunum çözülür 3.yü almak istemiyorum :KK70:

O çamaşırlara önden bir işlem yapmazsanız bozulur tabi, çalışıyorum uğraşamam demişsiniz gerekirse çamaşır sayısını fazlalaştırın. Benim de eşim ve aynı zamanda babam da benzer bir iş yapıyor asla öyle atmayız annemle mutlaka önden işlem yaparız. Sular çok kireçli mutlaka kireç önleyici kullanın. Filtreye zarar vermemesi adına da eşyaları iyice kontrol edin.
evet kireç önleyici kullanmaya başlıcam cok öneren oldu cok sagolun. peki siz öncesinde nasıl bi işlem uyguluyorsunuz kıyafetlere. küvetim olmadığı için duşakabinde zor olur herhalde yıkamak

Servisleri ne diyor?

Yani iyi yikamiyor, sıkma yapmiyor diye aradiniz ve servis geldi mi ne dedi?

Benim makinamin servisi granul sabunlarin bile biraktiklari yag tortusuyla makinayi bozdugunu söylemişti ki siz makina yagindan bahsediyorsunuz, yuzeylere tutunabilen bir yagdir makina yagi. Esinizin kiyafetlerini eve geldiginde 1 saat suya basip oyle yikasaniz belki cozum olur.
filtre temizliğine geldiler arayınca ama temizlikten en fazla 1 ay sonra yine aynı şeyi yaşıyorum çözüm olmuyo

Kireç olayından olduğunu sanmıyorum. Haftada bir bulaşık makinesi tabletiyle kazan temizleme yapın. Yağdan olduğunu düşünüyorsanız kumaşlar için yağ çözücüler var onlardan kullanın. Sürekli yüklü bir şekilde kullanıyorsanız bozuluyor. Mesela yüklü bir şekilde sıkma son devir olmamalıymış. Programa uygun yıkama yapın. Birde arada şu alttaki hortumun suyunu alın. Birşey kalmışmı diye kontrol edin.
çok sağolun önerileriniz için aslında yüklü bi şekilde kullanmıyorum 1 pantolon 1 tişört bide yelek oluyo ama günlük olarak hep çalışıyo makina. aslında geçenlerde belediyedende su kirliliği kontrolüne gelmişlerdi asla musluktan su içmeyin bile çay falanda demlemeyin dediler baya kireçli ve kirliymiş

evet kireç önleyici kullanmaya başlıcam cok öneren oldu cok sagolun. peki siz öncesinde nasıl bi işlem uyguluyorsunuz kıyafetlere. küvetim olmadığı için duşakabinde zor olur herhalde yıkamak
Bende de küvet yokki kovaya koyuyorum. Annem leğen kullanır. Sıcak suya yatırıp içine bulaşık deterjanı koyuyorum. Ya da bildiğimiz toz deterjan koyuyorum. Yani geceden suya yatırınca sabah makineye atıyorum işte.

15 yıllık arcelık 7 kg makınem hala calısıyor
Cıft kısılık yorgan battanıye
1 e 4 metre altı derılı halıyı bıle atıyordum
Artık eskıyor dıye durduk yere gecen hafta degıstırdım bosch aldım ama arcelık daha guzelmıs
ay ben böyle kullansam makineyi 10 yılda 5 kere değiştirirdim sanırım :KK70: hangi programda nasıl yıkıyorsunuz acaba ?

hanımlar merhaba yaklaşık 10 sene içinde 2 kere çamaşır makinesi değiştirdim gerçekten şaka gibi gelecek bazılarınıza ama hepte en iyi markaları aldım bir süre sonra hepsinde iyi yıkayamama ve kıyafetlere zarar vermeye başladı deterjan değiştirdim makine değiştirdim her yıkama sonrası filtre temizliği vs derken bu seferde iyi sıkmamaya başladı makinelerim. eşim sondaj işi yapıyor yağlı kıyafetlerini yıkıyorum yani hem yağ hemde o kokular makinelerime hep zarar vermiş olabilir mi? Yeni bi makine aldım simdi diğerlerini hep köye göndermiştim bi sekilde kullanılır diye aynı sorunları bundada yaşamak istemiyorum sizce neden böyle oluyor
Çamaşırları makinaya atmadan bi elden geçir yada kireç önleyici kullan ben çamaşır deterjanı+çamaşır sodası kullanıyorum

X