Çamaşır ve Kurutma Makineleri 10 yılda 2. çamaşır makinesi

hanımlar merhaba yaklaşık 10 sene içinde 2 kere çamaşır makinesi değiştirdim gerçekten şaka gibi gelecek bazılarınıza ama hepte en iyi markaları aldım bir süre sonra hepsinde iyi yıkayamama ve kıyafetlere zarar vermeye başladı deterjan değiştirdim makine değiştirdim her yıkama sonrası filtre temizliği vs derken bu seferde iyi sıkmamaya başladı makinelerim. eşim sondaj işi yapıyor yağlı kıyafetlerini yıkıyorum yani hem yağ hemde o kokular makinelerime hep zarar vermiş olabilir mi? Yeni bi makine aldım simdi diğerlerini hep köye göndermiştim bi sekilde kullanılır diye aynı sorunları bundada yaşamak istemiyorum sizce neden böyle oluyor
O çamaşırlara önden bir işlem yapmazsanız bozulur tabi, çalışıyorum uğraşamam demişsiniz gerekirse çamaşır sayısını fazlalaştırın. Benim de eşim ve aynı zamanda babam da benzer bir iş yapıyor asla öyle atmayız annemle mutlaka önden işlem yaparız. Sular çok kireçli mutlaka kireç önleyici kullanın. Filtreye zarar vermemesi adına da eşyaları iyice kontrol edin.

hanımlar merhaba yaklaşık 10 sene içinde 2 kere çamaşır makinesi değiştirdim gerçekten şaka gibi gelecek bazılarınıza ama hepte en iyi markaları aldım bir süre sonra hepsinde iyi yıkayamama ve kıyafetlere zarar vermeye başladı deterjan değiştirdim makine değiştirdim her yıkama sonrası filtre temizliği vs derken bu seferde iyi sıkmamaya başladı makinelerim. eşim sondaj işi yapıyor yağlı kıyafetlerini yıkıyorum yani hem yağ hemde o kokular makinelerime hep zarar vermiş olabilir mi? Yeni bi makine aldım simdi diğerlerini hep köye göndermiştim bi sekilde kullanılır diye aynı sorunları bundada yaşamak istemiyorum sizce neden böyle oluyor

Servisleri ne diyor?

Yani iyi yikamiyor, sıkma yapmiyor diye aradiniz ve servis geldi mi ne dedi?

Benim makinamin servisi granul sabunlarin bile biraktiklari yag tortusuyla makinayi bozdugunu söylemişti ki siz makina yagindan bahsediyorsunuz, yuzeylere tutunabilen bir yagdir makina yagi. Esinizin kiyafetlerini eve geldiginde 1 saat suya basip oyle yikasaniz belki cozum olur.

Kireç olayından olduğunu sanmıyorum. Haftada bir bulaşık makinesi tabletiyle kazan temizleme yapın. Yağdan olduğunu düşünüyorsanız kumaşlar için yağ çözücüler var onlardan kullanın. Sürekli yüklü bir şekilde kullanıyorsanız bozuluyor. Mesela yüklü bir şekilde sıkma son devir olmamalıymış. Programa uygun yıkama yapın. Birde arada şu alttaki hortumun suyunu alın. Birşey kalmışmı diye kontrol edin.

Eşinizin kıyafetlerini kaç derecede yikiyorsunuz? Yüksek ısıda yıkamak geldi aklıma bu şekilde yağ makina içerisinde de tutunamaz .

15 yıllık arcelık 7 kg makınem hala calısıyor
Cıft kısılık yorgan battanıye
1 e 4 metre altı derılı halıyı bıle atıyordum
Artık eskıyor dıye durduk yere gecen hafta degıstırdım bosch aldım ama arcelık daha guzelmıs

inanın hiç aklıma bile gelmedi ya kireçten olabileceği önereceğiniz bişey varmı peki hiç kullanmadım daha önce
Merhaba ben bir beyaz esya servisinde sekreterdim manyetik kirec önleyici satiliyordu direk makineye takiyorlar ve kirec önleyici ilaç kullanmak zorunda kalmiyorsunuz.Ancak etkisini bilmiyorum inanın ne desem yalan olur.Ama eşim beyaz esya arıza onarımı yapıyor gelince ona sorayım neden olabilir

Artık eskıyor dıye durduk yere gecen hafta degıstırdım bosch aldım ama arcelık daha guzelmıs
Ya 9 kg makinaya incecik cift kisilik yorgani sigdiramadim ben gecen gun, bazen kandirilmisim gibi hissediyorum ahahshhsh :halay:
Teyzem 5 kiloluk makinasinda (yil 2000ler) dunyayi yikardi, ben 9 kilo makinaya hicbir sey sigdiramiyorum, nasil yapiyorsunuz ozel bi katlama sekli falan mi var?

Ya 9 kg makinaya incecik cift kisilik yorgani sigdiramadim ben gecen gun, bazen kandirilmisim gibi hissediyorum ahahshhsh :halay:
Teyzem 5 kiloluk makinasinda (yil 2000ler) dunyayi yikardi, ben 9 kilo makinaya hicbir sey sigdiramiyorum, nasil yapiyorsunuz ozel bi katlama sekli falan mi var?
Yo dırek ıkı ucundan basıp basıp ıcıne yerlestırıyorum.
7 kg arcelık . Nasıl sıgmaz yer kalmıyo ama sıgoyo😅

Suyu fazla çekecek eşyaları polar bir hırka bile olabilir bu. Yünlü ve elde yıkama programında yıkamak makine ömrümü uzatan bir şey diye duydum. Sizin sorunuzu çözer mi bilmiyorum ama bilmiyorsanız aklınızda olsun. Ağır şeyleri sıkmaya çalışmak makineyi bozuyormuş.

Bende 9 yıllık evliyim bu yıl benim makinanın da kazanı gitti bataniye koyduğum için.ilk makinam çokta büyük bı marka değildi bu sefer iyi bilinen bı marka aldım.beyaz eşya şans işi diyorlar doğru bence,bazen en iyi markalar bile bozulabiliyor.
Biraz önce yorum yaptım. Sizin yorumunuzu görmeden:) hangi program yıkamıştınız?

düzgün katlarsanız sıgar ancak o 9 kg camasirin islak haliyle 9 kg demisti bana servis.
satan firmalar at yorganı yikasin vs diyor ama dogrusu buymuş.

Bire 4 metre altı derılı halıyı basıyorum gormen lazım . Tertemız cıkıyor ama sımdı makıneye degıstım 10 kg bosch aldım bı tırstım bısey olurmu dıye korka korka attım yıkadı 🥹
Ya ben kilimlerimi yikiyorum mesela 150×180 falan olculeri, sorun olmuyor.
düzgün katlarsanız sıgar ancak o 9 kg camasirin islak haliyle 9 kg demisti bana servis.
satan firmalar at yorganı yikasin vs diyor ama dogrusu buymus

Evet aynisini benim teknik servisimde dedi. Benim bahsettiğim yorgan su hazir satilan elyaf dolgulu yorganlardan, ozellikle ince olanlarindan satin almistim yikayabileyim diye ama yok sigmiyor. Ama goruyorum insanlar neler neler yikiyor makinelerinde.

Ya ben kilimlerimi yikiyorum mesela 150×180 falan olculeri, sorun olmuyor.

Evet aynisini benim teknik servisimde dedi. Benim bahsettiğim yorgan su hazir satilan elyaf dolgulu yorganlardan, ozellikle ince olanlarindan satin almistim yikayabileyim diye ama yok sigmiyor. Ama goruyorum insanlar neler neler yikiyor makinelerinde.
yorgani enine sekilde 4 kat katlayip dikine yuvarlayip deneyin birde 😁

Kireçse sorun makinayı musluğa bağlamadan önce bir aparat takıyorlar kurmaya geldiklerinde önermişlerdi taktırdık bizde.Deneyebilirsiniz siz de servise sorup.

Bende 12 senedir Bosch kullanıyorum, hiçbir sıkıntım olmadı, her defasında calgon da kullanmadım üşengeçlikten, insallah böyle devam ederiz 🙂

Merhaba bende 10 yillik evliyim bu 3. Supurge makinasi oluyor 🤣🤣

O aparat şeklinde takılan suyun kireç oranını düşüren kireç önleyiciler bulaşık ve çamaşır makinelerinde hiçbir işe yaramıyor bilginiz olsun

X