1 ayda 6 kilo verdim ve hala devam ediyorum :)

Herkese Merhaba,
yoğunluktan dolayı iki gündür giremedim ama bu esnada sporumu yaptım, hala az yiyorum ve kendimi çok iyi hissediyorum:)):):

Hanımlar, birbirimize destek olup burada her günki programlarımızı paylaşacaktık... neredesiniz?
Neden kimse girmiyor, herkes çok yoğun sanırım..

Hanımlar, birbirimize destek olup burada her günki programlarımızı paylaşacaktık... neredesiniz?
Neden kimse girmiyor, herkes çok yoğun sanırım..

Haklısın canım yoğunluktan dolayı giremedim. Gelenler, gidenler, misafirler falan derken... 3 günlük ara verceğimden bahsediyordum bu arayı vermiş oldum. Şimdi bitki çaylarını 3 gündür içmiyordum... Bir 7 gün daha devam etcem. Fakat yeşilçay, kayısı, rezene çayı haricinde hazmı kolaylaştırcak ve zayıflamaya yardımcı başka birşey denemek istiyorum bu 7 günlük arada. Karar veremedim, araştırma da yapamadım. Ne yapsam acaba?

Bana fikir verebilecek olan varmıdır bu konuda?

Hazmı kolaylaştıran besinler lifli ve kendiliğinden posalı şeyler olabilir Twince. Bir yerde aldığım bilgiyi yapıştırıyorum posalı gıdalar için:
Hububatlar: Buğday ve yulaf kepeği ekmek ve gıdada değişik oranlarda bulunur. Önemli olan tükettiğiniz gıda üzerinde yazılı oranlardır. Bu oranlara dikkat edilmelidir. Sadece gıdanın rengine bakarak yeterli kepek içerip içermediği anlaşılamaz. Üreticilerin gıdalara kattığı boya maddelerinin yanıltabileceği unutulmamalıdır.
Taze Meyveler: Bizler için değerli olan pektin posaları meyvelerin kabuğu ve özünde bulunur. İncir, kuru erik, kuru incir, kuru kayısı, ayva ve çilek en yüksek posa içeren meyvelerdir.
Haşlanmış/ Pişirilmiş Meyveler: Kuru erik ve elma püresi iyi seçeneklerdir.
Yeşil Yapraklı Sebzeler: Salata (marul türleri), ıspanak, kereviz ve karnabahar (küçük tipi, brokoli) en fazla posa içerenleridir.
Kök Sebzeleri: Patates, havuç ve şalgam örneklerdir.

Kaynak: Posalı Besinler ve Sağlık için Faydaları

Bence kendiliğinden posalı yersen ekstra bir şey kullanmana gerek kalmaz.

Kaç gündür ara verdiğim diyetime devam edemedim. Hala aralık modundayım. Spora da ara verdim... Kendimi hiç iyi hissetmiyorum. Geciken regl dönemi beni altüst etti sanırım. Motivasyon 0 canım hiçbişey yapmak istemiyor ama biliyorum acilen toparlanmam lazım. Geçen ayın 20 sinde adet görmüştüm. Şimdilik tık yok :KK43: :2:

Kaç gündür ara verdiğim diyetime devam edemedim. Hala aralık modundayım. Spora da ara verdim... Kendimi hiç iyi hissetmiyorum. Geciken regl dönemi beni altüst etti sanırım. Motivasyon 0 canım hiçbişey yapmak istemiyor ama biliyorum acilen toparlanmam lazım. Geçen ayın 20 sinde adet görmüştüm. Şimdilik tık yok :KK43: :2:

Canım bu kadar kafana takma zaten geciken reglinin stresi var üzerinde bir de diyetini stres yapma. Tabi ki diyetine ara vereceksin. Sen bu ara verdiğin kiloları sabitlemeye bak:44:

Twince twince twinceeee:KK16: Hem kendi günlüğümü hemde seni ihmal ettim bi süredir ama görüyorumki sende yokmuşsun zaten ortalarda. Hadiiii kaldığımız yerden devammmm:21:

Herkes nerede???
Hani nerede zayıflamak isteyen ve birbirine destek olacak hanımlar? Günlüğümüz yalan mı oldu?:KK43:

twince kutlarım canım verdiğin kilolardan ötürü
tam kendine ödül vermen gerektiğinden bahsetmişsin
içimden geçirmiştim ara verirse toparlaması zor olur
sadece 1 öğün ödül verse diye
hakkaten de düşündüğüm gibi olmuş
ama sen üstesinden gelirsin
arayı fazla uzatma ve kaldığın yerden devam et
sıkı takipçinim artık
sayfanı ıssız bırakma
arada uğrayıp motive ederim seni :)

merhaba arkadaşlar bu lahana diyetine devam eden yada başliycak olan varmı aranızda ben başlamayı düşünüyorumda yapan varsa birlikte yapalım daha iyi motive oluruz

X