Yüzüme Yaptırdığım Dolgu Alerji Yaptı Lütfen Yardım Hyaluronidase Kullanan Oldu mu?

fatmazehra88

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2015
15
2
42
Yüzüme yaptırdığım dolgu alerji yaptı, yüzüm şişiyor, cildim yanıyor, kortizon ilaçlarıyla 3 aydır tedavi olmaya çalışıyorum yüzüm çok az indi, aynı durum başına gelen var mı? lütfen yardım
Hyaluronidase
kullanıp indirilebiliyormuş, faka çeşitli riskleri varmış bilgisi olan lütfen lütfen yardım

Öncelikle, geçmiş olsun.. Tüm dolgu çeşitleri (yağ hariç) Hyaluronidaz enjeksiyonuyla indirilebiliniyor. Her uygulamada belli bir doz( bu dozun üzerine çıkıldığında ve hemen üstüste tekrarlandığında bahsettiğiniz komplikasyonlar yaşanabiliyor) ve ara vererek bir süre içinde kesin sonuç alırsınız. Hepsinin tek uygulamada giderilmesi mümkün değil..
Ancak Türkiyede dolgu uygulaması serbest olmasına karşın hyaluronidaz uygulaması yasak. Dolayısıyla çoğu doktor yapsa da yaptığını saklıyor. Tanıdık birini bulmanızı öneririm..
Bol şanslar şimdiden..

Cevabın için çok çok teşekkürler, geçmiş mesajlarına baktım göz altı dolgun yaptırıp sorun yaşadığını okudum
hangi doktora gittin?
şöyle bir planım bir süre kortizona devam edeceğim, sonra ilacı bırakıp yüzümü kendi haline bırakacağım
şuanki şiş haliyle kalmasına bile razıyım yeterki daha şişmesin,

tam sol göz altı bölgemde sorum oluştu, hafif morluk ve şişlik duruyor hala,

şayet hyaluronidaza mecbur kalırsam aklımda iki doktor var hakan erbil ve mehmet akgün

Öncelikle, geçmiş olsun.. Tüm dolgu çeşitleri (yağ hariç) Hyaluronidaz enjeksiyonuyla indirilebiliniyor. Her uygulamada belli bir doz( bu dozun üzerine çıkıldığında ve hemen üstüste tekrarlandığında bahsettiğiniz komplikasyonlar yaşanabiliyor) ve ara vererek bir süre içinde kesin sonuç alırsınız. Hepsinin tek uygulamada giderilmesi mümkün değil..
Ancak Türkiyede dolgu uygulaması serbest olmasına karşın hyaluronidaz uygulaması yasak. Dolayısıyla çoğu doktor yapsa da yaptığını saklıyor. Tanıdık birini bulmanızı öneririm..
Bol şanslar şimdiden..

Plan güzel.. Kortizon bir süre sonra etkisini gösterecektir, mutlak.. Uzun süre devam etme ama ''aerius'' gibi ilaçlarda da allerjini bastırmayı deneyebilirsin, akut dönem geçtikten sonra..
Mehmet Akgün'ün adını bu sitede duydum.. Kendisini tanımam ama botox ve dolgu piyangosu filan yapıyor, face'de.. Bana uymaz böylesi.. İyi doktor işine bakar, zaten Ankara'da dedikodu sistemi Billboardlardan etkindir.
Mecburiyet olmasa da gidip görüşmekte fayda olabilir..

merhaba, ben de bi cozum bulmak adina basliga yaziyorum. Jawline dolgusu yaptirdiktan 10gun sonra urtiker gecirdim.yuzde anjiodem, tum vucutta cok agir dokuntuler ve kortizon ve antihistamin tedavisi verildi. Urtiker sebebi belli degil ama kanda mikrop bulunamadi. Bu sure zarfinda acil servislee, dermatolog ve enfeksiyon hastaliklarini gezdim. Bu dolgudan dolayi boyle birsey basina gelen varmi? Nasil iyi oldunuz acaba

merhaba, ben de bi cozum bulmak adina basliga yaziyorum. Jawline dolgusu yaptirdiktan 10gun sonra urtiker gecirdim.yuzde anjiodem, tum vucutta cok agir dokuntuler ve kortizon ve antihistamin tedavisi verildi. Urtiker sebebi belli degil ama kanda mikrop bulunamadi. Bu sure zarfinda acil servislee, dermatolog ve enfeksiyon hastaliklarini gezdim. Bu dolgudan dolayi boyle birsey basina gelen varmi? Nasil iyi oldunuz acaba
Merhaba çok geçmiş olsun, nasıl oldunuz? Bende de mezoterapi sonrası kontakt dermatit gelişti, kortizonlu krem ve antihistaminik tablete rağmen 9. günde enjeksiyon yerleri hala kızarık, iz kalırsa diye çok endişeliyim.

X