Lekeler, Çiller Yuzumde ki lekeler icin yardim istiyorum cok uzgunum..

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları

Efset

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2016
339
338
33
Merhaba hanımlar...
Hormon bozukluğu sebebi ile aniden sivilce doldum..
Yıllarca uğraştım tam hepsi geçti derken yine baştan...
Bana bu izler için kullandiginiz krem yada başka bir şey var mi ? Yardımcı olur iseniz çok sevinirim.
Sis leke kremi alcaktim acikcasi biraz korktum.
Doktorun verdikleri hic bir ise yaramadi.
Dermapen yaptırmayı düşünüyorum ama cesaretim yok .
Yardimlarinizi bekliyorum

Benim de hamilelikten kalma lekem var alnımda kocaman. Geçiren bir şey yok. Pirinç unu sabunu ile yıkıyorum. Haftada bir pirinç unu maskesi yapıyorum. Aktardan aldığım mavi anemon çiçeği kremim var geceleri onu sürüyorum. Gündüzleri yüksek faktörlü güneş kremi kullanıyorum. Leke biraz açıldı.

Derma roller iki defa uyguladım daha. O yüzden hakkında yorum yapamam. Sadece üstteki ölü deriyi bayağı bir soydu.

Elma sirkesi iyi geliyor diyorlar. Ben kil maskesi yaparken içine biraz koyuyorum.

Benim de hamilelikten kalma lekem var alnımda kocaman. Geçiren bir şey yok. Pirinç unu sabunu ile yıkıyorum. Haftada bir pirinç unu maskesi yapıyorum. Aktardan aldığım mavi anemon çiçeği kremim var geceleri onu sürüyorum. Gündüzleri yüksek faktörlü güneş kremi kullanıyorum. Leke biraz açıldı.

Derma roller iki defa uyguladım daha. O yüzden hakkında yorum yapamam. Sadece üstteki ölü deriyi bayağı bir soydu.

Elma sirkesi iyi geliyor diyorlar. Ben kil maskesi yaparken içine biraz koyuyorum.
Hamilelik lekesini bir tanidigim dermapen ile yüzde 80 sildirdi. Ama benim şu an ona imkanim yok ..
Önümüz yaz ve maddi anlamda da yetemem..
Sis leke kremi de hamilelik ve güneş lekesine çok iyi geliyormus, ama sivilce izleri çok inatçı ve çok kahverengi çok üzülüyorum :KK43:

At kestanesi kreminin iyi geldiğini duymuştum. İsterseniz bir araştırın.

Canım sivilcelerin için aktardan kükürt sabunu yada siyah kara katran sabunu al yüzü resmen soyuyor üstteki sağlıksız deriyi tamamen atıyor yüzün biraz kızarıyor tabi bu esnada..
Ardından thalia marka prinç sabunu kullanıyorum cildim 2 hafta bile olmadı inanılmaz açıldı aydınlandı..
Bunların ardın dan da bize bir nemlendirici lazım..
Bn güllü vazelin ile bepanten plus o karıştırdım bir kutuya nemlendirip parlatıyor.
İnşallah işine yarar.

Canım sivilcelerin için aktardan kükürt sabunu yada siyah kara katran sabunu al yüzü resmen soyuyor üstteki sağlıksız deriyi tamamen atıyor yüzün biraz kızarıyor tabi bu esnada..
Ardından thalia marka prinç sabunu kullanıyorum cildim 2 hafta bile olmadı inanılmaz açıldı aydınlandı..
Bn güllü vazelin ile bepanten plus o karıştırdım bir kutuya nemlendirip parlatıyor.
İnşallah işine yarar.
Sabunu kullandım yıllar önce.
Şu an kullanmadim.
Yine alırım.
Geçsin yeter ki ..
Teşekkür ederim.

Hamilelik lekesini bir tanidigim dermapen ile yüzde 80 sildirdi. Ama benim şu an ona imkanim yok ..
Önümüz yaz ve maddi anlamda da yetemem..
Sis leke kremi de hamilelik ve güneş lekesine çok iyi geliyormus, ama sivilce izleri çok inatçı ve çok kahverengi çok üzülüyorum :KK43:
Yumurta beyazı ile hazırlanan pirinç unu maskesi var. Deneyin derim. Bir defada etki etmeyebilir ama düzenli kullanımda lekeleri açıyor.

Son çare kimyasal peeling ama yaz döneminde yapılmıyor. Bir de güvenilir bir yerde yaptırmak gerekiyor.

İnşallah işine yarar.

Yüzünüze, hatta mümkünse hiç bir yerinize vazelin kullanmayın bence. Petrol türevi, korkunç zararları olan bir madde vazelin. Yüzde nemlendirici olarak kullanmak için çok ağır ve cildinizin nefes almasını engeller.

Konu sahibi saf zeytinyağı içine biraz balmumu ve gülyağı ile krem yaparsanız leke açmada çok etkilidir. Gündüz, gün ışığında kullanmamak şartı ile.

Ben her nekadar içeriği temiz dense de, kozmetik markalarına güvenmiyorum. Çoğu para tuzağı. İşin uzmanına görünürseniz net sonuç alabilirsiniz

Limonla ilgili maskeler de vardı aslında. Bir ara çok uğraşıyordum böyle işlerle. Düzenli deneyin bakalım ne olacak
Evet limon da içerisindeki asit sayesinde cilt rengini açıyor. Pirinç unu + yumurta beyazı + birkaç damla limonla maske yapıyorum ben de. At kestanesini deneyeceğim şimdi de. Teşekkür ederim tüyolar için.

zencefildunyasi.com ürünleri güvenilir bir aktarın Online sipariş adresi. Ben Nişantaşı şubelerine (zencefil aktar) çok sık giderdim bekarken. Adresten de inceleyebilirsiniz. Onlarda da vardı sanki bişeyler.

Merhaba hanımlar...
Hormon bozukluğu sebebi ile aniden sivilce doldum..
Yıllarca uğraştım tam hepsi geçti derken yine baştan...
Bana bu izler için kullandiginiz krem yada başka bir şey var mi ? Yardımcı olur iseniz çok sevinirim.
Sis leke kremi alcaktim acikcasi biraz korktum.
Doktorun verdikleri hic bir ise yaramadi.
Dermapen yaptırmayı düşünüyorum ama cesaretim yok .
Yardimlarinizi bekliyorum
Hic bisey alma sadce gercek gul suyu al gunde 2kere temizle hic bisey kalmaz kisa surede.Ayrica yasin kac ben 18ime kadar sivilce surattim evlendikten sonra hormonlarla ilgili sanirim hic bisey kalmadi suratimda

Yüzünüze, hatta mümkünse hiç bir yerinize vazelin kullanmayın bence. Petrol türevi, korkunç zararları olan bir madde vazelin. Yüzde nemlendirici olarak kullanmak için çok ağır ve cildinizin nefes almasını engeller.

Konu sahibi saf zeytinyağı içine biraz balmumu ve gülyağı ile krem yaparsanız leke açmada çok etkilidir. Gündüz, gün ışığında kullanmamak şartı ile.
30 yaşındayım 17 yaşından beri başka kremlerle vazelini karıştırıp gece sürüp uyuyorum. İnanın cildim hala bebek gibi hiç maske Yapma ihtiyacı bile duymadım bu güne kadar.
Bnm teyzem güzellik uzmanı o da yıllarca aynı şekilde kullanır.
Ama bilemeyeceğim hiç zararını görmedim çok güzel besledi bnm cildimi başka yüksek markalı kremlere ihtiyaç bile duymadım.

30 yaşındayım 17 yaşından beri başka kremlerle vazelini karıştırıp gece sürüp uyuyorum. İnanın cildim hala bebek gibi hiç maske Yapma ihtiyacı bile duymadım bu güne kadar.
Bnm teyzem güzellik uzmanı o da yıllarca aynı şekilde kullanır.
Ama bilemeyeceğim hiç zararını görmedim çok güzel besledi bnm cildimi başka yüksek markalı kremlere ihtiyaç bile duymadım.

Benimki sadece bir uyarıydı. Vazelinin zararları diye araştırın, nelerle karşılaşacaksınız.

Benim bir cilt hastalığım var, bunun için beni sürekli takip eden bir profesörüm var. İlk sorduğu soru "vazelin kullanıyor musun?" olmuştu. Kullanıyordum. O anlattı zararlarını, sonrasında kendim de araştırdım artık eve sokmuyorum. O zamandan beri kremlerimi kendim yapıyorum çoğunlukla.

Benimki sadece bir uyarıydı. Vazelinin zararları diye araştırın, nelerle karşılaşacaksınız.

Benim bir cilt hastalığım var, bunun için beni sürekli takip eden bir profesörüm var. İlk sorduğu soru "vazelin kullanıyor musun?" olmuştu. Kullanıyordum. O anlattı zararlarını, sonrasında kendim de araştırdım artık eve sokmuyorum. O zamandan beri kremlerimi kendim yapıyorum çoğunlukla.
Geçmiş olsun.
Peki ne tür kremler yapıyorsunuz ?

Geçmiş olsun.
Peki ne tür kremler yapıyorsunuz ?
Teşekkür ederim.
Favorim yukarıda yazdığım tarif. Zeytinyağı bal mumu ikilisine duruma göre değişen yağlar katıyorum. Yüzüme çok kullanmıyorum ya da kullansam da bir süre sonra yıkıyorum çünkü benim cildim yağlı. Çok tarif var aslında, kırışıklık için hyolüronik asit ve aloevera jeli katışımı kullanıyorum mesela. Vücuduma yine aloe vera, hindistan cevizi ve shea yağı karışımı kullanıyorum nemlendirici olarak. İhtiyaca göre şekilleniyor genelde karışımlar. Doğal tarafa geçince her şey kolay, sağlıklı ve ucuz oluyor aslında.

X